Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobri linkovi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 133134135136137>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2019 u 08:58
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Da ne otvaram novu temu, ali link je vrijedan posjeta & citanja PMM (Po Mom Misljenju):

ODLIČNO !!
Nebac i Žac - čista petica!
đez je limunada

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2019 u 13:40
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 11:57
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

https://www.whatsbestforum.com/threads/dsd-comparison-to-pcm.9598/page-6

Izgleda da taj DSD nije ispao takvo ludilo. Nisam probao, mislim da niti neću. Ostajem pri PCM-u. Pozdrav s pustog otoka!
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 12:04
Grješka

Editirao dan the man - 01.kolovoz.2019 u 12:05
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 12:50
Probaj, mogao bi se iznenaditi. Nativni dsd, novije i pazljive produkcije, na dcs u (pretpostavljam i na slicnim uredjaima takodjer) zvuci 'bolesno'...'sreca' sto glazba koju slusam ne dolazi u tom obliku... 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 14:57
Birani DSD sampleovi (nativni? valjda) zvučali su bolesno dobro i na običnom MyDacu. 
Znači, ako na MyDac-u (ako ga upotrijebimo kao uvjetno rečeno referencu za ovu usporedbu), ništa me od PCM-ova višeg sampling ratea nije impresioniralo...88.2k, 96k, 176k, 192k...bazično slično kao 44.1k, sličan zvuk. Ali dobar DSD zapis je zvučao...analogno. Kao nijedan PCM.

Baš sam danas naletio na ovu sličicu:

Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 21:09
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Probaj, mogao bi se iznenaditi. Nativni dsd, novije i pazljive produkcije, na dcs u (pretpostavljam i na slicnim uredjaima takodjer) zvuci 'bolesno'...'sreca' sto glazba koju slusam ne dolazi u tom obliku... 

Nema se vremena i voljnog momenta. Naslušao sam se bolesno dobrog zvuka i bez DSD-a, a većina 'moje' glazbe je i onako na cd-u. Možda je moje uho neosjetljivo na visoke rezolucije...
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 21:21
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Birani DSD sampleovi (nativni? valjda) zvučali su bolesno dobro i na običnom MyDacu. 
Znači, ako na MyDac-u (ako ga upotrijebimo kao uvjetno rečeno referencu za ovu usporedbu), ništa me od PCM-ova višeg sampling ratea nije impresioniralo...88.2k, 96k, 176k, 192k...bazično slično kao 44.1k, sličan zvuk. Ali dobar DSD zapis je zvučao...analogno. Kao nijedan PCM.

Baš sam danas naletio na ovu sličicu:

Analogno, kažeš? To me podsjeća na loše recenzije svakog malo boljeg cd playera...  Vjerujem ti, ako si ti to tako doživio. U ovoj temi na forumu baš tako opisuju zvuk DSDa dok to druga strana doživljava kao 'omekšavanje' i smirivanje dinamike. Uglavnom, podijeljeni su... ima tamo i pravih njuški iz svijeta produkcije.  Postoji li neka lista DSD nativnih muzičkih izdanja koja bi eventualno mogla zainteresirati nekoga?

Ja i dalje tvrdim ( bez da sam ozbiljnije proučio DSD) da će i dalje najveća razlika biti zbog produkcije, a ne formata. 

I WTF je nativni DSD?

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.kolovoz.2019 u 10:45
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.kolovoz.2019 u 11:59
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Analogno, kažeš? To me podsjeća na loše recenzije svakog malo boljeg cd playera...  Vjerujem ti, ako si ti to tako doživio. U ovoj temi na forumu baš tako opisuju zvuk DSDa dok to druga strana doživljava kao 'omekšavanje' i smirivanje dinamike. Uglavnom, podijeljeni su... ima tamo i pravih njuški iz svijeta produkcije.  Postoji li neka lista DSD nativnih muzičkih izdanja koja bi eventualno mogla zainteresirati nekoga?

Ja i dalje tvrdim ( bez da sam ozbiljnije proučio DSD) da će i dalje najveća razlika biti zbog produkcije, a ne formata. 

I WTF je nativni DSD?

ma u pravu si da se sve u konačnici svede na snimku. i ti DSD-ovi, odlična snimka je primarno u pitanju. i ovisiš o postojanju takve snimke. taman DSD pridonio njoj kao takav (a jasno je i da će kako player reproducira koji zapis imati utjecaja na dojam - odnosno, morti MyDac sja upravo s DSD-ovima). i kad se sve zbroji, potreban je DAC koji dobro reproducira primarno 16/44.1, sve drugo je bonus i egzibicija...i jasno, snimka smijeh

šta je nativni DSD? a štajaznam, valjda nešto...nativno... haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 133134135136137>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike