Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 16231624162516261627>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.kolovoz.2019 u 11:01
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

A ja slušam ovo

mig Bravo

Opa! Nikad cuo...glup
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.kolovoz.2019 u 11:08
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

A ja slušam ovo

mig Bravo

Opa! Nikad cuo...glup

I za mene otkriče ali dečki rasturaju !!! da

Editirao JANZI - 19.kolovoz.2019 u 11:09
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.kolovoz.2019 u 11:28
Ma super! Eto pise u komentaru nesto vise o bendu pa sam se informirao. Sta bi tek bilo od nas da su nam dozvolili gledat filmove i slusat muziku...
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.kolovoz.2019 u 16:45
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Meni taj nikad nije bas sjel..

Standards mi ipak best of.

Da, meni je ovo najdraži, ali puno toga ima veze i sa vremenom u životu kada sam taj album otkrio, te konteksti u kojima sam ga slušao, što se sve stopilo u jednu nerazdvojnu cjelinu koja mi je vrlo draga. Millions i TNT sam najviše slušao. Standards nažalost gotovo da nisam ozbiljno poslušao...sam možda jedanput, dvaput informativno. Trebam mu posvetiti ozbiljniju pažnju.

Sorry krivo napisal TNT mi najbolji a Standards second
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 14:34

sviđa mi se na ovoj izvedbi što ni u jednom trenutku svirač nije virtuoznost nije u prvom planu ispred muzike. od početka do kraja i u svakom trenutku kompozicija djeluje kao glavna i bitna (i sjajna je), sve drugo je alat za njeno oživljavanje...
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 15:02
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 16:11
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Popol Vuh-e, 

Onaj bend koji nosi tvoje ime je poprilicno nezgodan. Svaka cast ako to mos peglat cesto. Iako, jedna su od interesantnijih prica Krauta, a kapa dolje za presvicavanje iz faze 1 u fazu 2. Dva razlicita benda, IMHO. Onaj Vrt Faraona i ona Hossana su nesto posebno, to priznajem. Ali nisu mi za cestu vrtnju. Vise ekskluziva albumi. Druga faza je sasma ok, ali mene ne pita taj stil od PV, em je "normalniji", em se sama emocija koju mi pruza moze naci i drugdje (Dead Can Dance, npr.?).
Uglavnom, Cluster, odlicna Harmonia, Neu, La Dusseldorf, "nemacki disko Bitlsi", kako je jednom pisalo za Kraftwerk, Tangerine Dream itd. 
Ustvari istih 10 ljudi :)
Takav kraut volim. Ima i remek djela u klasik rok kraut izricaju, ali generalno to nije za mene. Bio je ovo post nataste, mogao bih i kavu popit...pozdrav i do slusanja!

Da, meni je napet i ovaj više "rock" kraut - najviše Guru guru i Amon Duul II. To je puno drugačije od američke i engleske priče iz tog razdoblja, iako se možda na prvu ne čini tako. Namjerno nema tolike konceptualne elaboriranosti i naglaska na priči, više je koncentracija na čisti zvuk i eksperimentiranje zvukom. Ne kažem da bendovi poput King Crimsona, Pink Floyda  i sl. nemaju naglasak na samom zvuku i eksperimentiranju, ali tu je uvijek i koncept, priča...kraut ima pankerskiji duh...jednostavno je drugačije, teško mi je to baš u riječi staviti.

Što se Popol Vuh-a tiče, taj bend mi ima vibraciju koja je potpuno posebna...čista dobra energija. Meni taj bend zvuči gotovo kao sakralna muzika. Pogotovo ova druga faza...Hosianna Mantra; Sei Still, Wisse Ich Bin; Letzte Tage - Letzte Nächte;  Einsjäger & Siebenjäger. Čudo od benda. Pogotovo s obzirom na to da je više-manje klasičnim rock instrumentarijem teško manifestirati taj duh. Dead can dance jako volim, ali meni je to potpuno drugačija i muzika i osjećaj.

Harmonia, Neu, La Dusseldorf - taj zvuk mi najmanje u krautu paše. Full cijenim i razumijem povijesnu važnost, ali ne slušam. Više volim ove dugačke, droneaste elektroničke kompozicije...rani Popol Vuh, rani Tangerine Dream (pogotovo Zeit i Alpha Centauri), rani Schulze...

Živio Beer

Editirao popol_vuh - 22.kolovoz.2019 u 16:12
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 22:28
Popol, imas li gramofon? Mislim kako negdje jos imam neka lp izdanja koje si spomenuo, yeti, tanz der lemminge, moram provjeriti jesam li nekome ranije dao zeit....

Ako te interesiraju, rado cu ih zamijeniti za neke jazz cd ove po mom izboru....
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2019 u 10:31
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Popol, imas li gramofon? Mislim kako negdje jos imam neka lp izdanja koje si spomenuo, yeti, tanz der lemminge, moram provjeriti jesam li nekome ranije dao zeit....

Ako te interesiraju, rado cu ih zamijeniti za neke jazz cd ove po mom izboru....

alex, imam gramofon i to mi je primarni izvor slušanja. Za ove Amon Duul albume koje navodiš sam zainteresiran (Zeit i ostale meni bitne TD albume imam), ali nažalost više nemam nikakvih CDa za mijenjanje. Interesira li te možda prodaja ili neka druga varijanta? Javi mi slobodno na PM što imaš, izdanja, stanje i kakva opcija ti igra. Beer
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2019 u 11:44
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16231624162516261627>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
DSD