Ispiši stranicu | Close Window

Pro-Ject RPM 1 Genie

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10243
Datum ispisa: 20.travanj.2018 u 22:28
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pro-Ject RPM 1 Genie
Objavio: crab
Tema:: Pro-Ject RPM 1 Genie
Datum objave: 24.studeni.2008 u 16:21

Pozdrav za sve ljubitelje vinila! Resio sam da sebi priustim nekakav entry gramofon. Zanima me da li je neko imao priliku da cuje ovaj gramofon: http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4443/source/kelkoo - http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4443/source/kelkoo . Njegova cena sa zvucnicom Ortofon OM 5 E je 220 eura, a sa Ortofon 2 M RED oko 270 eura. Da li je isplativije ici na ovu skuplju varijantu ili ne? Ili je najbolje da pazarim nesto iz Debut serije, max Debut SE II. S druge strane tu je i Marantz TT 42 i Denon DP 300 F sa cenama oko 330 eura.  Nemam gotovo nikakvog iskustva s gramofonima. Zbog toga me zanima iskljucivo nov gramofon pa je bilo kakva sugestija dobro dosla. Ciljam ovu klasu zato sto mi i sistem spada u nju. A i trenutna kolekcija vinila je vise nego skromna, za sada... Zahvaljujem se unapred.

Pozdrav

Odgovori:
Objavio: dinx
Datum objave: 24.studeni.2008 u 17:48
moje je iskustvo s pro jectom više nego pozitivno, probaj se protegnut na malo jači model.

-------------
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1

Datum objave: 24.studeni.2008 u 18:12
Xpression? Bolji tanjir, bolja rucica (Carbon-Al)...

Datum objave: 24.studeni.2008 u 18:25
osobno imam rpm5, zasad sam vrlo zadovoljan. nedavno sam ubacio i bolji phono stage u sustav, tako da to sad svira više nego okej, za moje uši. problem je ako kupiš nešto jako jeftino, vjerojatno će ti se kroz koji mjesec pojačati apetit...pa je bolje odmah malo bolje uzet,ak se može. nažalost, govorim iz osobnog iskustva.puno je love otišlo u vjetar.

RPM 5 (2M-RED) incl. Ortofon 2M-RED cartr. 4.080,00
RPM 5 (SAMBA) incl. ORTOFON Samba MC cartr. 4.680,00

u media audio, preradovićeva.zagreb

ali, najbolje da pitaš dachu, on je doktor za gramofone....

-------------
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1

Datum objave: 24.studeni.2008 u 18:50
Hebi ga, nisam mislio bas toliko ulagati u gram. Trebace mi jos min. oko 100-150 eura za fini phono-preamp...

Objavio: Lest
Datum objave: 24.studeni.2008 u 18:54
Pa pogledaj malo šta se nudi po oglasnicima iz druge ruke,nađe se dobrih gramofona za 250/300€

Datum objave: 24.studeni.2008 u 18:58
čovjek veli da bi htio baš nov gram. iako se po SH zasigurno da naći dobar za malu lovu.

-------------

Objavio: Lest
Datum objave: 24.studeni.2008 u 19:04
Eh da je prije nabasao ovamo mogao je ubost ovo

http://www.audiofil.net/oglasnik/viewad.asp?id=5029440448234 - http://www.audiofil.net/oglasnik/viewad.asp?id=5029440448234

Mislim da je cijena bila oko 250€

Datum objave: 24.studeni.2008 u 19:23
Svestan sam da za skromne novce moze da se ubode odlican polovan gramofon. Ali to obicno podje za rukom iskusnim gramofondzijama. Posto ja ne spadam u tu kategoriju ne bih se odlucio na takvu kupovinu. Radije bih nesto novo, pristojno, za pocetnike, Plug & Play... 

Objavio: dacho
Datum objave: 24.studeni.2008 u 19:46
Pa nažalost za te  novce koje si spreman uložiti i nećeš baš nešto dobiti kod nove kupovine, ajmo grubo reći samo komad daske koji se zove gramafon, služi svrsi tek toliko da svira.
Nepolučuju oni loš zvuk, ali kao što je Dinx rekao apetiti će ti se pojačati pa se bolje malo više pruži odmah u startu, tj štedi još malo i strpi se.

Pa zašto se pojedinci toliko boje kupovine polovnoga!!
Nitko nekaže da moraš tražiti i kupovati neke stare krame tipa Thorensa, Duala i sl. na ponudi ima gotovo novih gramafona (poput onog što je Lest spomenuo)
To su mahom vrtilice koje gotovo da nisu niti svirale, vjerovatno se mogu u matičnom bivšem sistemu i čuti pa je zaheb kod kupovanja gotovo minimalan,.......a uvijek ima i dobrih duša pa možeš nekoga iskusnijeg povesti sa sobom da čuje,pogleda,provjeri.
Zato i postoji forum, upoznaj se s ljudima, podruži malo i rezultati će naići.
Poanta svega je da ćeš uštedjeti dosta novaca, kupiti bolju vrtilicu i još ti ostaje novaca za phono preamp što želiš.

Btw phono preamp također planiraj apsolutno u SH kupiti i pripremi bar 1000 kunića, ispod toga imaš jedino Projectov osnovni model Boxa.

-------------
Neke čudne okrugljaste lampe, par crnih kutijica, povelike glasne škatulje, crno-bijela skalamerija i to je to....

Datum objave: 24.studeni.2008 u 19:52
velim ti,crab, da je dacho doktor za gramofone....i....eh,uh,oh....žene...a za vino ne vjerujem,previše je za volanom.

-------------

Objavio: Jazzy
Datum objave: 24.studeni.2008 u 20:02
Originalno postano od strane člana: crab crab napisao:

Ciljam ovu klasu zato sto mi i sistem spada u nju. A i trenutna kolekcija vinila je vise nego skromna, za sada... Zahvaljujem se unapred.

Kupuj Đinija!!!
Naravno da za vise para mozes kupiti bolji gramofon, pitanje je da li ti uopce treba bolji!?

Datum objave: 24.studeni.2008 u 20:38
OK guys... Malo cu jos guglati i bistriti... 
Thanks

Objavio: voldo
Datum objave: 30.ožujak.2018 u 18:48
Molim pomoć/savjet. 
RPM-1 Genie2 ima brum kad se dotakne ručka. Jek i neugodan, posebno u prvi mah. Poslje mirnije ali isto gadno. Probano na različitim pojačalima. Inače kad nema kontakta radi normalno. Kao da se prazni neki elektricitet.
Jedino mi pada na pamet da ga je netko od ukućana "zdrmao" dok nisam gledao, pa se nešto spojilo ili odvojilo.

Unaprijed zahvalan.proteza

Objavio: maltus
Datum objave: 31.ožujak.2018 u 07:29
Prekontroliraj tanke zice u rucki, moguce da je masa odspojena/pukla/stogod. Bez pregleda tesko detektirat problem.

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 12.travanj.2018 u 15:49
Prema uputi iz Ronisa otišao sam u kbz electronic. Gospodin na prijemu mi naplatio jedan sat servisa uz komentar da su kontaktirali PRO-JEC te su prema naputku povezali žicom ručku i zemlju jer su vremenom oslabili spojevi u zglobovima. U glavnom problem riješen. Eto ako kome zatreba iskustvo, red je da podjelim.

Datum objave: 12.travanj.2018 u 15:56
Da i maltus hvala, bio si u pravu.Bravo

Objavio: maltus
Datum objave: 12.travanj.2018 u 16:33
Originalno postano od strane člana: voldo voldo napisao:

Da i maltus hvala, bio si u pravu.Bravo

Ja ti ne bi naplatil jean sat .... obrva

-------------
Samo glazbu slusam :)

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com