Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

novi Oktava mikrofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sizif View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sizif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 01:05

Originalno postano od strane člana: pule pule napisao:

Bolje da probas npr. blumlein, sad mi reci kad si vidio da netko snima kod nas sa blumleinom koncert? NITKO,bas nitko. Eto to ti ja pricam. Zagreb je veliko selo sto se toga tice, nemas od kog naucit ni razgovarati. Sad ces mi rec, pa ima nekih dobrih ljudi na radiju, ja ti kazem da nema. Za ovo o cemu pricam tvrdim ti da nema. Znam sve ljude koje rade jer nas snimaju.Ta materija je ne znam zasto kod nas SF. a vani se to studira, zato sam tak nabrijan. Nijedan koncert koji nas snimaju ne ispadne dobro. Tko je tu lud?

Da...to se vani zove - profesionalizam. Znanje i iskustvo. Kod nas to može služiti samo "tebi" jer te nažalost nitko neae zbog toga više materijalno nagraditi. Onda se poeneš pitat eemu sav taj trud. Još se i kolege okrenu protiv tebe, jer kao što sad ti tu s**š, dobro je to i tako kako mi cijelo vrijeme radimo. Uostalom ko to euje? Ionako je broj onih koji nešto kuže u zvuku proporcionalan broju astronauta, a raja sluša mp3.

Jel se vama takve stvari znaju dogodit?

napisah ovo, samo da mi se zadnji red u postu ne lijepi za menu na dnu
Na vrh
Crescendo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Crescendo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 09:52
Originalno postano od strane člana: Sizif Sizif napisao:

Da...to se vani zove - profesionalizam. Znanje i iskustvo. Kod nas to može služiti samo "tebi" jer te nažalost nitko neae zbog toga više materijalno nagraditi. Onda se poeneš pitat eemu sav taj trud. Još se i kolege okrenu protiv tebe, jer kao što sad ti tu s**š, dobro je to i tako kako mi cijelo vrijeme radimo. Uostalom ko to euje? Ionako je broj onih koji nešto kuže u zvuku proporcionalan broju astronauta, a raja sluša mp3.

Jel se vama takve stvari znaju dogodit?

Pozdrav svima na forumu
ja sam ovdje novi, ali sam malo manje novi u stereo snimanju.

Da, doga?aju se takve stvari, ali treba biti ustrajan i malo "educirati" klasiene glazbenike.
Više puta sam se sreo sa skepsom glazbenika kada se pojavim sa 2-6 mikrofona da snimim orkestar. Bude svakakvih komentara. Eak sam pomišljao staviti masu mikrofona, a koristiti samo par da se malo lagodnije osjeaaju.
Iako se ne kuže u zvuk, (prisutni iskljueeni) klasieari se kuže u glazbu, tako da ipak skuže razliku ime?u moje snimke i radijske.
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 10:14
Znaju, znaju kad razgovaram sa nekim toncima, oni nis ne priznaju i dalje se drze mono kompatibilnosti kao pijan plota, nabiju mikrofone direktno u instrument i nabiju lexicon odjek do kraja, cujes samo odvratni skripavi zvuk violine sa neprirodnim odjekom. Odgovor je uvijek isti, mi radimo snimke tako da budu slusljive i na najjadnijim linijama, mono zvucnicima na tv-u itd. Tak i tak ljudi u autu ne cuju razliku, bitno da mi uhvatimo signal a izbjegnemo buku. Eto, ti imas doma dobar sistem ali ljudi to slusaju na televizoru. Prevedeno, signal je suhi zvuk instrumenta a buka je dvorana i odjek. No znamo da je zvuk instrumenta zapravo zvuk dvorane, instrument treba uhvatiti u prostoru, no to se ignorira i koncerti se snimaju close up kao npr. prijenos iz sabora. E sad, da su malo inventivniji moglo se izvuc convolution reverb dvorane i to koristit na snimkama kad bas mora tom tehnikom. To je ono sto bi trebalo isprobati. Moze se fino samplirati odjek dvorane i to koristiti u snimci, tak se to danas dela u svijetu. Naime iako je idealno snimati na dva kanala i pokupit akustiku, stage i dobiti neposrednost i feeling prisustva na koncertu i sve ostalo, to je ponekad nemoguce, onda se ide na drugo najbolje rjesenje, a nekad je zbilja buka tolika u dvorani (promet itd.) da se moras vise pribliziti a onda moras pocet nadoknadjivati balans sa umixavanjem dvorane.  Po teoriji se simfonijski orkestar snima samo sa jednim stereoparom, u "idealnim" uvjetima je to moguce, U Njemackoj ima takvih dvorana, u praksi pogotovo sa nasim orkestrima a i dvoranama koje nisu toliko savrsene je to nemoguce, ali vec sa manjim komornim sastavima i dvoranama tipa Glazbeni zavod je to sasvim izvedivo, tamo doduse ima dosta buke od prometa ali svejedno, da se izvuc neki kompromis. Pa konacno, i u dvorani se cuje buka od prometa, nek se cuje povremeno  i na snimci, bolje da snimka zvuci prirodno, trebali bi vrsiti testiranja na slusaocima pa bi se vidjelo sto im je vaznije, da li prirodan bogati zvuk dvorane u kojem se cuje povremena buka ili ispeglani mrsavi ostro neprirodni zvuk sa neprirodno nakalemljenim odjekom.  Po onom sto sam uspio shvatiti i na televizorima se uspije cuti da snimka ne valja i da je ispeglana , i to svi govore, ne samo ja.  Convolution odnosno sampling dvorane bi htio probati, nazalost nemam pri ruci aktivne monitore. Naime trebam kutije sa velikim SPL i ravnim odzivom. Ako nekoga slucajno zanima convolution tematika i ima kutije mozemo probati.
 Zna se dogodit da se snima isti koncert, ja sa elementarnom opremom samo 2 mikrofona (Rode Nt5) sa externim baterijskim fantomskim napajanjem Denecke PS2 i direktno u Digigram VX pocket u laptop a s druge strane Profesionalci sa tonskim kolima i sumom kablova i mikrofona po pozornici a u kolima aparature do neba.  Poslije toga usporedjujem snimku sa kolegama i nemrem vjerovat kaj se dogodilo sa snimkom iz tonskih kola, ne kazem da sam napravio najbolju snimku, solidna je, cak nisam ni bas zadovoljan a ni oprema mi nije bila da padnes na gu**icu, ali kad pustim muzicarima obadve snimke istog koncerta jednostavno moras se nasmijat.    
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 10:20
Crescendo, dobrodosao na forumKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini, drago mi je da cemo imati jos s nekim razgovarati o spomenutoj tematici, blazeni internet.

Editirao pule
Na vrh
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 10:32
Pule, tebe iskljueujem iz ovog replya, a ostalima savjetujem eitanje jedne od knjiga Bob Katza.
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
Sizif View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sizif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 14:40

Pule,

Što se koristi kao play trigger pri sampliranju prostora? Kakav je to signal? Ja sam u editoru gledao kako to izgleda, al mi to ne govori puno. Dal tu ima više finti oko tog signala ili postoji standard?

Al smo digresirali.

napisah ovo, samo da mi se zadnji red u postu ne lijepi za menu na dnu
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 22:21
sinusni signal, sweep od 20Hz do 20 kHz oko 30 sec.
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2005 u 22:25
Neki koriste i start pistolj koji snime u prostoru i snimljeni rezultat koriste kao krajnji rezultat, sto nije najsretnija i najbolja  metoda.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente