Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačala, Arcam, C.A.,Denon,Onkyo, Yamaha...

Odgovori Odgovori Stranica  123 60>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pojačala, Arcam, C.A.,Denon,Onkyo, Yamaha...
    Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:02

U budućnosti (možda), kupim neki integrirac, pa bih postavio usporedbu ovih pojačala:

Arcam A28                 7.480 kn   (A38 ak je bitno bolji 11.880)
C. Audio azur 840V2  8.590 kn 
Denon PMA 1500AE   5,380 kn  (2000AE    -"-  -"-       10.700)
Onkyo A-9755           5.990 kn
Yamaha A-S1000       6.780 kn
     ili još......
Primare i21                8.000 kn
Nad 372                  4,300 kn 
Pojačalo treba imati dovolno snage (38m2), sluša se jazz, rock, pop i malo
klasike. Preferira se (malo)topliji zvuk, dobar bas, s detaljima i prisutnim stage-om.
Iz razgovora znam da i neke kolege s foruma zanima slično, pa molim mišljenja. Naravno predložite i druge firme.....
P.S  U obzir dolaze i SH prijedlozi !

Editirao olif - 04.listopad.2008 u 10:31
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:39
Evo, priblizit cu ti dva modela koja sam puno slusao.

CA 840A, prva verzija (nova je samo malo poboljsana, stage i XLR konekcije) je bio kod mene dosta, najkrace receno, vrlo slusljivi amp. Izrada je odlicna, masivna, veliki toroid je u sredini okruzen hladilima, vuce do 800W i u radu se poprilicno grije, ocito je da radi u A klasi dosta visoko prije prelaska u AB. Nazivna snaga je 120W na 8ohma, uz napomenu da gotovo nikad ne osjecas da se razmece snagom, no ima je uvijek i dovoljno, onako gospodski . Zvukom se ne istice u nijednom podrucju, extremi su izvrsni u bass i vrlo dobri u visokima, sve je zategnuto, a istodobno i glatko. Dobijes dojam da ga mozes dugo slusati, sto je samo po sebi preporuka. Imas 7 ulaznih linija, svaku mozes imenovati i nijansirati ulazni nivo signala. Display ima osvijetljenje jako, dimmer (samo malo slabiji od jakog) i off. Cijeli je upravljiv sa relejima, cak i volume kontrol (nekima smeta, smatram to nebitnim). Zadnja rijec, ako trazis nesto explozivniji amp za potegnuti i neki rock, postoje bolje opcije. Za umjereno gustanje svakako uzeti u obzir.

Onkyo A-9755 je poseban po topologiji rada u D klasi. Trosi ko jaca zarulja, no po papirima daje neshvatljivu snagu s obzirom na potrosnju. No kako god, ispod poklopca su dva velika trafoa, amp ima 17kg i s obzirom na D klasu, zbilja je masivan. Izrada s druge strane, nije kao kod CA, limovi su tanji i po nekim detaljima se vidi da je nesto jeftiniji. Inace mi je dizajn i jednostavnost veliki plus u odnosu na CA, nema tu nista kompliciranog, sve djeluje onako old skool i da traje. Amp ima i main in, ukljucenjem tog ulaza se u potpunosti iskljucuje preamp dio i tad je to doslovni izlaz, ne djeluje volume, ulazi, nis, odlicno! Zvuk? Pa neobican. Prvo sto ocekujes je neki kvazi digitalan zvuk, ali od toga nista. Dapace! To prilicno iznenadi. Bass je izuzetno cvrst, za mnoge bi bio i nesto kratak zbog definicije, no to je to. Ostatak je jako fluidan i primjecuje se jedan stih cistoce, nedostatka suma, nikakvih extra prizvuka... Detalji su odlicni. Reci cu samo da sam zbilja na trenutke uzivao u njemu, istinski! Jedna posebnost kod njega je duuuboki stage, impresivno!
Linearnost? Manje vise da! No zbog cistine, prozracnosti i extra utegnutog bassa, lako se dobije dojam lagane svijetline, no nema harsh zvukova. Ipak, mogu reci da amp nesto lagodnije radi kad je tise, kad se vec umjereno slusa ima laganu tendenciju nepristojnosti pa malo izgubi ugladenost koju uvelike ima na tisim razinama. Iako je neupitno da ima dovoljnu rezervu snage (stogod da pise) preporucam ga uz osjetljivije i nezahtjevnije zvucnike. Svakako poslusati bez predrasuda. Ali izbjeci ga odmah ako volimo malo prljavije, saftne, pofarbane i sarmantne prezentacije glazbe 

Editirao Monét - 04.listopad.2008 u 09:45
A good system is about music to be respected.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:49
Puno hvala Monet na ovim izvrsnim sugestijama !
C.A. sam slušao (sličan tome ?), krajem prošle godine. Pratio sam zvuk zvučnika tako da se ne sjećam više....
Onkyo imam doma, ali AV receiver, tak da to nije za usporedbu.
Tražim zapravo slušljiv amp (da ne zamara) i ne slušam preglasno.
Nisi napomenuo koji se od ta dva tebi više dopao ?
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:52
Cyrus 8vs2

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:53
@Olif

Gore si naveo dva ampa koja se kreću oko 11-12k Kn...a niže Primare I-21
S obzirom što si naveo da će se slušati, "najuniverzalniji" prema mojim iskustvima bio bi ti stariji Primare brat  - I30; rijetko pošteno skockano pojačalo, masivno, dobra izrada, neobično stabilne snage i zavodljive sredine.

Imao sam ga nekoliko godina, i toplo ti preporućujem da ga bar negdje poslušaš.
I-21 mu nije niti sjena i potpuno drukčije zvuči
CA nisam čuo osim nakratko u dućanu, a o Denonu je sve već rečeno u jednoj nedasvnoj temi, pa da se ne ponavljamo.
Na vrh
Snopes View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snopes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:55

hehe, kako to misliš olife, "ne slušam preglasno"  ?
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:57
Originalno postano od strane člana: b.u.b. b.u.b. napisao:

Cyrus 8vs2

b.u.b.

Hm, malo mi je neuvjerljivo njegovih 5,5 kg !!??
Pa nije digitalac !?
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 10:08
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Puno hvala Monet na ovim izvrsnim sugestijama !
C.A. sam slušao (sličan tome ?), krajem prošle godine. Pratio sam zvuk zvučnika tako da se ne sjećam više....
Onkyo imam doma, ali AV receiver, tak da to nije za usporedbu.
Tražim zapravo slušljiv amp (da ne zamara) i ne slušam preglasno.
Nisi napomenuo koji se od ta dva tebi više dopao ?
Da, znam da imas AV, no to su dva svijeta, svejedno je.
Da ne zamara? U prednosti je odna CA, veca je vjerojatnost da ce on sjesti na taj nacin od 9755. S druge strane, taj digitalac mi se urezao, ne cuje se bas po toj cijeni nesto sto zvuci tako cisto, iskreno, cvrsto i tako zabacene pozornice. No uvijek mi ga je drago cuti i uzeo bi ga u obzir, pa ako ipak ne sjedne, nema veze, interesantan je i minimalisticki (citaj kvalitetan). CA je s druge strane, vrlo slozeni amp, puno featura i opcija sto taj amp cini vrlo mdernim, no ja osobno to ne trazim, ali da ima ok zvuk, to je.

EDIT, sjetio se, iako je ovaj digitalac, uvijek bude gore mlak do topal. Opcenito, izgled, masivnost, tezina, dva trafoa i nedigitalan zvuk nikad ne bi odao D klasu. Samo pogled na etiketu power consuption 125W.

Editirao Monét - 04.listopad.2008 u 10:10
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 10:23
Onkyo djeluje kao dosta ozbiljan uradak. Puno kilaže za digitaliju !?
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 10:29
Hm, previdio u izboru Nad, mislio si sigurno na C372  :)

Cuj, sto se tice snage, on je tu nemilosrdan, gotovo da se razbacuje snagom, a pogotovo dinamikom, tocnije punchom. Slusati bubnjeve, rock i slicne nagle udarce na Nadovima opcenito je pozitivno iskustvo. Nema problema ni sa nizim glasnocama, sve je isto, samo tise :))
Zvuk? Ugodan, blago ispeglan, ne analizira, ne ulazi preduboko u detalje i ne zamara se finesama, no dojam je da sve odradi na kraju ok. Hm, da kazem da ne zamara? Pa, mogao bi, no ukupno gledajuci, ona dva prethodno opisana su zvukovno iznad, iako ovaj moze bolje leci.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 60>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente