Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što radim ovih dana

Odgovori Odgovori Stranica  <1 904905906907908>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2018 u 20:38
Lipo, lipo.  A što je ispred lateralaca?

Kakvo napajanje koristiš, kako mase vođene itd...?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2018 u 21:20
Pobuda je BD 139 / BD 140. Napajanje je klasično izvedeno, sa solidnom masom ( Vijak M6 iznad graetza, sve ide iz te točke posebnim vodovima). Na 233V u mreži mi daje +/- 42 V. Ukupno je 78800 uF u filteru, Tu je DC blocker i sklop za zaštitu zvučnika. Koristio sam kvalitetne dijelove. Vrlo fino zvuči.
Kutiju sam dao saviti od 2mm aluminija i sam je bušio i ošpricao rezistol bojom za aluminij. Prednja ploča je od 10 mm aluminija, eloksirana, a natpis je laserski graviran (20kn !) Sitotisak bi koštao 190kn + poštarina tamo i nazad...

Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2018 u 21:23
To je sada komplet:

Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2019 u 21:16

Dobar dan bez bijelog dima. U ovoj kutiji ću probati brdo kombinacija.
Pasiva, direct coupled buffer, kondića nekoliko, veznih trafića par, aktivu.
Pločice s lijeva na desno: IR i upravljanje selektorom ulaza, napajanje, perforirana na kojoj su aktivne skretnice za lijevi i desni kanal, LDO napajanje, odgoda paljenja, a s donje strane te pločice su releji za true bypass. Desna perforirana je relej selektor, lm317/lm337 pa low noise TPS napajanje, a pri vrhu pločica za B1 R2 buffer.

E da, svi kondići na skretnici su Vishay mkp1839. posloženi s donje strane. Sva komercijalna rješenja koja sam vidio imaju keramike, elektrolite i sl...

Editirao Johnny - 08.siječanj.2019 u 21:18
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2019 u 23:35
Što bi tek bilo da se ništa ne vidi...
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 07:58
Nas uvazeni clan @zden se zaželio baviti lampama u RIAA-predpojacalu obrva
Nabavil je sve u rinfuzi od kineza i mene je zamolil da to sve na neki nacin ozivim...
Kutija je od nekok prastarog modema, kaze da je privremena mig
Njega pitajte kak mu to na vuho radi, ja sam bil samo manualac...

Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 08:21
Ovdje se bar jasno vidi što je poet želio reći, a ne ko ona Đonijeva poštanska marka. Mikrofilm, što li?
haha
Dobro je to. Uredno. Ja bih svakako uvijek izbjegao ove grozomorne zelene šaraf kleme, ali znam da Zdenac ne mari za takve stvari. Krasan trafač s R jezgrom kojega bih ja ipak stavio u neki obor od oklopa, barem okolo. I klemu za masu bih montirao izolirano na šasiju pa bih je spojio na centralnu točku mase. Gdje je ta uopće? I kak to sviri?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 08:33
Bajdvej, viđu Kineza alaj li ga viklaju.
haha

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 08:50
Ovo su trafici za malo zesca pojacala! haha
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 08:57
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ovdje se bar jasno vidi što je poet želio reći, a ne ko ona Đonijeva poštanska marka. Mikrofilm, što li?
haha
Dobro je to. Uredno. Ja bih svakako uvijek izbjegao ove grozomorne zelene šaraf kleme, ali znam da Zdenac ne mari za takve stvari. Krasan trafač s R jezgrom kojega bih ja ipak stavio u neki obor od oklopa, barem okolo. I klemu za masu bih montirao izolirano na šasiju pa bih je spojio na centralnu točku mase. Gdje je ta uopće? I kak to sviri?

Ja sam bio vrlo skeptican kada sam sve dobil u vrecici...
PCB je potpuno simetricna posred lampi je simetrala. Masa je i na ulazu i na izlazu. I nema bruma/shuma/oscilacija. Jedino su input chichevi izolirani od sasije. Naravno da je bil brum na pocetku. Ali to je bilo zbog grijanja lampi koje je bilo plivajuce. Kada sam - grijanja spojil na masu kod ulaza to je eliminirano. I da, jedna lampa (ECC83) je bila totalno nesimetricna kaj se tice pojacanja. A nova. Kak sviri bu rekel vlasnik!

Editirao maltus - 09.siječanj.2019 u 08:58
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 904905906907908>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,621 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente