Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što radim ovih dana

Odgovori Odgovori Stranica  <1 923924925
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
donkimizer View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 01:54
Ma vjerujem ušima...da nekaj ne valja. Al ne znaju mi uši reć kolko i gdje točno. haha
Velim ti, radi se uglavnom o tome kolko glasno trebaš. Ovaj grebe duboko da se i ja čudim, ali još ga moram pustit na test u sobi od 40 kvadrata, odnosno 100 kubika + 2 otvorene sobe.
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 02:06
E ,tu ti bu sve jasno haha ,mada i mi ,nekako ,zbog skromnih životnih prostora ,preuveličavamo te kvadrate . Moj TV ,koji imade dva kvazi trosistemca u sebi ,fino zvukom napuni 40-ak kvadrata ,ali basa nema ,moji bukšelfi s 18 cm driverom su podbacili u tih 40 kvadrata ,opet u basu ,a glasnoće kolko oćeš . Zajeban je taj bas ,a ja ga obožavam !haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 11 minuta prije u 09:59
A znas sam da bas ovisi o akustici, manje o kvadraturi.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 sati 34 minuta prije u 12:36
Ma ,naravno . To je bila samo kratka proba bukšelfa u sasvim prosječno namještenom dnevnom boravku sa trpezarijom i kuhinjom . I ,na određenoj poziciji se može dobiti sasvim pristojan bas ,ali cijelu prostoriju ispuniti basom ,18cm bas-srednjetonac ,jednostavno nemože . U manjoj sobi basa ima svugdje ,opet zavisno od akustike ,nije na svakoj poziciji jednako dubok.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 sati 27 minuta prije u 12:43
Al ni 30cm ne moze takvu prostoriju svugdje ispuniti jednakim nivoom i kvalitetom bas podrucja.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 sati 25 minuta prije u 13:45
Ali ima prednost u dinamici manjim izoblicenjima i maksimalnom mogucem mak splu na niskim frekvencijama. Naravno govorim opcenito.
Na vrh
Mijo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 sati 20 minuta prije u 13:50
Dakako ,zato mislim da je u većim prostorijama bolje imati odvojene subove pa makar i pasivne . Jednostavno je lakše naći bolje pozicije za reprodukciju basa . Mada je i nama samograditeljima tesko raditi trosistemac s odvojivim basevima zbog nužnosti niskog rezanja . Ispadne preskupa skretnica.
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 56 minuta prije u 16:14
Veličina i omjer dimenzija su najveći krivac, ima dost dobrih modalnih simulatora na netu. Dosad što sam iskusio, male sobe možda imaju bolji gain ali imaju i gadnije probleme, tipa jedna moja soba 3x4. Prednja polovica sobe nula, a stražnja grmi...a uvalio u nju 180-litarski sub i "nemam basa" :D
A ak potrefiš modalnu lutriju, čak i u većoj sobi možeš sa malim solo subom imat odličan bas na slušnoj poziciji. A o ispunjenju prostorije možeš samo sanjat naravno.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 sati 47 minuta prije u 17:23
Livada je zakon

Editirao Gašo - 10 sati 47 minuta prije u 17:23
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 14 minuta prije u 18:56
Samo ak znaš frekvenciju koja tjera tigraste komarce haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 923924925
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana