Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 699700701702703 711>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2018 u 19:51
Jučer bio na koncertu Brian Marsella Trio; Brian Marsella na klaviru, Trevor Dunn na basu i Kenny Wollesen na bubnjevima. Program: The Book of Angels, Johna Zorna !
Što reči ? Koja dinamika, energija i uigranost ekipe ! Super ! da

Evo par pjesama sa ploče:

Parymel

Petahel

Zagin

''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2018 u 21:44
Opa! Bravo!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2018 u 22:15
Upravo oslušnuo novi projekt američkog pijanista Aarona Parksa  Geek
Meni super ! da

Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2018 u 22:24
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2019 u 20:29
Zezaju me da sam zaostao u vremenu i prostoru te da ne slušam ništa nakon 1969. I jest i nije točno – što se jazza tiče to je prekretnica i to na lošije, ali, srećom, pojavile su se mnoge vrste glazbe koje su mogle dati nešto novo.

Tako, čekajući Baxu da mi precizno poštela gramofon, vrtim digitalne zapise i zaustavim se na Benny Green Quintetu i njegovu albumu iz 1961. godine „Glidin' Along“. Izdanje je Jazzland, a snimljen je u njujorškom Bell Sound Studios 9. i 22. ožujka 1961.:

Sva sila zvijezda svira na ovome odličnom albumu: na kontrabasu Larry Gales (svirao s Junior Manceom, Thelonious Monkom, Johnny Griffinom i dr.) i Paul Chambers (s kim nije svirao?), na bubnjevima slavni Ben Riley, na kljavama Junior Mance, na tenoru Johnny Griffin te na tromblonu, naravno, Benny. Dobro je znati da je producent Orrin Keepnews a snimatelj Bill Stoddard. Tehnički podatci su tu, a što je s muzikom, pardoniram, glazbom?

A što bi bilo? Mislite li da su ovi momci sposobni odsvirati krivu notu, falši ton, da ih muči problem inspiracije netom prije improvizacije? Nyet, nyet drugovi, ovima je to u krvi zapisano, u genima ali i rajskim pripravcima koji su kružili tih dana po New Yorku. Manje mi se sviđaju (srećom rijetki) momenti kada pjevaju a i tromblon mi je malo upitan instrument kada uz njega stoji saks a iza njega, pak opet Johnny Griffin. Ipak izvrstan jazz, bez pretenzija da bude nešto više ili drugačije, nema tu istraživanja i svi znaju što je pjesnik htio reći ... Neki drugi su bili zaduženi za širenje obzora a i zato ovakva ploča sedamdesetih ne bi imala nikakvu važnost k'o što ima početkom šezdesetih.

Želi li netko čuti kako je zvučao jazz 1961.? Evo može:

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 18:31
Godina je 1972.
Coltrane, Dolphy, Ayler i mnogi drugi odsvirali su svoje ...
Došla su nova, druga vremena. Stižu McLaughlin i Mahavishnu, najveći ovog novog vremena Zawinul sa Weather Report i još poneki ...
1972. godine skutrio se tu i Buddy Terry sa svojim albumom "Pure Dynamite" u izdanju Mainstream Records:

Sva sila mlađe i srednje jazz garde urezala je svoje tonove u brazde ovoga vinila, a to ćete naravno vidjeti na linku. Ne mogu ga dovoljno nahvaliti pa onda i neću. Sr*nje je jedino taj iritantni zvuk sedamdesetih gdje, recimo, kontrabas zvuči ko da je štrik vezan na metli. To je bila trenutna moda ali sve drugo je izvrsno ...
Ajmo Terry, pokaži ljudima što znaš:

I onda kažu da sam konzerva. Konzerviran da, ali konzerva nikako ...

Editirao Brico - 09.siječanj.2019 u 18:35
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2019 u 19:23
Sami ste doma? Žena je kod svoje drage majke? Djeca vani? Vino u čaši - crno? Kao i obično vrijeme provodite uz izvor zvukovlja?
E pa spremni ste za Steve Lacy Five i njihov dupli album "The Way". Materijal je snimljen 23. siječnja 1979. godine u Stadttheater, Basel, Švicarska. Moje izdanje je iz 1985. godine (švicarski Hat Hut Records).

Sviraju tu neki tipovi i tipice, instrumenti su birani po osobnim preferencijama i tako dalje i tako bliže. Meni je Lacy strašno smješljiv lik. Čova svira da se slediš, zapisana je njegova suradnja sa svim velikim jazzerima ovoga svijeta, a kad pomisliš da je sve kako treba on uvali vokal ili violončelo. Ali, znate, onaj iritantni vokal koja vas tjera na reakciju - nešto kao pjev u jednoj od opera Mirka Krstičevića.
Ti briljantni glazbenici, naročito Lacy, istražuju gdje je granica, prolaze onkraj smislenog sazvučja ali i dalje su face koje mnogi cijene. Njihova perfekcija i nadmoć dovodi nas do nerazumijevanja osnove ali i potke njihova finog tkanja.
Ops, nestalo mi vina, više ništa nema smisla!
Ajd, vi hrabri, da vas vidim:
Obožavam Steve Lacy Five (a je, pomalo sam čudan).

Editirao Brico - 16.siječanj.2019 u 19:25
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 21:41
Zima, juzina, knjiga i albumi koje ne slusam cesto. Za one rijetke koje bace pogled i na ovu rubriku, jedna preporuka.....

https://youtu.be/x3RmBs97RoI

The slightly unusual date Two Jims and a Zoot features tenor saxophonist Zoot Sims interacting with two guitarists (Jimmy Raney and Jim Hall) while given subtle support by bassist Steve Swallow and drummer Osie Johnson. Although the eight selections (none of which caught on as standards) had all been written recently and sometimes display the influence of bossa nova, the quiet performances could pass for 1954 rather than 1964. The cool-toned improvisations and boppish playing have a timeless quality about them
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2019 u 22:11
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Zima, juzina, knjiga i albumi koje ne slusam cesto. Za one rijetke koje bace pogled i na ovu rubriku, jedna preporuka.....

https://youtu.be/x3RmBs97RoI

The slightly unusual date Two Jims and a Zoot features tenor saxophonist Zoot Sims interacting with two guitarists (Jimmy Raney and Jim Hall) while given subtle support by bassist Steve Swallow and drummer Osie Johnson. Although the eight selections (none of which caught on as standards) had all been written recently and sometimes display the influence of bossa nova, the quiet performances could pass for 1954 rather than 1964. The cool-toned improvisations and boppish playing have a timeless quality about them

Super ! da
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.siječanj.2019 u 21:24
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Sami ste doma? Žena je kod svoje drage majke? Djeca vani? Vino u čaši - crno? Kao i obično vrijeme provodite uz izvor zvukovlja?
E pa spremni ste za Steve Lacy Five i njihov dupli album "The Way". Materijal je snimljen 23. siječnja 1979. godine u Stadttheater, Basel, Švicarska. Moje izdanje je iz 1985. godine (švicarski Hat Hut Records).

Sviraju tu neki tipovi i tipice, instrumenti su birani po osobnim preferencijama i tako dalje i tako bliže. Meni je Lacy strašno smješljiv lik. Čova svira da se slediš, zapisana je njegova suradnja sa svim velikim jazzerima ovoga svijeta, a kad pomisliš da je sve kako treba on uvali vokal ili violončelo. Ali, znate, onaj iritantni vokal koja vas tjera na reakciju - nešto kao pjev u jednoj od opera Mirka Krstičevića.
Ti briljantni glazbenici, naročito Lacy, istražuju gdje je granica, prolaze onkraj smislenog sazvučja ali i dalje su face koje mnogi cijene. Njihova perfekcija i nadmoć dovodi nas do nerazumijevanja osnove ali i potke njihova finog tkanja.
Ops, nestalo mi vina, više ništa nema smisla!
Ajd, vi hrabri, da vas vidim:
Obožavam Steve Lacy Five (a je, pomalo sam čudan).

Aeee, Steve Lacy je legenda jazza, prvak soprano saksofona, kak je izdaval po desetak albuma godišnje, malo ga je bilo teško pratiti :)
Sjajne su mu sve ploče izdane za Hut Hat etiketi. Meni najdraža je četverostruki album dueta sa Mal Waldronom, Live at Dreher Paris 1981 :

Usput, njih dvojca zajedno su izdali tucet dueta i svi su odlični, posebna vrsta sinkroniciteta...
A djelovali su zajedno u raznim formacijama i frontovima, ovo jedan odličan kvintet izdan za enju

Inače, Mal Waldron 3 album Free at Last je bilo prvo izdanje legendarnog ECM-a.

Micro Utopia Be
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 699700701702703 711>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,324 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Lemna žica