Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

klon rogersa ls3 monitora

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
beboni View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj beboni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: klon rogersa ls3 monitora
    Objavljeno: 01.veljača.2006 u 21:36

http://www.autocostruire.it/modules.php?name=News&file=a rticle&sid=106

jel ovo moguce????Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini tip je pokusao klonirati cuvene rogers ls3/5 monitore{koji imaju u sebi jos cuveniji midbas KEF110} sa monacor driverima {dt119 i sph 130},samo bi volio cuti komentare na skretnicu i sam ishod ovakvog projekta

I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.
Na vrh
darko View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj darko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 21:41

nisam skeptican ali mislim da to nemoze biti ni blizu originala.

da ima identicne drajvere, uz puno truda da nabavi original komponente, svaka pasivna komponenta daje upliv, pogotovo u ovoj verziji zvucnika, 12oma, mozda bi dobio priblizan zvuk.

da bi potrefio i nazvao nesto klonom, potrebno je ici tako daleko da se upotrijebi ista drvenina, iste debljine u milimetar, i kutija spoji identicno, inace nece imati isti ton.

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 21:48
Originalno postano od strane člana: beboni beboni napisao:

http://www.autocostruire.it/modules.php?name=News&file=a rticle&sid=106

jel ovo moguce????Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini tip je pokusao klonirati cuvene rogers ls3/5 monitore{koji imaju u sebi jos cuveniji midbas KEF110} sa monacor driverima {dt119 i sph 130},samo bi volio cuti komentare na skretnicu i sam ishod ovakvog projekta

zgodan "pokusaj"Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

pokusavam samo shvatiti u cemu je slicnost sa LS3/5A. Aha! Kutija je dvostazna. Ovaj internet je opasna stvar. Razni sumanuti tipovi vrebaju.......

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 21:48

Euj,ljudi svašta pokušavaju.To ti je kao drveno željezo.Zna se što je LS3/5.To je KEF B110A i Kef T27.Odgovarajuaa skretnica.Sve složeno prema BBC specifikacijama.Slušao sam Rogersovu verziju(prema mnogima najbolju)i mogu reai da je to najbolji mali zvuenik koji sam euo.Zvuei fenomenalno.Jedino što je bolesno neefikasan(gladan).Nisam ga euo sa subovima koje je Rogers napravio za njih,prije vlastite propasti.Inaee, Monacor je audiofilija koliko sam ja Jim Morrison.Kaj god.

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Na vrh
beboni View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj beboni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 22:02
mislim,taj sph130 nije los ali ne vjerujem da moze i prismrdit tom malom KEF B110,cak taj talijan uvjerava{sebe ili druge}da imaju nevjerovatno identicne T/S parametreKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini.  Ne znam da li je moguce zamolit moderatora da eutanazira ovaj post,malo su mi prsti bili prebzi na tipkovnici.
Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 22:21
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Inaee, Monacor je audiofilija koliko sam ja Jim Morrison.Kaj god.

Koliko si kutija napravio sa boljim Monacor jedinicama?
Koliko si kutija slušao sa pomenutim boljim jedinicama?
Na osnovu eega si dao ovu ocenu?
Da li bi se usudio prihvatiti izazov da neko napravi kutije sa Monacor jedinicama u nekom cenovnom razredu, a ti da uradiš kutije u tom istom cenovnom razredu sa
jedinicama po izboru, pa da se uporedi koje su bolje?

Ne branim Monacor kao firmu koja radi ne znam kakve
vrhunske jedinice, ali je u tim klasama cene (niže i srednje) teško nadmašiti. Imaju u programu nekoliko odlienih jedinica (u svojoj klasi cene), prvenstveno srednjetonaca i mid-basova, pa i nekih "opakih" basova.

Što se tiee tih kopija (tj. pokušaja kopiranja) prilieno smešno. B110 i T27 su jednostavno bolje jedinice, a i koliko sam video delovi skretnice na ovoj kopiji su tako-tako nikako.
Slažem se sa soundnewsdino da je ovaj internet opasna stvar, i da svega tuda ima.
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 22:27
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

Inaee, Monacor je audiofilija koliko sam ja Jim Morrison.Kaj god.

Na osnovu eega si dao ovu ocenu?
Da li bi se usudio prihvatiti izazov da neko napravi kutije sa Monacor jedinicama u nekom cenovnom razredu, a ti da uradiš kutije u tom istom cenovnom razredu sa

vrhunske jedinice, ali je u tim klasama cene (niže i srednje) teško nadmašiti. Imaju u programu nekoliko odlienih jedinica (u svojoj klasi cene), prvenstveno srednjetonaca i mid-basova, pa i nekih "opakih" basova.

Što se tiee tih kopija (tj. pokušaja kopiranja) prilieno smešno. B110 i T27 su jednostavno bolje jedinice, a i koliko sam video delovi skretnice na ovoj kopiji su tako-tako nikako.
Slažem se sa soundnewsdino da je ovaj internet opasna stvar, i da svega tuda ima. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Poštujem Monacor.Kupio sam njihov elektret mikrofon kad sam si radio decibelmetar.Platio sam ga 30 kuna i radi izvrsno. 

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Na vrh
beboni View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj beboni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 22:47

http://216.239.39.104/translate_c?hl=en&u=http://www.ls3 5a.com/  pa bio je nek ikit u to doba pod nazivom"PROJECT SIMPHONY"koji je bio nekih cirka 100 funta{nekako jeftino}

za notaxa i aparatusa:

istina ziva ne valja nista u zivotu podcjenjivati ,ali je i potrebno znati koje su granice mogucnosti,monacor driveri su super u kategoriji odnos/cijena znaci isplativost,i ja sam pravim zvucnike sa njima a niti ni nemam zelju za nekim driverima od 150-300 eurica  po komadu,ukratko ako monacor nije skup ne znaci da i ne valja jer je po meni veca fora da neko za razumnu lovu{govoreci o primanjima prosjecnog hrvata}napravi dobar zvucnik{ne govorim o hi-endu}nego da izbaci i dzepa 10-ak tisuca kuna za neku audio utopiu od zvucnika, i da li to ima smisla ako vecina ljudi koji trenutacno citaju ovaj post u svojoj fonoteci imaju 70% izripane CD-ove koji u sve boljem sistemu zvuce sve losije???Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini.

znam da ovo gore napisano zvuci paradoksalno naspram samog naziva ovog sajta ali to je surova stvarnost i s tim se mora zivjeti

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 22:54
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

Inaèe, Monacor je audiofilija koliko sam ja Jim Morrison.Kaj god.

Na osnovu èega si dao ovu ocenu?

vrhunske jedinice, ali je u tim klasama cene (niže i srednje) teško nadmašiti. Imaju u programu nekoliko odliènih jedinica (u svojoj klasi cene), prvenstveno srednjetonaca i mid-basova, pa i nekih "opakih" basova.

Što se tièe tih kopija (tj. pokušaja kopiranja) prilièno smešno. B110 i T27 su jednostavno bolje jedinice, a i koliko sam video delovi skretnice na ovoj kopiji su tako-tako nikako.
Slažem se sa soundnewsdino da je ovaj internet opasna stvar, i da svega tuda ima. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Sjecam se intervjua sa Jimm Kerrom, vodjom grupe Simple Minds, u kojem se prisjecao raznih faza u razvoju grupe. Jedna recenica mi se urezala u pamcenje. Otprilike ovako:"U ranoj fazi smo samo slagali rifove, a sada komponiramo glazbu"

Sto sam htio reci. Mnogi i samogradnju zvucnika dozivljavaju kao nekakvu slagalicu u kojima po cesto pogresnim kriterijima slazu zvucnik. Konstrukcija zvucnika je kao pjesma. Badava odlicne rime(skupi i eminentni driveri) ukoliko pjesma nema smisla.

Mnogi su se ovdje u stanju okladiti da su u stanju prepoznati, i razlikovati zvucnike s obzirom na ugradjene jedinice, Seas. Scanspeak, Focal, Monacor,Kef itd itd. Na konacni zvuk sustava uvelike utice konstruktorska osobnost i ona je prije prepoznatljiva od zvuka same jedinice. Dajte Andrewu Watsonu, konstruktoru Kef 207 iste zvucnicke jedinice kao i nekom vrhunskom inzenjeru iz Bowersa zvuk ce biti, kada projekt bude gotov (narocito u basu) dijametralno razlicit. Pa sad nek mi netko prepozna jedinice koje sviraju....

Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2006 u 22:58
Nevezano za temu, ali neki puta se zbilja iznenadim sa unutrašnjošau i ekvivalentom u traženoj cijeni. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Audiosilente, Thorens, belt,...
Forum: High-End