Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobre SH prilike

Odgovori Odgovori Stranica  <1 14541455145614571458>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Damian View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 20:31
Jel bi ovo bio dobar ulov? Piše da je novi 3000 eura, a ovaj daje za toliko kuna.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 22:12
Koštalo je to i 4000 eura (kataloška cijena), ali prije 20 godina. Problem je što player koristi Pioneerov mehanizam, koji ako rikne (laser ili slično) ... dobra je šansa da ti ostane samo lijepa kutija. Ili daš još toliko za novi laser (mislim da vidjeh na ebaju) i onda se nadaš da je samo to otišlo.

Ja sam ga zagledao, čak i kontaktirao lika, ali odustah ipak. Prevelik rizik.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2020 u 23:13
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Koštalo je to i 4000 eura (kataloška cijena), ali prije 20 godina. Problem je što player koristi Pioneerov mehanizam, koji ako rikne (laser ili slično) ... dobra je šansa da ti ostane samo lijepa kutija. Ili daš još toliko za novi laser (mislim da vidjeh na ebaju) i onda se nadaš da je samo to otišlo.

Ja sam ga zagledao, čak i kontaktirao lika, ali odustah ipak. Prevelik rizik.
Nije bas neki trosak, ima ih bez frke, najjeftiniji prodavac u 10 sekundi trazenje, novi 58USD, ne vidim rizik nikakav i tko ne zna sam ne vjerujem da bi izmjena bila vise od 200kn
P5 Power Plant, DirectStream DAC(u odlasku),X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, Stellar phono, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2020 u 16:15
Bilo bi lijepo vidjeti link, možda ga na kraju i uzmem ako je tako.
Čisto iz probe, kao rezervu, a možda i iznenadi.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2020 u 16:21
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Bilo bi lijepo vidjeti link, možda ga na kraju i uzmem ako je tako.
Čisto iz probe, kao rezervu, a možda i iznenadi.
evo, no ima na hrpi mjesta, kad se vratim u pon ti poslajem jos linkova, ne znam kako je ovih dana sa posiljkama iz kine
nece prihavatiti forum kao hyperlink kaze da je blokano pa onda link copy-paste prenesi
ili u google model pod oznakom PEA1343

P5 Power Plant, DirectStream DAC(u odlasku),X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, Stellar phono, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2020 u 18:12
Da, poznata mi je oznaka, ali kad tražih gledah samo ebay i malo po netu. I ne nađoh ispod cca. 200 USD.
Nemam iskustva s AliEx. ali ako piše original, valjda i je original.

Eto, Damian, mislim da je ipak vrlo zanimljiva prilika. Lik mi se činio ok preko maila. Mene osobno ne bi smetalo što je 20 godina staro, jer vjerojatno za te novce ne možeš naći novije a bolje. Obično visoke cijene uređaja imaju razlog svog postojanja.
Plus, ovo je totalni raritet i pomalo ekskluziva, pa ako voliš stvari u tom smjeru ...
Sjećam se kad je bilo predstavljeno u HiFi Choice-u, s cijenom od 4000 funti. Rekoše da mu treba dugo usviravanje, i da jei odličan, samo im je malo preskup haha

Ja ću ga ipak prepustiti, jer nakon nedavne "havarije" s Gamutom još imam lagane napade panike kad pomislim da bi mi nešto od (ne baš jeftine) opreme uskoro (možda) trebalo servis. proteza
Na vrh
Damian View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 17:30
Hvala na odgovorima.
Prije koji tjedan mi je riknuo laser na mom Pioneeru PD-S901. Prije par dana mi je došao preko Aliexpressa novi, ali nije orginal.

Reko, neću se zezat, pa otfurao u ovlašteni na zamjenu. Zamijenili i tamo sve radilo, dođem doma preskače laser (novi). Popizdio, pa sam raskopao, probao sa starim. Ne radi uopće više. Nije više niti vrtio. Stavio novi i sada radi. Doduše malo više mu treba da očita CD i pokrene, nego je bio slučaj sa starim laserom (dok je radio), ali dela. Čak i oštećenije CD-e svira bez problema.

Da budem iskren neda mi se to opet prolazit. Mislio sam da je možda novija komponenta, ali opet uzimat 20 godina staro... ovaj put ću preskočit... za sad... ipak je "ekskluziva", pa tko zna
možda i uzmem, tek toliko da se mogu hvalit zlatni_zub

Editirao Damian - 09.veljača.2020 u 17:30
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 18:58
Ima dobrih playera uokolo, i ne baš toliko starih, samo treba malo potražiti.

Btw. jako dobro mi je poznata patnja koju si prošao, jer sam prošao vrlo sličnu s Gamutom (najprije čišćenje lasera, pa je radio normalno 2 tjedna, pa više nije, pa ajde reko cijeli novi transport ćemo zamijenitii, pa nešto ne paše, a original Philips, pa serviser prebacio samo laser na stari transport, pa radi, ali ne očitava baš svaki disk ..) Jel' meni to treba u životu?

Stoga bih ipak i ja zaobišao tog Advantage-a. Je, super cijena, je može biti sve super ... ali može biti opet noćna mora za koji mjesec, bez obzira što možda svira za prste polizati.
Može biti i sa novijim playerima, ruku na srce, ali čovjek si nekako ima manje za predbacivati ako baš zeza novija mašina. A i obično je lakše doći do dijelova.

20 godina je ipak 20 godina, za ikakav mehanizam koji redovito radi. Ali me ipak jako zanima kako radi taj Advantage. 4000 funti u ono doba ... ne znam da su Englezi tada imali i jedan player tog ranga cijene.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 19:33
Sva sreca pa sam na vinilu 😁.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 20:29
Bio sam i ja, kad sam skupljao ploče i nije me zanimao zvuk haha
 Ok, malo zafrkancije, ali sad nema šanse da se više dam u tu rabotu - svakih 20-25 minuta dizati se i mijenjati stranu/ploču, a taman sam se namjestio i utonuo u glazbu. Meni bi to bio ogroman minus u guštanju. U većini slučajeva isključim i zvono na mobu - nema me sat vremena, pa da sjekire padaju.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14541455145614571458>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,094 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente