Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Digitalni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 81>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 08:31
Nedavno sam imao dubiozu po pitanju digitalnih kabela. Nekako mi se najbitnije čini da mora biti 75ohma. Eh, sad... Kako znati i složiti sam da taj kabel bude 75 ohmski nemam pojma. Koristio sam jedno vrijeme BNC adapter na RCA i nakon nekog vremena skužio da je fake tj 50 ohmski. Trenutno koristim Supra Trico rca- bnc koji mi je sjeo bolje od najjačeg Cardasa. Sam sam ga zalemio iako i dalje ne znam da li je stvarno 75 ohma i kako razni konektori utječu na to.

Editirao dan the man - 27.siječanj.2020 u 08:32
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 08:44
Ma to vam je previše tehnički sve, to vas ne zanima kako i zašto, samo uštekaj i slušaj.mig
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 08:55
Čekam Doriana da nam pojasni :)
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 08:57
On to sigurno zna objasniti, ali zašto objašnjavati nekome tko se sprda s tuđim znanjem.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 09:09
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

On to sigurno zna objasniti, ali zašto objašnjavati nekome tko se sprda s tuđim znanjem.

Sumnjam da može objasniti. Kakvo znanje?  Gatanje sa slika?
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 09:30
Onda ti objasni Stenu BNC vs RCA i sto je to karakteristicna impedanca kabela, kako se proracunava iz mjerenja itd.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 09:31
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Nedavno sam imao dubiozu po pitanju digitalnih kabela. Nekako mi se najbitnije čini da mora biti 75ohma. Eh, sad... Kako znati i složiti sam da taj kabel bude 75 ohmski nemam pojma. Koristio sam jedno vrijeme BNC adapter na RCA i nakon nekog vremena skužio da je fake tj 50 ohmski. Trenutno koristim Supra Trico rca- bnc koji mi je sjeo bolje od najjačeg Cardasa. Sam sam ga zalemio iako i dalje ne znam da li je stvarno 75 ohma i kako razni konektori utječu na to.

BNC konektori su projektirani za 50 Ohmske koaxialne kabele i visoke frekvencije te malog kapaciteta. (Nase kistre su projektirane za 75 Ohmske prikljucke.) To je u MHz i GHz vrlo bitno ali kod nasih prizemnih Hz samo uho ti daje odgovor. Naravno, uho ce cuti razliku. Pitanje je jel to dobra ili losa razlika obrva
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 09:37
Maltuse signali kojih frekvencija se pojavljuje u jednoj spdif vezi?

Forum podsjeca na lud, zbunjen, normalan.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 09:57
Sten, Supra ti je idealna za poigrati se. Dan ti kaže da je kvalitetna, a bome je i ja koristim i mogu potvrditi neutralu i detaljnost. Kupiš dva metra njihova koaksijalca, dva njihova oriđiđi BNC-a za tu žicu, i par Star Line RCA s ebaya. Razrežeš na pola i napraviš jedan RCA-RCA i jedan BNC-BNC. I onda usporediš. Javiš slušne rezultate, doprineseš zajednici. Ukupni trošak nekih petstotinjak kuna, ništa oko čega bi trebalo trepnuti. 
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.siječanj.2020 u 09:59
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Onda ti objasni Stenu BNC vs RCA i sto je to karakteristicna impedanca kabela, kako se proracunava iz mjerenja itd.

Odgovorit ću ti jednom kad budem imao vremena, sad sam prezauzet blebetanjem. Ti si sigurno ljubomoran što moje radi 10 puta bolje od tvojeg. Itd...
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 81>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente