Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobre SH prilike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 13781379138013811382>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2018 u 18:56
Moja namjera je bila puko skretanje pozornosti na ta dva uređaja.

Tu generaciju Wilsona nisam čuo no neke druge jesam i radi se o sjajnom zvučničkom sistemu. Traži okolinu na istoj razini da bi pokazao zašto je to vjerojatno najlegendarniji zvučnički sistem ikad. Specifičnost Watt Puppy sistema je izrazito niska krivulja impedance koja dijelom frekvencija gornjeg basa dostiže i 2 ohma sa ne baš prijateljski nastrojenom fazom, koja je u minusu i zvučnik je strujno izrazito zahtjevan. To treba imati na umu, no tko se odlučuje na ovako nešto to sigurno zna.

Weiss Medea-u sam jednom prilikom čuo i nemogu reći konkretno koliko je dobar, no taj sistem je radio sjajno. O Weiss-ovim uređajima na testovima samo hvalospjevi i to ne bez pokrića jer se radi o profesionalnim uređajima prilagođenim kućnom audiu. Njihovi D/A pretvarači za hifi imaju istovjetne pandane u profesionali prilagođenog dizajna i mogućnošću smještaja u 19" rack. Do prije nekog vremena je isto radio i DCS. Pročitajte test Weiss Medea-e i modela DAC202 u stereophileu i obratite pozornost i na mjerenja koja pokazuju također kiliko su to dobri uređaji. Kad jedan John Atkinson kaže da je DAC202 najbolje mjereni uređaj kojeg je ikad izmjerio u 25 godina bavljenja highendom i mjerenjem highend uređaja a bome svašta mu je prošlo kroz ruke. Onda to ima i te kakvu težinu.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2018 u 23:37
Slušao sam svojevremeno u svom sustavu DAC202. U to vrijeme bio sam u potrazi za nekim dobrim dac-om, ne preskupim. Tada su prodefilirali Auralic Vega, Calyx femto, NAD M51, i još par njih. Weiss mi je uz Calyx femto (sjajan bas!) najbolje sjeo, zaista sjajan dac. Čist, precizan, muzikalan, za moj neki pojam bez očitog karaktera ...Žao mi je da tada, kada sam tih mjeseci to slušao, nisam uspio dovući BADU koju sam parelelno slušao u par drugih sustava, da ju usporedim u svom sustavu dok je sve svježe. Kako nisam tada baš želio ostaviti puno novaca na dac jer u to vrijeme se dosta toga pojavljivalo novo uzeo sam M51 koji je zaista za te novce bestbuy. Kasnije sam slušao i Ayre QB9 (kaže žuti mrav: slušao si loše setapiranohaha) i dosta vremena MSB Analog dac koji je opet druga priča. Uz sve to skupa DAC202 mi je nekako najviše ostao u pamćenju. Frend ima DAC2 koji je također izvrstan uređaj, ista škola. Tako da Weiss što se mene tiče Bravo

Editirao Solo - 08.studeni.2018 u 00:02
Timbral listening
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2018 u 10:02
Kad sam ja onomad gledao vrhunske DAC-ove (u doba kad sam shvatio da je moju artiljerija vintidž hajend digitaliju ipak pregazio progres), čitao sam dosta i o tom Weiss Medea DAC čudu. Što sam više gledao tko je i kako to napravio, sve mi se više milila ideja o udomljenju. Ako se dobro sjećam, postojala je i Plus verzija s Firewire ili USB ulazom po izboru, al nisam sad ziher, a nije ni bitno. Frajer je tatamata za digitaliju generalno, a ima i vlastite superduper module opampova riješene diskretno koji su navodno najbolji uopće. Izrada je do yaya. Poslije je izašao Weiss Medus, još bolji, ali tu je priča stala jer sam za sebe osobno otkrio digitaliju snova na javi. Ovu iz mojeg siga. Da nije bilo toga, lako moguće bih imao Weiss. Nisam slušao, ali kad se ekipa (različiti izvori) toliko divi nečemu i aklamativno piše ode radosnice, ditirambe i recitira psalme, onda bih se usudio kupiti i na nečuveno.
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2018 u 17:34
Iz mog iskustva dac-ove je nekako najteže ocijeniti, odabrati. A nisu jeftini, pogotovo ova današnja hiend ergela. Em čim ih ugasiš treba bar dan-dva ponovnog rada da to čuješ kako treba, em su u nekoj klasi ti uređaji dosta u globalu sličnog zvuka po principu: ovaj je rezolutan, ovaj ima neka druge stvari bolje...često to bude u nekim nijansama. Treba vremena i strpljenja a i dobar ostatak sustava. Uvjek se sjetim kako mi je NAD M51 "obrisao" pod sa Auralic Vegom. Samo zbog ostatka sustava. Dobro, ne baš samo zbog toga...
Prave stvari se događaju na nekim (za mene) prevelikim ciframa. Tako da najbolje, a što sam dosta vremena slušao u različitim kombinacijama, je MSB Select Dac. Živa bolest. U usporedbi sa njihovim "najjeftinijim" modelom (Analog dac15000E, ha, ha :-)) zaista je značajna razlika. A sam Analog dac je izvrsna sprava. Al ipak preskupo brate...

Editirao Solo - 08.studeni.2018 u 17:36
Timbral listening
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2018 u 00:02
Ma lude su to cifre za nesto sto na kraju ispadne izvrstan DIGITALNI izvor.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2018 u 13:16
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ma lude su to cifre za nesto sto na kraju ispadne izvrstan DIGITALNI izvor.

Tko ima i može ... zašto ne. Za one ostale željne izvrsnosti postoji second hand koji nosi svoje prednosti i mane. 

Preporučeni Weiss Medea dac za traženi iznos je poklonjen uređaj. 
Pa tko želi i može...da
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2018 u 15:49
Ich Weiss Nicht
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2018 u 09:05
Sad sam zbunjen znaci toplo preporucas taj uređaj i za 3000€ je poklon, a nisi ga nikad cuo, pogotovo ne doma u svom sustavu? Vise nist ne kuzim.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2018 u 11:26
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Dosta više pametovanja.
A i ime teme govori sve.
Ne zove se tema "toplo preporučujem jer sam probao i sviralo kod mene godinama u sistemu" 
Tko ne bude dobar, imat će posla sa Zookom.
haha
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2018 u 14:56
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sad sam zbunjen znaci toplo preporucas taj uređaj i za 3000€ je poklon, a nisi ga nikad cuo, pogotovo ne doma u svom sustavu? Vise nist ne kuzim.

Nema se tu kaj čuditi. Čuo sam sistem koji mi nije od ranije poznat, u nepoznatom prostoru,  u kojem je bio taj pretvarač. Sistem je zvučao sjajno. Za neki početak preporuke to je dovoljno. Jer znači postoji barem jedan sistem koji radi sjajno sa tim dacom. Znači dac je sigurno sjajan. Možda ograničen po pitanju broja sistema u koji će sjajno sjest no to ne umanjuje činjenicu da može raditi sjajno u nekim sistemima. Zar nisu i svi drugi uređaji na isti način više ili manje ograničeni?

No tko sam ja da tvrdim tako nešto ? Ali svi testovi u svim stranim tiskovinama tvrde da se radi o sjajnom uređaju, e to je već nešto. 

A bome i uobičajena cijena u second handu je 6000 eura pa je ovih 3000 zapravo poklonjen uređaj a ima odrađen i update sa firewire priključkom. Ako to nije dosta pogledajte i kako kotira verziju za profesionalu. Profesionalna verzija Mede-e se zove DAC1. Ali treba gledati jedino verzije MK2 i MK3 jer je MK1 preteča Mede-e. 

Ne razumijem zašto je tako teško razumijet preporuku ovog uređaja bez obzira na činjenicu da ga nisam imao u svom sistemu mjesecima i živio sa njime?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13781379138013811382>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,426 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
KLUB 10.11.2018 Monitor Audi...