Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Tube tester

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 08:48
Khmmm... meni su cevke isto dosta svjež pojam, probao sam nekoliko preampa koji su imali lampe još prije, ali bilo mi je teško procijeniti neiskusnom sa cjevašima jesu lampe stare ili kakve.

Sad imam izlaz sa 4x6550 tetrodama koji mi radi odlično, ali lampe se nažalost ne mogu mijenjati jednostavno nego se leme, pa ću taj posao kad dođe vrijeme prepustiti nekom iskusnom.
Ako se slušanje ograniči na 4-5 sati dnevno (koliko realno sada i radi)stvar bi navodno trebala trajati i koju godinu.

Bilo bi zgodno od iskusnjara da natuknu, kakav je zvuk kad je cijev stara... počne muljanje, čuje se lagano krčkanje iz zvučnika ili što?

Editirao Kalle242 - 05.rujan.2008 u 08:49
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 09:03

Vrač pogađač. Garant se radi o starom AMC-u.  Koliko me siva masa služi,  ne mijenjaju se cijevi već cijeli moduli.  Kad sam zadnji put kontaktiral dilera ,  još je imao module na lageru.  S obzirom na starost (10 godina, ako ne i više sigurno)  , a sumnjam da su mijenjani moduli,  cijevi su ti u banani.

Editirao butros gali - 05.rujan.2008 u 09:07
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 09:18
iz mog iskustva, znak da je lampa stara je njen (glasan) sum (ssshhssshh) i smanjeno pojacanje (emisija), kako ona gubi svoj vakuum..
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 09:24
@bg
Da... khm meni je bivši vlasnik rekao da je nedavno retuban i da ima rezervu!

Što ne bi trebalo imati nekih soničnih artefakata, krčkanje, pucanje?
Bar ih ja još ne čujem, a izlaz je domeka jedno pol godine.

Moduli... može se unutra turit i kt88 ili neš treće, ali obilaznim putem, bilo je to na inspekciji.  Zeznuto je, ali bar ga krase kompaktne dimenzije za lampaša.

@bepone
znači da je ok, jer nema razlike u gainu, ni glasnog šuma.

Editirao Kalle242 - 05.rujan.2008 u 09:27
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 09:31
Rekao sam da nisu mijenjani moduli , vjerovatno,  a ako je rađen retubing (a vjerujem da je zbog starosti komponente) onda OK.  U biti i ne znam ko bi  mijenjao module ( 1 komad , po sjećanju je ~ 2000 kn) pa puta 2 X , je  ~ 4000 kn.  Sad ko bu dal za retubing spomenutu pinku,  za spomenutu amplifikaciju,  ni baš bistar.    Izlazne cijevi sam mijenjao obično nakon 2~3 godine,  a zamjena se manifestirala u otvorenijem i prozračnijem zvuku,  sa više detalja, boljom bas definicijom u slučaju Rogers/Audio Note amplifikacije.    Kod AMC ,  nemam pojma , riješao sam ga se prije više od 15 godina.  

Editirao butros gali - 05.rujan.2008 u 09:41
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 09:38
Sve neke kontradiktorne informacije, meni treći izvor rekao da je retubing max 100 ojra! Ko tu koga.
Uostalom stvar radi iznenađujuće dobro, čak sjajno otkad je maknuta originalna žnora, stavljen euro konektor i konkretniji strujni kabel. Dođi čuti slobodno kad god želiš, znaš gdje sam!

Editirao Kalle242 - 05.rujan.2008 u 09:42
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 09:44
Audio Centar je bio zastupnik AMC-a, dok firma nije propala.  U biti radilo se o proizvodima tvornice koja je sklapala NAD.  Vjerovatno zastupnik ima još koji modul na lageru ,  pa možda ga ustupi po dampinškoj cijeni .  Sumnjam da dva kompletna modula (cijevi, štampanac, elementi X 2) možeš dobiti za 100 jureka.  Vjerovatno se radi o samo izmjeni cijevi za spomenuti iznos. 
 Slikica;

Ovaj model je predviđen da se doslovno sve iščupa van ,  stavi novi modul u ležište i konektira.  Jednostavno  ko bažulj,  ali i .  Dakako da se i cijevi mogu samo izmjenjati uz pomoć lemca.

P.S. radi OK,  slušao ga naravski.

Editirao butros gali - 05.rujan.2008 u 09:57
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 10:04
Originalno postano od strane člana: butros gali butros gali napisao:

Kod AMC ,  nemam pojma , riješao sam ga se prije više od 15 godina.  

AMC svira bolje nego 2 30 kilska čista solid stejta, nemale cijene koji su mi se motali po polici i još nekoliko jeftinijih koji nisu pretjerano vrijedni spomena.
Krasi ga čvrst bas, transparentni srednji, otvoreni visoki, prirodan timbar i dobra prostorna reprodukcija u potonja 2 mu pomenuti ampovi nisu ni do koljena.
Nemam baš što negativno reći o uređaju, big bang for buck kako bi rekli recenzenti, što se mene tiče nebum ga još v starački dom.

Proizvodio se od 1997.-2004.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 10:12
Pretpostavljam da si ti jedini stanovnik na ovom planetu koji je spojio JR sa AMC-om.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2008 u 10:17
Cymbol (modifikovan)+JR+AMC+MA i srebrne žnore.
Ovo mi je najbolji setup u zadnjih par godina potrage iskreno.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
SH transport
Forum: Prostorna akustika