Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hladila u samogradnji

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Buba View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Buba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hladila u samogradnji
    Objavljeno: 08.travanj.2005 u 22:27

Evo primjera kako doai do jeftinog hladila za izlazni stupanj:Kupe se hladila za procesore u mom slueaju 70x85x40 mm,te se poslažu jedan do drugoga na aluminijsku ploeu odgovarajuaih dimenzija.Ventilatori se skinu.Složiti ih je bolje da rebra idu vertikalno zbog boljeg strujanja zraka.Hladnjake odgovarajuaeg profila 30 kn komad sam nabavio ali mi treba aluminij debline 8-10 mm dimenzija 400x70 mm pa ako netko zna gdje se mogu nabaviti bio bih zahvalan.Ovakav hladnjak košta do 4x manje nego neki fischer a mislim da ga može dostojno zamjeniti.Hladnjake prije uevršaivanja na al.ploeu treba dobro namazati vodljivom pastom i to je to.

Editirao admin
Na vrh
Anorgan View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Anorgan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2005 u 22:50
Dobra ideja! Sta mislis o koristenju jednog hladnjaka (zajedno sa ventilatorom) po cipu (ako se jako griju)?
Ako se da napraviti dobar protok zraka sa malom bukom - dobro.
Na vrh
Saki_zg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Saki_zg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2005 u 22:56
uzmes vise hladnjaka...sve napravis kako je gore opisano i kupis ventilatore za komp. koji buce 9ili10 dB i onda ih jos dodatno stisas pot-metrom

za kontakt kupis srebrnu pastu...40ak kn

Editirao Saki_zg
Na vrh
Zor@n View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zor@n Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2005 u 23:26

Ako je projekt izveden tako da se zadovoljavajuce odvodjenje topline postize tek uz ukljucene ventilatore, onda svakako triba pridodati i temperaturni senzor koji ce iskljuciti uredjaj ako dodje do pregrijavanja, tj. u slucaju da ventilator(i) ili njihovo napajanje otkazu poslusnost.

Ventilatori se i trose, vremenom se razina buke povecava, a i minimalna brzina kojom mogu startati se vremenom povecava, zbog trosenja i nakupljanja prasine. Zato triba biti oprezan pri koristenju istih ako im se smanjuje brzina, i svakako predviditi temp. zastitu sklopa, sta nije ni skupo ni zahtjevno za izvesti.

Pozdrav,

Zoran

Na vrh
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2005 u 23:53

Nije loša niti ideja uzeti kao boenu stranicu deblji al. lim, te kupiti aluminijske L profile kojima je duža strana slova L otprilike 3 cm, a kraaa 0.5 cm. Ti se profili narežu na dimenzije visine boene ploee i vertikalno se šarafe jedan do drugoga i dobije se rebrasto hladilo. Treba dosta šarafa i dosta rupa, ali u konaenici se dobije efikasno, jeftino i estetski prihvatljivo hladilo.

Nažalost na slici ovog mog prastarog kuaišta koje moram urediti se ne vidi taj detalj, ali ako netko nije shvatio fotkat au iz blizine.

Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
Zor@n View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zor@n Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2005 u 00:41

E, a moze se to i sa U profilima, pa ih naslagati na aluminijsku stranicu i pricvrstiti zakovicama (jeftino i brzo) uz malo termalne paste medju spajanim povrsinama.

To je stvarno socijalna metoda, ali izvodiva je, upotrebljiva i jeftina, a podsitila me na vrimena SAM-ova i SAM-ovaca. Sve mi se, evo, vraca  

Pozdrav,

Zoran

Na vrh
Saki_zg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Saki_zg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2005 u 17:04
eto doslo je i vrijeme da se ova tema malo vrati u zivot...
gdje bih mogao nabaviti plocu aluminija?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2005 u 18:17
Na otpadu obojenih metala
,a ak me pitaš gdje je u Zg-u taj otpad , pojma nemam.

Kaj da otvorim temu , "Ultimativni DIY hladnjaci" ??

Joj kad bi se jeftino dalo napraviti hladnjake kakve koriste jaea pojaeala tvrke Bow techologyes.  Alu blok sa vertikalno izbušenim rupama.

kad smo vee kod hladnjaka , sve rije?e vi?am one bakrene kakvi su se nekad koristili u boljim ure?ajima. Bakar je još bolji vodie topline od aluminija.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2005 u 18:20
Buba ono tije odliena ideja za hladnjake , samo se bojim da bi ja bil sav krvav nakon nošnje pojaeala s time na boenim stranicama.  Ma šalim se , dobra ideja.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Saki_zg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Saki_zg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2005 u 19:44
ja bi si napravil to za auto pojacalo (JBL) koje i nema bash uvjerljiv hladnjak.
samo neznam gdje u ZG da nadjem komad bakra il aluminija..
i malo me muci kak bum to prisarafil....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...
Forum: Audio komponente