Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krsko

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 29>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
audiosonic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiosonic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 07:51
Nemojte se ljutit, ne da mi se čitat ovih 12 stranica, samo ako mi može netko u kratko reći je li nuklearka eksplodirala ili ne?
Jesmo li na nebu ili ne?
Hvala!
CDP Marantz mod + AQ Diamondback + Exposure 2010S + Chord Odyssey + Vandersteen 1C
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 08:10
Originalno postano od strane člana: audiosonic audiosonic napisao:

Nemojte se ljutit, ne da mi se čitat ovih 12 stranica, samo ako mi može netko u kratko reći je li nuklearka eksplodirala ili ne?
Jesmo li na nebu ili ne?
Hvala!
Ma nisi na nebu prijatelju, budan si i živ!
Ništa neće eksplodirati za sada, možda samo neke cijene  !!

Edit: Čuvaj samo svoje 1C... možda ih i ja u budučnosti kupim

Editirao olif - 06.lipanj.2008 u 08:12
Na vrh
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 09:07
Šta bi rekli oni prike iz Splita:

Rezolucija perfektna, kristalan sound,
surround all around when it hits the ground.

Nekako mi je ta legla u ovu temu, iako nisam protivnik.
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
mushroom View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mushroom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 09:47
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Originalno postano od strane člana: tuvok tuvok napisao:

Lako je pisati svašta, pravit se važan, i ostat živ.
Zna se da je avionski prijevoz statistički jedan od najsigurnijih prijevoza i nemre se staviti kao usporedba vezana sa  N.elektranama koje su opasne za razliku od svih drugih.
To što su manje učinkovite od NE nije im veliki nedostatak već samo znak da ih treba sagraditi puno više , a imamo toliko rijeka koje su neiskorištene. Na velebitu ima več vjetrenjača ali nažalost malo.
Vidim da se mnogi oslanjaju na pouzdane stručnjake i znanstvenike koji samo pričaju kako je sve super, bezopasno, bolje, a s druge strane živimo u vrijeme kada je zagađenje na planeti postalo nesnosno, sve više bolesti se pojavljuje, sve više ljudi mladih umire, ali to je ok, jer znanstvenici znaju kaj rade za dobrobit svih nas.
Malo sutra, zarada je najbitnija, ko šljivi ljude, prirodna bogatstva i ljepote prirode, sve to treba uništiti samo da se izvuče novac.
Nuklearne elektrane su sigurne?
Je moš si mislit , tako su govorili i prije černobila, ali greške se događaju i događat će se. A onda strada na stotine tisuća ljudi.
Treba prvenstveno iskoristit sve prirodne izvore za dobijanje el. energije, educirat stanovništvo kako racionalno i odgovorno trošit el. energiju i tek onda ako nam struje nedostaje posegnuti za "najučinkovitijim" elektranama.
Isto tako vidim da neko uspoređuje ionizirajuće sa neionizirajućim zračenjem iz svemira i zemlje što je također za uspoređivat.

Naprosto me zadivljuje količina tvoje neinformiranosti i površnog zaključivanja, a ponajviše tvoja odlučnost u ignoriranju dostupne literature i onoga što su neki na forumu već objasnili.

Vrlo neozbiljno i bez ikakvog temelja za raspravu.

Ajde malo počni čitat neke stvari, naučit ponešto, pa onda pričaj.
možeš ti listati dostupnu literaturu koliko god želiš i, vjeruj mi, nećeš biti najpametniji, ma da možda živiš u uvjerenju da jesi. jesi li se ikada zapitao što je sa nedostupnom literaturom. s onom koja se ne dijeli s ''prostim'' pukom, s onom koja se negdje dobro čuva od očiju javnosti. ili misliš da toga nema. da su nam date na uvid sve ljudske spoznaje i mogućnosti. nuklearke jesu pouzdane, sigurne i ne zagađuju. dok se ne dogodi katastrofa poput černobila. ja nisam glup i ne smatram da cijeli svijet, ovakav kakav je, svoje potrebe za energijom može zadovoljiti vjetrenjačama. za to je sada malo prekasno. ipak, zašto bi me to spriječavalo da budem protivnik nuklearki. zar bi trebao ići logikom: ako smo uništavali ovaj planet do sada, činimo to i dalje? pročitao sam negdje podatak da trenutno pomoću nuklearne energije generiramo 16% ukupno proizvedene el. energije u svijetu. što će biti kada tih 16 postane 60-70 ili više? kad više ne budemo znali što ćemo s otpadom. kada sve rijeke budu toliko zagađene da će svaka kap pitke vode biti zlata vrijedna? jel  razmišljaš ti o tome i što kaže dostupna literatura na tu temu? ili si nishilist pa ti puca k.... za budućnost ove planete i ljudi koji će na njoj živjeti za 100 - 200 godina. puno sam i rekao. ako ovako nastavimo, ni za 50 god se ovdje neće moći normalno živjeti. i zašto bi mi sada u hrvatskoj koja je prebogata rijekama i šumama gradili to smeće od nuklearne elektrane? i za kraj, tebi kao ljubitelju literature, jedna lijepa misao mog omiljenog književnika henryja millera: što nije na otvorenoj ulici lažno je, izvedeno, to će reći l i t e r a t u r a. eto, postoji i svijet izvan te tvoje literature. dostupne.

Editirao mushroom - 06.lipanj.2008 u 09:48
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 10:31
Originalno postano od strane člana: mushroom mushroom napisao:

možeš ti listati dostupnu literaturu koliko god želiš i, vjeruj mi, nećeš biti najpametniji, ma da možda živiš u uvjerenju da jesi. jesi li se ikada zapitao što je sa nedostupnom literaturom. s onom koja se ne dijeli s ''prostim'' pukom, s onom koja se negdje dobro čuva od očiju javnosti. ili misliš da toga nema. da su nam date na uvid sve ljudske spoznaje i mogućnosti. nuklearke jesu pouzdane, sigurne i ne zagađuju. dok se ne dogodi katastrofa poput černobila. ja nisam glup i ne smatram da cijeli svijet, ovakav kakav je, svoje potrebe za energijom može zadovoljiti vjetrenjačama. za to je sada malo prekasno. ipak, zašto bi me to spriječavalo da budem protivnik nuklearki. zar bi trebao ići logikom: ako smo uništavali ovaj planet do sada, činimo to i dalje? pročitao sam negdje podatak da trenutno pomoću nuklearne energije generiramo 16% ukupno proizvedene el. energije u svijetu. što će biti kada tih 16 postane 60-70 ili više? kad više ne budemo znali što ćemo s otpadom. kada sve rijeke budu toliko zagađene da će svaka kap pitke vode biti zlata vrijedna? jel  razmišljaš ti o tome i što kaže dostupna literatura na tu temu? ili si nishilist pa ti puca k.... za budućnost ove planete i ljudi koji će na njoj živjeti za 100 - 200 godina. puno sam i rekao. ako ovako nastavimo, ni za 50 god se ovdje neće moći normalno živjeti. i zašto bi mi sada u hrvatskoj koja je prebogata rijekama i šumama gradili to smeće od nuklearne elektrane? i za kraj, tebi kao ljubitelju literature, jedna lijepa misao mog omiljenog književnika henryja millera: što nije na otvorenoj ulici lažno je, izvedeno, to će reći l i t e r a t u r a. eto, postoji i svijet izvan te tvoje literature. dostupne.

Ne kužim sada kojom logikom se zaključuje da ja, ako čitam i učim o stvarima, automatski postajem jednodimenzionalna osoba koja zna isključivo ono što pročita, bez sposobnosti kontempliranja, zaključivanja i paralelnog promatranja.

Zapravo, očekivao bih da ljudi prigovaraju sugovornicima zbog neinformiranosti, a ovo je pak prigovaranje zbog informiranosti, (što je uglavnom karakteristika neinformiranih).

Ne brini, sve što pričam, nisu citati i C/P iz kojekakve literature, to je rezultat vlastitog opsežnog procesiranja do sada akumuliranog znanja i iskustva.

Treba ipak nešto znati da bi to znanje mogao koristiti

Dakle, malo saznaj nešto o nuklearnim elektranama, umjesto da zaključuješ (na osnovu neznanja) kako su štetne i nepoželjne.

Od svih ekološki štetnih stvari na svijetu, nuklearne elektrane spadaju u zadnji red, no mediji su od NEINFORMIRANIH ljudi napravili zombije koji paušalno i kako-im-se-svidi deduciraju neka svoja kvazi-mišljenja.

Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 10:37
Na konju smo tek kad naftni loby uloži lovu u alternativnu energiju i digne ruke od nafte. Navodno nafte još ima u veeelkim količinama.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 10:45
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Na konju smo tek kad naftni loby uloži lovu u alternativnu energiju i digne ruke od nafte. Navodno nafte još ima u veeelkim količinama.

Takoe. Tek kad budemo vidjeli snažan marketing oko sustava potrošnje alternativne energije (danas je to samo na razini egzotične zanimljvosti), znat ćemo da je to bar 50-100 godina prije nego što počne stvarno kritično vrijeme.

Nafte ima u izobilju. Primjerice, Saudijska Arabija danas troši tek 1% svojih rezervi. Ostatak Bliskog Istoka je također tu negdje, a ima još nekoliko tako bogatih Zemaljskih resursa, plus ogromna količina još neiskorištenih i neotkrivenih izvora.
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 10:46

Naftonosni pijesci u Alberti, Kanada količinom nafte nadmašuju zalihe Bliskog istoka. Problem je što nisu još našli dobro sito.
Na vrh
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 10:59

Ima, samo ju je skupo izvuć. Moj se pokojni tata cijeli život bavio kopnenom i marinskom seizmikom, radio od Ine do WesternGeo/BackerHughesa, zadnjih 10 godina u Abu Dhabiju. Nafte ima, tek zadnjih godina je dostupna tehnologija za jako duboka bušenja, no ona je toliko skupa da bi ta nafta na tržištu bila vrlo visoke cijene.
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.lipanj.2008 u 11:00
Originalno postano od strane člana: Vedran Vedran napisao:

Naftonosni pijesci u Alberti, Kanada količinom nafte nadmašuju zalihe Bliskog istoka. Problem je što nisu još našli dobro sito.

Istina, a kako sada stvari stoje, otvara se profitabilan biznis u naftnom pijesku i s vremenom će postati vrlo isplativ (prve aplikacije već su počele), s doprinosom koji može civilizaciju držati na nafti još ohoho vremena.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 29>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente