Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

BLUES preporuka

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sith View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sith Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 08:59
Kako rekoše ljudi ...

John Lee Hooker, B.B. King, Buddy Guy, J.J. Cale...
Nem'eš falit....
I am Jeremiah Dixon,
I am a Geordie boy...
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 09:16
A Foetus ili Tom Waits možda... i to je blues... ali malo drugačiji 
Na vrh
markone View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 09:25
Tom Waits!
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 09:26
... Keb'Mo, Robert Cray ... lista je dugacka ... ali, postovani forumski kolega Aquarius je u pravu. 'Ajmo se koncentrirati na pojedini album i napisati nesto o tome zasto bas njega izdvajamo od ostalih autorovih radova.

Makar koja rijec ... Nismo glazbeni kriticari, ne mora to biti recenzija albuma, samo da se daju natruhe sto taj album izdvaja ili sto na njemu odskace kvalitetom ...

Editirao altair - 16.studeni.2006 u 09:33
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 10:36
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

... Keb'Mo, Robert Cray ... lista je dugacka ... ali, postovani forumski kolega Aquarius je u pravu. 'Ajmo se koncentrirati na pojedini album i napisati nesto o tome zasto bas njega izdvajamo od ostalih autorovih radova.

Makar koja rijec ... Nismo glazbeni kriticari, ne mora to biti recenzija albuma, samo da se daju natruhe sto taj album izdvaja ili sto na njemu odskace kvalitetom ...

To sam ja odavno napisao, ali mi se ne da stalno ponavljat ljepiocima sličica.

Treba navesti barem nešto što ljepioca tjera na lupkanje nogom, iako si jednom tvrdio da je pričanje o glazbi kao plesanje na arhitekturu. Vidim da ipak nije tako. O glazbi se može pričati više nego o nogometu.
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 10:49
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

To sam ja odavno napisao, ali mi se ne da stalno ponavljat ljepiocima sličica.

Treba navesti barem nešto što ljepioca tjera na lupkanje nogom, iako si jednom tvrdio da je pričanje o glazbi kao plesanje na arhitekturu. Vidim da ipak nije tako. O glazbi se može pričati više nego o nogometu.
Ne spominji mi nogomet ... jucer sam zaboravio na tekmu. Vidio samo zadnji gol ...
Ma da, podrzavam tvoju i Aquinu inicijativu da ne ljepimo slicice u CD temama ... Sto veli Aqua, na nekim se omtima niti ne vidi koji je album u igri ... I sam sam se zanio u jednom trenutku ... nechu vishe Osobno bih volio vidjeti neku raspravu koji se album nekog izvodjaca vise svidja i zasto.
Kad smo drljali po 80-ima sjecam se da sam s nekim imao raspravu oko prva dva albuma Duran Durana ... pa, ako se o njima da raspravljati, sto da kazemo o Claptonu ili JJ Caleu ...

Btw, ona pjesma "Down in Mississipi" od Terry Evansa ... to moram cuti na bar cetvrt kW ... fakat pravi delta blues ...   Super preporuka ... Index cupkanja nogom: 10/10.
Na vrh
markone View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj markone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 11:34
ERic Bibb,Spirit and the Blues

Meni jedan od dražih uradaka ovog blues majstora (mada je njegov svaki album posebna priča). Skupio frajer ekipu, sjeli u krug i snimili album. Ubiti to je live svirka bez publike. Izvrsna kombinacija bluesa, gospela, bluegrassa. Tradicionalne pjesme i instrumenti, duhovne i folk pjesme.
Tko voli akustične instrumente, bogate back vokale i odličnu atmosferu. (plus album je snimljen za opus tak da je snimka savršena, mada kod mene obican cd format na tom SCADu zvuči lošije nego npr. ericov album snimljen za telarc)
Moja preporuka, nabaviti sve njegove albume. ja sam vec krenuo
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 11:36
Blue Streak
Luther Allison

ploča puna energije i doličnih solaža, komadi teku, ko potočiči jedan u drugog .... cupkanje na kvadrat !!!!
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.studeni.2006 u 11:37
nije doličnih, nego odličnih !!! sorry !!!! 
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
Robby View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Robby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.studeni.2006 u 17:14

cesky records
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 19>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,158 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike