Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AudioAero Prima 192/24 mkII problem

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 11:48
Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

[QUOTE=Dachande] [QUOTE=Dachande]

što se tiče apparatusovog tweek-a na mom marantz 63se, ja znam kako je zvučao prije, ne znam koji mu je klinac napravio i baš me u ostalom briga jer je nakon toga razlika velika...na bolje, ha ha ha

Mislim da mu je ugradio lampu Apilampizator
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 14:39
Originalno postano od strane člana: Dachande Dachande napisao:

Uzeo sam Primu na probu preko vikenda i usporedio sa svojim Marantz-om CD 16, ali "napiljenim" od strane Apparatusa. Kako svira cd-16 u originalu nemam pojma, ali ovaj moj je po mome skromnom mišljenju dobrano "nadsvirao" Primu.U načelu kada bi secirali pojedine segmente zvuka u grubo Prima bi vodila 2:1, odnosno visoki i bas bolja Prima, a srednji Marantz, međutim kada se sluša cjelina Marantz je tri koplja bolji. Jednostavno vas mjuza "ponese". Bolji su vokali i ženski i muški, gitara, klavir. Jedino priznajem kada bih mogao dobiti bas s Prime na Marantzu stvar bi bila savršena. Također moram napomenuti (iako to nema veze sa zvukom, ali...) da sam osječaj pod rukom u smislu kvalitete uređaja je daleko na strani Marantz-a, Prima je sva nekako "klimava". Ovoj je samo moje subjektivno mišljenje i kratki grubi opis usporedbe ova dva CD-pa, bez namjere da tvrdim bilo što eksplicitno...Marantza sam kupio prije ne znam koliko godina od našeg kolege sa Audiofila, a zanimljivo je da ga je on koliko znam upravo zamijenio sa AA Primom.

Zanimljivo, ja sam isto prije Prime imao tviknutog Marantza 63 mk2 kis, Appy ga je radio, znam kak je radio prije i poslije tweaka, nebo i zemlja.
Kad sam prvih dan dva slušao Primu isto sam si mislio ma ko je tu lud, pa ovo uopće nije bolje ili možda neznatno u bassu i mrvicu bolja rezolucija, prje bi rekao drugačije, no kak sam imao probni rok od nekoliko dana slušao sam, Prima je svaki dan bila sve bolja. Naime o čem se radi, svatko tko je posjedovao taj player zna da kad ga skroz ugasiš da se "ohladi", dva do tri dana možeš se slikat...
Onda sam kod prijatelja čuo kak radi tweaknuta Prima i nije više bilo nazad, Gašo je pošteno odradio posao i svira, odlični Cd 63 završio kod presretnog buraza.
Ak je 25% cijene novog + tweak, mislim da se debelo isplati, za te novce teško da se može izvući bolji zvuk iz cd-a...jednom je netko rekao: "opasno puše Capitolu za vrat"......samo citiram, nisam čuo...
Što se tiče izrade, Cd 16 izrađen je u tenk-Marantz stilu i sasvim je razumljivo da se od takvog uređaja nije lako odvojiti i da ga nekaj mora dobro debelo nadsvirati... odluka na kraju ipak mora biti samo tvoja......uživaj, slatke su to muke...
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.prosinac.2014 u 14:54
   Upravo tako, slatke muke...
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2018 u 16:44
Malo sam prekopavao stare teme i vidjeh da je ovo ostalo nedorečeno. U glavnom nisam kupio Primu je je imala problema u radu (znala se jednostavno "zblesirati") ali se nakon 3 dana rada "zgrijala" i nadmašila Marantza. tek toliko da se zna!
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2018 u 17:02
Ja sam prije nekoliko godina imao dva Marantz cd-playera. Jedan je bio skupi Marantz SA11 S2, a drugi Marantz CD67 SE, i za divno cudo razlika je bila minimalna. Na kraju sam prodao SA11 S2. Da stvar bude jos zanimljivija, Cambridge DacMagic zvuci po mom misljenju jednako kao i DAC u Marantzu CD67 SE. Ja nisam bio u stanju da cujem razliku izmedju ta dva DAC-a.
Zed
Na vrh
Dachande View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dachande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2018 u 16:51
Imao sam i Marantz CD 67, odličan player, ali ipak nije u kategoriji navedenih, barem kako sam ja to čuo.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2018 u 17:02
Ovaj je SE
Zed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente