Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Back 2 back

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 17:33
U travnju 1982. su Alison Moyet i Vince Clarke (ex Depeche Mode) kao duet Yazoo izdali (u UK) svoj prvi singl "Only You". Pjesma je dosegla 2. mjesto top liste i otvorila vrata uspjeha ovom "cudnom" duetu (2 izvrsna albuma ... i razlaz).

Godinu dana kasnije, grupica glumaca a cappella pjevajuci pod imenom Flying Pickets izdala je cover "Only You" ... te u prosincu 1983. zasjela na vrh britanske top liste singlova, zadrzavajuci poziciju tijekom blagdana ...

Ovo je valjda jedinstveni slucaj da je pjesma tako brzo obradjena i da je postigla veci uspjeh od originala.

Alison Moyet i Vince Clarke su i nakon Yazoo-a nastavili uspjesne karijere u solo ili duo (Erasure) formatu ... Flying Picketse malo tko i pamti ...

p.s. svidjaju mi se obje izvedbe ...
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 17:36
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Kad smo kod Spanadu Baletta, jel se netko sječa grupe ABC.
"Lexicon of Love" je po mom skromnom misljenju ponajbolji pop album ranih 80-ih, koji i dan danas dobro zvuci zahvaljuci producentu Trevoru Hornu (producirao Frankie Goes to Hollywood, Propaganda, Art of Noise, Seal ...)

edit: "Martin Fry has finished work on a new ABC album called Traffic, which is scheduled for release in mid-2007." Covjek je u sred karijere dobio bitku s Hodgkinsom, opasnim tipom raka ...

Editirao altair - 28.studeni.2007 u 17:42
Na vrh
DarkoS View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DarkoS Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 18:07
U Čehoslovačkoj nije bilo stranih pjesama/ploča, pa su sami prepjevavali strane (uglavnom s engl. govornog područja) pjesme!

Da čujete te komedije! Imam kod kuće singlicu obrade "Obla-di obla-da" od Beatlesa i jednu pjesmu, prepjev Ramonesa; "Pet cemetery"!
Nisam star, al' pamtim bolje dane...
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 18:45
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

U travnju 1982. su Alison Moyet i Vince Clarke (ex Depeche Mode) kao duet Yazoo izdali (u UK) svoj prvi singl "Only You". Pjesma je dosegla 2. mjesto top liste i otvorila vrata uspjeha ovom "cudnom" duetu (2 izvrsna albuma ... i razlaz).

Ok Altie krećemo žestoko:

Even in Blackouts - Only you: Only You

A još su ih obradili i Kapitulation B.O.N.N. al nemrem nać sample.
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 18:53
Originalno postano od strane člana: DrAle DrAle napisao:

Ono što mi prvo pada na pamet jest I will survive koju u originalu pjeva Gloria Gaynor. Pjesma koja je (meni) sinonim za disko i koja mi se, priznajem, vrlo sviđa (tjera na cupkanje!)!
Obradila ju je (pjesmu, ne Gloriu!) grupa Cake na albumu Fashion Nugget, a njihova inačica mi je još i bolja i uživam svaki put kada je čujem (i spot je odličan).
Ovo smatram dobrom obradom. 

+1

vrhunska obrada i vrhunska čagerica

I dobar primjer što se postiže jednostavnim aranžmanom i razvijenom bas linijom.

Kad smo kod bas linije, primjer lošeg je ono što sam oslušnuo da su 4 asa  napravila od ružice. U originalu je ta stvar cijela u basu.
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 18:54
@ Vedran ...  OK, evo ti nesto lakse ... Commodores - Easy (like Sunday Morning), obradili 90-ih Faith No More ...
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 21:36
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

@ Vedran ...  OK, evo ti nesto lakse ... Commodores - Easy (like Sunday Morning), obradili 90-ih Faith No More ...

U though one. Nije nam ta još došla na radar, ali su zato Me First And Gimme Gimmes obradili jednu drugu Lionel Richie-a:
    Hello
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 21:56
Nedavno sam naletio ... country diva Bonnie Raitt pjeva "I can't make you love me", a jedna druga diva (George Michael) je napravila cover za svoj MTV Unplugged nastup ...

He he, spomenuti je 1992. u tijeku fiks ideje da nece promovirati svoj album (Listen Without Prejudice vol.1), imao Cover to Cover turneju na kojoj je uglavnom pjevao obrade pjesama drugih izvodjaca.

Tako je, recimo, na mini albumu Five Live objavljena njegova verzija pjsme Killer, koju je originalno obajvio Adamski uz vokalnu pomoc Seala.

Michaelov hit Faith, obradili su pak Limp Bizkit?!

Editirao altair - 28.studeni.2007 u 21:56
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 22:04
Malo OT ... samo za Zmiju ... u eri nepromoviranja lukavi Cipranin se sjetio angazirati supermodele da mu glume u spotu ... odmor za oci ... Freedom 90  
Ako smo vec krenuli s odmorom za oci ... back2back ... Robert Palmer i njegove prijateljice u Addicted to love ...

A njega je pak "kopirala" Shania Twain na spotu za "Man, I feel like a woman" ... tko bi rekao da je njen suprug, koji je koautor ovoga ... pocetkom 80-ih producirao tri najbolja albuma AC/DC ... /ovo je spot za ljubitelje Christiana Ronalda/
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2007 u 22:33
I Chixdiggit vole Faith
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike