Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kotrljajuća gerijatrija

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 11:04
Hint. Muddy Waters.

Ja sam fan. Nažalost bio sam samo na dva njihova koncerta, '95-e i '00-e. Možda uhvatim još koju priliku, dokumentarac još ne pogledah.
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 14:09
Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Hint. Muddy Waters.
Da Shusha, Muddy Waters, njihov prauzor, spiritus movens i glavni "krivac" za naziv banda. Uostalom Muddy, Sonny Boy Williamson, Howlin´Wolf, Lightnin´Hopkins... u to vrijeme (60-ih) bijahu uzori većini britanskih bandova-budućih lagenda. Nevjerojatno je kako, čak i obrazovani diskofili-audiofili, ne kuže da se ovdje ne radi o "kotrljajućem kamenju". The Rolling Stone je metafora starih bluesmana koja označuje skitnicu, potepuha, čovjeka koji luta, kojega "ne drži mjesto", čovjeka bez stalnog mjesta boravka i redovito bez prihoda i zaposlenja.

Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 14:15
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Da Shusha, Muddy Waters, njihov prauzor, spiritus movens i glavni "krivac" za naziv banda. Uostalom Muddy, Sonny Boy Williamson, Howlin´Wolf, Lightnin´Hopkins... u to vrijeme (60-ih) bijahu uzori većini britanskih bandova-budućih lagenda. Nevjerojatno je kako, čak i obrazovani diskofili-audiofili, ne kuže da se ovdje ne radi o "kotrljajućem kamenju". The Rolling Stone je metafora starih bluesmana koja označuje skitnicu, potepuha, čovjeka koji luta, kojega "ne drži mjesto", čovjeka bez stalnog mjesta boravka i redovito bez prihoda i zaposlenja.

Ako ćemo baš po PS-u, onda je naziv The Rolling Stones došao od Rollin' Stone (istoimena pjesma), što zaista jest metafora za sve ovo o čemu naš dežurni Adolf Klotz piše.

Editirao Aquarius - 30.travanj.2008 u 14:16
Na vrh
robot View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 14:31
Na kotrljajuće kamenje se ne fata trava, reko bi neko.Premda se za njih fatala itekako travulja. I neke druge supstance, pretežito na hodajuću lešinu sa gitarom i gusarsko-ciganskom looku.
Identičnu osjećaj sam dobio gledajući nekidan dokumentrac o grupi who, postao sam mislim na filmove. Na discu 2 ima snimka kako snimaju u studiju, a na basu je umjesto Entwistlea druga legenda Greg Lake.Doduše, malo se ubucio, izgleda kao Fred Kremenko, premda je i to ljepše od Mick Jaggera koji izgleda kao gušter sa glavom kornjače.I žvalavim ustima.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 14:34
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Ako ćemo baš po PS-u, onda je naziv The Rolling Stones došao od Rollin' Stone (istoimena pjesma), što zaista jest metafora za sve ovo o čemu naš dežurni Adolf Klotz piše.
Da, to je skladba "muljevitog" Watersa, ali to znaju rode na banderama. Zahvaljujem na dopuni našem dežurnom Bruketi & Žiniću.

Bajdvej, ovaj ružni žilavi iz tvojeg avatara bi mogao odgovarati opisu kotrljajućeg kamena. 

Editirao Apparatus - 30.travanj.2008 u 14:36
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 15:29

Bajdvej, ovaj ružni žilavi iz tvojeg avatara bi mogao odgovarati opisu kotrljajućeg kamena. 

Pazi ti, da ne bi bilo...

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 17:11
Skamenio sam se od straha.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 22:00

Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Hint. Muddy Waters.

Nije valjda da nisi shvatio ironiju i težnju izvornom značenju, a ne prenesenom.

Mislim, duboke li paralele.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2008 u 23:27
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Nije valjda da nisi shvatio ironiju i težnju izvornom značenju, a ne prenesenom.

Mislim, duboke li paralele.

Aha. Sad mi je lakše. Već sam se bio zabrinuo za tebe. Mislim, netko drugi...Ali, ti...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente