Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Stigla komponenta veoma lijepa

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:06
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Evo sva tri koja su mi doma, Akai PS200 nažalost trenutno nije.
Znači nekad top modeli Yamahe, Onkya i Sony-a.

Crni Ilija, nemoj mi đamahu gazit tom Sony škatulom.
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:09
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Imaš u Eurospinu gramofona za kikiriki, ako ti se ne da bacat novce na one audiofilske gromade. haha

'vako nešto?
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:11
Uf, Ilija, krasni uređaji. Jesi li uspoređivao phono sekcije na njima? Na Sony-u ne vidim na prednjoj ploči (kao na Yamahi) da se može mijenjati loading prema zvučnici - ima li taj setting? To su sve refrešani preampi?
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:13
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Je, moj.
A da, kažu da ima jako dobar phono no na žalost/sreću to neću nikada otkriti (samo mi još gramofon fali pa da se izgubim u svijetu hifi-a, netko jednom izjavi da je gram primitivna naprava nije bio daleko od istine).
Ako je netko u kontaktu s ilijom, a ima želju isprobat premap, nek se slobodno javi i uzme, dok je još kod njega. Šteta ne čut takav high end, pogotovo phono.

Najs. Što se gramofona tiče - naravno da je to subjektivan izbor, ali meni bi bilo nezamislivo imati išta drugo kao primarni izvor zvuka. U skladu s time bih uvijek svakome preporučio da uđe u tu priču. Velika igranka, ali i beskonačni gušt. I inicijalno nije nužno da se uđe u to sa jako puno para. Pogotovo kad već imaš riješen ovakav phono ;).

A inače, vjerujem da je i više nego vrijedno družiti se s ovim uređajima i iskusiti ih. U svakom slučaju, čestitam na preampu, siguran sam da je jeben.

Editirao popol_vuh - 06.travanj.2021 u 22:15
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:18
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Je, moj.
A da, kažu da ima jako dobar phono no na žalost/sreću to neću nikada otkriti (samo mi još gramofon fali pa da se izgubim u svijetu hifi-a, netko jednom izjavi da je gram primitivna naprava nije bio daleko od istine).
Ako je netko u kontaktu s ilijom, a ima želju isprobat premap, nek se slobodno javi i uzme, dok je još kod njega. Šteta ne čut takav high end, pogotovo phono.

Najs. Što se gramofona tiče - naravno da je to subjektivan izbor, ali meni bi bilo nezamislivo imati išta drugo kao primarni izvor zvuka.

A inače, vjerujem da je i više nego vrijedno družiti se s ovim uređajima i iskusiti ih. U svakom slučaju, čestitam na preampu, siguran sam da je jeben.

Ja gdje god i kad god načuh gramofon, to je bilo do jaja. čak sam se jedno vrijeme nabrijavao da kupim neki za početak, tipa thorens td160 i tak neke sam gledao. No u zadnji čas sam odustao, reko još sam zelen za to.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:26

Uf, Ilija, krasni uređaji. Jesi li uspoređivao phono sekcije na njima? Na Sony-u ne vidim na prednjoj ploči (kao na Yamahi) da se može mijenjati loading prema zvučnici - ima li taj setting? To su sve refrešani preampi?

Sony.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 22:31

Nemam gramofon i ne želim ga jer iovako moram na lječenje od tih uređaja.
Yamaha bi trebala raditi par dana jer možda nije radila i koju godinu, kupljena je od jednog tipa u Švicarskoj od kojeg sam prije kupio Sony Tan90 i on je također kao i ova Yamaha bio mint bez točkice.

Onkyo i Sony su vrhunski line preampi i tu ja stvarno ne znam što može biti bolje, za Sony kažu da je možda i najbolji preamp ikad.
Evo jedan citat sa jednog vrlo relevantnog sajta.

"If the TA-E88B is one of the best preamplifiers of the 1970s (and one of the best - period), the TA-ER1 is the best preamplifier the history of 2-Channel audio will have ever heard.
Since that history is now closed, Sony or otherwise, the TA-ER1 naturally is even more desirable."

Akai sam slušao nerefreshan i odlično radi, kad se vrati sa refresha mislim da je to također top preamp.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 23:00

'vako nešto?

S tim se bar možeš najest, s ovim iz Eurospina, sumnjam, možda ti i ploču pojede. haha

Editirao donkimizer - 06.travanj.2021 u 23:00
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 23:14

Crni Ilija, nemoj mi đamahu gazit tom Sony škatulom.

haha

Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2021 u 23:22
Mislio sam stavit B2 na C2 pa poslikat al bilo mi te žao haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,170 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnički kabeli za OPERE