Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

cistac ploca - UREDJAJ

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kale View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2010 u 21:40
    Evo, nasao sam i link:
http://www.kabusa.com/ev1.htm
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2020 u 19:42
Dizanje prastare teme, ali da ne otvaram novu. Ima li itko od kolega forumaša iskustava sa Pro-Jectovim mašinama za čišćenje? Pročitao sam ono do čega se može doći po netu i pogledao neke "recenzije", ali zanima me živi li netko kod nas sa nekim sličnim strojem i je li to OK. Mislim prije svega na Pro-Ject VC-S2. 
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2020 u 00:26
OK, gledam u tom meni prihvatljivom cjenovnom razredu ima i novi Okki Nokki One. Sve to, cini se, sljaka kako treba, ali je tesko naci uredaj kojem nema prigovora oko trajnosti.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2020 u 17:09
bok okki-nokki je odličan uređaj uz jedan bag u dizajnu...
tj. ne baš bug u dizajnu nego u kvaliteti ugrađenog tanka...
naime tank je od neke najjeftinije plastike i loše je pričvršćen...
kad se to normalno pričvrsti onda više nema problema...
ja ga imam cca par godina i nemam pritužbe... (osim te greške na koju se žalilo dosta ljudi po netu)

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2020 u 17:35
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

bok okki-nokki je odličan uređaj uz jedan bag u dizajnu...
tj. ne baš bug u dizajnu nego u kvaliteti ugrađenog tanka...
naime tank je od neke najjeftinije plastike i loše je pričvršćen...
kad se to normalno pričvrsti onda više nema problema...
ja ga imam cca par godina i nemam pritužbe... (osim te greške na koju se žalilo dosta ljudi po netu)

andy, hvala ti na odgovoru. okki nokki inače sada ima i novi model ("one"), ali malo je iskustava po netu jer izgleda da zbog korone šteka distribucija. Navodno je ovaj novi dosta prepravljen.

Super je pročitati sda je tvoje iskustvo dobro. Znači sa motorom nije bilo problema, a usisna snaga je dobra?

Taj uređaj i ovi novi Pro-Jecti ALU su mi na piku, ali vidim da za Pro_ject ima dosta prijavaka o rikavanju motora po netu.
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2021 u 08:13
Ja koristim vec neko vrijeme Clearaudio Smart matrix, RCM masinu vrlo slicnu Okki-nokkiju. Sve su to nijanse a razlika je u materijalima. Znam podosta ljudi koji koriste okki-nokki i nisam cuo da se zale.

Sto se tice novog Pro-jest modela, jedina dobra strana je manji tanjur sto samim time umanjuje mogusnost prljanja donje strane ploce.

Ja kad perem plocu, koristim i ultrazvucnu kadu te nakon ciklusa pranja, onako polumokru ju stavljam na RCM. E sad, nemogu je samo tako poleci na tanjur jer ce ga smocit pa koristim A4 papir da koliko toliko sprijeci kontaminaciju. Kad posaugam gornji dio ploce, tada micem papir i okrecem je da posusim drugu stranu. U tom slucaju pro-ject je bolji. Njegov manji tanjur omogucava da jednostavnije ocistis plocu bez prljanja.

Losa strana je moguce spiganje ploce, pogotovo onih tanjih 140gramskih, jer u principu ruka usisavaca nema uporista pa kad je vakum zaljepi na plocu, malko je iskrivi. 

Nemos imat sve.

Ali kad smo kod ciscenja ploca, po meni je tu najvaznija tekucina i mix koji koristis za pranje. Ako je to pogresno, dzaba si krecio.

O tome sam pisao u jednom prijasnjem topiku pa malko prosurfaj. 

Editirao Alen43 - 05.siječanj.2021 u 08:15
Na vrh
SpejsKauboj View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj SpejsKauboj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2021 u 10:29
Nedavno sam nabavio VC-E, a na drugom forumu napisao "review" pa možda pomogne:
Za početak, prije kupovine projecta imao sam priliku isprobati VPI pa će biti usporedbi.
Project (vc-e, postoji još i vc-s koji je veći) sam odabrao zbog par stvari: 
1. Kompaktan je (dimenzije se lako izguglaju)
2. U odnosu na VPI, ima više RPM (zgodno ali ne previše bitno ako ne perete veću količinu ploča odjednom)
3. U smjer rotacije se moze mijenjati (mislim da je to bitno kod čišćenja, više prljavštine se digne na površinu), VPI koji sam probao nije to imao
4. Usisna snaga je veća od VPI (nisam gledao specke, subjektivan dojam).
5. Lakše pražnjenje spremnika (okrene se naopačke da tekućina iscuri, VPI je imao crijevo koje je prelijevalo tekućinu kada se spremnik napuni do određenog nivoa, a potpuno pražnjenje je nepraktično)
6. Nema “tanjura” na koji ploča naliježe. Mislim da je ovo jako bitno, ako ne i najbitnije. Kod uredjaja koji imaju tanjur se prljavština skuplja na njemu, pa kada se opere jedna strana ploče i okrene ploča, čista strana se kontaminira. Kod Projecta je “tanjur” veličine klampa, pa samim tim nema kontaminacije. Postoji plastični tanjur ali on ne dira ploču i njegova uloga je da spriječi kontaminaciju iz ispuha koji je sa gornje strane. Kako nema “tanjura” treba pripaziti da se ne pretjera sa pritiskom na ploču.
Jedina mana (ako je to uopće mana) je što za razliku od sličnih uređaja (VPI) vakumska ručka ima samo dvije pozicije, spuštena i podignuta, dok je kod ostalih unutar ručke opruga koju omogućava da se kod usisavanja spusti ručka do ploče. Kod Projecta se ovisno o debljini ploče ploča privuče ručki (krivi se ploča). Dobra stvar je što se osovina na koju se stavlja ploča može pomicati gore-dole (ali ne on the fly, mora se otpustiti vijak i nakon promjene ponovo stegnuti) i tako se “krivljenje” ploče minimalizira. Mislim čak da bi se opruga mogla uglaviti i u projectovu vakumsku ručku ali krivljenje ploče je zaista minimalno (recimo da je ručka naštimana za 200g ploče, na pločama 180g je neprimjetno, na ostalim jedva vidljivo). 
Volim sve što ne vole mladi
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2021 u 17:14
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

Ja koristim vec neko vrijeme Clearaudio Smart matrix, RCM masinu vrlo slicnu Okki-nokkiju. Sve su to nijanse a razlika je u materijalima. Znam podosta ljudi koji koriste okki-nokki i nisam cuo da se zale.

Sto se tice novog Pro-jest modela, jedina dobra strana je manji tanjur sto samim time umanjuje mogusnost prljanja donje strane ploce.

Ja kad perem plocu, koristim i ultrazvucnu kadu te nakon ciklusa pranja, onako polumokru ju stavljam na RCM. E sad, nemogu je samo tako poleci na tanjur jer ce ga smocit pa koristim A4 papir da koliko toliko sprijeci kontaminaciju. Kad posaugam gornji dio ploce, tada micem papir i okrecem je da posusim drugu stranu. U tom slucaju pro-ject je bolji. Njegov manji tanjur omogucava da jednostavnije ocistis plocu bez prljanja.

Losa strana je moguce spiganje ploce, pogotovo onih tanjih 140gramskih, jer u principu ruka usisavaca nema uporista pa kad je vakum zaljepi na plocu, malko je iskrivi. 

Nemos imat sve.

Ali kad smo kod ciscenja ploca, po meni je tu najvaznija tekucina i mix koji koristis za pranje. Ako je to pogresno, dzaba si krecio.

O tome sam pisao u jednom prijasnjem topiku pa malko prosurfaj. 

Alen, to se i meni činilo čitajući po forumima da su to sve načelno dobre i slične mašine. ovo mi je vrijedna informacija da znaš ljude sa okki-nokkijima koji nemaju probleme s njima. Ovaj novi (okki nokki one) ima dva tanjura - jedan normalni i jedan mali isto kako imaju i Pro-Jecti, pa se može mijenjati. Navodno je i kućište poduplana neka plastika koja jako dobro izolira buku (iako mi buka nije važan faktor). Mislim da je taj manji tanjur dobra stvar. Piganje mislim da se ne može desiti u to sitno vremena dok se posauga ploča. Elastično je to. Bitno je samo da je usisna snaga dostatna da puni polumjer ploče bude prislonjen uz ručicu za sauganje, čak i kad ploča nije ravna. Što se mixa tiče - tu ne znam što da mislim - neki kažu da su njihova home-made rješenja da shit, neki ne žele ni čuti za to, neki kažu alkohol ok, neki kažu ni u snu, isto tako i za lagani deterdžent za suđe...budući da nisam kemičar, nemam pojma što da mislim. Od gotovih rješenja, Pro-Jectovo je navodno OK, a većina ljudi kaže i da je ovo L'art du son super.

Originalno postano od strane člana: SpejsKauboj SpejsKauboj napisao:

Nedavno sam nabavio VC-E, a na drugom forumu napisao "review" pa možda pomogne:
Za početak, prije kupovine projecta imao sam priliku isprobati VPI pa će biti usporedbi.
Project (vc-e, postoji još i vc-s koji je veći) sam odabrao zbog par stvari: 
1. Kompaktan je (dimenzije se lako izguglaju)
2. U odnosu na VPI, ima više RPM (zgodno ali ne previše bitno ako ne perete veću količinu ploča odjednom)
3. U smjer rotacije se moze mijenjati (mislim da je to bitno kod čišćenja, više prljavštine se digne na površinu), VPI koji sam probao nije to imao
4. Usisna snaga je veća od VPI (nisam gledao specke, subjektivan dojam).
5. Lakše pražnjenje spremnika (okrene se naopačke da tekućina iscuri, VPI je imao crijevo koje je prelijevalo tekućinu kada se spremnik napuni do određenog nivoa, a potpuno pražnjenje je nepraktično)
6. Nema “tanjura” na koji ploča naliježe. Mislim da je ovo jako bitno, ako ne i najbitnije. Kod uredjaja koji imaju tanjur se prljavština skuplja na njemu, pa kada se opere jedna strana ploče i okrene ploča, čista strana se kontaminira. Kod Projecta je “tanjur” veličine klampa, pa samim tim nema kontaminacije. Postoji plastični tanjur ali on ne dira ploču i njegova uloga je da spriječi kontaminaciju iz ispuha koji je sa gornje strane. Kako nema “tanjura” treba pripaziti da se ne pretjera sa pritiskom na ploču.
Jedina mana (ako je to uopće mana) je što za razliku od sličnih uređaja (VPI) vakumska ručka ima samo dvije pozicije, spuštena i podignuta, dok je kod ostalih unutar ručke opruga koju omogućava da se kod usisavanja spusti ručka do ploče. Kod Projecta se ovisno o debljini ploče ploča privuče ručki (krivi se ploča). Dobra stvar je što se osovina na koju se stavlja ploča može pomicati gore-dole (ali ne on the fly, mora se otpustiti vijak i nakon promjene ponovo stegnuti) i tako se “krivljenje” ploče minimalizira. Mislim čak da bi se opruga mogla uglaviti i u projectovu vakumsku ručku ali krivljenje ploče je zaista minimalno (recimo da je ručka naštimana za 200g ploče, na pločama 180g je neprimjetno, na ostalim jedva vidljivo). 

Hvala, Kauboj. Ovo što pišeš u recenziji mi je bilo poznato. Jedino oko čega se klackam je ta vražja pouzdanost - jer koji god model da gledam ima ljudi koji kažu da im je riknuo motor, pa ovo pa ono. A opet isto toliko ljudi kojima je sve super. Stariji Pro-Jectovi su, čini se, masovno rikavali, ali izgleda da su ovi novi VC-E i VC-S2 (ALU) bolji po tom pitanju. Je li na njima (ovim novim ALU verzijama) baš i drugi motor nego na starijim verzijama? Čine mi se stvarno dobro uređaji, ali opet - ta vražja pouzdanost. Na VC-E mi se ne sviđa i taj vražji ispuh koji ide odozdola na ploču - što stvarno djeluje kao šlamperaj pri dizajnu, iako se uređaj u cjelini čini doista dobro. Funkcionalno mi se sve čin ikako treba...ovo sa dizanjem-spuštanjem tanjura, dobar clamp, dobar saug, dobra metalna ručka...ovo što nema opruge se ne čini kao problem. Da li si ti zadovoljan strojem? Koji pripravak za pranje koristiš?

Hvala vam na dijeljenju iskustava - nešto ću definitivino uzimati ove godine i zbog cijene će to biti ili okki-nokki one ili pro-ject (vc-e ili vc-s2 alu). Iskreno, oba uređaja mi se čine doista dobro, jedino što odlučuje je ta trajnost uređaja.
Na vrh
SpejsKauboj View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj SpejsKauboj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.siječanj.2021 u 08:23
Ovo sa ispuhom na project vc-e i nije toliki problem, uz uredjaj dolazi plastika u obliku ploce pa zaustavlja vlagu iz ispuha da ne zavrsi na ploci.
Nakon pranja nekih 150 ploca mogu reci da sam zadovoljan.
Za sad koristim tekucinu koju sam dobio uz VPI kada sam ga isprobavao (ne znam koja je, ali sam zadovoljan rezultatima). Imam je za jos jedno 50-ak ploca a onda cu preci na tekucinu koju sam dobio uz project.

Editirao SpejsKauboj - 06.siječanj.2021 u 08:23
Volim sve što ne vole mladi
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.siječanj.2021 u 12:44
Da, znam da su dodali kasnije taj plastični dio koji sprečava vlagu iz ispuha, ali to je baš na razini a je to zakrpe. Plus, nije li da se time negira dobar dizajn ovog malog tanjura, pri kojem ploča ne leži na prljavoj površini? Znam da zapravo nije neki problem, ali načelno mi se ne sviđa to. Unatoč tome, vjerujem da je to odličan uređaj.

Hvala ti na dijeljenju iskustva s proizvodom. Bravo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vintage