Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RIZ 604 UKV Radio

Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: RIZ 604 UKV Radio
    Objavljeno: 03.travanj.2021 u 02:20
Negdje sam već najavio da ću nabaviti neki od RIZ perjanica cijevnih radija.
Već sam se čuo s Dankom (@Tubeman na DIY forumu) da do kraja godine restaurira neki od svojih.
No pojavila se idealna prilika (i nemoralna ponuda) za gore navedeni cijevni radio u dobrom i svirajućem stanju.
Nek samo Danko restaurira,,,imam mjesta za još jednoga....mig
RIZ 604 UKV  je bio ponos zagrebačkog RIZ-a.

Vrlo pažljivo sklopljen radio u pravoj drvenoj kutiji velikih dimenzija i sa 4 zvučnika (2 sprijeda, dva bočno), 17 kila žive vage, 10 lampi......
Riz 604 je kompletno cijevnog ustroja, od napajanja pa na dalje.

Kabinet je posebna priča.. Pravo , puno, masivno drvo (ptičji javor !??...ili črešnja...marulica.....haha).
Isti je lijepo obrađen i završen šelakom u mahagonij boji.
Lajsne su prave mesingane, tipke i potovi u savršenom stanju.
Naravo, kad se dođe blizu vide se malo tragovi zuba vremena i korištenja, ali je to sveukupno odlično za 60 godina stari uređaj.
Kabinet je u izvornom szanju.

Unutrašnjost izgleda dosta uredno, nije bilo nešto prašine, pa sam šasiju samo malo ovlaš prebrisao.
Netko je servisirao radio jer vidim pri zvučnicima nove kondiće, a i ipod šasije također (neke). To je dosta uredno napravljeno.

Danas sam nabavio nove novcate izlazne cijevi EL84, JJ Electronic, uparene, naravno.
Unutra je bilaj edna  EI Niš, a druga nema čitljive oznake, dal je bila Ei Niš ne znam.
Stavio sam i noviju ECC83 iste firme kao i prije (Tunsgram). Simens ipak čuvam za preamp....
Promjena cijevi vrlo čujna, poglavito u čvrstoči i dubini basa i većoj glasnoći i čistoći zvuka.
Novo i upareno je novo.....sad još nek se malo usviraju...

Bez retro tabletića ne ide.....haha
Stanice radio dobro hvata (zanima me samo UKV), a UKV opseg će mu Danko vjerojatno nategnuti  da hvata i preko 100,8 MHZ.

Zvuk ?
Drvena kutija, četiri velika zvučnika (sprijeda  RIZ-ovi ?? "ovali") ....to ne može nikako biti pusto i mršavo !
Nikako !
Dosta jasno i detaljno i sa kvalitetnim basom, glasnoća nije problem, ako treba nagariti....
U bivšoj Yugi te serije RIZ-ovih radija nisu imali konkurencije,

Kako je kabinet radija masivan i težak, veće litraže i težine večih Bookselfa (ili manjih samostoječih) i sa 4 drivera, odlučio sam ispod staviti podloške, a iznad nih čelične kuglice za što manju i rigidniju nasjednu površinu.

Na uzduznu letvu kutije je ispod nalijepljena pluto/filc podloška s rupom u sredini da kuglica bolje nasjedne.

S podloškama je bas dobio na dodatnoj čvrstoči, kontroli i definiciji.
Srednjetonski spektar je postao protočniji, otvoreniji, prezentniji.....
.....dosta veći napredak nego što sam očekivao...

Zaključno, meni prekrasan komad Vintage uređaja, krasnog, punog zvuka i lijepog izgeda.
Uživancija za oko i uho....
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 08:25
Ovo je za muzej Sv. Ilije 
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 09:29
Majko moja....  glup    ja se cudim kad koji Sansui uredjaj dodje u ovako dobro sacuvanom stanju, a vidi ovog starca! Ko da je iz vremeplova nabavljen! Divota jedna! Respect
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 10:19
Da, uređaj je izvana stvarno u solidnom stanju i užitak ga je gledati (i slušati).

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 10:58
Tko ga ne bi poželio? Čak imam i mjesto za njega u svojem audio menskejv paradajzu.
smijeh
Sve mi se čini da ne mogu odoljeti. Jedino ne znam gdje bih našao ovako uščuvat primjerak. Sam bih ga obnovio, ali naravno ne može u startu biti trulex. Prvi kontakt s mjuzom i tehnikom mi je bio upravo preko RIZ-a, ali nije bio ovako dobar model nego neki manji. Imao sam 3-4 godine i stari mi kaže da sam nonstop šarafao po njemu. Mislim da taj naš nije imao UKW. Završio negdje na ćesmetu. Najverojatnije ću se i ja na kraju javiti Dankecu.

A ti Olife, molim te, odmah makni te kretenske kuglice i vrati mu originalne nožice. Jes čuo? Nemoj bit ljakse. I da ti moram dolazit tamo u Čakovec.
Ljuthaha
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 11:38
Nema on neke posebne nožice.
Već samo okrugle utore (2mm) na uzdužnim drvenim šinama u kojima je neki tvdi filc ili sl.....

A kaj da ti velim da mi je za dlaku izmakao RIZ 604-S (stereo) u također dobrom stanju (ne onaj ormarić s gramofonom)

...već zaseban primjerak poput ovog dole.
Vrlo rijedak primjerak..

Editirao olif - 03.travanj.2021 u 11:39
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 16:05
Daj, Olif, imaš stvarno dobar sistem.
Ajde, ako je baš trebao dašak starine, neka je i tuner (i sam razmišljah o tome tamo negdje prošlo ljeto, no srećom razum je prevladao, jer znam da bi mi bio zanimljiv možda mjesec dana, a onda bi uglavnom skupljao prašinu - da sad ne ulazim u to što bi uopće slušao na tome), ali u obliku komponente, pa nek je na polici s ostalom "robom".

Ovako ... djeluje pomalo bizarno uz "normalan", moderan sistem. Zapravo jako bizarno. Hiti ga barem u spavaću sobu haha No, ok, vjerujem da ćeš ga moći utopiti kad ti dojadi to gledati i slušati, uz normalan sistem proteza
Forum bez poštenog moderatorstva je nevrijedan aktivnog sudjelovanja
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 17:00
Neki se ljudi stvarno nebi trebali javljati kad nemaju što reći.
U karantenu. Mentalnu.

Olif: lijep radio.
đez je limunada

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 17:10
Vidim da je stanovit broj individua skužio da moderatorstva ovdje očito više nema pa kamenjar sve više i više puže ovuda. Ne treba na to više trošiti vrijeme.
Forum bez poštenog moderatorstva je nevrijedan aktivnog sudjelovanja
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 17:34
Ništa ti ne kužiš stanovita individuo, nije to Goldmud da ga mora utapat nakon par mjeseci.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vintage
Forum: Audio komponente