Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 1531>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dzoni k View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dzoni k Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.srpanj.2003 u 01:59
metallika nije ono sto je bila znam im sve pesme od pocetka ali ovo nije njihov stil,treba da seokrenu baladama
Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2003 u 12:26

Originalno postano od strane člana: wolf wolf napisao:

Kako moraš biti pametan da slušaš testni cd. Najvažnija ti je kvaliteta izvedbe kako bi mogao analizirati glazbu? Tebi nije lako !!!!!!!!   Glazba , njen sadržaj služi za uživanje i opuštanje. Muzika stvara ugo?aj , nemožeš uživati ako analiziraš. NE FILOZOFIRAJ!!!!!!!!!!!!!!! 

WOLF, ja najviše uživam u kvalitetnim snimkama gdje se zaista euje muzika u svojoj potpunosti sa svim detajlima. To me relaxira mnogo bolje nego neka loša snimka koja se euje kao iz nekog starog tranzistora. Pa svi težimo u najbolju mogueu reprodukciju zvuka u našim hifi sistemima, a takve reprodukcije nema bez dobrih snimka, nažalost. Komu nije bitna kvaliteta nek si kupi "plastik fantastik - sve u jednom sa mnogo šarenih lampica i tipkica" i uživa do nesavesti...

A kvalitetnih snimka po mom okusu ima vrlo mnogo ( ima ih vrlo mnogo za baš sve okuse) i šta je najviše bitno, ove snimke ne koštaju ništa više od loših. Cijena je jednaka, samo jih treba znati i naei u dueanima.

I šta se tiee samplera, WOLF reei eu ti da su ove ploee super stvar. Zašto kupovati albume na kojih se ti svi svi?a samo jedna ali dvije dobre pesme? Šteta novca..., kupi si sampler gdje su ti dobre sve pesme, i to za iste novce!!!

Ako bi samo znali koliko ima vrlo dobrih, nepoznatih snimka

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2003 u 13:05
jedino je bed što se nema gdje poslušati, ima duaana gdje ti ne daju poslušati cd prije nego ga kupiš, a maeka u vreai se ne isplati kupovati.
Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2003 u 15:20

U hifi revijama (stereoplay, audio, what hifi) si proeitaj recenzije CD ploea. Tamo davaju ocjene za muziku i kvalitetu snimke svake CD ploee. Onda to ploeu možeš naei na stranici http://www.amazon.com/ gdje možeš da slušaš djelove pesama na ploei. Ako te dalje interesira jo kupiš u dueanu, ako je nemaju pa na amazonu ( isplati se ti kupnja više ploea u jednom-poštarina je praktieno jednaka za jednu ploeu ili više ploea).

Ako gdje euješ kakvu dobru pesmu a ne poznaješ izvo?aea ili suprotno, onda možeš na stranici http://www.gracenote.com/music/ naei sve što te zanima ( ova stranica je najveea baza svih izdatih pesama, albuma i svih izvo?aea na svijetu ).

Onda pogledaš recenziju albuma koji te zanima na sljedeei stranici :  http://www.stereoplay.de/sixcms/detail.php?template=d_stp_tontraeger_suche

Na vrh
Ruspy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ruspy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2003 u 18:52
Ne znam kako vi. Ja kad album ima samo 1 ili 2 stvari koje mi se svi?aju, odem na KaZaa i downloadam sta mi treba. Bolje nego platiti CD na kojem ima 10 stvari koje nikad neces slusati. A i inace mi padne mrak na oci kad placam CD 130 kn, a znam da je njegova proizvodna cijena jebenih cca 5 DEM - a. (Inace, po analizama ekonomskih struenjaka koji se bave glazbenim biznisom, konacna cijena CD-a u duaanu bi trebala biti oko 15 - 20 pokojnih DEM-a)
Ovaj post tiskan je na elektroniekom raeunalu i pravovaljan je bez peeata i potpisa
Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2003 u 21:50

Ako te zadovoljava mp3 kvaliteta onda je KaZaa dobro rješenje ali ti preporueujem KaZaa Lite koja je mnogo bolja i isto tako besplatna. Ja sa KaZaa Lite puno loudam mp3 da vidim kakva je muzika na albumu i da li mi se isplati kupnja CD ploee. 

mp3 upotrebljavam samo za slušanje na kompjuteru jer što se tiee kvalitete samog zvuka se mp3 format  ne može uspore?ivati CD zvuku i da je zasad još daleko od ozbiljnog hifija. Pa zato što ljubitelji hifija kupujemo CD ploee.

Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2003 u 20:43

Za sve koji slušaju elektronski jazz:

JAZZANOVA - In between

Impresivna kombinacija elektronike, naravnih instrumenta i petja. Jako preporueljivo!

Na vrh
Anorgan View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Anorgan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2003 u 23:00
Definitivno: Mislim da je njegov Remixes - 19**-20** (neznam tocno kako se zove) bolji. A St. Germain?
Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2003 u 08:21

ANORGAN,  St. Germain je isto tako dobar.

Kada sam prije više godina prvi put u svom životu ušao u hiend duean i tamo slušao CD ploeu Into the labyrinth  od grupe dead can dance bio sam jako šokiran. Bože kako ovo dobro svira... nikad do tada nisam euo ni takve muzike ni takvog zvuka.

Zbog ove ploee je tada audio postao dio mog života, proklet bio tada prodavae ...

Za sve koji još ne poznajete ove ploee slušajte ove dve pesme sa albuma ali ne odgovaram ako eete se zaraziti...

The ubiquitous mr lovergrove

The carnival is over

Na vrh
josip View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj josip Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.rujan.2003 u 11:18

Probaj od dead can dance "the wake" - to ti je njihov dupli - nešto kao best of.

Serpents egg (prva stvar) mi je osobno jedna od najbolje snimljenih live stvari.

Sve što sam do sada imao prilike euti od njih je mrak dobro producirano i strašno zahtjevno za odsvirati. Me?utim, to je tako dobro da slušao ja to na raeunalu, md-u, autu ili doma u "slušaoni", mozak jednostavno ode na "trip" i to je to.

josip
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 1531>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room