Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hladila u samogradnji

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.svibanj.2005 u 21:28
No dobro nemojmo baš sad pretjerivati sa samogradnjom , jer za kvalitetno pasivno hla?enje potrebna je osim površine i masa aluminija tj, debljina mesa svakog krilca .
Ovi svi imaju više limove nego debela krilca.

A što se tiee bakra mislim da je jedina prepreka cijena a ne težina , jer bakar dosta bolje provodi i odvodi toplinu što ako su gabariti u pitanju može biti itekako važno.Zato se bakar koristi za vodljive šipke ako je zbog nedostupnosti potrebno odvest toplinu sa elemenata do hladila a to direktno nije moguee.

Kod hladnjaka je za kvalitetu odvo?enja dosta važan dizajn presjeka tj. naein kako se toplina širi hladnjakom do emitirajueih površina. znaei ako imamo puno tankih i dugih krilaca do njihovih krajeva toplina ne dolazi efikasno tako da su neiskorištena.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
grunf View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj grunf Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.svibanj.2005 u 23:26

Pozdrav!

Evo kako sam ja sretan,neki dan sam dobio jedan dobar aluminijski hladnjak(10kg)  za neke sitne usluge.Dosta je visok 50cm pa au ga morati prepilati na 4 kom. i eloksirati.Zna li netko tko vrši kvalitetnu eloksaciju u Zagrebu ili nagdje u Dalmaciji.Sad mogu napokon krenuti u izradu ALEPH5,koja sreaa ne možete ni zamisliti.

Na vrh
Saki_zg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Saki_zg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.svibanj.2005 u 23:47
Gasho....sto bi ti onda preporucio?
kako da se sklepa hladnjak a da ne kosta ko sv.Petra kajgana?
Na vrh
aparatusonitus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aparatusonitus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 00:44

Originalno postano od strane člana: grunf grunf napisao:

Zna li netko tko vrši kvalitetnu eloksaciju u Zagrebu ili nagdje u Dalmaciji.

Probaj se raspitati u Elfim d.o.o. Split, Odeska 5, Tel/Fax 021 467 694. Traži g-dina Pero Mandia. Bave se i graviranjem i to jako dobro i skupo.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 08:17
Originalno postano od strane člana: Saki_zg Saki_zg napisao:

Gasho....sto bi ti onda preporucio?
kako da se sklepa hladnjak a da ne kosta ko sv.Petra kajgana?
Preporuaio bi Hrelie u Zg-u . Tam se dalo naei hladnjaka i drugih djelova za jeftinu paru .

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Wolfic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Wolfic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 12:40

Originalno postano od strane člana: Gasho Gasho napisao:

No dobro nemojmo baš sad pretjerivati sa samogradnjom , jer za kvalitetno pasivno hla?enje potrebna je osim površine i masa aluminija tj, debljina mesa svakog krilca .
Ovi svi imaju više limove nego debela krilca.

A što se tiee bakra mislim da je jedina prepreka cijena a ne težina , jer bakar dosta bolje provodi i odvodi toplinu što ako su gabariti u pitanju može biti itekako važno.Zato se bakar koristi za vodljive šipke ako je zbog nedostupnosti potrebno odvest toplinu sa elemenata do hladila a to direktno nije moguee.

Kod hladnjaka je za kvalitetu odvo?enja dosta važan dizajn presjeka tj. naein kako se toplina širi hladnjakom do emitirajueih površina. znaei ako imamo puno tankih i dugih krilaca do njihovih krajeva toplina ne dolazi efikasno tako da su neiskorištena.

Mislim da su oni bakreni cisto ok ... taj jedan sa ventilatorom na 1800 hladi bez problema prescot na 3,x GHz a toplinska disipacija je oko 110W !!!

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 15:43
Jedan s ventilatorom , a tu ih treba 8-10 .

Ne znam koliko je 10 ventiratora tiho, bez obzira na to da je svaki supertih .

Priznajem da je zrakom forsirano hla?enje dosta efikasnje od pasivnog , ali uvijek ostaje problem buke.  Ja bi radije onda koristio hladnjake koji rade na principu zraenog tunela gdje se za veliku površiniu koriste jedan ili dva ventilatora.

Na vrh
Burke View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Burke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 15:48
Originalno postano od strane člana: Wolfic Wolfic napisao:

[Mislim da su oni bakreni cisto ok ... taj jedan sa ventilatorom na 1800 hladi bez problema prescot na 3,x GHz a toplinska disipacija je oko 110W !!!

mislim da je Wolfic htio reei da je cooler vrlo efikasan...sa vrlo malim protokom zraka, te da bi stoga bio dobar za ovu namjenu....iako ostaje pitanje cijene

Na vrh
Wolfic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Wolfic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 16:06
Originalno postano od strane člana: Burke Burke napisao:

Originalno postano od strane člana: Wolfic Wolfic napisao:

[Mislim da su oni bakreni cisto ok ... taj jedan sa ventilatorom na 1800 hladi bez problema prescot na 3,x GHz a toplinska disipacija je oko 110W !!!

mislim da je Wolfic htio reei da je cooler vrlo efikasan...sa vrlo malim protokom zraka, te da bi stoga bio dobar za ovu namjenu....iako ostaje pitanje cijene

Tocno to ... i bez ventilatora je vjerojatno jako dobar ... a ako ih 4 kom povezes pa to mora biti dosta za 200 W i bez ventilatora

Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2005 u 17:04

u kucnom audiu se koristi maksimalno jedan ventilator (ako bas mora) i to unutar kucista. inace je buka prevelika pa se nocu neda slusati

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,161 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnici 5 - 7 tk