Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dampiranje kutije

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
KAMENi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj KAMENi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: dampiranje kutije
    Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 11:01
tyrotex (onaj piramidalni) se lijepi samo na zadnju stranicu radi razbijanja stojnih valova (ako je kutija kockasta, tj nema kosu stranicu)?

da li je neka razlika ako je sub na kosoj stranici, a poledina ravna?

i jos jedno; BR cijev mora biti bilo gdje na stranici na kojoj je sub? nigdje vise (mislim stila na gornjoj stranici, nije da to zelim nego samo pitam)?
It's not about how fast you drive.
It's about how you drive fast!
Na vrh
Syyy View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Syyy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 11:27
Ja mislim da ti damping uopce nije nuzan za bass reflex kutiju. Kod kompresijske vec da... A sto se otvora tice on nemora nuzno biti na prednjoj strani (Kod Rockfordovih specifikacija za HE ti je za 15 colni woofer naznaceno da se aeroport smjesta bocno dolje)
Na vrh
bass_phreak View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bass_phreak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 11:39

Lijepis na svaku stranicu, osim prednje, evo moje kutije:

Port mozes stavit bilogdje, meni je sa strane, bilo bi ti dobro uzet dvodijelni, tako da mozes mijenjat duljinu cijevi...

Neznam kaj je taj tyrotex, pravi polyfill ti dodje u chipoteci 30kn set za 20L, to sam ja koristio....

Kutija se dampira bilo ona bandpass ili ported ili zatvorena, davat ce ti malo dublji bas i varat ce ti kutiju da je nedgje 10% veca...

My Ride

If your ears r'nt bleeding it ain't loud enough.

Na vrh
torrito View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj torrito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 11:48

za svaki sub radi se svoja kutija specijalana ra?ena po proraeunu za baš taj woofer.

tako da vam sve to pada u vodu, dok ne kažete koji je sub u pitanju

hunt or be hunted

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 13:34
Nebi mi vjerovali , ali materjal za akustieko dampiranje (vuna , industrijska vata) ima važnu funkciju u svakom principu kutije (u nekima više u nekima manje) i najjaee mu je djelovanje ako ga se koristi postavljenog po sredini volumena kutije a ne zaljepljenog po stranicama kutije. On neee smiriti vibracije stranica kutije. Jedini naein smirivanja stanica kutije je korištenje debljeg materjala i ukrueenja koja se postavljaju nesimetrieno i povezuju sve stranice.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Syyy View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Syyy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 13:39
Sigurno da ima, tu se potpuno slazem. Ali usporedimo funkciju tog materijala kod kucnog Hi-FI i u autu...??? Neusporedivo! Jer u autu ima toliko raznih zvukova sa svih strana koji utjecu jedni na druge da je upitno da ce se cuti razlika sa i bez dampinga... To je samo misljenje jer nisam usporedivao pa ako netko je...
Sound Gone Wild
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 13:47
Euj Syyy , ja se oupee pitam dali vi koji imate nekve hifi sisteme u autima vidite ikakvu korist od njih . Mislim kak buš euo promet oko sebe ako ti nekakvi subwoofer lupa bez veze u jaja ,a tweteri pište u uši . A drugo ako nešto radiš , napravi to kako treba bez obzira gdje se koristi. Mislim da baš nemaš uštede ako škrtariš na damping materjalu itd.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
SICKO View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj SICKO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 14:06
Za auto primjenu je dovoljno staviti malo sonofila iza menbrane drivera, i to je to.... uglavnom, netreba nikakav kvalitetniji damping te nevalja pretjerivati s njim..........
Sve receno je bilo moje osobno nerelevantno misljenje koje moze biti tocno i ne mora, s njim nisam nikoga htio uvrijediti, omalovaziti ili diskreditirati, ono je tu zato sto na njega imam pravo.......
Na vrh
Syyy View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Syyy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 14:08
Pa hifi sustav ne kupujes i ne slazes iz koristi nego iz gusta... A dobro slozen sustav ti nebude bez veze lupao i tweteri nebi trebali pistati u usi... A ovo s dampingom se slazem s tobom jedino velim da nema smisla ako ne cujes razliku...
Sound Gone Wild
Na vrh
KAMENi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj KAMENi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.siječanj.2005 u 18:21
slazem se sa sickom... dovoljno je staviti samo iza membrane zvucnika i to je to...

phreak, tyrotex ti je spuzvasti materijal napravljen tako da ima cijelo brdo malih piramida duz svoje povrsine, tako da razbija val koji prima, tj. koristi se za razbijanje stojinh valova u kockastim kutijama (bar ja tak mislim za te valove).

ja bih, i najvjerojatnije ocu napraviti ovako: straznju stranicu tyrotex, a ostale sa sonofilom... ili samo tyrotex... jos cu vidjeti sta ce ljudi reci... stranicu sa driverom nikako...
It's not about how fast you drive.
It's about how you drive fast!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam