Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

magical mystery tour

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
sultan.swinga View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sultan.swinga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: magical mystery tour
    Objavljeno: 07.ožujak.2008 u 12:24

pozdrav!

pribavih (ne novi!) magical mystery tour tiskan '77 u jugotonu. primjetio sam da je ploča prilično očuvana, ali unatoč tome, strana A previse krcka za tih par malenih (zbilja malenih!na drugim plocama to se nebi niti culo) "zareza" na njoj..zanima me dal je moguće da je jednostavno loš otisak i dal netko ima iskustva s tim?

moje drugo, ali po važnosti prvo, pitanje je: zašto lennonov vokal na strawberry fields forever zvuci usporeno,zvuci kao da nije njegov?pokusao sam rucno ubzati okretaje i tek tad sam dobio lennonovu boju glasa?citao sam na wikipediji da je postojao njemački master na kojem je strawberry zvucala drugacije, pa me zanima ciji je jugoton nabavio master i dal je to krivo za drugaciji zvuk (zasad primjecujem samo te pjesme) ili sam nabavio neku fals plocu?

puno pitam,znam,al zahvaljujem na svakom pokusaju odgovora unaprijed!

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2008 u 12:49
Originalno postano od strane člana: sultan.swinga sultan.swinga napisao:

... primjetio sam da je ploča prilično očuvana, ali unatoč tome, strana A previse krcka za tih par malenih (zbilja malenih!na drugim plocama to se nebi niti culo) "zareza" na njoj..zanima me dal je moguće da je jednostavno loš otisak i dal netko ima iskustva s tim?
Ja bih prije rekao da je netko s lošom iglom ili lošim postavkom igle/ručice "orao" po toj jednoj strani. Još ako su hitovi baš na toj strani, sigurno
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sultan.swinga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2008 u 13:56

moguce,moguce.samo je prva strana takva, i ponavljam, nema oku vidljivih ostecenja koja bi izazivala takvo krckanje. moguce da je netko slusao s slomljenom iglom ili prevelikim teretom. steta.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2008 u 14:16
 Imao sam svojevremeno dosta takvih ploča; na izgled savršeno sačuvane, na uho blaga katastrofa.
 Na žalost trebalo je proći nešto vremena da shvatim da sam ih zapravo ja doveo u takvo stanje (kasnije saznah da igla koju kupih novu, ehm ... baš i nije bila u najboljem stanju).
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sultan.swinga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2008 u 17:11
kako se moze provjeriti dal je igla u pozeljnom stanju? mislim, narucio sam iz britanije novu philipsovu glavu s dijamantskom iglom, tako da vjerujem da je zasad u redu, al svejedno me zanima kako mogu sam provjeravati stanje igle? hvala, kao sto vidis, dosta sam nov u svijetu vinyla
Na vrh
datapanik View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj datapanik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2008 u 17:22

German Apple issued a "Magical Mystery Tour" LP in December 1971 or early 1972, using a different stereo mix of SFF. This mix, made October 26, 1971, also appears on the CD now available worldwide. Two other songs on MMT were also mixed for stereo for the first time on Sep-Oct 1971.

The most obvious difference in the "German mix" is that it is much clearer, with a better percussion sound, and more stereo separation. Despite the improved reproduction, some nice touches of the earlier mix are lacking. If there is any doubt it is a different mix and not just a cleaner version of the same mix, listen for the first three instances of panning I listed above. On Stereo remix 3, when we first hear take 26, the cello and trumpet sound pans quickly from left to right, a little sleight-of-hand to distract the listener from the edit itself to the introduction of the new instruments to the song, while in the "German mix" the cello and trumpet track is on the right to start with. On the other hand, the "German mix" has the swordmandel track panning twice, at the start of verses 2 and 3, while Stereo remix 3 does not. The vocal track (take 26 track 4) was supposed to be silenced during the countdowns before the second and third verse, or masked by the swordmandel, but in the "German mix" neither was done and we hear the countdown (softly). A small bonus on the "German mix" is a slightly longer fade, so that at the extreme end we hear the second "cranberry sauce", which is not audible in the earlier mix.

http://www.columbia.edu/~brennan/beatles/strawberry-fields.html
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600