Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobre SH prilike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 14121413141414151416 1451>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 12:45
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Ubost dobar preamp, i strujni kabel na izlazno pojačalo, meni su se te dvije nepoznanice pokazale kao najzahtjevniji dijelovi sistema.
S druge strane, možda je mudrije zaobić oboje!!
Ali samo možda.

To ovisi o power ampu, po logici stvari.
Ako imaš neke dobre integrirce baziranih na dizajnu pasivna preamp sekcija plus power amp sekcija.
Ta ista firma, logično bi bilo da ako radi power amp, da ga radi po istom principu. Da je prirodno prilagođen pasivi.
Osim, jasno, ako ti silom ne želi uvaljati svoj skupi preamp, pa ga dizajnira dijelom i namjerno na način da i ne radi baš dobro s pasivom. Ili ga pak bk da dizajnira power amp prilagođen pasivi.

Ne znam, meni je to u današnje vrijeme nekako hendikepirano dizajnirati elektroniku koja ni po čemu nije pojačalo (ako stavimo na stranu RIAA) samo da bi prilagodila, ne znam, primjerice izlaznu impedanciju prema pojačalu snage, koje at first place može biti dizajnirano na način da se prilagođuje dobro i pasivi.

Aktivna pretpojačala su anakronitet jer su svoj puni smisao imala u doba kad je gramofon bio izvor. Danas ta ista elektronika glumi da je kakti pojačalo i kad radi prema digitaliji, a nema šta pojačati.

Prirodna današnja pretpojačala jesu, odnosno svakako bi trebala biti pasiva. Plus RIAA, za onog tko je treba. A to što ti netko želi prodati skupo još jednu komponentu, to je drugi par rukava. Također, prirodni današnji ampovi, u doba DAC/preampova, morali bi biti prilagođeni pasivi, ako su dizajnirani u duhu poštenja.
Onda su bezveze i pojcala snage jel? Nije to tak jednostavno stari.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 12:51

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

To su sve tvrdnje iz osobih iskustava, ja sam za sve opcije, a što je najbolje? nema univerzalno najboljeg.

Negdje sjedne no preamp, negdje pasiva, negdje dobar aktivan pre.

Ja se na vasem mjestu nebi drzao trenutnog ko pijan plota.

Eto ja se vratio u pocetke pocetaka principa D/A konverzije iz razloga što mi je dopizdio zvuk danasnje digitalije pogotovo ovih današnjih delta/sigma sa hrpom potrebnog procesinga, i nikad(koliko se sjecam nisam doma osjetio takvu neposrednost i ljepotu slusanja glazbe iz digitale. Nisam nesretan srljao dalje po principu novo je bolje.
Naravno netko ce reci da sam puko, al ne tvrdim da sad svi trebaju u to vjerovati.

Ma, puko si.
Ko još normalan sluša filterless R2R. haha
Ma budale bez sluha koje su pukle, nemaju ili ne žele dati za današnju velebnu kating eđ digitalu.haha
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 14:33

Kojom logikom sad do tog zaključka.
Al ajd reci da koncept aktivnog predpojačala nije zastario, ako govorimo o digitaliji.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 15:27
Nije. Valja PRO-BA-TI !!! Tako je na vrhunski varijabilni izlaz digitalije između ampa najbolje serijski spojiti: jedan hladni solidstejt preamp, pa jedan topli cijevni i na kraju jedan neutralni hibridni. Da se to na kraju sve fino iznivelira. A ne bi bilo na odmet još na kraju zafitiljiti neku pasivu. Za svaki slučaj. Sve ožičiti interkonektima od minimum soma eura SH i strujašima od barem isto toliko ili još bolje duplo više. Pasivac ne pita strujaša pa se tako nastali višak love može utući u neko, za razliku od digitalije, prirodno zvučeće šiljilo. Pardon, gramAfon.

Editirao Apparatus - 19.srpanj.2019 u 15:28
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 15:36
..

Editirao zed_alive - 19.srpanj.2019 u 15:37
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 15:56
Ovo ti je najbolji komentar do sad, uopće.
haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 16:12

Kojom logikom sad do tog zaključka.
Al ajd reci da koncept aktivnog predpojačala nije zastario, ako govorimo o digitaliji.
Nije, uvijek negdje postoji, sad dal je ukomponiran u dac ili negdje drugdje, opet je tu aktivan sklop koji tera ulaz izlaznog jacala.

Osobno preferiran atenuciju u analognoj domeni, pišmevrit.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 17:59
Tu se nitko s nikim ne razme.
Ja pričam o nekoj ideali kak bi to trebalo biti postavljeno, vi pričate o reali.
Ja pričam protiv koncepta aktivnog predpojačala, a Gašo me shvati da pričam protiv analogne atenuacije.

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 21:17
Koliko se sjećam, svaki put kad sam isprobavao pasivnu atenuaciju, imao sam dojam da je zvuk ovisan i o nivou atenuacije. Radilo je dobro na većoj atenuaciji  i ne tako dobro na manjoj tj. većoj glasnoći i obratno kod neke druge pasive. Dali imate (barem neki od vas) slična iskustva i što je uzrok takvoj pojavi.

Dali ste se susretali sa pasivom kojoj je dodan bufer u izlazu ali bez gaina (kao kod aktive) i kako takav
preamp radi?

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2019 u 22:57
Uzrok promjene zvuka neprestana je promjena impedancije obzirom na položaj pota. Ulaz pasivca preniskom impedancijom opterećuje izlaz n.pr. CD playera koji se bori i ne može raditi optimalno s minimumom distorzije. Ideja pasivca krajnje je privlačna: nikakvog napajanja i više-manje kolorirajuće elektronike, ali sve pada u vodu jer je praktički nemoguće dobiti komzistento dobar zvuk u nekom rasponu glasnoće, ako i uopće. Ako ste još iza toga nakanili spojiti podulji interkonekt većeg kapaciteta (da i žice imaju impedanciju i predstavljaju teret) koji gmiže do ampa niže impedancije ulaza, imate recept za kompletan složenac bezvezarije (papazjanija) jer visoka izlazna impedancija pasivca u kombinaciji s navedenim interkonektom neminovno vodi k rolloff-u visokih i peglanju dinamike. A sve to naravno uvijek zavisno od položaja pota. Čitaj od lošeg na gore. Zbog toga pasive generalno ne valjaju. Možete staviti pot od nenabavinija za trilijun novaca, pomoći nema.

Imao sam skoro 15 godina Superphon SP-100 lajn stejdž. Firma je postojala prilično davno i kratko tako da su uređaji prilična nepoznanica. Gazda je bio Stan Warren iliti druga polovica tvrtke PS Audio (P kao Paul i S kao Stan) koji je samostalno napravio nekoliko bisera od kojih je jedan upravo taj SP-100. To jest aktivni sklop (trandža), ali ne bih se libio reći ingeniozno konstruiran i neutralan do yaya. Suštinski je to transformator impedancije, bez gaina i povratne veze, a nema ni veznih kondova (DC servo integrator). Simetričan komplementarni sklop (ogledalo) s identičnim rise time za signale oba polariteta, skoro nemjerljive bilo kakve distorzije. Vrlo visokog slew rate-a i zastrašujućeg bandwidth-a od DC do nekoliko megaherca. Drugim riječima, ponaša se poput idealne pasive. Konzekvenca navedenog su yaya koja spominjah.

Editirao Apparatus - 19.srpanj.2019 u 23:05
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14121413141414151416 1451>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,686 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Audio kabeli