Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Iskustva sa muzikom u stanovima ?

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Benn Alex View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Benn Alex Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Iskustva sa muzikom u stanovima ?
    Objavljeno: 24.listopad.2005 u 10:42

Zanima me od onih koji zive u stanovima.  . .  Naime, ja zivim u kuci i susjedi su nauceni na glasnu muziku jos iz bivse drzave kad je moj stari slusao Ilica i Tozovca. (slusa ih i danas)

Zanima me dal se susjedi kad se zivi u stanu zale i koliko se glasno moze slusati? Moze li se stan dodatno zvucno izolirati i kako ???

U biti zanimaju me sva iskustva sa HI-Fi om u stanovima, tj. sa susjedima i njihovom tolerancijom. Jer razmisljam o kupnji stana . .

Unaprijed hvala. Pozdrav.

One who waits
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 10:51
Ja imam zahvalne susjede. Naime, oni stalno tvrde da se moj sustav uopce ne cuje, iako ga ja ponekad znam nafrljiti.
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 10:53

Ovisno koliko su ti susjedi tolerantni i koliko su debeli zidovi. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Stavi sebe u njihovu poziciju.

Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
mczgb View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mczgb Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 11:10

Sve ovisi kakvi su ti susjedi, kakvi su ti zidovi i koliko glasno namjeravas slusati glazbu. Sad sam ti sve rekao... Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Kod mene je super jer sa svih strana imam debele betonske zidove koji cine dobru izolaciju. Osim toga, sa svih strana su mi mladi ljudi koji i sami vole odvrnuti glazbu/kino/gitaru u svojim stanovima, pa se nemaju pravo previse zaliti. Istina, nemam se ni ja na njih sto zaliti - tu i tamo malkice znaju pretjerati, ali podnosljivo. Pretpostavljam da i oni mene rijetko cuju kada bas pretjeram. Na jednom sastanku stanara sam prisao svim prvim susjedima i pitao ih da li me cuju i da li im smeta, na sto su oni pomislili da oni meni smetaju, a kad smo sve razjasnili, dosli smo do zakljucka da mozemo tako dalje bez ikakvih problema. Di ces bolje...Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

You're never too old to Rock'n'Roll if you're too young to die...
Na vrh
Brock View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brock Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 13:17

Iznad mene - gluhi deda

Ispod mene - mlada cura koja je doma par sati dnevno

Desna strana - ostatak stana (kuhinja, kupaona, hodnik)

Lijeva strana - debeli zid koji dijeli drugo stubište

+ zgrada je starija i ima debele zidove (cigla + žbuka), tak da nema frke za glasniju mjuzu...Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Jedino... dok sam bio u srednjoj školi.. onda mi je znala zanovjetat baba koja je živjela ulaz do mene.. 2 kata ispod...Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

If it's stupid but works, it isn't stupid.
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 13:29
prekjueer sam stavio bubnjeve u prazni dio kuae... hifa se redovito dere glasno... susjedi? kaje to?
Na vrh
mczgb View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mczgb Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 13:42

Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

prekjueer sam stavio bubnjeve u prazni dio kuae... hifa se redovito dere glasno... susjedi? kaje to? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Jao, imao sam ja bubnjara iznad sebe u starom stanu. To se prokleto culo, a mali je potrpao svu posteljinu koju je imao u njih i vise nije znao kaj da radi. Na kraju sam mu sugerirao da zvucnici mozda ipak nisu za neboder...Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

You're never too old to Rock'n'Roll if you're too young to die...
Na vrh
Jurkec View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jurkec Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 14:01

Ja nemam takvih problema jer zivim u kuci, ali niti nemam potrebu za glasnim slušanjem. Nakon završenog hi-fi sajma u Zagrebu ove godine bili u klubu i nakon toga otišli u stan kod Janga i slušali elektroniku i to ne tiho, a bilo je negdje oko 1 sat u jutro pa sam ga pitao da li budimo susjede, a on je rekao da je to ok i da nikome ne smetamo. Istina on živi u novogradnji, ako je tako kako Jango kaze ti novi stanovi zaista imaju dobru izolaciju  Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini 

Ovom prilikom Pozdravljam Janga i zahvaljujem mu na gostoprimstvu kada budeš u blizini Rijeke javi se !

Struja tece napon vlada !
Na vrh
Dumba View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dumba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 14:05
Ja živim u potkovlju na 9 katu tko da se susijedi uopae ne bune.
Kad sam bio mla?i smo na mojoj terasi (70-tak kvadrata) eak svirali s instrumentim i niko od susijeda se nije bunio, mislim da je najbolje rješenje kupiti stan u potkrovlju ali naravno i pitanje debljine deke je bitno.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2005 u 14:10
Originalno postano od strane člana: Jurkec Jurkec napisao:

Ja nemam takvih problema jer zivim u kuci, ali niti nemam potrebu za glasnim slušanjem. Nakon završenog hi-fi sajma u Zagrebu ove godine bili u klubu i nakon toga otišli u stan kod Janga i slušali elektroniku i to ne tiho, a bilo je negdje oko 1 sat u jutro pa sam ga pitao da li budimo susjede, a on je rekao da je to ok i da nikome ne smetamo. Istina on živi u novogradnji, ako je tako kako Jango kaze ti novi stanovi zaista imaju dobru izolaciju  Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini 

Ovom prilikom Pozdravljam Janga i zahvaljujem mu na gostoprimstvu kada budeš u blizini Rijeke javi se !

Hvala!

Problem kod mene je to što je izolacija izvrsna, osim naravno na bas udarce koji proizvode "tektonske" pomake u podu (tu nema spasa u izolaciji). Da bi stvar bila gora, jedina starija susjedna osoba se nalazi baš ispod mene i kud je baš vrlo osjetljiva, da ne kažem luda... jednom mi je prigovarala da prebueno hodam! No problemi su nestali nakon što sam prije godinu i pol dana prešao sa sistema sa subwooferom na pravi HIFI sistem, te od tada ne eujem prigovaranje, a glazba se može slušati glasno do duboko u noa.

Inaee, susjedi na mom katu su odreda mladi ljudi koji svakog vikenda održavaju nešto snagom ekvivalentno svatovima, i moram priznati da se euje - ništa. Uh, Bože, hvala ti na modernoj akustiekoj izolaciji u novogradnjama! Praise the lord!

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

PS vidimo se valjda uskoro u Rijeci...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,982 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente