Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

zvuk sobe i zvuk sustava

Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zvuk sobe i zvuk sustava
    Objavljeno: 19.rujan.2008 u 21:59

Znam da se o uplivu prostora na zvuk naših sustava dosta i naširoko raspravljalo i uvijek se raspravlja, napisane su vrlo stručne studije, i svakom audiofilu potpuno je jasno koliko veliki postotak na kvalitetu zvuka čini nam prostor naš svagdanji...

Nu, ipak ću s vama, dragi prijatelji, podijelit oduševljenje. Evo zbog čega. Ovih dana dobih na slušanje nekoliko balansiranih žica, kako bih slušajući utvrdio što bi pasalo i poboljšalo komunikaciju meridijana i pathosa.
 slušam par dana te žice ( neću ih imenovati, ali cjenovno su od 500 do 1000 eura.
  I kako god, vidim da pomak i nije toliko značajan. Dakako, zvuk je bolji, detaljniji, i sve ostalo što određena kvalitetna žica može pružit, ali, ipak, pomak nije toliki da bih spržil 500-1000 eura.

Pozvah i prijatelje, ljude sjajna uha.Čuju ko šišmiši. I oni se složiše sa mnom.
Ali, jedan drag prijatelj predloži da se ipak još malo poigram s prostorom. Osobito jer je u blizini desnog zvučnika stjenka regala, pa tu je neki mramorni stol, pa još kojekakve pica boce...razmašem se ja, i eto, izbacim televizor kroz prozor (hehehe, ne baš doslovno, u drugu sobu....) pol regala rastavim i hitim drugdje, još kojekakve police rasturim, stavim set-up suprotno od gdje je bio, oko zvučnika zraka i prostora kao u priči...nafiksam zidove uljanim slikama(gotovo da nema zida za vidjet, ulje lijepo apsorbira neželjene frekvencije), stavih raznih ikebana, posuda s cvijećem, kaktusa, fikusa, po kutovima....etc...dragi moji,
ako su skupe žice napravile pomak 10-20%, ova preraspodjela po sobi mislim da je dala pomaka od 30-40 %, da čovjek ne povjeruje  ( uz već postojeći interkonekt)....eto, sretan ko malo dijete, guštam se ko prasac u Dexteru Gordonu i Milesu...a vas pozivam da možda date koje mišljenje o zvuku prostora i zvuku sustava, te možda pripomenete o nekim vašim zgodama i problemima smještaja sustava na najbolju poziciju....ugodna večer.
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:12
začudio si se ?
soba , zvučnici i amp je 70-80% zvuka a 20-30% nosi cd i kablovi.
to ti je kao u prvom osnovne slovo A.
u svakom slučaju poigraj se još malo sa prostorijom
EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:34
Je, igraj se, ka sa igrackom.

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:38
Blago njemu, on se moze igrati sa prostorom..za razliku od mene, koji sam osuđen na 12m2 i jos se ne mogu igrati..
Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:39
55% prostorija
30% zvučnici
8% amp
6% CD
1% kabeli

Ja merio.
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:49
I ja, to je otprilike to Notax, +/- 43%.

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
TomislavZg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomislavZg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:50
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

55% prostorija
30% zvučnici
8% amp
6% CD
1% kabeli

Ja merio.

slabo ti to mjeriš, previše zaokružuješ, treba barem na dve decimale
Zg
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:54
ne znam postotke, ali bogme, velika je uloga sobe. razmišljam da i ženu preselim negdje, moguće da dio srednjotonskog spektra upija njen lak za nokte....hahahaha, šalim se....evo nas dvoje s psićem daisy malo guštamo u pavarotiju i sarah brightman...raskošno...doista, ove preinake mi lijepo dignuše sistem...vrlo zadovoljan!
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
TomislavZg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomislavZg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:54
ja sam puno dobil s razmještajem zvučnika, postavljanjem na duži zid, kontra nekih preporuka... nema druge do igranja... jedno je sigurno, hifi je igra bez granica, "pravila" su nepotrebna i mnoge odvuku u krivom smjeru... nema ništa "po šabloni" 
Zg
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2008 u 22:56
upravo tako, tomislave.laku noć svima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente