Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 259260261262263 1656>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2007 u 20:00
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Baš sam bacio u Accua ovo da se potsjetim o čemu se točno radi. Rekao bih da je to nekakav pop country jednostavne harmonijske strukture s povremenim svijetlijim trenucima, ugodnih i bogatih aranžmana i prilično predvidljive melodije, no vrlo relaksirajuća i uhu ugodna glazba bez nekih većih vrijednosti. Nije mi baš pamtljiva po Bog zna čemu. Mood music, sve u svemu. Nhf.

Samo što Forget about it ima u sebi više primjesa popa nego njezini ostali albumi,treba probati recimo New Favorite...btw dobro si opisao o čemu se tu inače radi!
Svatko u određenoj glazbi prepoznaje neke druge vrijednosti...

Originalno postano od strane člana: Vedo Vedo napisao:

Da,na to sam mislio ...upravo slušam Jobyevu preporuku tj. The Judds - Greatest Hits!Nije mi baš na Alisonovoj razini,to je približavanje čistom countryu,a ja upravo cijenim Alison što takvog countrya ima samo u tragovima!Morat ću poslušat Sten i tvoju preporuku!

Što ćeš, ja sam uvijek okrenut glazbenom izričaju u više kvalitativnom nego ugodnjačkom smilsu. Glazbeno gledano Gillian Welch je pre trivijalna glazba za moj ukus.

Misliš više si okrenut kvaliteti izvedbe ili ....?

BTW poslušao sam i Stenovu preporuku,Gilian ima nekoliko solidnih pjesama,ali u globalu mi glas i tekstovi nisu baš na razini...

Editirao Vedo - 10.srpanj.2007 u 20:05
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2007 u 20:22

Misliš više si okrenut kvaliteti izvedbe ili ....? 

Ne baš/samo kvaliteti izvedbe nego glazbe u glazbeničkom smilsu. Već sam puno pričao o tome. Mogu pojasniti ako inzistiraš.
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2007 u 20:29
Pa ako ti nije problem...meni recimo je bitnije da glazba budi neke emocije,nego da je besprijekorno kvalitativno izvedena,a bez ovog prvog što sam naveo.Idealno bi bilo kada bi glazba posjedovala i jedno i drugo!

Editirao Vedo - 10.srpanj.2007 u 20:37
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2007 u 22:20

Pa ako ti nije problem...meni recimo je bitnije da glazba budi neke emocije,nego da je besprijekorno kvalitativno izvedena,a bez ovog prvog što sam naveo.Idealno bi bilo kada bi glazba posjedovala i jedno i drugo!

E o tome i pričam. Jedno i drugo je potrebno, da ne velim, nužno.
Kad se priča o emocijama dolazi se na skliski teren individualnog, pa se na toj osnovi baš i ne može evaluirati glazba. Ostaje ovaj drugi "glazbeničko tehnički" dio određen partiturom i aranžmanom. Tu treba tražiti vrijednost, naravno, ako je prisutan emotivni dio. Kao u slikarstvu. Ako slika budi u tebi nešto, a nije zanatski dobro odrađena, onda je u tom smislu manjkava prema zanatski korektnoj slici, kakva je mogla biti. Danas je zanatski dio podcijenjen, tj. zamijenjene su teze po kojima je nekadašnji zanat postao umjetnost, a i zanatskom dijelu umjetnosti se pristupa nonšalantnije. Zato imamo poplavu "umjetnika".
To bi Jango mogao bolje elaborirati.
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.srpanj.2007 u 22:57

E o tome i pričam. Jedno i drugo je potrebno, da ne velim, nužno.

Kad se priča o emocijama dolazi se na skliski teren individualnog, pa se na toj osnovi baš i ne može evaluirati glazba. Ostaje ovaj drugi "glazbeničko tehnički" dio određen partiturom i aranžmanom. Tu treba tražiti vrijednost, naravno, ako je prisutan emotivni dio. Kao u slikarstvu. Ako slika budi u tebi nešto, a nije zanatski dobro odrađena, onda je u tom smislu manjkava prema zanatski korektnoj slici, kakva je mogla biti. Danas je zanatski dio podcijenjen, tj. zamijenjene su teze po kojima je nekadašnji zanat postao umjetnost, a i zanatskom dijelu umjetnosti se pristupa nonšalantnije. Zato imamo poplavu "umjetnika".

To bi Jango mogao bolje elaborirati.

Lijepo rečeno,nema potrebe da to Jango produbi...
Kažem,idealno bi bilo kada bi glazba bila kvalitativno besprijekorna i kada bi materijal bio na toj istoj razini,ali ako se mora nešto riskirat nauštrb drugoga,imho bolje je riskirat kvalitetu nego materijal!Nema smisla nešto slušat samo zato što je kvalitetno snimljeno i odsvirano,a ne budi nikakve emocije.

Da se osvrnem i na Alison i njezin band Union Station...sve su to prekaljeni svirači,imam njihov koncert na DVD-u gdje to još više dolazi do izražaja(inače koncert je izvrstan,nekoliko izvrsnih solo dionica Jerry Douglasa),samo što su se oni kao band odmakli malo od klasičnog countrya što ne smatram nimalo lošim.

Imamo recimo primjer i Kari Bremnes koja se sa svojim albumom You d have to be here odmakla od svojeg klasičnog izričaja jer taj album zvuči undergroundski i nema baš veze s njezinim prethodnim uratcima!Srećom,zadnji album je na tragu stare Kari!Glazbenici eksperimentiraju sa svim i svačim...

Editirao Vedo - 10.srpanj.2007 u 23:08
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.srpanj.2007 u 00:09
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ovo si zaboravio spomenuti:

Inače,meni se svidio njihov revival CD,od prije nekoliko godina.Mislim Two Against Nature,ili tako nekako.Morat ću ga već jednom kupiti.
Eh da ... mucho dobro ... malo drugacije od kasnijih albuma, ali kao prvijenac ... dobra naznaka nadolazeceg. Do It Again i Reelin' in the Years izvrsne pjesme ...
Kad poslusas ovih par pjesama koje pjeva originalni pjevac, stvarno ispadne da ima bolji glas od Fagena, ali bi s njim bili "samo jedni od", ovako su jedinstveni ...
Nego, ljeniguz nijedan, jesi se odsetao po TvN?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.srpanj.2007 u 00:27
Nisam još,ali mi je na viš listi.Hebi ga,ipak ja nisam u Purgerlandu svaki dan ko ti.
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.srpanj.2007 u 00:55

Nisam još,ali mi je na viš listi.Hebi ga,ipak ja nisam u Purgerlandu svaki dan ko ti.
Dok se ti pomaknes, oni izdali "Everything Must Go", a Fagen se potrudio oko "Morph the Cat" ...

Editirao altair - 11.srpanj.2007 u 01:00
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.srpanj.2007 u 01:00
Pa što?Nisam baš toliko blesav za njima pa da moram imati svako izdanje.Nego,znaš li što znači Steely Dan?Što je to?
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.srpanj.2007 u 01:06

Pa što?Nisam baš toliko blesav za njima pa da moram imati svako izdanje.Nego,znaš li što znači Steely Dan? Što je to?
Znam ... ali radi se o virtualnoj napravi iz knjige ... a nakon ovih prstena nibelunga strah me i spomenuti ... :-)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 259260261262263 1656>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Audio kabeli
Forum: Audio komponente