Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 747748749750>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2021 u 19:22
Gledam (i slušam) razne face i likove na jubitou koji predstavljaju svoje "kolekcije" ploča pa se mnogi ku*če s nekakvim promo, bijelim labelima. Kao da ta činjenica glazbi ili njima osobno daje nešto na važnosti. Pa, eto da se i ja kur*im, slušam cijeli dan jedna takav bijeli label (a imam ih još i to prilično), naime Dizzy Gillespie Quintet - "An Electrifying Evening With The Dizzy Gillespie Quintet", originalno objavljen 1961. godine pod Verve Records etiketom:

Moj primjerak je stariji od 1972. godine jer se do tada njemački proizvođač zvao Deutsche Grammophon Gesellschaft Pressing Plant (od 1945. do 1972.), a nakon toga samo Deutsche Grammophon Gesellschaft. Godina nepoznata, ali bijeli label, alo brale! ...
Manimo se gluparija. Album je snimak nastupa u njujorškom Muzeju moderne umjetnosti (pazite, to je muzej koji se odaziva na ime MoMA i izlaže djela moderne umjetnosti za razliku od Guggenheimovog muzeja koji čuva i izlaže djela suvremene umjetnosti, u kojem su 1960. snimljene one poznate fotke Johna Coltranea):
Sr*nje je što na jubito kanalu Dizzy Gillespie - Topic uopće ne znaju tko svira na albumu, stavili su posve krivu postavu, ali to je njima na dušu.
Četiri skladbe, izvođači u naponu snage, Dizzy praši na njemu svojstveni boperski način, brz ko munja, ritam sekcija odlična, skoro besprijekorna, uključujući i klavir kojeg svira argentinac Lalo Schifrin, dobitnik četiri nagrade Grammy za filmsku glazbu. Ostaje spomenuti odličnog ali samozatajnog alt saksofonistu Lea Wrighta. Odličan i zabavan album jazza koji je već tada odumirao, jer su se pojavili mlađi koji su život gledali drugim očima. Ali da su mogli nadsvirati Dizzyja, baš i nisu. I to još godinama.
Alo brale, aj ti nami onu staru iz Tungu**ije.
PMS. Smiješno je kako Bob Gejc brine o našem ćudoređu sa onim zvjezdicama.

Editirao Brico - 09.ožujak.2021 u 19:25
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2021 u 14:32
Evo, potrošio malo video trake i snimio, čist da ne poludim ...

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2021 u 20:06
Klasična sam seljačina. Raspameti me svaka ženska koja ima neki puhači instrument u ruki. Još ako je flauta, jbga ja gotov. Još ako se ženskinja zove Bobbi. A osobito ako joj je bezime Humphrey.
Eeeee, to je već nešto. I tako slušam tu svoju staru kramu od džeza, koji je ionako loše snimljen, i naidžem na album Bobbi Humphrey "Live At Montreux", objavljen 1974. godine na Blue Note etiketi.
Montreux vam je selo na Ženevskom jezeru, u podnožju Alpa, u zemlji koja se zove Šuica, isto ka i ono misto desno od Imockog.

Elem, album je snimljen uživo, 5. srpnja 1973 na Montreux jazz festivalu. Od prateće ekipe izdvaja se po imenu i čuvenju basista Henry Franklin, koji je započeo vlastitu karijeru u  legendarnoj Black Jazz Records izdavačkoj kući (sjetite se samo njegovih albuma "Skipper" i "The Skipper At Home"). Ostatak ekipe su za mene anonimusi po značenju ali ne i po glazbenom znanju. Klasični američki jazz kombo bend početka sedamdesetih. Naravno, tu je najprimjetnija ženska usna, koja mazi flautu ne tako ludo kao Roland Kirk, ne tako energetski kao Ian Anderson i ne tako bravurozno kao Chris Hinze, već lagano i nježno upravo kao Bobbi Humphrey.
Da samo spomenem, svirala je na meni najdražem Stivi Wonderovu albumu "Songs in the Key of Life".
Ovdje ćemo čuti obradu skladbe još jednog genijalca Bill Whitersa "Ain't No Sunshine". Opiči curo!

Editirao Brico - 01.travanj.2021 u 20:10
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 10:41
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Klasična sam seljačina. Raspameti me svaka ženska koja ima neki puhači instrument...
Jesi. Tko sam ja da se s tobom oko toga ne složim? 
haha
A ujedno i primjer kako čovjek može biti i navedeno, a istodobno i doktor znanosti. Sve u jednom telu. U belom đez odelu.
smijeh2
Meni saksofonistice pale maštu. Inače, nikad čuo za trebu, prošviknula nekamo mimo mene. Al zato si ti tu. I hvala. A ja čim čujem fjužn, odma pičim onamo gdje ima za drpit (ne smin kazat di...).
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 10:47
Taj nema.
Ljut
Al ima naramak drugijeh.
obrva
Bajdvej, jel nije Montreux u Kaliforniji?
haha

Editirao Apparatus - 02.travanj.2021 u 10:48
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 13:50
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Bajdvej, jel nije Montreux u Kaliforniji?
Nyet, ovi je sigurno na obali Ženevske čatrnje u Šuici. U Kalifornija je Monterey ...smijeh
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 13:56
Aaaaaaaa... A jel imate vi tamo oko Splita sela koja se zovu n.pr. Djebali i Dražica. Mi imamo.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 14:26
Neimamo. Kako izgledaju?hm
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 15:05
Za Djebale ne znam, al dražicu sam vidio 100 puta. A čuj, zgleda tak tak.
Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2021 u 15:11
Bobbi Humprey - ima live na Tida-u...dobar album. Hvala na preporuci
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 747748749750>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnički kabeli za OPERE