Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka za zvučnike

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2021 u 20:21
Ovak , da ne zbunimo covjeka , ProAc Respons one SC je moja preporuka.
Ima rabljenih ali trazi se novi zvucnici do 10 soma max.
Ima lufta za sub i kablove.
Slusa rock.

EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2021 u 20:23
Sten 🤗 ima bookshelfa kojima je malo 20 m2 😉
EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 13:10
Nije malo (pogotovo jer mi je soba/slušaona minimalistički uređena), ali mogu i u više.

S druge strane taj mali ProAc mi je jedno od većih razočarenja, pa ga nikome ne bih preporučio. Prvo, to nije imalo ni B od basa u mojih 18m2 (a trebao bi, kao), pa su ostali samo srednji i visoki, što vrlo brzo postane ne baš zanimljivo za slušanje - zvuči pomalo kao dernjava.
Za te dimentzije, i za te novce (polovno doduše) potražiti Vienna Acoustic Haydn. To je bombončić daleko uravnoteženiji nego taj ProAc, pa time može zadovoljavajuće raditi i u malo većoj kvadraturi.

A zvučnik kome treba subwoofer... hvala lijepo, ima ih hrpa kojima ne treba, ne znam zašto bi se netko patio još dodatno s time.
Tako da... možda jedino za 10-ak kvadrata (taj One SC, jel), to bi moglo biti ok.

Sve u svemu, i meni je s jedne strane ta podjela na zvučnike za stalak i samostojeće pomalo "pomična meta", pogotovo u tom nekom prijelaznom području, iako s druge strane se većinom zna dokle može potegnuti zvučnik koje veličine/zapremnine, a gdje bi se trebalo početi gledati ka većoj kištri.

Pošto se ovdje traži zvučnik poglavito za rock (veći zvučni pritisak), ja bih bio skloniji rješenju (gledajući i budžet) sa manjim samostojećim zvučnikom sa 2x13cm ili 2x15/16cm bas/srednjetoncima. 20m2 to može sasvim lijepo prihvatiti.
Taj spomenuti AE309 izgleda kao jako dobar kandidat (nisam slušao), iako je meni i AE109 zvučao jako dobro (kratko slušao).
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 15:47
Vidiš meni je ProAc 1SC bio baš jeben zvučnik. Živio sam neko vrijeme s njim u nekih 12ak kvadrata i meni super uravnotežen i profinjen zvuk. Odlična tekstura zvuka, lijepo i prirodno. Svakako naginje pomalo na "uljepšavanje", rekao bih, ali fakat profinjen zvučnik. Kužim što kažeš za bas, ali meni ga nije falilo. Mislim, nije to po meni zvučnik koji ide na neposrednost zvuka u prostoru - u stilu da te direktnošću osvoji...tako da taj više "intelektualni" bas mi nije tu izvan cjelokupnog karaktera zvučnika.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 16:44
Pa, za 12m2 je, očito, dobar. To sam i rekao. Doduše, kod mene nije ništa uljepšavao, bio je generalno vrlo neutralan, iako ne baš i profinjen koliko sam se nadao.
Nisam ga slušao u takvoj kvadraturi, ali se u većoj čulo da ima neku kvalitetu, samo je osjetno manjkav "dolje".
Ok, fulao sam za cijela 2 kvadrata, molim da mi se oprosti haha

Vrlo slična stvar kao i njihove Tablette (8, mislim, slične cijenom bijahu); sve super, prekrasno (meni čak i bolje, rafiniranije nego One), ali ispod 70Hz nema ništa (slušano u najmanjoj Božinoj sobi u PK-u). Ne kužim za koga je to i za koje prostore. Za 6-7m2? Valjda.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 17:45
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Vidiš meni je ProAc 1SC bio baš jeben zvučnik. Živio sam neko vrijeme s njim u nekih 12ak kvadrata i meni super uravnotežen i profinjen zvuk. Odlična tekstura zvuka, lijepo i prirodno. Svakako naginje pomalo na "uljepšavanje", rekao bih, ali fakat profinjen zvučnik. Kužim što kažeš za bas, ali meni ga nije falilo. Mislim, nije to po meni zvučnik koji ide na neposrednost zvuka u prostoru - u stilu da te direktnošću osvoji...tako da taj više "intelektualni" bas mi nije tu izvan cjelokupnog karaktera zvučnika.

Može One SC i u malo veće sobe ako ga se tjera s cijevima. većina vlasnika je to i radila...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 19:47
Jel vodovodnim cijevima? Triput pročito i dalje ne kontam.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 20:56
ProAC Response 1 SC je odlican zvucnik, ma prava bombona od zvucnika. Sve na njemu zvuci prirodno i bas onako kako treba. Ako mislis da je dovoljno velik za sobu, ja ga najsrdacnije mogu preporuciti. Kad je to receno da jos dodam.
Ja sam ga jedno vrijeme imao zajedno sa Acoustic Energy AE1 i poredio ih direktno. Na kraju sam se odlucio za AE1 iako bi mogao bez ikakvih problema zivjeti sa ProAc Response 1 SC. AE1 sam zadrzao jer mi je davao malo solidniju zvucnu sliku i imao ne nadjebivu integraciju visokotonca i srednjetonca. Bez obzira sto se izabere, ne moze se pogrijesiti, oba zvucnika su odlicna.
Zed
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2021 u 21:40
Sjećam se vremena kada sam u dućanu imao Quad II Eighty monoblokove. Žao mi je što ih više nemam..

Jednom kupcu sam demonstrirao AE1 s ovim ljepotanima. 80W po monobloku. Slušaona 50-tak kvadrata i prilično visoka. Dakle kubikaže za napunit fakat treba. Nakon što smo prešli audiofilske materijale krenuli smo na moju LP diskoteku s Led Zeppelin, AC/DC i slično. Ne da je zvučnik napunio sobu nego je rasturio. Zvuk za pamćenje. ..i još kada vidiš iz kojih to gabarita izlati gledaš u nevjerici..
Svi koje znam da su imali AE1 i prodali ih požalili su. Tako je to...

Naravno oni neiskusniji ne trebaju pomisliti da su cijevi uvijek rješenje. Manji zvučnici, visoke impedancije mogu profitirati. Veliki i zaguljeni zvučnici vrlo rijetko...

Editirao soundnewsdino - 12.ožujak.2021 u 21:43
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.ožujak.2021 u 15:05
Sten
Moja iskustva su sasvim drugačija u vezi SC one.
Prava mala bomba , dinamican i super pogodjen u srednjetonskom području sto je jako važno.
Steta sto ih se vise ne proizvodi, takve iste nove bih kupio odmah.

Editirao barica - 14.ožujak.2021 u 15:07
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,232 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnički kabeli za OPERE
Forum: Uradi sam