Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

i dalje vintage...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 106>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2007 u 14:30
Originalno postano od strane člana: stabist stabist napisao:

@Dubravko - jeste istina - od Duala imajo više renomeja oni sa 12xx kombinacijom. Neki od njih se smatraju za prilično OK TT za male pare u 2nd handu ...

A što se tiče Lenco gramofona - sam sa nedavno pronašao neke stranice posvečene ovim TTjema - ludo kaj to ljudi izrade iz njih - osnovni princip je, da se izradi što rigirniji i teži plinith i da se gramofon fiksno pričvrsti (a nre preko ovjesa) na njega; onda još neka ručka u stilu Decca ili 8još bolje) Linn ili (još bolje) RB250/300 - i to neka bi bio izvrsan TT ...
Sama mehanika kod Lenca je praktički neuništiva

Jedini komentar je -takove stvari se više ne proizvode- sada se vidi zašto su u ono vrijeme toliko koštale
zden

Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2007 u 14:46
Originalno postano od strane člana: beboni beboni napisao:

pitanje za ilimzim:

http://www.kupiprodaj.net/index.php?a=2&b=81402

Pojacalo je Ok ali nista narocito posebno. Saba je imala ekvivalentno pojacal, kao i jos neki njemacki proizvodjaci (Ingelen, neki modeli iz Neckerman/Quelle kataloga). Nisam bas siguran za R-core da ima 300VA, znam kako izgleda konkretno pojacalo s linka iznutra.
Medjutim, ako zelis jednog zgodnog vintage-a s kojim bi se itekako dobro moglo poigrati, sto s aktivnin, sto s pasivnim komponentama, pogledaj Akai AM2600 od istog prodavaca. Trafo je klasika oko 200VA (stop za 2x50W nije lose) ali je pojacalo kompletno diskretno, lako zgodno slozeno, TO3 izlaz koji omogucava razne prerade i poboljsanja, jednostavan ulaz.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2007 u 21:48
A ovaj TT je dosel daleke 1978 u rinfuzi nakon nekoliko mjeseci cekanja i vrlo pazljivog sastavljanja. Radi ko prvi dan.

http://img527.imageshack.us/img527/11/linnlp12tr8.jpg
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2007 u 19:23
Dosao u posjed ovog starog stroja Loewe Opta Magnet. Nisam siguran koje je godiste. Prosvirao je promjenom filter kondica, ali ima jos posla na njemu. Evo slicica:

Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2007 u 20:07
Kad bi se full sredio vjerovatno bi bolje svirao od Tivoli...

b.u.b.
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2007 u 21:32
Nadam se da hoce, a i veci je od Tivolija barem 5x !
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2007 u 22:40
Dont mess with the big boys!

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2007 u 18:48
@Stabist, Zen

Interesantno kako se u zaru diskusije oko Dual gramofona, ne setiste onog malog cuda, modela CS 604?

Ukratko: on je bio na trzistu svega nekih 7-8 meseci. Klasican slucaj kada neko sam sebi skoci u usta. Izbaci Dual krajem 70-ih na trziste 721 i 604. Za par meseci, narod provali da onaj 604 radi isto tako dobro, ako ne i za dlaku bolje, od 721, a kosta recimo 55-60% cene 721. I gle cuda, naprave se liste cekanja u samoj nemackoj - nevidjena situacija! Ljudi cekali i po 3 meseca za svoj primerak.

Dual shvati da se zeznuo i brze-bolje izbaci "poboljsanu" verziju CS 604, pod oznakom CS 606. To "poboljsanje" ga je naravno ubilo u pojam, to ni ne lici na 604.

Po oznaci vidite da se radi o direktnom pogonu, a po mome misljenju, bio je tako dobar zato sto je imao stvarno jako dobro odradjenu rucku, sjajno vesanje i Hall generator pogonski motor.

Evo, pogledajte sve sajtove koje znate da prodaju staru audio opremu, njega naci necete, garant. I kada slucajno naletite na njega, recimo jednom za godinu dana, obavezno ima daleko vecu cenu nego ostalo iz njegove klase toga doba.

Zato ja tako ljubomorno i cuvam moj primerak.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2007 u 18:52
Onom koji je prikazao Sanyo integralac...

Taj se pravio i prodavao pod nizom imena i naziva, uz minimalne izmene iznutra: kao Sanyo, Uher, Lenco, Fisher, TEC, NEC, itd, bilo u prirodnoj boji aluminijuma, bilo kao crn.

U kojoj god boji hocete, pod bilo kojim imenom, bio je go k.... od pojacavaca, djubre neopevano. Ali je zato bio jeftin.

A polovan Marantz 1090 na primer, koji radi kao bombona, mozete kupiti na nemackom e-bay-u (http://www.e-bay.de ) za 100-injak eura, dok platite PDV i carinu, recimo do 200 eura. Koga ne mrzi, moze ga restaurirati (zameniti kondenzatore, elektrolite i potenciometre) relativno lako i uz zapanjujuce efekte. Dugo cete sedeti u neverici i pitati se gde je audio industrija izletela sa prave ceste, pa danas pravi sto pravi.

Editirao dvv. - 03.lipanj.2007 u 18:55
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2007 u 08:46
Dali netko ima sliku gramofona RIZ Elac. Mislim da se radi o gramofonu kojeg je proizvodio RIZ po Elac licenci nesto prije rata ili bolje receno tijekom osamdesetih. Ja sam imao taj gramofon koji je naravno nestao u ratu kao i mnogo sta drugo. Moj gramofon je bio vrlo elegantna konstrukcija, sive boje sa diodom za podesavanje brzine, utegom za podesavanje tezine rucice i bez bilo koje vrste pre-ampa. Sve u svemu vrlo interesantna konstrukcija za to doba.
Broja i drugih oznaka se nes sjecam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 106>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,508 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600