Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

KLASIKA

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 129>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DaNe View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DaNe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2006 u 23:56

J. S. Bach 6 suita za violončelo solo, Peter Wispelwey, barokno violončelo, Channel Classics CCS 12998 (1998), snimljeno u crkvi u Valkkoogu (Nizozemska), ton-majstor C. Jared Sacks

Jedna od najboljih izvedbi ovih djela na baroknom instrumentu, živahnih tempa i naglašeno plesnog karaktera, premda neki preferiraju ozbiljniji, "misaoniji" tretman. Izvrsno snimljeno, u skladu s renomeom izdavača. Sampleovi na:

http://www.cduniverse.com/search/xx/music/pid/1161352/a/Bach :+6+Suites+for+Violoncello+Solo+%2F+Pieter+Wispelwey.htm

Uzgred, zašto je ova tema svrstana u "Dodatni pribor"?

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 07:58
Originalno postano od strane člana: DaNe DaNe napisao:

Uzgred, zašto je ova tema svrstana u "Dodatni pribor"?

Zar glazba nije dodatni pribor vrijednija možda tek od šiljaka LOL

Od Bachovih čelo suita imam Rostropovichevu izvedbu na EMI classics. Svirka je virtuozna al malo prebrza za moj ukus.Nekad i zapara s gudalom. 

Više mi leži izvedba Alexandera Rudina na Naxosu ( s reklamnog CDa Classic FMa ).

Kad smo već kod Bacha većinsko je  mišljenje da su Bachove violinske sonate najbolje ikad napravljene. Ako je to i istina H.I.F Biber mu je vrlo vrlo blizu.

Preporučam Biberove violinske sonate Unam Ceylum ( John Holloway violina) s ECM New Series

I Biberove Mysterien sonaten s Winter&Wintera .Nevjerojatna snimka. 

Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 10:51

Kod mene često, gotovo svakodnevno, sviraju izvedbe čelo suita od Jaap ter Linden-a, Harmonia Mundi, Jaap svira na baroknom čelu.

Kako nisam previše slušal klasiku teško mi je govoriti kakva je kvaliteta izvedbe, ili porediti izvedbu sa nekim drugim interpretatorom majstora. Ak je netko slušal bilo bi mi zanimljivo čuti mišljenje.

Usput, jel netko slušal Bachove čelo sonate sa Winter&Winter-a, u izvedbi Paola Beschi-a? Snimka je sigurno vrhunska, naime, W&W uglavnom sve akustične albume snimaju direktno na dva stara lampaška mikrofona (mislim da su marke Telefunken), bez procesuiranja ikakvog, u nekoj vili u Italiji koja ima sjajnu akustiku.

Ovi topik je inače sjajan za nekog poput mene koga zanima klasika, nije je mnogo slušal, a s preporukama je jednostavnije počet sa ozbiljnijim slušanjem glazbene ostavštine takvih monumentalnih dimenzija.

Pa, da odmah počnemo s preporukama. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličini Kad smo već kod Bacha-a, molim da date preporuke za djela koje smatrate kolosalnima. I koje izvedbe istih. Posebno me zanima koja izvedba Branderbuških koncerata i njegovih Suita za orkestar smatrate referentnima, po pitanju izvedbe i zvuka. Hvala.

P.S. Ima još. Nedavno sam gledao film od Polanskog imena The Death And The Maiden, film ok, no ništa posebno, Polanski je van vrhunske forme još od Stanara, ali mi se uhu dopalo glazbeno djelo istoimenog naziva koje je komponiral Franz Schubert. Preporuke? 

Micro Utopia Be
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 11:29

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličini

Preporučam Branderburške koncerte u izvedbi St MartinInTheFields, odlično snimljene najpoznatije radove za orgulje te stvarno referentnu snimku Stravinskog

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 11:33
4 any admin, daj premjestite  temu negdje primjerenije, i pogledaj zašto smo postali Elanovi kluba od Članova kluba.Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličini
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 12:06
Originalno postano od strane člana: jazzdil jazzdil napisao:

Stanara, ali mi se uhu dopalo glazbeno djelo istoimenog naziva koje je komponiral Franz Schubert. Preporuke

F.Schubert -Trio u B-duru ( klavir,violina,čelo (Stradivarijevo))-D898,među najpoznatijim njegovim djelima, Winter&Winter (ima nešto u Winteru ).Snimano u Vill Medici-Gulini ( gdje i Biberove sonate) koja je očito referentno snimačko mjesto. Za to djelo je Schumann ( štovatelj Schuberta ) napisao: Jedan bljesak...i patnje ljudskog života nestaju, a cijeli je svijet opet nov i vedar.

F.Schubert- kvintet za klavir i gudače ( Pastrva-Trout ) u a duru-D667- DG 471 740-2 vesela skladba koju zavoliš na prvo slušanje a napisao je Schubert u svojoj dvadesetoj. Na tom CDu je i Death and the maiden kvartet -D810. U pjesmama Death and the maiden djevojka preklinje Smrt da je pusti na miru jer je previše mlada da umre.Smrt odgovara da joj je prijatelj i ona mu u naručju slatko zaspe.                                                                                                           

Dakle, na istom CDu veseli pun života mladi Schubert i mladi Schubert u očekivanju  smrti.

Inače na oba CDa su izvedbe takve da ne razmišljam o njima pa su stoga valjda i dobre

Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 12:24

Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

4 any admin, daj premjestite  temu negdje primjerenije, i pogledaj zašto smo postali Elanovi kluba od Èlanova kluba.Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini

Bolje biti elan kluba nego samo član. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj veličini

Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
DaNe View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DaNe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 12:59

Preporučam Branderburške koncerte u izvedbi St MartinInTheFields, odlično snimljene najpoznatije radove za orgulje te stvarno referentnu snimku Stravinskog

Tatamata, ovo sad ne razumijem! OK, Brandenburški u izvedbi ASMF/Marriner su na Philipsu, ali na što se odnose ove druge dvije preporuke? Mislim da bi u preporukama trebalo navesti naziv albuma, eventualno popis snimljenih djela, a svakako izvođače i točnu oznaku izdanja (izdavačku kuću i kataloški broj). Ne bi bilo naodmet ni malo vlastitih komentara (vidjeti Glavine postove).

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 13:53

Izvinjavam se.

ASMF/Mariner su na Philipsu 470 934-2, violinist je Henryk Szeryng, na koncertu za dvije violine svira sa Mauriceom Hasson-om. Snimljeno u gradskoj dvorani Walthamstow-a 1976, masterizirano u Emil Berliner Studiju,(C)Deutsche Gramofon 2002. CD je ustvari trostruki i sadrži osim Branderburških koncerata i Bachove 4 orkestralne suite (BWV 1066-1069), koncerte za violinu BWV 1041-1042, te koncert za dvije violine BWV 1043. Uglavnom sve najbolje od Bacha, makar sve najbolje od Bacha nebi stalo ni na 10 CD-a

Najpoznatije Bachove tokate i fuge za orgulje snimljene su za London rec 443-485-2 (dio Decce) na crkvenim orguljama u Washingtonu, Sidney-u,Oxfordu,Torontu od Petera Hurforda. Evo i popisa skladbi:

Treći CD je izdanje Reference Recordingsa RR55CD i klarinet svira John Bruce Yeh, u Ebony koncertu Stravinskog i "Hillandale valcerima" Viktora Babina sa Duhačkim ansamblom univerziteta DePaul, a u kompozicijama "Derivacije za klarinet i band" Mortona Goulda, "Preluda i fuga" Leonarda Bernsteina i "Koncerta za klarinet" Artie Shawa, Yeh svira sa DePaul Jazz Bandom. Krasna glazba i uz to vrhunski snimljena.

Editirao tatamata
Na vrh
DaNe View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DaNe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2006 u 14:44

Izvinjavam se.

Pardon, nisam mislio prozivati, samo sam bio znatiželjan. Inače, hvala na informacijama i, još više, na pokretanju zanimljive teme.

Pozdrav, Darko

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 129>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,742 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room