Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koliko trosite na glazbu?

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koliko trosite na glazbu?
    Objavljeno: 06.prosinac.2006 u 23:59
Danas sam nakon duzeg vremena opet potrosio dosta para na vinile i cdove (oko 800kn), odlucio sam ovu slijedecu godinu pratit koliko trosim na muziku.
Jedna luda cinjenica je da sam tokom 2006 kupio nekih 60 7inch-a (ili nekih 1800kn!)...
Znam da to sve skupa i je i nije neka lova (jedan frend trosi oko 2000-3000kn na mjesec!!!!!!!!!!) al skupi se toga o la la...
Neki bi rekli da hranim ego na taj nacin, al nije, przim sve i svasta u ogromnim kolicinama kad neki frend pita.

Mali "rant", al eto.

b.u.b.
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 00:07
Šta, hvališ se time da slušaš muziku a ne opremu?
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 00:08
Oko 200-300 kn mjesečno. Nažalost nemrem si priuštit više.

Editirao Dapo - 07.prosinac.2006 u 00:09
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 00:18
 Vrlo zanimljiva tema, b.u.b., pa da rečemo nešt.

Trošim na glazbu puno manje nego bih htio. U svakom slučaju zadnjih nekoliko godina jako malo, za razliku od prijašnjih.
 Kvaka je u tome da sam prije znao otići nekoliko puta u cd shop (jel u mom gradu tog nema) i nakupovati 5-6 naslova, vratiti se doma, poslušati sve to pažljivo kroz nekih mjesec, dva i zaključiti da 1 ili 2 naslova ostaju u kolekciji, a ostalo ne zavrijeđuje to mjesto, te ide na bubanj.
 S vremenom se na bubnju našlo nekih 50-ak što full price, što mid price cd-a (jednostavno ne podnosim doma imati cd-e koje ne slušam, kao i bilo što rugo što ne koristim - to odma ide van), te sam podvukao crtu i rekao si da to više tako neće ići (i na svu seću zadovoljavajuće utopio iste).

Od onda više nema kupovanja na slijepo, a i internet je došao sa svojim blagodatima, tako da sad godišnje kupim 5-6 originala, 10-ak cd-a si negdje presnimim (ali to je stvarno superrigorozna selekcija), tako da otprilike imam jedan vrlo dobar do odličan cd po kalendarskom mjesecu.

Kao što rekoh volio bi da je tog više, no jednostavno u zadnje vrijeme vrlo teško nalazim meni interesantnu, dobru glazbu. I tu su izgleda hiperprodukcija i trendovi pojeli autorstvo.
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 00:20
Ja trošim malo. Zato što moje glazbe nema za kupiti. Super.
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 00:21
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Šta, hvališ se time da slušaš muziku a ne opremu?

It is MADNESS!!!!
Ma nije da se hvalim (casna rijec!) al ponekad je to borba, takav sam bio otkad sam kupio prvu kazetu (Men at Work "Business as Usual"), samo gomilam, a isto pojacalo imam desetak godina...

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 08:07

Bravi b.u.b,....samo tako.

Nije bitno trositi mnogo novca na glazbu koliko je bitno znati izvagati, sto kupiti. Ja se sjecam da sam kao klinac tamo negdje u ranim 80-tim isao raditi na lger gdje sam utovarao kamione da bi si mogao kupiti koji LP. Nije ih bilo mnogo ali su bili pazljivo probrani i strpljivo slusani do najmanjeg detalja.
Danas je to sasvim druga prica u kojoj su ukljuceni i novac (kojeg je danas malo vise) ali i eksperimentiranje glazbom. Naime fokusiram dosta na nepoznatim glazbenicima.
Danas kupujem mnogo cd-ova i upravo sto ih je jako mnogo ne ulazim u glazbu onoliko detaljno kao sto sam to cinio prije. Vise se i ne sjecam kad sam zadnji put poslusao nesto od pocetka pa do kraja.

Dakle, razlika u mnogo ili malo cd-a nije toliko bitna kao sto neki misle. Vise je stvar u nacinu i kolicini slusanja.

Editirao zed - 07.prosinac.2006 u 09:30
Na vrh
galama View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj galama Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 08:28

Ja se slažem sa zedom,ja isto kupujem dosta glazbe u zadnje 3 do 4 godine sam kupio oko 300 cd-a,i naravno muzike ima dosta pa se i uživa u glazbi,ali nekad sa sa nostalgijom sjetim vremena kada sam do besvjesti slušao svoj omiljeni cd.Sada kupim 4 cd-a poslušam ih nekoliko puta i već bi htio nešto novo.Da imam više novaca kupovao bi i više cdova ali bi isto podvukao neku crtu na oko 10 cdova mjesečno jer u državi u kojoj oko 20% stanovnika nema za osnovne potrebe ja svaki mjesec potorošim od 500 do 1000kn na cdove.Mene prijatelji od kojih većina nisu audiofili čudno gledaju kada im kažem kolkio imam cdova i koliko mi košta oprema na kojoj slušam muziku.

Pozdrav iz Kaštela
NuForce IA7 amp
Marantz SA8003 cd player
Sonus faber Concertino Home zvučnici
Nordost Blue Heaven interkonekcijski&zvučnički kabeli
Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 09:24

zeadnjih mjesec dva nisam kupio nista, inace oko 1-2cd-e mjesecno ( vise jedan nego dva )

razlog...najvise u tome sto glazbu koju slusam nema za kupiti u HR ducanima...a ono sta dodje bude skuplje od prosjecnog cd-a...( nebrojeno puta mi se desilo da udjem u ducan poslusam 4,5albuma i izadjem a da ne kupim nista )...( a i diy papi lovu )

vec duze vrijeme se pripremam na kupovinu preko neta ( s obzirom da smo dobili paypal ) ali nikako da se odvazim :-)...

mozda u pocnem u novoj :-)
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2006 u 09:24
Kupim oko 50-100 CD-ova godišnje. Otprilike još toliko dobim i podijelim paljevine.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,828 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Audio kabeli
Forum: Audio komponente