Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opet kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 21>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 10:14
Originalno postano od strane člana: zed zed napisao:

Pa uvjek je bolje bez banana. Zasto ih onda uopce kupovati?

Zbog kontakta ... bjezao sam od banana jer sam bio uvjeren da su rizik za strujni krug. Gaso mi je objasnio kako funkcioniraju WBT banane, te kako se ne mogu "slucajno iscupati" ... "I saw thee light ... I am a believer now"

Svejedno, razmisljam uzeti vilice za zvucnike i banane za pojacalo ...
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 10:19

Meni uvjek najbolje zvuce gole zice. Bolje je uzeti pola metra duze kabele i blankirati ih dva puta ili jednom godisnje nego kupovati banane ili vilice. Jedino ako je netko kabel fetishist kao sto sam ja bio devedesetih pa mora kopcati sve najmanje dva puta dnevno.

Editirao zed - 12.studeni.2006 u 10:20
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 11:04

Kad pogledaš ponudu, jako malo tvorničkih kabela se u praksi može spojiti na golo. Nordost, Audioquest, Cardas itd. Sve nešto puno pojedinačnih žičica međusobno izoliranih. Prekomplicirano, kad pokušaš ispadne ikebana oko terminala.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 11:22

Naravno da su najvaznije komponente. Zaboravi kabele, u svakom slucaju skupe kabele.
Postoji neko "What Hi-Fi" pravilo da se oko 10% vrijednosti sustava daje za kabele. Ja se donekle mogu sloziti s njima.
Nadji tri jeftina a razlicita kabela i testiraj "zvucni balans" sustava i biti ceti jasno kakve kabela trebas ali oni ni u kom slucaju netreba da budu skupi.

Moja iskustva su drukčija. Iako nisam pristaša "vladavine kabela" i smatram kako se magla prodaje na puno mjesta, s druge strane isprobao sam nekoliko kabela (IC, strujnih, zvučničkih) na svom sustavu koji su napravili razliku u zvuku takvu da mi nije bilo svejedno jel ih imam ili ne.

Naprimjer, stavljanje HGA zvučničke žice bilo je otvaranje punog potencijala mojeg sustava, a stavljanje Kimber Select IC-a na CD player djelovalo je kao promijena kompletnog setupa!

S druge strane, u jednom konkretnom setupu HP printerski strujaš bio je čujno bolji od skupog Kimbera, a lak-žica bila je izjednačena s audiophile-grade DIY kabelima-pitonima.

Sve u svemu, radi se o alkemijanju u kojem možemo profitirati ali se isto tako možemo i prevariti.

Zato je najvažnije ne stati u obranu niti jedne filozofije - niti one u kojoj su kabeli nevažni, niti one u kojoj su kabeli preskupi za dobitak, niti one u kojoj su kabeli uvjet za dobar zvuk sami po sebi. Jedino tako možemo vjerovati sebi u slaganju setupa i tako uspjeti. 
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 11:38
....i sta sad Jango?.....sta si ti zapravo htio reci?
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 11:44

....i sta sad Jango?.....sta si ti zapravo htio reci?

Pa piše ti. Jel moram baš dvaput...?

Ti kažeš da ne treba puno ulagati u kabele. Ja kažem da to ne mora biti pravilo.
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 11:53

..a to,....onda dobro. Imas danas dobru ponudu za Tara Labs Zero. Cijena sitnica. Prodaj vikendicu i mozda traktor pa cemo pricati.

Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 11:58

..a to,....onda dobro. Imas danas dobru ponudu za Tara Labs Zero. Cijena sitnica. Prodaj vikendicu i mozda traktor pa cemo pricati.

Ekstremiziranjem poput ovoga koriste se oni koji misle da će tako jasnije naglasiti glupost ideje, ne shvaćajući da upravo time priča gubi poantu.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 12:08
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Ekstremiziranjem poput ovoga koriste se oni koji misle da će tako jasnije naglasiti glupost ideje, ne shvaćajući da upravo time priča gubi poantu.

Ti još čitaš Žedove postove?
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2006 u 12:11
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Ti još čitaš Žedove postove?

Nađe se i pokoji dobar.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 21>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam