Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui AU20000

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 30>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 13:06
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Inače, slika uopće nije pogrešna (osim totalne nesličnosti): stariji gospodin stoji i govori dok mlađi skrušeno sjedi i sluša.
Pa normalno kad stariji može više laprdati o ničemu.

Kad je tema AU-20000 zanimalo bi me ima li ta tzv. Professional serija topološki ikakve veze sa sljedečom serijom pojačala tipa AU-717, 919 ?

Kad i gdje bi se to moglo poslušati i usporediti?

Mislim da imam negde njegovu šemu ... pa ako te zanima ...

Ako sam u pravu, onda je 20000 čista nedirnuta klasika - diferencijalni PNP par, strujno ogledalo od dva NPN tipa, Darlington, simulirana zenereka za BIAS, driver-i i izlazni tranzistori, uz malo zaštite u sredini. Danas to izgleda smešno, ali onda je to bio vrh vrhova i malo ko je to imao.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 13:16
Originalno postano od strane člana: Kale Kale napisao:

A nije nego USA ili je pisalo "designed in USA" sad vise nisam siguram...

Prvo je pisalo "Designed and made in USA".
Posle je pisalo "Designed in USA, Made in Japan"
Onda je neko kraće vreme pisalo samo "Designed in USA"
Danas piše "Made in China" i samo na većim i skupim "Made in Japan".

Što je sve zajedno lepa prevara (zar je jedina?). Naime, kada je Saul Marantz svojvremeno prodao firmu Superscope-u, neko kraće vreme se stvarno projektovalo u SAD, ali je već negde sredinom-krajem 70-ih sve preneseno u Japan, pa i projektovanje.

Kada je Superscope propao, Marantz je kupio Sony. To su najcrnji dani te firme, jer Sony apslutno nije imao POJMA šta da radi sa njima, toliko da ih je maltene sahranio.

Spas je usledio kada je u okviru deal-a oko CD formata između Sony-ja i Philips-a Marantz postao deo Philips-a. Srećom, Philips je tada počeo da se povlači iz audio tehnike, pa je Marantz postao njihovo omiljeni malo čedo, dobio je brdo love, prostotije za sedište firme u Eindhoven-u i sve ostalo što im je trebalo. TADA su se pojavili CD 63 i društvo, koji su Marantz-a vratili u krug ozbiljnih firmi. Dotle, sem SM serije, nisu baš bili ni mnogo ozbiljni, ni mnogo prisutni.

Danas sve to drži nova firma DM Holdings, gde "DM" zamenjuje "Denon-Marantz", i sve je u Japanu što se projektovanja tiče, proizvodnja serijale je normalno u Kini, a samo se skupi modeli prave u Japanu.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 13:35
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Ti, New(sansui)bee - evo ti, pa se isprsi:

Inače, lik je slike popalio od mojeg primjerka, objavljenog na Sansui.us, a koje je ekskluzivno radio naš Gašo, pa oprezno, pitaj prvo detalje...
Na vrh
Swarm dude View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Swarm dude Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 13:44
Originalno postano od strane člana: dvv. dvv. napisao:

Eno ti na nemačkom e-bay nekoliko komada na prodaju, od relativno standardnog sveprisutnog 717 do malo više de luxe modela. Pazi, cene nisu baš nežne.
Hvala na informaciji, vidim ima ih!
Cijena je za sad previsoka za moj učenički džep. No opet, suprotno nisam ni očekivao.
No...mislim kako ću čekati da se pojavi neki na otpadu  ili da slučajno zaluta na moj stol
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 13:51
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Gašo AU20000 je trenutno kod Kalet-a na operaciji....kad se sredi  možemo upriličiti druženje,ja sam  Erdenu   predložio da bih volio usporediti njegove bebe sa mojom a on je dobacio još neke zanimljive modele za slušanje pa.... no ja sam ti ko medvjed kad dolazi zima  ja bih volio tih par mjeseci  prespavati .Za feštu sam spreman ali nako Dana žena

Nema frke, ostavit ću ovu moju MRX bebu u Zagrebu do tada...možemo se dogovoriti uvijek, kad vam paše.
I mene neke stvari zapravo zanimaju oko svih tih generacija i usavršavanja tako da bi fakat bilo dobro to posložiti kad već imamo sve kaj trebamo...

Kale će to dovesti ured tako da se i Ohšima i Ishiguro mogu ponositi urađenjim

Editirao eradoncic - 21.rujan.2008 u 16:33
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 13:58
Originalno postano od strane člana: Swarm dude Swarm dude napisao:

Originalno postano od strane člana: dvv. dvv. napisao:

Eno ti na nemačkom e-bay nekoliko komada na prodaju, od relativno standardnog sveprisutnog 717 do malo više de luxe modela. Pazi, cene nisu baš nežne.
Hvala na informaciji, vidim ima ih!
Cijena je za sad previsoka za moj učenički džep. No opet, suprotno nisam ni očekivao.
No...mislim kako ću čekati da se pojavi neki na otpadu  ili da slučajno zaluta na moj stol

Kupuj sad, jer za par godina to bude još rjeđe.
Na otpad ne računaj, odavno je to već refrešano do neprepoznatljivosti

Editirao eradoncic - 21.rujan.2008 u 13:58
Na vrh
alex67 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alex67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 14:00
Gde bas sad u pogresno vreme

Erdene kakva je razlika izmedju ove 907 Dr i NRA .

Da li imas informacije o 907 limited??? Izgleda da je on jos najbolji  iz cele serije?

Inace ne slazem se da je skup. Pre par nedelja je za 707 trazeno 1500 eura tako da je ovo jos podnosljivo.
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 14:17
Originalno postano od strane člana: alex67 alex67 napisao:

Gde bas sad u pogresno vreme

Erdene kakva je razlika izmedju ove 907 Dr i NRA .

Da li imas informacije o 907 limited??? Izgleda da je on jos najbolji  iz cele serije?

Inace ne slazem se da je skup. Pre par nedelja je za 707 trazeno 1500 eura tako da je ovo jos podnosljivo.

Au-Alpha 907Limited je "izobor konstruktora", najbolje što su napravili po vlastitom priznanju.
Osnova mu je AU-alpha907XR ("X-reference power supply", ultra-niskošumno napajanje u njihovom žargonu); dizajn je dvostruki 2SK389 front, strujno ogledalo, nema više odavno zenera kao bias generator već  dvostruki 2sc3381 i njegov par, i MOSFET na izlazu; custom (koliko znam "R" core) ručno motani Tamura trafo s dva secundara od 42V, snage oko 800VA...

I to je to...Još jedan bolji je možda AU-07 Anniversary, ali je i u S/H u Japanu užasno skup.

Au-907 Limited nikad nije vidio Zapad...zadnji koji je to bio jest ovaj koji sam nedavno nabavio - 907MRX, (uz 907DR, u stvari i jedini iz Alpha serije s 220V primarnom).

A eto, fora su...slučajno danas cijelo jutro sjedim doma i slušam mjuzu...nakon tjedan dana slušanja Classe CAP-2100 koji mi je neizmjerno drag - prabacim na Sansuija i...jebi ga, ako ćemo o glazbi, melje kao bager sve pred sobom.

Editirao eradoncic - 21.rujan.2008 u 16:32
Na vrh
alex67 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alex67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 14:36
Vidim da Limited verzije nisu retke u japanu ali uglavnom stoji da ih ne salju napolje ( problem postarine??) . Coveku da se dokopa i 100V verzije pa raditi externi trafo za njegovo napajanje.

Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2008 u 14:42
Originalno postano od strane člana: alex67 alex67 napisao:

Vidim da Limited verzije nisu retke u japanu ali uglavnom stoji da ih ne salju napolje ( problem postarine??) . Coveku da se dokopa i 100V verzije pa raditi externi trafo za njegovo napajanje.

Je, ali pazi: govorimo o Alpha907LTD (1994.), a to je ovo:

Ima Limited iz 80-tih kolko voliš, ali nije to ono o čemu sam govorio u prijašnjem postu

Editirao eradoncic - 21.rujan.2008 u 14:43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 30>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,249 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Audiosilente, Thorens, belt,...