Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Promjena interkonekta

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2007 u 20:57
Originalno postano od strane člana: Zmija Zmija napisao:

Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Odnekud ću dobaviti jumpere, pa kad se razuvjerim u njihovu učinkovitost posuditi ću ih tebi na probu. Ako budu radili bolje od ovih ploščica... nedam!  

Jesam ja nešto propustio ili kaj? Kakvi sad jumperi? Kaj se nismo odavno dogovorili da kad zvučnike s 4 konektora spajamo monowire da kao prvo skidamo pločice-jumpere i od nekog dobrog kabla, po mogućnosti istog kojeg koristimo za spajanje s pojačalom, napravimo kratke kabel-jumpere.

Ili ona druga dva rješenja (F-konektori ili provlačenje neterminiranog kraja kabla kroz donje pa gornje rupe u konektorima i onda squeeeze).

Ako se u međuvremenu otvorilo tržište, idem ja kovati solid gold štapiće i prodavati za 3000 eura

Bem ti, tak sam ja provlačil zvučnički kabel kroz donji i gornje terminale, s kombinirkama
To vrijedi za jeftine zvučničke, nije baš za skuplje sa pravom , tvorničkom terminacijom, samo kratki jumperići
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2008 u 10:57

Ovdje je bilo govora o jumperima/kratkospojnicima... malo sam se igrao zadnjih tjedana.

Bolje radi ako se spaja na HF, a pločicom ili jumperom ide na LF! AKo spajam obratno prlja visoke i srednje i to dosta čujno.

Jeftini jumper napravljen od komadića tasker kabela sa ixos terminacijom daje više detalja od pločice, ali dodaje volumen u basu i kvari definiciju. Rezultat je ipak nešto smireniji zvuk nego sa pločicama!

Najbolje rezultate sam dobio sa diy srebrnim jumpercichem napravljenog od žice presjeka 1mmx2.
Tko ne koristi biwiring preporučam spajanje na HF u svakom slučaju!

Editirao Kalle242 - 18.veljača.2008 u 11:05
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2008 u 11:57
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

... Tko ne koristi biwiring preporučam spajanje na HF u svakom slučaju!
Yep
 Btw. mog'o si mene pitat', uštedio bi si tih par tjedana
 Iako, kad se već spominje, moram reći da sam s prijašnjeg stava o indiferentnosti prema pitanju "to biwire or not to biwire", a u svjetlu iskustava u zadnjih godinu dana sa uglavnom zvučnicima cijenom 1000-3000 eura, došao do zaključka da treba "puknuti" biwire kad god to novci dozvoljavaju.

Uglavnom je razlika vrlo čujna i vrijedna investicije, uz napomenu da to ima smisla raditi samo u slučaju kad nam se sviđa zvuk već i sa single-wireom.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2008 u 12:08

Da, ali onda bi bilo najbolje imati 2 iste žice, a ja neznam da li postoji ovakav par, koji imam još jedan na balkanu!

Biwirao sam prije sa 8TC, ali Laurin ga je u monowireu (preko pločica) debelo nadmašio!

Bude mi Devo posudio legendarnu jeftinu Supru PLY, pa ću probati tako! Laurin na HF, Supra na LF

Editirao Kalle242 - 18.veljača.2008 u 12:09
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2008 u 18:13
Imam (početničko) pitanje !
Gledam ove gotove kupljene Audio digitalne 75 omske interkonekte (koaksijalne)) i vidim da bi mogao sam napraviti bolje kad bih znao gdje mogu kupiti task kvalitetnu žnjoru za to !
Jer bananice koje bih gore stavio (22 kn) bi bile bolje od većine od ovih do
(300/500 kn) kablova.
Zašto toga nema nigdje na metre (barem nema malo debljih) ?
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2008 u 18:48
Trico
Digital/Video Composite Cable

Our best Digital/Video cable. Application examples: Composite video such as, DVD to TV/projector and digital surround sound from DVD to AV amp or all other digital applications where True 75 Ohm impedance is critical.

SUPRA Trico is an interconnect cable of very low capacitance, insulated with PE foam which produces only 58 pF/m and makes the cable’s propagation velocity as high as 78% of the speed of light.

The centre conductors are made of silver plated OFC copper. The silver plating of the conductor and screen enhances the cohesive properties of the cable, at high frequencies.
Trico is double-shielded with a braided inner screen of silver plated oxygen-free copper and an outer of bare OFC-braid. The screens provide efficient noise protection.

The high technology design of Trico produces an extremely low attenuation: -0.6dB/100m at 1MHz and -7.1dB/100m at 100MHz. True 75 Ohm: The characteristic impedance is very stable: +/- 1.5 Ohms from 1MHz up to 100MHz.

, Dacco ,  Zavrtnica,  ~  100 kn/m .  Odlična žnjora u kontekstu cijene ,  usporediva sa višestruko skupljim.  Reko bih pohvala.   
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2008 u 13:07
Originalno postano od strane člana: butros gali butros gali napisao:

Trico
Digital/Video Composite Cable
, Dacco ,  Zavrtnica,  ~  100 kn/m .  Odlična žnjora u kontekstu cijene ,  usporediva sa višestruko skupljim.  Reko bih pohvala.   
Hvala na pomoći.
Nazvao sam firmu Dacco i kad budem išao u Zagreb kupit ću 3m tog kabla
(sigurno se radi o jako dobrom koaksijalcu!) te ću to spojiti.
Pozdrav !
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2008 u 15:45

Inače, neke face su spajale malo bolji antenski koaksijalac ( i to čak 10m).
kao audio 75 omski interkonekt. Kažu da radi dobro.
Možda ja probam to spojiti (DVD/receiver i receiver/sub) za probu (s dobrim činčevima za 30kn kom.)
Stvarno, ako je kabel oklopljen ne bi smjelo biti gubitaka i izpobličenja na 3 metra.... ili..???
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2008 u 08:11
Jučer sam kupio koaksijalac (dvožilni-te kvalitete nije bilo jednožilnog) 3 metra
(oznaka 2 x 0,12 m).
Cijena je 9 kn metar. Kupio sam i 2 činča (22 kn kom.)
Lijepo sam to spojio (Receiver/sub i DVD/receiver) kao audio interkonekt i oboje radi bez greške.
Ne čuje se nikakva razlika u odnosu na originalni kabel.
Ovaj ručne izrade je iste debljine, dobre gibljivosti, a "ručni" činevi su za klasu bolje kvalitete (čvršći masivniji, bolje pozlaćeni..)
Znaći 3 m interkonekta ukupno cca 60 kn (57 kn točno)...pa ti vidi......

Editirao olif - 06.ožujak.2008 u 08:12
Na vrh
lopov20 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lopov20 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2008 u 15:01
Evo pretražujem malo forum po topic-ima u svezi interkonekcijskih kablova. Za sada koristim PBJ, te mi čini da je visokotonac nekako previše izražen, rezolutan, te bih ga htio zamijeniti, odnosno eksperimentirati malo sa kablovinjem...
Tako sam uzeo u obzir kablove : King Cobra, Blue Heaven i VDH d-102 III. Imate li nekih sugestija koji bi od ova tri kabla pokazao u sistemu Nad-B&W najviše neutralnosti. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam