Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kupnja Gramofona

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2005 u 19:22

Nemoj kupovat polovnu rueku!

Na vrh
limach View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj limach Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2005 u 19:23
Originalno postano od strane člana: Damir Damir napisao:

Matko, PRO JECT Debut II je odlican pocetak za upoznavanje sa gramofonom, ali i model koji ces jako brzo preskociti ukoliko te zvuk vinila zaintrigira da pocnes kupovati ploce. Sacekaj i pristedi za neki od starijih modela Thorensa ili Kuzme.

pa posjedujem otprilike 150 ploca.. :) zahvaljujuci ocu, koji ih je marljivo skupljao i cuvao.... a bas sam u utorak na koncertu JSBX kupio dvije nove.. :) i vec od prije znam da me taj zvuk privlaci... :=) mozda se i malo protegnem... na neki skluplji model... hvala damire...

Matko

"Bez muzike život bi bio greška" Nietzche
---------------------
Ja sam Jangov fan. Slazem se unaprijed sa svim kaj on napise. Amen.

Ja sam najveci audiofil. Imam zvucnik i u tus kabini.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2005 u 19:24

Originalno postano od strane člana: limach limach napisao:

Originalno postano od strane člana: DARKOB DARKOB napisao:

Tvoji novci, tvoj odabir !

mozda ja pretjerujem, i samo trolam, ali nisam u zivotu vidio besmisleniji i ocitiji odgovor na pitanje postavljeno na ovom forumu. neznam zasto, ali ta izrazita potreba da se odgovori nesto, makar to bila i ovako ishitrena i blesava izjava koja se svakom  iole intligentnijem covjeku sama po sebi pretpostavlja, ta potreba da se samo nesto napise, ovog casa u meni je probudila neopisivu zelju da uzmem sjekiru u raspalim po tvom postu (da je kojim slucajem fizicka tvorevina) a da sam administrator istog bi ga casa obrsao, kao i ovaj moj odgovor na tvoju bedastocu, koji isto ulazi u tu kategoriju.

Join the club

Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2005 u 19:26

Puccini je u igri... a on navodno ima dobru phono sekciju....

Ništa posebno, ali hajde recimo da može zamijeniti project phonobox 90%.

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2005 u 20:42

Originalno postano od strane člana: Damir Damir napisao:

Matko, PRO JECT Debut II je odlican pocetak za upoznavanje sa gramofonom, ali i model koji ces jako brzo preskociti ukoliko te zvuk vinila zaintrigira da pocnes kupovati ploce. Sacekaj i pristedi za neki od starijih modela Thorensa ili Kuzme.

pa posjedujem otprilike 150 ploca.. :) zahvaljujuci ocu, koji ih je marljivo skupljao i cuvao.... a bas sam u utorak na koncertu JSBX kupio dvije nove.. :) i vec od prije znam da me taj zvuk privlaci... :=) mozda se i malo protegnem... na neki skluplji model... hvala damire...

Matko

Posjedovao sam Thorens TD-160 MK2 jedno vrijeme uz korištenje Ortofon-mc-10 zvucnice. Prelazak na Pro-ject Classic je za mene bio pravi sok jer je Thorens bio potucen u svim parametrima. Mislim  da su glavni problemi starih Thorensa serijski ugradjivane rucke koje definitivno nisu na nivou baza. Varijanta Thorensa TD-160 kao baze pa se poigrati sa ruckom vjerovatno pije vodu pa onda treba obratiti paznju na zvucnicu i Phono stage. Jedini je problem da takva kombinacija definitivno izlazi iz zadane cijene koju si spreman platiti. Pro-Ject gramofoni su odlicni proizvodi premda ih mnogi gledaju s visoka busajuci se u Thorense i slicno. Moj glas za Pro-Ject.................

Na vrh
drazzz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj drazzz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2005 u 23:00

Puccini i Puccini SE imaju ti tvornieki ugra?enu phono MM/MC sekciju, koju prebacuješ malim switchem koji je unutar samog ure?aja ( kad skineš poklopac pojaeala, nije frka pronaai phono modul ), a kako sam posjedovao oba, mogu reai da je tvornieki ugra?ena phono sekcija sasvim OK.

Uspore?ivao sam ProJect Debut sa mojim starim Thorensom TD147 i u ovom bih slueaju bez puno razmišljanja ostao na Thorensu. No, imao sam priliku usporediti moj gram sa prvim jaeim modelom od Debuta i kad bih sada kupovao, bio bih u gadnoj nedoumici, a lako bi prevagnuo ProJect, jer je vrlo korektno napravljen proizvod i po kvaliteti izrade i po zvuku, štogod mislili o njemu.

Moje mišljenje: preskoei Debut, strpi se još neko vrijeme, skupi neku kintu više i uleti u jaei model. Riješiš problem dugoroeno gledano.

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Na vrh
Audiofreak View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Audiofreak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2005 u 09:40
Neka starija baza od Thorensa, Rega RB-300 rueka, Denon DL-103 igla i uz malo podešavanja zvuk do neba.
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2005 u 21:41

Vidim da je moj odgovor polucio razinu neutemeljenih komentara.Ja sam dao našem kolegi odgovor zbog toga jer za razliku od ostataka ure?aja gramofon se ne može uz kaparu posuditi na slušanje pa onda tek donijeti odluku. Izme?u ostaloga vidim da baš neke posebne preporuke nisu pale, baš eudno a toliko phonoznalaca ima na netu. Trebalo bi sugerirati da osim gramofona bitan segment je zvuenica ali tako?er i phono preamp. Sam phono preamp treba biti na istom nivou kao i gramofonska integracija inace ništa od užitka.Sve ostalo spada samo u špekulacije. Kupovina rabljenih gramofona može biti a i nemora dobar odabir. Na ebayu postoji sva sila jakih analognih brendova, tu se može nešto eventualno pogledati. Naš kolega dioklecijan je napomenuo da treba izbjegavati polovnu rueku ! Tu se ne bih mogao složiti u potpunosti.Naime neka mi netko na?e još pokoju kvalitetnu rueku osim Rege ! Jedna od jaeih gramofonskih kombinacija je Thorens sa ruekom SME3009 i SME IV. Navedene kombinacije su san mnogih analogieara, pri tom treba napomenuti da SME 3009 i ostale varijante su po rangu izrade, soniene kvalitete još uvijek nedostižne za mnoge brendove.Ovo znam iz iskustva ali nažalost kratkotrajnog.

Dragi kolege forumaši !

Za sada nisam vidio u vašim postovima da pišete u stilu ; ja preporueujem ili možda ja sugeriram ! Samo se nabacujete sa imenima pojedinih brendova nadajuci se da ae vaš odabir biti i finalni odabir.

Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2005 u 21:43
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Tvoji novci, tvoj odabir !

mozda ja pretjerujem, i samo trolam, ali nisam u zivotu vidio besmisleniji i ocitiji odgovor na pitanje postavljeno na ovom forumu. neznam zasto, ali ta izrazita potreba da se odgovori nesto, makar to bila i ovako ishitrena i blesava izjava koja se svakom  iole intligentnijem covjeku sama po sebi pretpostavlja, ta potreba da se samo nesto napise, ovog casa u meni je probudila neopisivu zelju da uzmem sjekiru u raspalim po tvom postu (da je kojim slucajem fizicka tvorevina) a da sam administrator istog bi ga casa obrsao, kao i ovaj moj odgovor na tvoju bedastocu, koji isto ulazi u tu kategoriju.

Join the club

Joby ! Ako imaš kakvu preporuku ili sugestiju u s vezi ove teme dobro.Ako ne ,onda nemoj bezveze kvotati i davati kvazikomiene komentare!

Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2005 u 22:05

Naime neka mi netko na?e još pokoju kvalitetnu rueku osim Rege !

Evo više razlieitih:

http://www.phonophono.de/YTonarme.php3?Kennung=

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 14>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente