Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

zvučnici do7000kn

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
esprit027 View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj esprit027 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zvučnici do7000kn
    Objavljeno: 07.listopad.2006 u 12:33
molim vas da mi pomognete u kupnji samostoječih zvučnika do 7000kn
esprit
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 13:04
haha Los "timing". Danas je ekipa vecinom na sajmu u Sloveniji, pa dok se ne vrate ... napisi sto slusas i kakav ti je ostatak set-upa.

U medjuvremenu se zabavi ovom recenzijom ...
Na vrh
kef103 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kef103 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 13:06
Sad će krenuti pitanja: kakvo pojačalo imate, koji izvor zvuka, kolika je soba i kakvog oblika, koju vrstu glazbe slušate pa će se na kraju doći do kablova. Zaključak će biti da za te novce uzmete nešto iz oglasnika. Izbor se svodi, ako moraju biti samostojeći, na Dali, Wharfedale i jedan model od Dynaudio Audience serije, model Audience 62.
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 13:10
Originalno postano od strane člana: kef103 kef103 napisao:

Sad æe krenuti pitanja: kakvo pojaèalo imate, koji izvor zvuka, kolika je soba i kakvog oblika, koju vrstu glazbe slušate pa æe se na kraju doæi do kablova. Zakljuèak æe biti da za te novce uzmete nešto iz oglasnika. Izbor se svodi, ako moraju biti samostojeæi, na Dali, Wharfedale i jedan model od Dynaudio Audience serije, model Audience 62.

LOL Vidovnjak?

Btw, nemoj covjeka odmah slati na oglasnik. I konzervativniji SH-eri ce reci da su polovni zvucnici "macak u vreci".
Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 13:21

Ako ti se svidja izgled onog Rogers kineza, možda bi mogao da postaviš zasedu za second hand  B&W 704. Light used, do 2 godine matoro, 7 kkn bi taman bilo oko 45-50% cene novoga.
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
kef103 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kef103 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 13:38
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

Ako ti se svidja izgled onog Rogers kineza, možda bi mogao da postaviš zasedu za second hand  B&W 704. Light used, do 2 godine matoro, 7 kkn bi taman bilo oko 45-50% cene novoga.
Da li vi stvarno mislite da neko ko je kupio zvućnike prije 2 godine za 17.000 kuna (ili nešto manje za gotovinsko plaćanje), treba sad da ih proda za 7.000. Da li bi to Notax prodao svoje zvučnike prema toj računici?
Inače ne bih izabrao B&W zvučnike.
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 13:56
Evo josh kandidata u tom price rangeu:
Dali Ikon 6 /kod nas puno jeftiniji nego u US/
Monitor Audio Silver RS6
A ako spominjemo Rogers ... moze i ovaj kinez ... KEF iQ7 (review je za iQ9)

Moras ici sam poslusati ... ovdje ces cuti preporuke (cesto oprecne), ali uzmi ih samo kao orjentir za vlastito odlucivanje ...

Toliko od mene. Ne daj samo da ti puste zvucnike van tvog price range-a.  ... osim ako si olicenje karaktera (sto ja nisam bio). haha

Editirao altair - 07.listopad.2006 u 13:56
Na vrh
Dumba View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dumba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 14:05
Ne znam dali si slušao Audio Epilog Jana Tower - 6200,00 Kn, mislim da je to nova cjena.
Zvučnik koji se nevjerovatno uklapa u sve vrste prostorija, i odlično svira kako sa jeftinim tako i sa skupim uređajima.

Moj prijedlog!!!!
Won't you help to sing, these songs of freedom
Cause all I ever had, redemption songs!!!!
Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 14:30
Originalno postano od strane člana: kef103 kef103 napisao:

Da li vi stvarno mislite da neko ko je kupio zvućnike prije 2 godine za 17.000 kuna (ili nešto manje za gotovinsko plaćanje), treba sad da ih proda za 7.000. Da li bi to Notax prodao svoje zvučnike prema toj računici?
Inače ne bih izabrao B&W zvučnike.

