Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Strujni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2017 u 22:13
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ono gore na slici su Taipan Helix i Python Helix. Mislio sam da će znalci prepoznati proteza
Komentiram ih tako da su mi zvukom vrlo slični (čak mi jeftini Taipan i bolji zvuči - na bilo kojem mjestu), i da su lagano na suzdržanoj, povučenijoj strani, pa i zagasitijoj. Tko sluša laganiju, jednostavniju glazbu može mu biti sasvim ok. Za nešto "žešće", ritmično meni je to nedostatno brzo, odrešito ... jednostavno malo "zaostaje" za glazbom.
Plus, timbar, i kod jednostavnije glazbe, mi baš nije nešto posebno (obzirom na reputaciju, pa i cijenu). Prozračnost i preglednost zvučne slike (pogotovo kod Taipana) je ono u čemu su mi najbolji, no nedostatno da ga/ih udomim.

Nordost nije bio u ovoj grupi sa slika (a mogao je, isti Vishnu kojeg sam već imao), a o njemu sam već pisao. Ukratko, "srebro na bakru" kabeli mi nikad nisu odgovarali, jer to je meni nekakav "efekt" zvuk. Ili neka bude bakar ili srebro, ali taj mišung mi nigdje nije donio sreću sa zvukom, pa ga izbjegavam.
U zadnje vrijeme uglavnom sam na mobu na kojem su slike sitne, evo sad sam na PC-u pa vidim Pythona i Taipana.
Razumijem tvoje primjedbe. Ja sam imao i Taipana i Pythona, neko sam vrijeme bio zadovoljan pa sam ih prodao, Python je bio ranija, crvena generacija. Od Shunyate čuo sam fantastičnu King Cobru digital V1 i crvenu King Cobru generaciju prije aktualne, kad je to bio najjači model. Teško im je naći mane.
Nordost Valhalla također nema očitih mana, barem kod mene u setupu, a diže setup za nijansu više.
Sigurno ima još sjajnih strujaša, nekog je preporučio Duc, al ja to nisam slušao.
Još ti mogu pomoći sugestijom da treba uskladiti sve strujaše. Meni recimo, pored 2 Valhalle i jednog DIY srebrnog, ne paše još 1 DIY srebrni, već koristim 4. bakreni kabel od IBM servera. Inače je preotvoreno i neslušljivo.
I da, obzirom da te smetaju mane, morat ćeš odustati od srednje klase, jer očitih mana kod Shunyate i Nordosta nemaju samo referentni modeli (zadnje serije nisam slušao). Nažalost.

Editirao amigo - 17.kolovoz.2017 u 22:37
    Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2017 u 22:25
Nažalost, to mi je preskupo, a i glupo bi mi na, recimo, CD player stavljati strujni kabel koji košta kao pola playera.

Sigurno da ima dobrih ne-preskupih strujaša (ala Siltech kojeg imam), ali očito ih se mora tražiti svijećom. Budemo vidjeli.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2017 u 12:07
sam dvije istine ?! Tatamata je bio na tragu !  rekel je , ak očete doživit šumu odite na Velebit , a ne se sprešetavat  po Maksimirskom  parku ? :) . ( zaboravimo  koje kakve stimulacije ) . , a druga je stara priča tipa kad se dečkko i dekla  svlečelu do gola i onda ona pita ? koga buš ti zadovoljil s "tim alatom" , a on veli : SEBE ! ?
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2017 u 13:08
Aha, to znači da strujaš ne mora biti tak debeli kak oni pitoni na slikama.....nehaha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente