Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaShunyata Research power cables

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 51>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 12:27
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Onda ipak nešto mijenja? zlatni_zub Jer ako ne mijenja, zvuči isto.

Lipo  čovik kaže svoje mišljenje, moš to uvažit ili nemoraš.
Nemora 800x pisat isto.
Dakle kaže ako je napravljen kako triba po pravilima struke onda je adekvatan i neće bit usko grlo za komponentu koju napaja. Priko toga priča postaje besmislena u vezi strujaša.
Šta god ti radija on je u seriji sa nekolko stotina metara drugoga kabela, i nikad nisi siguran radili se o 100, 200 ili 300m...
I ako strujni kabel ima tolki utjecaj, jasno bi se tribala čut razlika, u kući A, B, C.....N., a čak onda i na različitin utičnicama u sobi. Više ne govorimo o utjecaju metar ipo kabela. Nego možda i o stotinama metara različitih kabela. Različitin tipovima trafoa, namotajima, ko zna ćemu već ne.
Nego zanimljivo baš taj najmanji, od metar ipo sa kojima audiofil može manipulirat do mile volje ima najveći utjecaj i cijenu naravno.
Dok se PGP uredno prodaje po 5kn metar u maloprodaji, i dobar je do zadnje utičnice.

Svak ima pravo radit sa svojin parama šta oće, radija san i intalacije i sl., pa mi je smišno kad neko kupuje audiofilsku utičnicu za na zid.... A tamo isprid kupus živi od obićnih spojeva.
Kvalitetn spoj, i nema brige.... Višak love priusmjeri na neku dr. igračku koja npr. kuva kavu, ili sl. da bar znaš ušto si potrošija... haha

Vinko
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 12:33
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

I kako se sad može osjećati netko poput mene koji je dane potrošio pokušavajući razbistriti mutnež, a nitko ništa ne čita? Odgovor: u stvari, sasvim okej, jer sam to na neku foru i očekivao. I jer sam sebi dao zadovoljavajuće odgovore na neka pitanja, a vlasnici raznih pitona neka i dalje uživaju u svojem "samo slušam" nepristranom znanju. Ne mogu mariti manje.
haha

Ti si majstor autosugestije. Pročitao sam što si napisao, čak i sa mojim vrlo limitiranim znanjem iz elektronike mislim da nisi u pravu. Imaš pretpostavku kao i mnogi drugi, da se to možda čuje radi toga i toga.

Otkud znaš sad da je taj tatamata strujaš baš tako dobar? 
Zar moj Čardaš nije napravljen po pravilima struke? haha
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 12:43
Meni je jedno vrijeme bilo solidno objašnjenje da je taj metar kabela svojevrsna antena koja skuplja svakakva sranja, pa ovisno o oklopu više ili manje utječe na uređaj. Apijeva teorija zavjere isto neloše zvuči.
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 12:46
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Sigurno će mi čovjek iz Srbije kojeg ne poznam poslati kabel od 30000€ poštom ... Čak i da hoće, tu dodatno dolazi do komplikacija, carina, uvoz i ostale nepredviđene okolnosti.

Carina nece doci puno.
Samo pusti da carinici odrede vrijednost kabela, ti reci da pojma nemas koliko vrijedi...   haha

Na vrh
Dorian Reloaded View Drop Down
Groupie
Groupie

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 13:03
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Šta? Čovac ima hife za 300k€ i kupuje žice za 30k€ (što je bajdvej 10% i sasvim logičan omjer), a nema gdje slušati jer mu žena ne da?Ja da imam tih para, uopće ne bih imao ženu. Što će mi?
haha

Ima neka emisija na tv "Tajni život milijunaša (ili milijardera)", to moja squo gleda, gdje pokazuju kako se troše pare, pa kuće, auti, staklene stijene od milju dolara, tepisi unikati od par sto tisuća... Ja uvijek pitam a gdje je mjuza? Nema nikad nigdje. Love na lopate, a nema se za hifi. Tu i tamo neko kino bude u podrumu s kožnim foteljama.

Njih to ne zanima, ili imaji vrhunski nevidljivo integriran sustav.

Pa gdje su svi ti Wilson Grand Slamovi, dartzeelovi i ostala čuda :)))) Valjda u Rusiji i Kini...

Kolicinski gledano to su jako male serije, vise se proda Ferrari-ja nego Dartzeela gledano u komadima.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 13:57
Originalno postano od strane člana: pinco pinco napisao:

Lipo  čovik kaže svoje mišljenje, moš to uvažit ili nemoraš.
Nemora 800x pisat isto.
Dakle kaže ako je napravljen kako triba po pravilima struke onda je adekvatan i neće bit usko grlo za komponentu koju napaja. Priko toga priča postaje besmislena u vezi strujaša.
Šta god ti radija on je u seriji sa nekolko stotina metara drugoga kabela, i nikad nisi siguran radili se o 100, 200 ili 300m...
I ako strujni kabel ima tolki utjecaj, jasno bi se tribala čut razlika, u kući A, B, C.....N., a čak onda i na različitin utičnicama u sobi. Više ne govorimo o utjecaju metar ipo kabela. Nego možda i o stotinama metara različitih kabela. Različitin tipovima trafoa, namotajima, ko zna ćemu već ne.
Nego zanimljivo baš taj najmanji, od metar ipo sa kojima audiofil može manipulirat do mile volje ima najveći utjecaj i cijenu naravno.
Dok se PGP uredno prodaje po 5kn metar u maloprodaji, i dobar je do zadnje utičnice.

Svak ima pravo radit sa svojin parama šta oće, radija san i intalacije i sl., pa mi je smišno kad neko kupuje audiofilsku utičnicu za na zid.... A tamo isprid kupus živi od obićnih spojeva.
Kvalitetn spoj, i nema brige.... Višak love priusmjeri na neku dr. igračku koja npr. kuva kavu, ili sl. da bar znaš ušto si potrošija... haha

Da ne pričamo o tome što sve se nađe po studijima, gdje nastaje ta naša glazba.
I sad upoće ne pričam o strujašima, nego o onima koji stvarno unose karakter u priču - mikrofonskim i instrumentnim kablovima. Mislite da oni kupuju kablove od soma po metru?
Na vrh
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 14:09
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

I sad upoće ne pričam o strujašima, nego o onima koji stvarno unose karakter u priču - mikrofonskim i instrumentnim kablovima. Mislite da oni kupuju kablove od soma po metru?

Bilo bi ispravno reč, gdje nestaje ta našta glazba, u moru običnih kabela.... haha
Vinko
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 14:13
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Ti si majstor autosugestije. Pročitao sam što si napisao, čak i sa mojim vrlo limitiranim znanjem iz elektronike mislim da nisi u pravu. Imaš pretpostavku kao i mnogi drugi, da se to možda čuje radi toga i toga.
Ja sam realist i pragmatičar s određenim poznavanjem problematike. A strujaši se čuju upravo zbog razloga kojeg sam prije naveo, a to je isključivo manipulacija impedancijom.  Ako ti sa svojim vrlo limitiranim znanjem smatraš da je to zbog pletiva, onda kupi s pletivom koje ti najbolje zvuči. I slobodno mene i dalje nazivaj autosugestičarom.
haha
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Otkud znaš sad da je taj tatamata strujaš baš tako dobar? 
Zar moj Čardaš nije napravljen po pravilima struke? haha
Znam da je dobar jer nekoliko tih strujaša godinama imam u sustavu koji radi fenomenalno. O Čardaš strujašima nemam pojma pa ne mogu ništa reći. Osim da ta tvrtka radi sjajne interkonekte, što reći mogu i to odgovorno.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 14:19

Bilo bi ispravno reč, gdje nestaje ta našta glazba, u moru običnih kabela.... haha
Oke gospodo, ali to ne bi trebao biti predmet rasprave na ovom forumu. Ako je ovo forum audiofila (barem nominalno) i još puno više, koliko vidim, onih koji se samo tako osjećaju, onda sve kreće od snimke koja je kao takva unaprijed zadana.
Na vrh
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 14:27

Oke gospodo, ali to ne bi trebao biti predmet rasprave na ovom forumu. Ako je ovo forum audiofila (barem nominalno) i još puno više, koliko vidim, onih koji se samo tako osjećaju, onda sve kreće od snimke koja je kao takva unaprijed zadana.

Onda bi visoka vjernost reprodukcije tribala bit reverzibilni proces, a dićeš bolje nego krenit sa istin kabelima, tj. obićnima haha.
Opustite se ljudi, sve će bit dobro, i moj stari je kupija još jednu frezu, sad ima tri, ne koristi je puno, al ima dobar osječaj jel zna da je u garaži kad zatriba. haha. Pali ka mina.
Vinko
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 51>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnički kabeli za OPERE