Prvo, ne shvatam zašto me quotuješ, pa mi se obraćaš prvo u množini, pa u u trećem licu?? Čudan stil.
Dalje, rekao sam da postavi zasedu. Objašnjenje. Nekada se uredjaji kupuju na sniženjima ili akcijama, pa to izadje i manje od 12-13.000 kn. Onda se dešava da vlasnici takvog uredjaja posle nekog vremena hoće da kupe drugi uredjaj, a jednostavno imaš ljude koji ne vole dugo da se smaraju sa prodajom. On stavi na oglas kutije koje je platio na akciji 12.000 kn za 60% od te cene koju je platio, i to se proda brzo. Neki ljudi nemaju ni vremena ni živaca da troše na dugotrajnu prodaju. To se zove zaseda. Sačekati uredjaj, koji je jednostavno extra povoljan, i ugrabiti pre nekog drugog. U ovom slučaju ne mora da se odnosi samo na B&W 704, jer ga tako možda neće dočekati 10 godina, već treba biti flexibilan, pa gledati sve oglase za zvučnike, i to na raznim mestima, sajtovima itd., Čekati i pratiti.
Opet ima i kupaca uredjaja koji neće ili ne mogu da se bave sa tim, ili jednostavno nemaju osnovno znanje i/ili iskustvo na šta treba obratiti pažnju kod SH uredjaja, pa im je kupovina novoga jednostavnija (mada ni tu ne znaju šta treba i šta valja, pa su na istome, ali eto).

P.S. Malo je bespredmetno raspravljati o tome da li bih ja prodao zvučnike koje sam platio 17.000 posle dve godine za 7.000.
1. Nikada ne bih kupio niti jedne nove fabričke zvučnike.
2. Čak i kada bih kupio, sigurno ih ne bih platio onoliko kolika je max. cena iz cenovnika, a za dalje je gore dato objašnjenje.

Editirao Notax - 07.listopad.2006 u 14:37
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
kef103 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kef103 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2006 u 15:31
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

Prvo, ne shvatam zašto me quotuješ, pa mi se obraćaš prvo u množini, pa u u trećem licu?? Čudan stil.
Dalje, rekao sam da postavi zasedu. Objašnjenje. Nekada se uredjaji kupuju na sniženjima ili akcijama, pa to izadje i manje od 12-13.000 kn. Onda se dešava da vlasnici takvog uredjaja posle nekog vremena hoće da kupe drugi uredjaj, a jednostavno imaš ljude koji ne vole dugo da se smaraju sa prodajom. On stavi na oglas kutije koje je platio na akciji 12.000 kn za 60% od te cene koju je platio, i to se proda brzo. Neki ljudi nemaju ni vremena ni živaca da troše na dugotrajnu prodaju. To se zove zaseda. Sačekati uredjaj, koji je jednostavno extra povoljan, i ugrabiti pre nekog drugog. U ovom slučaju ne mora da se odnosi samo na B&W 704, jer ga tako možda neće dočekati 10 godina, već treba biti flexibilan, pa gledati sve oglase za zvučnike, i to na raznim mestima, sajtovima itd., Čekati i pratiti.
Opet ima i kupaca uredjaja koji neće ili ne mogu da se bave sa tim, ili jednostavno nemaju osnovno znanje i/ili iskustvo na šta treba obratiti pažnju kod SH uredjaja, pa im je kupovina novoga jednostavnija (mada ni tu ne znaju šta treba i šta valja, pa su na istome, ali eto).

P.S. Malo je bespredmetno raspravljati o tome da li bih ja prodao zvučnike koje sam platio 17.000 posle dve godine za 7.000.
1. Nikada ne bih kupio niti jedne nove fabričke zvučnike.
2. Čak i kada bih kupio, sigurno ih ne bih platio onoliko kolika je max. cena iz cenovnika, a za dalje je gore dato objašnjenje.
Priznajem čudan stil, ali sam to tako rekao jer sam primijetio da veći broj ljudi očekuje da kupi dobre polovne uredjaje za nerealno nisku cijenu. Drugo, mislim da je ljudima ipak još najsigurnije kupiti nešto u trgovini. Oni koji nemaju pripremljenu gotovinu, nego to kupuju na nekoliko rata obično se ne mogu onda dogovarati s trgovcem oko cijene. Pozdrav.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente