Ispiši stranicu | Close Window

Kazetofoni

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Retro audio
Opis foruma: Povijest Hi-Fi-a.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=11188
Datum ispisa: 28.srpanj.2017 u 16:53
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Kazetofoni
Objavio: Tube
Tema:: Kazetofoni
Datum objave: 13.rujan.2009 u 10:40
Pozdrav!

Ovo je vjerojatno namijenjeno starijim audiofilima.

Jel bi mi htjeli reći vaše mišljenje o kvalitetnijim kazetofonima koje ste isprobali?

Koji vam se najviše svidio, imao bolji zvuk, kvalitetniji mehanzam...

Odgovori:
Objavio: Edison
Datum objave: 13.rujan.2009 u 10:48
Pricekaj dok se javi dvv. Neces proci ispod dva ekrana teksta... 

Datum objave: 13.rujan.2009 u 11:10
Čekam...

Objavio: maltus
Datum objave: 13.rujan.2009 u 12:24
Evo za pocetak :

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10275&KW=marantz&PID=317725#317725 - http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10275&KW=marantz&PID=317725#317725

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: catalyst
Datum objave: 13.rujan.2009 u 12:36
Originalno postano od strane člana: Tube Tube napisao:

Pozdrav!

Jel bi mi htjeli reći vaše mišljenje o kvalitetnijim kazetofonima koje ste isprobali?

Ja imam Sony tck 6 es,zaista je rađen poput tenka,ima dolby-s-,svira odlično,analogni zvuk,no imao sam prije toga Tandberg tcd 330,koji je sa dolbijem b imao jednak zvuk,čini mi se da je to bio bolji kazetofon,no imao je manu(i to veliku) da se na play cijeli mehanizam sa glavama doslovno zabijao u traku,i normalno,nakon godina rada  razlohali se ležajevi od fosoforne bronze kroz koji idu capstani,te je zatezao.Patio je i od pregrijavanja,te sam dodao hlađenja.No za sud o kazetofonima ,netko ti treba reći nešto o Nakamichi-ju,jer su oni očito kategorija za sebe.Ja volim vrlo često slušati moj Sony,nekako me vrati u stara  vremena.

-------------
Nosce te ipsum

Objavio: Kale
Datum objave: 13.rujan.2009 u 13:36
    Nas clan Stabist je "upao" u lijepu kolekciju kazetofona Na susjednon forumu ima vrlo zanimljiv thread u vezi toga!

Objavio: Gašo
Datum objave: 13.rujan.2009 u 14:21
Nisam naišao na robusniju, trajniju i bolju mehaniku od one koju su imali Studer i Revox kazetaši. Zvuk također jedan od najboljih među kazetašima.

A721

http://www.studerundrevox.de/images/content/studer_weitere_produkte/studer-a710-04.jpg - Mehanika

O zvuku formata nebi pričao.

Datum objave: 13.rujan.2009 u 15:28
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nisam naišao na robusniju, trajniju i bolju mehaniku od one koju su imali Studer i Revox kazetaši. Zvuk također jedan od najboljih među kazetašima.

A721

http://www.studerundrevox.de/images/content/studer_weitere_produkte/studer-a710-04.jpg - Mehanika

O zvuku formata nebi pričao.

-------------

Datum objave: 13.rujan.2009 u 17:00
Marantz još nisam isprobao. Izvana mi djeluje kao da je bio izvrstan uređaj (9xxxx).

Ja sam prvo ugledao taj 6es, to je bio moj ulazak u audiofilske vode.
Imao je bolji zvuk od linija koje sam prije toga isprobavao.
Dok sam pregledavao forume, onda sam naišao na mišljenja da je Nakamichi imao čistiji zvuk od Sony-ja, a opet da je od Nakamichi-ja bolji Studer (ili Revox).

Svaki kazetofon ima drukčiju kvalitetu zvuka. Na to sam mislio, ne na njegovu usporedbu s drugim audio formatima.

Kod Studera mi se svidjelo lako umetanje kazete i mekani gumbi, zvuk nisam isprobao jer velika je razlika od kazete do kazete...
Nakamichi je imao puno mogućnosti namještanja snimanja, Sony opet djeluje nekako jednostavno kod upotrebe...

Mislio sam koristiti jedan za presnimavanje starih kazeta, a na drugom upotrebljavati samo nove kazete.

Objavio: altair
Datum objave: 13.rujan.2009 u 17:41
Originalno postano od strane člana: Kale Kale napisao:

Nas clan Stabist je "upao" u lijepu kolekciju kazetofona Na susjednon forumu ima vrlo zanimljiv thread u vezi toga!
Je, krenuo je viteskim putem ... ganja "zmajeve". Na kojem forumu se javio? Daj neki link ...

Datum objave: 13.rujan.2009 u 17:50
Jesam ja to dobro shvatio: Stabist koristi kazetofone za slušanje?

Lijepo da ih još netko koristi, da nisam ja jedini... :)

Datum objave: 13.rujan.2009 u 18:49
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Je, krenuo je viteskim putem ... ganja "zmajeve". Na kojem forumu se javio? Daj neki link ...

Evo ga...
http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=15363&sid=6efc32c9ad8bfd13e97d45d10be0e195&start=0 - http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=29&t

Datum objave: 13.rujan.2009 u 18:59

Jesam ja to dobro shvatio: Stabist koristi kazetofone za slušanje?

Lijepo da ih još netko koristi, da nisam ja jedini... :)

Aaaa ima nas mnogo vise nego mislis
Samo cu ti kazati da mi je u automobilu jos Flip-Down Kenwood radio-kazetofon star preko 8 godina (a mozda i vise)

A vidi moga ponosa i diku:
http://www.audiokarma.org/forums/showpost.php?p=1135254&postcount=1 - http://www.audiokarma.org/forums/showpost.php?p=1135254
Plus jos jedan trakas Akai GX635D

Objavio: alex67
Datum objave: 13.rujan.2009 u 19:04

Pozdrav!

Otidji na

http://www.hifi-forumi.com

vintage odeljak i naci ces dosta opisa razlicitih dekova. Ili da selimo ekipu i ovde?

Datum objave: 13.rujan.2009 u 19:06
Originalno postano od strane člana: alex67 alex67 napisao:

Otidji nawww.hifi-forumi.com vintage odeljak i naci ces dosta opisa razlicitih dekova. Ili da selimo ekipu i ovde?

Je, je, sto jest, jest... tamo je jaka TAPE ekipa...

Datum objave: 13.rujan.2009 u 19:09

Otidji nawww.hifi-forumi.com vintage odeljak i naci ces dosta opisa razlicitih dekova. Ili da selimo ekipu i ovde?

Je, je, sto jest, jest... tamo je jaka TAPE ekipa...

Nisam imao pojma da si mi bio tako blizu letos inace bih sigurno skoknuo da vidim starine kod tebe ( pod uslovom da primas goste).

Datum objave: 13.rujan.2009 u 19:16

Nisam imao pojma da si mi bio tako blizu letos inace bih sigurno skoknuo da vidim starine kod tebe ( pod uslovom da primas goste).

A i ja sam kasno saznao da si bio u Trogiru, tek iz teme Ljetovanje 2009... bio si 20 minuta autom od mene (i to kada je guzva na magistrali!)
Sjecas se da sam ti bio kazao da si mi bio mogao poniti nesto iz NL, nesto je bilo za mog Akaia... ja mislim NAB adapteri koje sam bio kupio u jednog nizozemca... no nisu se izgubili, ipak sam ih dobio OK   

Objavio: Archie
Datum objave: 13.rujan.2009 u 21:22
 Za sve ljubitelje kazića: http://www.vintagecassette.com/ - http://www.vintagecassette.com/

Datum objave: 14.rujan.2009 u 09:43
I da ja onda čekam dvv.-a ili da odem na onaj forum?

Datum objave: 14.rujan.2009 u 15:27
Jel se vama svidio Revox 710?

Datum objave: 14.rujan.2009 u 16:27
Uh, bas bi pasal uz moj PR99 

-------------

Objavio: VanDerGraaf
Datum objave: 14.rujan.2009 u 21:28
< ="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 11">< name="Originator" content="Microsoft Word 11"><>

evo i moje kolekcije, trenutno u stanju mirovanja, ceka se proljetno preuredenje dnevne sobe. ma nije da se puno slusaju ali ima neke magije u tome. troglavasi su izvrsni, savrseno ocuvani, dok su ostali oldtimeri zreli za generalno ciscenje (ispravni su). uheri su posebna prica. nabavio sam nekoliko razlicitih modela koji uopce nisu koristeni, ali im zbog neprikladnog smjestaja treba malo glanca. ovaj uher univesal, mono model, nije uopce imao traku na glavi, osim sad za probu. imam i jedan reporter 4000, nije na slici, u originalnom pakovanju (kutija, stiropor, najlon, pribor), nikad koristen. probao sam i sve je ok, ali kad se stavi traka malo steka, trebalo bi zamjenit gumice. Ima stranica na webu gdje je testiran zajedno sa nagrom i stellavox-om. Zadnji je, ali je lijepo kad te neko uopce usporeduje s takvim drustvom . nece poslat slike. evo sta je u kolekciji:

Pioneer CT-S620

JVC TD-V711

Teac 5030

Aiwa Excelia 009

Tascam 122 MK III

Harman Kardon 2500

Sanyo plus D 65

Grundig TK 141 (kolutas)

Sharp (neznam oznaku, a nije mi ovdje, kolutas je)

Uher Universal lehrgerat (kolutas)

Uher 4200 reporter

i jos dva nekoristena mikrofona u originalnom pakovanju, slusalice sa mikrofonom (neznam kvalitetu jer je din ulaz), mixeta i jos neke sitnice, ovo zadnje sve od Uhera.

Uher 4000 reporter (novi)

-------------
If you own an expensive hi-fi system but only a few "audiophile" recordings either something is wrong with your system... or with you.
Enjoy the music!

Datum objave: 14.rujan.2009 u 21:49

-------------
If you own an expensive hi-fi system but only a few "audiophile" recordings either something is wrong with your system... or with you.
Enjoy the music!

Datum objave: 14.rujan.2009 u 21:51

-------------
Enjoy the music!

Datum objave: 14.rujan.2009 u 21:52

-------------
Enjoy the music!

Objavio: Apparatus
Datum objave: 14.rujan.2009 u 22:23
Lijepo, lijepo. Imam ih i ja nekoliko. Skupljaju paučinu.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 14.rujan.2009 u 22:53
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

ma pokrijem ih pa se ne prase. kao sto sam napisao, doci ce oni na red, samo da preslozim dnevnu .bar oko praznika, da malo osvjetljavaju sobu

-------------
Enjoy the music!

Datum objave: 14.rujan.2009 u 23:19

da nemas koji kolutas viska ?

-------------
Enjoy the music!

Objavio: accuphase
Datum objave: 15.rujan.2009 u 02:24
Legende, glavom i bradom:
http://k-nisi.hp.infoseek.co.jp/deck.htm - http://k-nisi.hp.infoseek.co.jp/deck.htm

-------------
Sve za žireve, Žireve ni za šta.

Datum objave: 15.rujan.2009 u 10:47
VanDerGraaf, jesi li ih nabavio kod nas ili izvana?
I ja sam si mislio kupiti nagru.

Proizvode li se još trake za magnetofone?

Objavio: White Face
Datum objave: 15.rujan.2009 u 15:29

Sa Technicsom Mod. RS-615 sam davne 79g proveo dosta vremena.

Nakamichi 1000 zxl je ostao neostvarena želja…

-------------
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.

Datum objave: 15.rujan.2009 u 15:46
Originalno postano od strane člana: VanDerGraaf VanDerGraaf napisao:

da nemas koji kolutas viska ?
Nemam. Nikad ga nisam imao. Kanio sam pribaviti jednoga, ali je razum prevladao jer mi treba poput drvene noge.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 15.rujan.2009 u 19:48

VanDerGraaf, jesi li ih nabavio kod nas ili izvana?
I ja sam si mislio kupiti nagru.

Proizvode li se još trake za magnetofone?

sve sam kupio ovdje. od kud su dosli Uheri neznam, samo znam da covjeka nisu zanimali. dobio sam i nekoliko neotvorenih Ampex traka a vidim da ih ima na ebayu. nagre su skupe, nedavno sam gledao na ebay, cijena je bila oko 1150 eura, mislim da aukcija nije bila jos gotova. za ovaj moj uher sam nasao link gdje kaze: cijena 1973 = 600 DM, cijena 1999 = 1200 EU. misli se na takvo kolekcionarsko stanje, znaci nekoristen primjerak.

-------------
Enjoy the music!

Datum objave: 15.rujan.2009 u 19:56
Nisam znao da još ima nekorištenih primjeraka, mislio sam da su korišteni (vidio sam da piše nekorišteno, ali sam mislio da je to neki trik).
Ja sam vidio trostruku cijenu prije dosta vremena, pa sam odustao. Kada vidim ovu digitalnu "kvalitetu", onda sam se opet predomislio, pa ću ga vjerojatno nabaviti nakon dužeg vremena...
Primijetio sam da ima dosta sakupljača, sakupljate li vi te uređaju da biste ih koristili ili vam sluše za ukras?

Datum objave: 15.rujan.2009 u 20:06

Nisam znao da još ima nekorištenih primjeraka, mislio sam da su korišteni (vidio sam da piše nekorišteno, ali sam mislio da je to neki trik).
Ja sam vidio trostruku cijenu prije dosta vremena, pa sam odustao. Kada vidim ovu digitalnu "kvalitetu", onda sam se opet predomislio, pa ću ga vjerojatno nabaviti nakon dužeg vremena...
Primijetio sam da ima dosta sakupljača, sakupljate li vi te uređaju da biste ih koristili ili vam sluše za ukras?

ima nekoristenih. naleti se na poneki. zato im i je vrijednost tolika. i ovaj je novi, samo nije u originalnom pakovanju a to mu rusa vrijednost. uostalom, taj je mono pa i ne spada u hi-fi, mada je kolekcionarski primjerak.

radi se o sakupljanji, toliko ih nemogu koristiti , ali ponekad i zasviraju. imam i nekoliko ljepih tunera, gramofona, equalizera i slicnih uredaja.

-------------
Enjoy the music!

Objavio: catalyst
Datum objave: 15.rujan.2009 u 20:12
A što mislite o ovome Revoxu h 11?

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 15.rujan.2009 u 20:19
Ja sam ga planirao koristiti. :)

Datum objave: 15.rujan.2009 u 20:41
Koristim ih i danas , prvenstveno za prebacivanje skupih 180 g izdanja ,da ne rabim ploce previse kao i za reprodukciju starih traka . Za snimanje CD-a ih ne koristim....

Datum objave: 15.rujan.2009 u 21:16
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

A što mislite o ovome Revoxu h 11?

lijepo dizajnirano. potrazio sam vece slike na netu i zaista je lijep. nisam ga do sada vidio.

ovako izgleda excelia na dnevnom svjetlu

-------------
Enjoy the music!

Datum objave: 16.rujan.2009 u 11:15
Ja sam vidio na internetu prije par godina posljednji Studer kazetofon. Neznam, mislim da je isto bio H serija. Imao je futuristički dizajn.

Datum objave: 16.rujan.2009 u 15:31
Originalno postano od strane člana: VanDerGraaf VanDerGraaf napisao:

ima nekoristenih. naleti se na poneki. zato im i je vrijednost tolika. i ovaj je novi, samo nije u originalnom pakovanju a to mu rusa vrijednost. uostalom, taj je mono pa i ne spada u hi-fi, mada je kolekcionarski primjerak.

radi se o sakupljanji, toliko ih nemogu koristiti , ali ponekad i zasviraju. imam i nekoliko ljepih tunera, gramofona, equalizera i slicnih uredaja.

Jel se netko sjeca filam "PRISLUSKIVANJE"

-------------

Datum objave: 16.rujan.2009 u 15:38

A cuj, u mladosti nije bilo novcica, nisam bil neki radio ili TV studio da SMIJEM kupiti REVOX-a !
Sada sam nabavil jednog PR99 da ga IMAM. Tu i tamo mi dopadne u sake neka vrpca pa je preslusam i ev. digitaliziram. Jos sam sa smeca spasil jednog VIKING OF MINEAPOLIS-a tip STEREO88. Lampas iz '64, radi na 110V i viden u par filmova (Egzorcist i neki film na nosacu aviona).
A zakaj? To ti nemrem opisati, nego

-------------

Datum objave: 16.rujan.2009 u 15:51
U redu. Hvala na odgovorima.

Datum objave: 27.rujan.2009 u 16:45
Prije desetak godina došao sam u posjed jednog jednostavnog Technicsa RS-M7. Ispravan ali jako prljav. Nalon čišćenja zamijenio sam gumicu i radi bez greške. Jedini problem je koncentrična kapica Rec L/R koje nema. Ako netko ima takav rashodovani ili zna gdje ima dijelova za njega, bio bi mu zahvalan.

Datum objave: 28.rujan.2009 u 21:39
Evo malo kazetofonske Studer erotike

Dakle, prednjica transporta trake i detalj oba capstana, audio glava i senzora za kraj trake. Ovi plastični djelovi je sve što se plastike tiće na toj mehanici.

Stražnja strana mehanike. Na vrhu ovo što izgleda kao motor je zapravo solenoid koji podiže masivan aluminijski blok sa glavama , pinch rollerima i stabilizatorima kazete.
Dva velika mjedena kotača su zapravo brushless motori sa hall i tacho senzorima vrtnje, po jedan za svaku capstan osovinu.

Rotor jednog od motora sa capstan osovinom.

Stator motora na kojem se nalaze pogonske zavojnice, hall senzori (s druge srane pločice), te tacho senzor (cik-cak vodovi). Vidljiv je i ležaj osovine.

na vrhu fotke opet solenoid a ispod su motori za okretanje kolutova trake, svaki za jedan kolut. Nema apsolutno nikakvog prenosa. Okretni momemt i brzinu vrtnje korigira elektronika ovisno o mehaničkom otporu odnosno struji za pokretanje motora.

Donja strana mehanike. Vidljiv je masivan aluminijski blok sa glavama i ostalim elementima transporta trake.

Još neke sitnice.

Brzinu protoka trake monitorira eletronika sa qurtznom vremenskom bazom.
Točnu napetost trake održava servo sklop prema podacima koje dobiva sa oba hall motora.
Transport trake i njeno premotavanje događa se gotovo trenutno.

Datum objave: 29.rujan.2009 u 06:52
Ovo na slikama je tesko ko moj cijeli Marantz SD4000 a on bas i nije od plastike 

-------------

Objavio: alenvprekršku
Datum objave: 29.rujan.2009 u 08:35
Gašo,
to nije erotika. To je dalekometno topništvo.
Čestitam, ako je tvoj.

-------------
http://www.myaudioshop.si/forum_slo/posti/high_end/bangolufsen_od_iskre_do_ikone/page/9/#pid469 - B&O

http://brickset.com/sets/ownedby-alenvprekrsku/ - LEGO

Datum objave: 29.rujan.2009 u 08:37
Aha, još nešto. Vladaš makro fotografiranje. Kapu dole.

-------------
http://www.myaudioshop.si/forum_slo/posti/high_end/bangolufsen_od_iskre_do_ikone/page/9/#pid469 - B&O

Datum objave: 29.rujan.2009 u 08:44
Originalno postano od strane člana: alenvprekršku alenvprekršku napisao:

Samo da znas kaj je u drugom zivotu (nemoj nikom rec : fotograf)

-------------

Datum objave: 29.rujan.2009 u 09:07
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Ovo na slikama je tesko ko moj cijeli Marantz SD4000 a on bas i nije od plastike 
Ovo na slikama je ipak profi engine, a ne zabavna elektronika.

-------------

Datum objave: 29.rujan.2009 u 09:25

Ovo na slikama je ipak profi engine, a ne zabavna elektronika.

Hej, ja govorim o tonazi

-------------

Datum objave: 29.rujan.2009 u 09:40

Samo da znas kaj je u drugom zivotu (nemoj nikom rec : fotograf)

E, sad vas več dvojicu poznajem.
Stvarno volim kvalitetno odrađenu fotografiju.
Bravo fantje!

-------------

Datum objave: 29.rujan.2009 u 18:18

Nije to ništa specijalno, i nisam profi fotograf. Volim se igrati.

Evo jedan moj stari http://fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=1123&list=4675&element=31439 - analogni macro .

Datum objave: 29.rujan.2009 u 18:59

Nije to ništa specijalno, i nisam profi fotograf. Volim se igrati.Evo jedan moj stari http://fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=1123&list=4675&element=31439 - analogni macro .

Nagra mi se najviše svidjela. Bravo!
Pozivam i ostale da si pogledaju galeriju.     

-------------

Datum objave: 29.rujan.2009 u 20:49
A evo moj  http://www.fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=278&list=5066 - http://www.fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=278&list=5066
DIGITALNI MACRO :)

-------------

Datum objave: 30.rujan.2009 u 06:29
Ispričavam se zbog dubokog offtopičarenja. Kao i u stvarnosti, tema otpliva nekamo daleko.
Maltus, tvoje uradke sam pogledao več i prije. Svaka čast.
Dobro vam radi "treče oko", obadvojici!

Moje preporuke svima da "bace oko". 

-------------

Objavio: Joby
Datum objave: 30.rujan.2009 u 09:34

Nije to ništa specijalno, i nisam profi fotograf. Volim se igrati.

Evo jedan moj stari http://fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=1123&list=4675&element=31439 - analni marko .

Datum objave: 30.rujan.2009 u 09:52
Znam da si nisi mogao pomoći, ali si ipak moderator

Objavio: Joby
Datum objave: 30.rujan.2009 u 10:21
Pitanje:
kaj će nekom kazić?

Datum objave: 30.rujan.2009 u 10:24
A kaj ce nekom reel-to-reel ?

-------------

Datum objave: 30.rujan.2009 u 10:32
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Pitanje:
kaj će nekom kazić?
Neće.

Objavio: gord
Datum objave: 26.studeni.2009 u 00:04
Ovo su legende koje zaslužuju divljenje.

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Objavio: apogeios
Datum objave: 26.studeni.2009 u 07:22
member_profile.asp?PF=3023&FID=14 - gord

Mozemo i ovog lepotana da dodamo
Dek koji sam godinama jurio bez uspeha, jako redak..

Datum objave: 26.studeni.2009 u 22:37

apogeios

Ovaj "tvoj " luxman dizajnerski gledano mi je standardan-"dosadan" mnogo puta viđeno ...   za moj ukus ovi  iznad njega su dizajnerski  za klasu ljepši a posebno onaj zlatni .  

E sad koji bolje svira ....

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Datum objave: 26.studeni.2009 u 23:09
Sto bih jos voleo videti kod sebe od dekova su onaj gore Luxman K05 i Teac Z5/6/7000 , prvenstveno zbog dizajna.

Datum objave: 26.studeni.2009 u 23:45
Nagradno pitanje glasi:

Koji je najbolji Luxmanov dek ikada napravljen..

Datum objave: 26.studeni.2009 u 23:59
K-05?

Datum objave: 27.studeni.2009 u 00:40
X3K

Datum objave: 27.studeni.2009 u 06:50
Fakat su vjerovali u format

Objavio: 11duc
Datum objave: 27.studeni.2009 u 09:53

Pitanje:
kaj će nekom kazić?

to se i ja pitam, ali priznaj da mi je lep jutranji pogled

Datum objave: 27.studeni.2009 u 10:06
11duc

Gornji  mi je za nijansu ljepši.

Koji bolje svira?

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 27.studeni.2009 u 12:21
e to je sad druga priča , donji več 4-5 godina čeka na zamijenu gumica, gornji je tek stigao tako da odlično radi ali neke detaljnije testove još nisam radio 

Objavio: Lest
Datum objave: 01.prosinac.2009 u 21:06

Pitanje:
kaj će nekom kazić?

Ja sam ozbiljno počeo razmišljat da si nabavim jedan deck,imam hrpu bajki na kazetama iz djetinjstva (crvenkapica,mali princ,mačak u čizmama,djevojka sa šibicama,šuma striborova,....),zelio bih da mi mali moze slušat te bajke,predivne su.
Naravno,moram ga naviknut od malih nogu na dobar zvuk,tako da neki obični kazić ne dolazi u obzir

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Objavio: Silver Master
Datum objave: 01.prosinac.2009 u 21:28
Originalno postano od strane člana: Lest Lest napisao:

Pitanje:
kaj će nekom kazić?

Ja sam ozbiljno počeo razmišljat da si nabavim jedan deck,imam hrpu bajki na kazetama iz djetinjstva (crvenkapica,mali princ,mačak u čizmama,djevojka sa šibicama,šuma striborova,....),zelio bih da mi mali moze slušat te bajke,predivne su.
Naravno,moram ga naviknut od malih nogu na dobar zvuk,tako da neki obični kazić ne dolazi u obzir
Uzmi malcu ovu igračku:

...danas jeftino i ništ obično...

-------------
Keksić!!!!!!!   

Objavio: Lest
Datum objave: 02.prosinac.2009 u 07:09
Iskopao sam na poslu ovog Denona DN-770R

U odličnom je stanju!Mislim da će me dobro poslužit,sad još samo da pitam gazdu da li ga mogu "posudit"

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Datum objave: 30.siječanj.2010 u 23:20
Prije par dana pristiglo čudovište od 13,5 kg, vizuelno jako dobro, ali morat će na sistematski pregled i popravak.

Datum objave: 25.svibanj.2010 u 10:46
    Ako netkome slucajno treba TEST kazeta, sada je prilika da ih nabavi... naime na ebayu se trenutno prodaje znacajna kolicina testnih kazeta od TEACa i ABEX, i izgledaju mi vrlo dobro ocuvane!
Ja sam ih kupio 4 komada, pa cu javiti kada ih dobijem jesu li OK (sto ne sumnjam).
BTW, iko su tri ebay usera, svi su iz Kine i iz istog su "lonca" :)

Evo http://electronics.shop.ebay.com/i.html?_nkw=Test+Tape&_sacat=14962&_dmpt=BI_Blank_Media&_odkw=&_osacat=14962&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313 - L_I_N_K

BTW, jedna napomena, kada smo kod test kazeta... obvezno demagnetizirati i ocistiti glave kod upotrebe Test Traka, i to svaki put! Demagnetizacija je vazna da se i nepovratno ne unisti test traka.

-------------
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila

Objavio: bais
Datum objave: 25.svibanj.2010 u 14:16
svakako javi kakve su jer mi rejting prodavača ne ulijeva povjerenje. Nadam se da sam u krivu

Objavio: Jethro
Datum objave: 25.svibanj.2010 u 14:24
Kale, da li se ove test kazete (TEAC i ABEX) mogu koristiti na svim markama kazića ili su predviđene samo za neke marke?

I koji je po tebi demagnetizator najbolji izbor (price/performance)?

-------------
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!

Datum objave: 25.svibanj.2010 u 15:14
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

svakako javi kakve su jer mi rejting prodavača ne ulijeva povjerenje. Nadam se da sam u krivu

Rejting mu je onakav jer prodaje i stare kinenske novcice i sl, pa su mu neki dali negative feedback jer su neki navodno fake...
No kako bilo da bilo, vec su na putu ka meni sa tracking no.

-------------
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila

Datum objave: 25.svibanj.2010 u 15:20
Originalno postano od strane člana: Jethro Jethro napisao:

Kale, da li se ove test kazete (TEAC i ABEX) mogu koristiti na svim markama kazića ili su predviđene samo za neke marke?

I koji je po tebi demagnetizator najbolji izbor (price/performance)?

Naravno da su za sve kazetase! To je standardizirano.
A ja koristim stari Akai demagnetozator na struju... evo ovakav:
http://cgi.ebay.de/-/220609610694 - http://cgi.ebay.de/-/220609610694
samo moj je za 220V

-------------

Objavio: barica
Datum objave: 25.svibanj.2010 u 16:53
ITT 80 122 M
NAKAMICI RX-202E
TECHNICS RS-M63
YAMAHA KX-W 10
ovo je trenutno dostupno i lako nabavljivo

-------------
Rega dac , Aq Jaguar , Unison Research Primo , Osborne Datalink , ProAc Respons one SC

Datum objave: 25.svibanj.2010 u 20:00
Barica, pa ajde budi drug i stavi linkove...ili to čuvaš za sebe

-------------
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!

Datum objave: 25.svibanj.2010 u 20:09

A koliko ja vidim Barica je nabrojao modele kazica a ne demagnetizatora... ili ja nesto propustam...

-------------

Objavio: barica
Datum objave: 25.svibanj.2010 u 20:51

A koliko ja vidim Barica je nabrojao modele kazica a ne demagnetizatora... ili ja nesto propustam...

kale , vidim da je bilo riječi i o kazičima pa sam se želio uključiti
jethro , nema linka , ali ima broja mobača

http://www.youtube.com/watch?v=z0MgJKx5Ay0 - http://www.youtube.com/watch?v=z0MgJKx5Ay0

-------------
Rega dac , Aq Jaguar , Unison Research Primo , Osborne Datalink , ProAc Respons one SC

Datum objave: 25.svibanj.2010 u 20:57

Ma ne sve OK...radi se o kazicima...
Vezano uz demagnetizatore, onaj Akai je samo na 110V...budem još malo istražio na ebayu...hvala!

-------------

Objavio: Monét
Datum objave: 25.svibanj.2010 u 21:57
U svom kratkom hifi kazetofonskom razdoblju, evo jednog bisera: Aiwa AD-WX808. Iako dvostruki kazetofon, sa njim sam napravio zbilja odlicne snimke koje i danas cuvam, iako ih nemam na cemu vrtiti. Pored te Aiwe sam odlucio nabaviti jos jedan "pravi" jednostruki deck za pravit vrhunske snimke dok bi reproducirao na Aiwi. Donesao sam doma jedan 3-head Technics bez ikakve probe i sumnje da je to to. Drugi dan sam ga vratio razocaran sto taj predivan deck nije potukao dvostruku Aiwu :) Jednostavno, ta Aiwa je imala izvrsnu sposobnost snimanja extremnijih skokova u visokim, recimo sibilanti su ispadali ispeglaniji i bez ikakvih harsh distorzijs. Naravno, na kromicama, normalke ipak nisu to mogle.

Par stvari za izdvojiti:
- Dolby B & C
- Dolby HX Pro
- dbx (!!)
- Quick revers na oba mehanizma
- Amorfne glave
- bias podesavanje
- osvijetljenje iza kazete
- blank skip funkcija
- trazenje pocetaka pjesama itd...

Najvise sam volio TDK SA-X kromicu i sa Dolby C, to je bilo sjajno! A imam snimke i sa B, a par njih i na dbx redukciji suma, to je interesantno ;)

Nazalost ili nasrecu, 1996-ta je donijela MD standard i MDS-JE500.

-------------
A good system is about music to be respected.

Datum objave: 26.svibanj.2010 u 09:00
Kazes dbx 
Imal sam dugo godina ovaj:
http://www.soundsclassic.com/listings/1008.html - http://www.soundsclassic.com/listings/1008.html

a poslije sam nabavil ovaj:
http://www.google.hr/images?q=dbx+118&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=6MX8S6CKOc6N-AaCzoXFCw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CEwQsAQwAw - http://www.google.hr/images?q=dbx+118&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=6MX8S6CKOc6N-AaCzoXFCw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CEwQsAQwAw

koji je bil pravi pogodak za presnimavanje CD-a na kazic ili tape. Od kazete je napravil dinamiku i do 120dB.
Ovo nije reduktor suma vec compaunder tj. compresor/expander dinamike. Dolby mu nije mogel ni primirisati

-------------

Objavio: zmijoljubac
Datum objave: 05.lipanj.2010 u 08:59
Dugo godina nije bio u upotrebi..po meni, jedan od najboljih deckova...
AKAI GX 75mkII. Iznenadio sam se kad sam pustio metalku, odličan zvuk ( ili je to samo nostalgija!? )...

Isprićavam se zbog watermarka

Objavio: Gricko
Datum objave: 07.lipanj.2010 u 05:43
Pozdrav svima!Upravo takav Akai mi je došao u ruke,ali je neko petljo po glavama.Pitanje:ima li kakav majstor koji zna podesiti bias?

Datum objave: 07.lipanj.2010 u 15:05
Originalno postano od strane člana: Gricko Gricko napisao:

Pozdrav svima!Upravo takav Akai mi je došao u ruke,ali je neko petljo po glavama.Pitanje:ima li kakav majstor koji zna podesiti bias?

Oko 5 odlazim od St prema Zg. Javi mi se sutra pa cemo to srediti!

-------------

Objavio: analogija
Datum objave: 10.siječanj.2011 u 14:43

Pozdrav svim ljubiteljima traka(bilo velikih bilo malih),posjedujem odlično očuvan magnetofon REVOX B 77,ali bi ga trebalo temeljito srediti.Da li ima netko u ljepoj našoj ko se bavi restauracijom.Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Datum objave: 10.siječanj.2011 u 14:50
Ja u Zg a ti na Cubi .......
Tesko bu to islo

-------------

Datum objave: 10.siječanj.2011 u 14:55
Ma kakva Cuba,to je uletilo slučajno.Ja sam ti u Splitu

Datum objave: 10.siječanj.2011 u 16:04
A juce dosa od tamo 

-------------

Datum objave: 10.siječanj.2011 u 17:36
Sta je sa bias-om? Seta (oscilira nivo prilikom kalibracije- lose gumice za pogon trake (pinch roller) pa traka ne prelazi preko glave kako treba ) ili je opseg premali ( resenje - interno da se podesi za jedan tip trake ).

Evo male kolekcije dok je drugarev ZX 7 bio na sredjivanju

Datum objave: 11.siječanj.2011 u 07:46
A juce dosa od tamo 

Kad češ opet do Splita? i da li znaš za nekog ko sređuje REVOX-e? 

Datum objave: 11.siječanj.2011 u 08:43
Ja ih sredujem.
Pokusaj kontaktirati Luis Primu ako ti moze izaci u susret za prijevoz ovaj mjesec. Meni je to teren ali ne znam kada cu biti u blizini. Jedino da ti se javim kada sam negdje u blizini.

-------------

Datum objave: 11.siječanj.2011 u 09:25
Ja ih sredujem.
Pokusaj kontaktirati Luis Primu ako ti moze izaci u susret za prijevoz ovaj mjesec. Meni je to teren ali ne znam kada cu biti u blizini. Jedino da ti se javim kada sam negdje u blizini.

Hvala ti na odgovoru,meni nije hitno,samo mi je važno da bude redu.Aj javi mi se kad budeš dolazija(obavezno dan prije tako da se organiziram),pa da ga pogledaš i kažeš mi koliko bi me to koštalo.   

Datum objave: 11.siječanj.2011 u 09:38
Ajd napisi neki mob na PM.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net