Ispiši stranicu | Close Window

HiFi literatura ?

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Ostalo
Ime foruma: Ostalo
Opis foruma: Dosad nespomenuto.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10299
Datum ispisa: 23.rujan.2019 u 21:56
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: HiFi literatura ?
Objavio: Eko Eko
Tema:: HiFi literatura ?
Datum objave: 07.prosinac.2008 u 18:32
Danas sam na tavanu, osim šunki i šišmiša pronašao i jednu dragu knjigu iz 1985. godine.

U to doba Interneta nije bilo, osim onaj stari iz Kraljeva ulice-on je bio prvi Internet na svijetu , ponekad je izašao kakav prilog u Sam-u, a What HiFi i Stereophile bijahu skupi kao kajgana izrađena od strane Sv. Petra.
Ima li štovana ekipa sličnih iskustava ?

-------------
oGooglao sam

Odgovori:
Objavio: brancro
Datum objave: 07.prosinac.2008 u 20:22

Jova Regasek, HIFI i njegove zamke. Imam i ja istu, davno je bilo to kada sam je kupio u knjižari na Cvjetnom placu koje već dugo tamo nema, sada je tamo prodajni centar od T- Mobile. Puno se promijenilo od tih vremena ali neke zakonitosti HIFI-a iz te knjige još uvjek važe, šteta što nije kasnije ponovo izašlo neko slično novo osuvremenjeno izdanje.

Objavio: DrAle
Datum objave: 07.prosinac.2008 u 21:15
I ja sam "učio" iz te knjige!
Sjećam se kako sam sa nevjericom gledao u to vrijeme tek dolazeće cd playere i DAT i pitao se: Ljudi moji, zar je to moguće? (hvala g. Deliću za ovu izreku)

-------------
Led je krenuo, gospodo porotnici. Paradom cu ja zapovijedati.

Objavio: DrBo 2
Datum objave: 08.prosinac.2008 u 17:50
bravo Eko ! Ja zaboravio da je i postojala ta knjiga.
Inače pred kraj ima tekst kako poboljšati zvuk sistema ,pa lik navodi željeznu ciglu da se stavi na uređaj iznad trafa.Kada se sjetim kakve su nam ideje padale na pamet (na, ispod ,pored ...uređaja).Zapravo prvi tweak potezi a onda spika kak se to kod koga čuje .

Objavio: Apparatus
Datum objave: 08.prosinac.2008 u 19:01
Odlična knjiga. Davno sam je posudio nekoj stoki sitnog zuba koja je nikad nije vratila. I naravno, ne vraća niti se javlja. A ja zaboravio kome posudio. Tipično.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: Joby
Datum objave: 08.prosinac.2008 u 21:42
Imam tu knjigu, ali zanimljivija od nje mi je ekipa iz Zagreba koju ne zanima razmjena mišljenja sa živim ljudima u klubu.
Više ih zanima lik koji je (o)smislio teoriju da se u CD-u može probušiti rupa od 2,32 mm (ili sl.) bez čujnih gubitaka.

Datum objave: 08.prosinac.2008 u 21:50
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Imam tu knjigu, ali zanimljivija od nje mi je ekipa iz Zagreba koju ne zanima razmjena mišljenja sa živim ljudima u klubu.
Više ih zanima lik koji je (o)smislio teoriju da se u CD-u može probušiti rupa od 2,32 mm (ili sl.) bez čujnih gubitaka.

Knjigu treba promatrati kroz kontekst vremena u kojem je nastala (početak 80-ih), a to je doba opće fascinacije modernom tehnologijom koja je iznjedrila u svakom pogledu superiorni novi audio medij. Znamo svi koliko je to daleko od istine. A likova uvijek ima svakakvih.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 09.prosinac.2008 u 12:15
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Knjigu treba promatrati kroz kontekst vremena u kojem je nastala (početak 80-ih), a to je doba opće fascinacije modernom tehnologijom koja je iznjedrila u svakom pogledu superiorni novi audio medij. Znamo svi koliko je to daleko od istine. A likova uvijek ima svakakvih.

Slažem se,nego moja asocijacija ide u pravcu da ta knjiga je danas neupotrebljiva iako se tada čitala u dahu i bez treptanja.Postoji danas literatura prema kojoj imamo možda jednaki stav a za 20 godina joj se nasmijat (doduše za 20 god.se nebum više nićeg sječal) ,valjda kužite kaj oču reć.

Objavio: Zmija
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 12:19
Naslov je Z A K O N   

Objavio: butros gali
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 12:25
Jova Regesak,  nikad ćul  za njega?   

Datum objave: 09.prosinac.2008 u 12:29

Edit: Regasek

da mi je znati koja se truba sjetila maknuti Edit

Editirano, ljeta gospodnjeg 2008, mjeseca gospodnjeg 12, danja gospodnjeg 09,  u vremenu oko 12:30,  popio dvije kave sa slagom, sendvić od sušene vratine izio cijeli

Objavio: Dubravko
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 12:52
Originalno postano od strane člana: DrBo 2 DrBo 2 napisao:

Slažem se,nego moja asocijacija ide u pravcu da ta knjiga je danas neupotrebljiva iako se tada čitala u dahu i bez treptanja.Postoji danas literatura prema kojoj imamo možda jednaki stav a za 20 godina joj se nasmijat (doduše za 20 god.se nebum više nićeg sječal) ,valjda kužite kaj oču reć.

Ta je knjižica i dan danas itekako upotrebljiva. Iznimka su neki mali dijelovi o tehnologijama koje su tada bile u pelenama, ili o nekima koje su od tada nestale, ali njen veći dio bavi se općim područjima hi-fi-ja koji se uopće nije mijenjao.

Datum objave: 09.prosinac.2008 u 13:30
Originalno postano od strane člana: Dubravko Dubravko napisao:

Ta je knjižica i dan danas itekako upotrebljiva. Iznimka su neki mali dijelovi o tehnologijama koje su tada bile u pelenama, ili o nekima koje su od tada nestale, ali njen veći dio bavi se općim područjima hi-fi-ja koji se uopće nije mijenjao.

Nisam mislio doslovno neupotrebljiva nego npr:
ako se dobro sječam ima 20 str.o kotačićima u kazetofonu ,azimutu ... a malo je ljudi koji ga uopče imaju.
S druge strane ovaj forum može biti mjerilo,ako čovjek pogleda koliko se koplja lomila oko kabela a tek koliko km.teksta o njima pisalo.Baš se ne sječam da je bilo spomena o njima u knjizi.Evo Eko ima knjigu pa  neka nam javi ! 

Objavio: Dubravko
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 14:23
Od 260 stranica, 30 je kazetofon, i još 30 zvuk u pokretu i CD. Odnos korisnog i zastarjelog je oko 3.5:1. Ne kažem da se u svemu slažem s autorom, ali znao sam tamo naći rečenica koje sam nekoć u čitanju preletio, a godinama nakon toga shvatio da sam i sam došao do toga, ali na teži ili preskup način. 

Ima i o kabelima, otprilike u udjelu koliko i treba i rečeno ono najbitnije. A ako se i tada slušao dobar zvuk (a je), a o kabelima se općenito malo raspravljalo (a je), i to nešto govori.

Objavio: Mate
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 14:26

Odlična knjiga. Davno sam je posudio nekoj stoki sitnog zuba koja je nikad nije vratila. I naravno, ne vraća niti se javlja. A ja zaboravio kome posudio. Tipično.

Moj pokojni dido Mate je u konobi imao komad šperploče obojane u crno koji je visijo na zidu i komad krede.
Ondak je na tu ploču pisao što je kome i kada pozajmio.
To je bilo 'iljadu devetstotina dvaes pete na ovamo.

Objavio: zook
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 14:59
apparatus nema konobu.
ja vidio svojim očima dvi iljade šeste.

-------------
đez je limunada

Objavio: Pixy
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 15:07
Moja preporuka je za knjigu iz 1994.god.
MILAN RUPIĆ : O DOBROM ZVUKU
                       KAKO GA OSTVARITI I ZADRŽATI

Objavio: Notax
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 17:02
Originalno postano od strane člana: Pixy Pixy napisao:

JEL' POMINJE  ML? 

-------------
    E=mC^2 +/-3dB

Objavio: catalyst
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 17:12
Kako ne Notax,strana 274 i stavio sličicu!

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 09.prosinac.2008 u 17:19
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

apparatus nema konobu. ja vidio svojim očima dvi iljade šeste.

A 2008.?  Senilac.

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2008 u 17:55
Fala ti svevišnji na Tehnička Knjiga Beograd

Dr. Božo Metzger "Radio priručnik za amatere i tehničare", III izdanje 1983.
Miodrag Đ. Mihajlović, "Tranzistorski NF pojačivači", II izdanje 1976.
Josip Klobučar, "Instrumenti za VIS", IV izdanje 1979.
Husnija Kurtović, "Ozvučavanje", IV izdanje 1981.
Borislav Šesterikov, "Stereofonski radio prijemnici", II izdanje 1984.

Objavio: maltus
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 18:07
Originalno postano od strane člana: Mate Mate napisao:

Fala ti svevišnji na Tehnička Knjiga Beograd

Dr. Božo Metzger "Radio priručnik za amatere i tehničare", III izdanje 1983.

Isso, Miki!
Kak' da si moj ormar prevrnul i ovo ispalo !
Fali jos jedna prefina, moral bum je najti, samo treba vremena

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: Eko Eko
Datum objave: 09.prosinac.2008 u 18:41
@ Dr. Božo Metzger "Radio priručnik za amatere i tehničare", III izdanje 1983.

Mate, legendo, gledam ovo i suze mi idu na oči. Sve sam te knjige nekad i sam imao, a sada ne znam gdje su. Da nisi prije 20-ak godina prolazio kroz Osijek ?
Čak sam po nacrtu iz "Instrumenti za vis" napravio ovo:

Fale još strune, pojačalo i par piva da se sjetim ona tri akorda što sam znao
I iz ovoga bi se i danas dalo štošta naučit:

-------------
oGooglao sam

Datum objave: 09.prosinac.2008 u 19:06
Originalno postano od strane člana: Eko Eko Eko Eko napisao:

....Čak sam po nacrtu iz "Instrumenti za vis" napravio ovo:Fale još strune, pojačalo i par piva da se sjetim ona tri akorda što sam znao ...

AAAAAAAA ružna li jeeeeeeee.

Moram iskopat negdje CB fotke na kojima se vidi moja.

Objavio: Gašo
Datum objave: 10.prosinac.2008 u 10:37
Originalno postano od strane člana: Zmija Zmija napisao:

Naslov je Z A K O N   
Zvuči ko lovačka knjiga

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 10:47
Tu svu starinsku slavensku literaturu lagano možete bacit u smeće jer je u 90% slučajeva puna nebuloza.

Tko hoće malo čitati kvalitetne literature preporučam Audio & HiFi handbook: Third edition  Iana R. Sinclaira u izdanju Newnes-a.
Imam PDF od 4,8Mb pa tko želi.....

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 10:52
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

JEL' POMINJE  ML? 

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 10:55
Rupićeva je odlična knjiga pisana s gledišta konzumenta(novinara) za konzumente.

"O dobrom zvuku" Ozrena Bilana je više inžinjerski pisana i bolje objašnjava stvari ukoliko imate podlogu u fizici i matematici. Po meni bolja knjiga iako potpuno različita od Rupićeve.

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 10:56

JEL' POMINJE  ML? 

Da pominje, ima i slikica

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 11:04
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Tu svu starinsku slavensku literaturu lagano možete bacit u smeće jer je u 90% slučajeva puna nebuloza.

Tko hoće malo čitati kvalitetne literature preporučam Audio & HiFi handbook: Third edition  Iana R. Sinclaira u izdanju Newnes-a.
Imam PDF od 4,8Mb pa tko želi.....

Ja zelim i lepo prosim na emajl

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 11:50

Tu svu starinsku slavensku literaturu lagano možete bacit u smeće jer je u 90% slučajeva puna nebuloza.Tko hoće malo čitati kvalitetne literature preporučam Audio & HiFi handbook: Third edition  Iana R. Sinclaira u izdanju Newnes-a.Imam PDF od 4,8Mb pa tko želi.....

100% se slažem s tobom Gashiwata.
Nikad nisam ništa po tome napravio, ali to je bila gotovo jedina dostupna literatura. Neka se ne uvrijede kolege sa istoka, ali je Tk Beograd objavljivala tehničke priručnike iz svega i svačega, pri čemu niti sadržaj niti autori nisu baš bili "top of the art" . Istovremeno je postojala i Tk Zagreb koja očito nije bila jednako stimulirana i moćna da objavljuje tako puno. Ali zato su ona rijetka izdanja iz Tk Zagreb bila vrhunska.
Slažete li se?

Budući ti je ta handbook u tako pristupačnom formatu, šalji i meni, makar nisam nešto previše 'zainteresovan'

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 13:51

JEL' POMINJE  ML? 

Da pominje, ima i slikica

Pa zna čovik ča je dobro.

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 14:50
Pixy a od kada si ti u doticaju s ML-om?  Dali si postao pobornik prije jednog do dva destlječa ili od kad si kupio taj inegrirac?

Daj mi reci pod kojim imenom se kriju največi dragulji gospona s navedenim inicijalima u doba kad je bio pun nadahnuča i entuzijazma.

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 15:07
http://www.youtube.com/watch?v=0e14YzXxpcw - http://www.youtube.com/watch?v=0e14YzXxpcw  

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 15:18

Pixy a od kada si ti u doticaju s ML-om?  Dali si postao pobornik prije jednog do dva destlječa ili od kad si kupio taj inegrirac?

Daj mi reci pod kojim imenom se kriju največi dragulji gospona s navedenim inicijalima u doba kad je bio pun nadahnuča i entuzijazma.

Od kad sam se rodija....

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 15:27
Od kad si se rodija?

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 16:36

Od kad si se rodija?

Šta ti to ponavljaš ka tovar ili...

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 17:15
kao......ili

-------------

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 17:56
GASOOOOOOOO !!!
Jel ce biti mozda uslisana moja molba, plz

-------------

Objavio: altair
Datum objave: 10.prosinac.2008 u 20:22

To je bar lako ... http://www.mediaking.hr/vijesti/hi-tech/audio-i-video/1252-moderna-dvd-mikrolinija-iz-lg-a- - LG  

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 20:28
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

To je bar lako ... http://www.mediaking.hr/vijesti/hi-tech/audio-i-video/1252-moderna-dvd-mikrolinija-iz-lg-a- - LG  

Majstor je majstor...

Objavio: barica
Datum objave: 10.prosinac.2008 u 20:53

-------------
EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1

Datum objave: 10.prosinac.2008 u 22:39
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

To si ti kupi i uživaj, ljubim te u Cello.

-------------

Objavio: altair
Datum objave: 10.prosinac.2008 u 22:42

To si ti kupi i uživaj, ljubim te u Cello.
Eh, da mi je te pameti prije bilo ... ne znam samo ima li phono ulaz

Objavio: Supersaša
Datum objave: 11.ožujak.2009 u 17:19

Ako netko ima Klang+Ton broj 6/97 bi zamolil da mi se javi na PM...

Na naslovnici je Heil AMT 1...

Puno hvala!

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Objavio: Pravednik
Datum objave: 11.ožujak.2009 u 21:40
Šteta što Milan neće izdati novo izdanje svoje knjige. Zabrijao je u fotografiji i hi-fi ga više toliko ne veseli.

-------------
Veni, Vici, Abii

Objavio: brancro
Datum objave: 12.studeni.2009 u 14:43

Jedamput godišnje, obično nakon sajma u Milanu izlazi ovaj kataloški pregled hi fi uređaja i opreme gdje je moguće na jednom mjestu pronaći osnovne karakteristike i informacije o stvarima vezanim uz naš hobi. Prošlogodišnji primjerak ( 2008/2009 ) nisam uspio pribaviti pa želim zamoliti ako netko od kolega forumaša bude u prilici nabaviti jedan ovogodišnji primjerak viška da mi ga ustupi uz odgovarajuću nadoknadu. Dodatne informacije na PM.

Datum objave: 16.prosinac.2009 u 10:07
Pa prvo se oboružaj konjskim živcima  i sredstvima za smirenje po izboru (jeger, jogurt,  lekadol, lake ili teške supstance i sl),  ako se misliš upustiti u nabavku edicije za 2010.  Prije su kao i sav poslovni svijet tržili sa karticama,  tako da sam u 9 mjesecu , baš kao i obično na spomenuti način izvršio naruđbu. Nakon  dva mjeseca neisporuke,  nakon više učestalih poziva,  dobio sam obavijest da više ne posluju kartično, te da postoji opcija uplate doznakom na njihovu banku.   Daljne sporazumjevanje  opet iziskuje odlično poznavanje talijanskog jezika (jel postoji i jedan talijan u Italiji koji govori engleski? ) ,  pa opet nači nekoga ko je spreman izdiktirati točno sve potrebe podatke o banci da bi se mogla izvršiti uplata.  No kad se i to prebrodi (tj. izvrši uplata nakon treće posjete banci- uzrok dostavljeni  krivi podaci ) ,  zvanje da je uplaćeno tad i tad ,  i kad misle konačno poslati primjerak za 2010 .  Sve u svemu početna investicija u omiljenu tiskovinu  od 85 kn,  već je ugrubo narasla na 200 kn.  Srećom da se posluje sa kulturnim svijetom,  tako da bi od početka naruđbe do isporuke moglo proči samo 3,4 mjeseca što i nije tako loše.  
Onako usput nevezano u stilu oglasa, a opet uključivo utemu , ko ima puno love,  imam sve primjerke godišta koji su izašli,  200 kn  komadu , isključivo u kompletu,  pa ako ima koji interesent , ostalo na PM.

Datum objave: 16.prosinac.2009 u 10:24
200kn po komadu pa puta koliko? 25 godina? Nije loše za gomilu starog papira.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2009 u 10:29

200kn po komadu pa puta koliko? 25 godina? Nije loše za gomilu starog papira.
,  pa kad za krš od sansui&marantz ,  koji su usput i nabavljivi,  a bili su i rangu iznad philips&grunding uradka,  a ispod ostalih ,  spomenute tiskovine su nenabavljive,   kolekcionarske,  tako da i cijenu od 200 kn po komadu smatram čistom bagatelom i rasprodajem hi fi baštine.

Datum objave: 16.prosinac.2009 u 10:32
Ajd dobro. Kužim. Kulturna baština i vrijedi suhoga zlata. Nema tu spora niti prijepora.

-------------

Datum objave: 16.prosinac.2009 u 10:41

Ajd dobro. Kužim. Kulturna baština i vrijedi suhoga zlata. Nema tu spora niti prijepora.
, pa naravski , što drugo?

Datum objave: 02.prosinac.2010 u 13:38
Da malo osvježim temu,  audioguidu hi-fi  za 2010-2011  može se jednostavno kupiti  putem "košarice"  na  http://www.audioreview.it/ - http://www.audioreview.it  .   Vidim da su napravili i dodatni napor te izdali specijalizirane tiskovine koje se bave  pregledom analognih  i cijevnih komponenti.   Poštarina je povoljna ,  ukupna cijena najskupljih časopisa sa uključenom poštarinom (sporijom opcijom ) je ~ 10-15 eur-a,  tako da u roku tjedan dana , naručeno bi trebalo doći na kućnu adresu. 
Ajde konačno su se modernizirali da se ne mora plaziti od kioska do kioska po Italiji. 

Datum objave: 02.prosinac.2010 u 17:41
Originalno postano od strane člana: butros gali butros gali napisao:

Da malo osvježim temu,  audioguidu hi-fi  za 2010-2011  može se jednostavno kupiti  putem "košarice"  na  http://www.audioreview.it/ - http://www.audioreview.it  .   Vidim da su napravili i dodatni napor te izdali specijalizirane tiskovine koje se bave  pregledom analognih  i cijevnih komponenti.   Poštarina je povoljna ,  ukupna cijena najskupljih časopisa sa uključenom poštarinom (sporijom opcijom ) je ~ 10-15 eur-a,  tako da u roku tjedan dana , naručeno bi trebalo doći na kućnu adresu. 
Ajde konačno su se modernizirali da se ne mora plaziti od kioska do kioska po Italiji. 

Za vlasnike iPad-a dobro je znati da se taj se časopis može besplatno skinuti i čitati na iPad-u.
http://bit.ly/gKmchq - o iPad inačici pogledati ovdje

-------------

Objavio: Pravednik
Datum objave: 02.prosinac.2010 u 20:59
Koja još literatura postoji za Androida i iPhone?

-------------
Veni, Vici, Abii

Datum objave: 02.prosinac.2010 u 22:08
Originalno postano od strane člana: Pravednik Pravednik napisao:

Koja još literatura postoji za Androida i iPhone?

Audio Natali (za iPad i za iPhone) http://www.audionatali.it/home.cfm - http://www.audionatali.it/home.cfm

Za iPhone:
Car&Hifi
AVguide http://www.avguide.com/ - http://www.avguide.com/
Klang + Ton
Reson http://www.reson.de/ - http://www.reson.de/
LP Magazin
Lautsprecher

Svi su besplatni. Među njima ima i kataloga i recenzijskih magazina.

-------------

Objavio: domany
Datum objave: 07.prosinac.2010 u 20:41
Pročitajte http://www.audiopuls.hr/clanci/razno/da_ili_ne.html - ovo
Pročitajte, ne morate sa sa svime složiti ili nedaj bože, identificirati! 

-------------
'U potrazi za žicom'

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net