Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY transmisija

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 54>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
beboni View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj beboni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.lipanj.2011 u 11:07
Sad vidim zašto u DZ-u više nema Westra drivera,Jura ih sve pokupovao.........

Ajd naheklaj nešto takvo foldano sa driverima  iz Visaton ili Monacor programa pa da zaključimo onu nedovršenu temu gdje se pričalo o full  projektu diy zvučnika za "malu raju".
I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.
Na vrh
conco View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj conco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 16:31
Pozdrav ekipi,

znam da otvaram jednu prilično staru temu, ali nisam našao niti jednu novu o transmisijama.
Novi sam član (moje predstavljanje je ovdje).
Čitanjem ovog foruma mi se učinilo da bi TL davao dovoljno niskih tomova koji ne bi bili zamućeni.
Mislim da bi mi se to sviđalo: precizan i jasan bas i detaljni, transparentni visoki.
Nedavno sam upoznao važnost Fs/Qt faktora, u smislu da ukoliko je taj faktor dosta mali (<40), drajver je podesan za TL.
Kako mi je budžet ograničen, razmišljam o ovom drajveru (može se nabaviti u Elgrad-u).
Njegov Fs/Qt je 30/0,3836=35,8
Nije mi jasno što znači "dual voice coil". Pretpostavljam da kontakte na zvučniku mogu kratko spojiti, jer mi dual voice nije potreban (i ne znam čemu služi).
Za visokotonca nisam siguran. Možda ovaj?
Da li sam na dobrom putu?

Eto, ukoliko netko može pomoći savjetom...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 20:52
Evo, ja ću ti pomoći savjetom. Mani se ćorava posla. Transmisija, dakle ona koja dobro radi, a ne služi kasnije kao nastamba za zamorce ili pilićarnik, velik je zalogaj i za znalce. Koliko vidim, ti nisi od tih. Pa si onda uštedi kune i muku. Teško da s ovim smijurija češkim drajverima, za zayebanciju po automobilima, itko može napraviti solidan zvučnik za kućni audio. Visokotonac oko 70 kuna, a midbas oko 130 kuna? Daj pliz...

Ja bih kolega na tvojem mjestu ovako: 
Zadržao bih te Celestion 3 bombone. Sjećam ih se, krasne minijature za nevelik novac. Osim dubokog basa, naravno, jer to objektivno ne mogu. Samo bih im osigurao solidne stalke jer niti jedan dobar mali zvučnik ne ide na policu s knjigama bez obzira na moronski naziv bukšelf široko raširen u narodu.
Zatim bih probao neki dobar mali aktivni subvufer. To bi ti na kraju moglo jako lijepo šljakati. A sad neka kolege koji prate problematiku preporuče subac.

Mislim da ti je to najisplativije i na kraju vrlo obećavajuće dobro zvučeće.
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:01
Conco...pusti apija...
ako ti je dosadno u zivotu onda se slobodno igraj...
nisam gledao cijene drajvera ali ako je 300kn u pitanju i jos nekih 200kn za materijal (mdf), koliko mozes pogrijesiti

a bar ces imati jedno iskustvo vise
A nakon tih prvih kutija uvijek mozes ulupati 1000kn na drajvere ako vidis da sve to skupa ima potencijala ;)

Oko tehnickih savjeta nemam pojma...pa...
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:11
Radio sam i proračunavao dosta TL kutija i mogu ti reći da TL kutija nije mala kutija i ima tu dosta zezancije. Bio sam jako zadovoljan rezultatom, koristio sam dosta skuplje drivere nego što ti misliš koristiti, ali nakraju sam odustao od njih upravo zbog dimenzija.

TL, ako pogodiš, traži dosta mjesta.

Ne obeshrabrujem te, ali eto, svaki DIY ima svojih pluseva i minuseva. Osobno bih uvijek išao u tom smjeru jer me to zanima i volim izazove, ali vjeruj mi da te čeka dosta posla ako želiš da to zvuči dobro.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:21
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Conco...pusti apija...
Joke, znaš ono, šetnica uz more, trebe... Još si tu?
haha
Ekskjuzmi, al ja pomislio da je cilj zrihtati čim bolji zvuk s onim što se ima i eventalno dodatkom nekog solidnog polovnog subića od, recimo, soma kuna. Ili malo u plus. Sigurno ih se nađe.

Kad ono, cilj je gutanje 10 kila piljevine s najvećim mogućim izgledom za k...c na biciklu zvuk.
haha
Uostalom, gazda najbolje zna kaj ga zanima pa eto.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:25
Originalno postano od strane člana: conco conco napisao:

Pozdrav ekipi,
Čitanjem ovog foruma mi se učinilo da bi TL davao dovoljno niskih tomova koji ne bi bili zamućeni.
Mislim da bi mi se to sviđalo: precizan i jasan bas i detaljni, transparentni visoki.
Nedavno sam upoznao važnost Fs/Qt faktora, u smislu da ukoliko je taj faktor dosta mali (<40), drajver je podesan za TL.
Kako mi je budžet ograničen, razmišljam o ovom drajveru (može se nabaviti u Elgrad-u).
Njegov Fs/Qt je 30/0,3836=35,8
Nije mi jasno što znači "dual voice coil". Pretpostavljam da kontakte na zvučniku mogu kratko spojiti, jer mi dual voice nije potreban (i ne znam čemu služi).
Za visokotonca nisam siguran. Možda ovaj?
Da li sam na dobrom putu?

Eto, ukoliko netko može pomoći savjetom...

Uzmi ovo i uštedi novac, živce i vrijeme
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
alki View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:34
eto. sve je rečeno. 
čovjek se htio poigrati , mada mu krajnji cilj nije bio svrgavanje sa trona dugogodišnje vladare transmisija (Rega, ProAc,TDL) a vi ga odgovarate da je to samo za odabrane ...
iako 99,9 % sam siguran da će njemu odgovarati zvukovni projekt, no ovdje je važnije divit se placebo efektima u savršenstvu zvuka kod promjene zidne utičnice i AC kabla...
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:48
Ako je čovjeku dosadno, ima vremena, znanja, radionicu i ideju onda dobro, ali ne čini se baš tako. Taj projekt ga sigurno ne bi koštao ispod 1000kn, pa onda bolje prodati te Celestione (malo šteta, pogotovo ako su MkII) i kupiti one TDL koje sam linkao.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Chord Clearway coax)/Pioneer N-50(Atlas Hyper Intergra coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2017 u 21:59
Uz napomenu da navedni TDL-i jako duboko bubaju i rokaju pa bi ih ipak trebalo čuti u konkretnoj sobi, naročito ako je manja. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 54>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente