Ispiši stranicu | Close Window

Opuštajući računalni problemi

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Ostalo
Ime foruma: Ostalo
Opis foruma: Dosad nespomenuto.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=12935
Datum ispisa: 17.kolovoz.2019 u 19:02
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Opuštajući računalni problemi
Objavio: syss
Tema:: Opuštajući računalni problemi
Datum objave: 29.veljača.2012 u 18:34
kako bi prestalo konstantno brisanje inbox poruka sa komp pitanjima, evo jedne teme gdje možemo izmjenjivati iskustva i probleme sa kompovima.

pa udarite

p.s. oni koji imaju mac i pritom ne mogu otvoriti neke web stranice, nadajmo se da neće moći ni ovu

Odgovori:
Objavio: vdem
Datum objave: 29.veljača.2012 u 18:41

Ja mislim da više problema imaju kompovi sa svojim vlasnicima...

-------------

Objavio: White Face
Datum objave: 29.veljača.2012 u 18:43
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

p.s. oni koji imaju mac i pritom ne mogu otvoriti neke web stranice, nadajmo se da neće moći ni ovu

-------------
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 18:58
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

iliti u informatičkom riječniku pod 10 svetih činjenica - do juzera je

Objavio: goran st
Datum objave: 29.veljača.2012 u 18:59
Evo maloprije još jedan BSOD ,ovaj put nije bila problem grafulja nego kad sam nedavno zblesirao matičnu(cmos) nisam disejblao integriranu zvučnu pa se driveri potukli upravo kad sam u Turskoj po kiši držao vrlo dobro treće misto!!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:00

Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

iliti u informatičkom riječniku pod 10 svetih činjenica - do juzera je
Do j(l)uzera je

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:01
ima i grafa zvučnu ;)

meni recimo nije htio komp sleepat ili se dizat iz sleepa, ne sjećam se više dok nisam ubio hdmi audio na ati-ju.

naravno saznao na teži način.

Objavio: Phil
Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:03
Kad je vec tema naceta....

Koji Win su po iskustvu najstabiljniji i najpouzdaniji, te da nema komplikacija?

Mene nekako vuce da vratim XP pro za svoj music server...

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:05
w7 bez diskusije, nakon njih win 2k.

Objavio: barica
Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:07
Originalno postano od strane člana: Phil Phil napisao:

Koji Win su po iskustvu najstabiljniji i najpouzdaniji, te da nema komplikacija?

pa podijeli pc na dva dijela xp i 7

Objavio: Dapo
Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:07

Za početak, evo ti odmah tri komada.

P.S. Nažalost vidim temu. Izgleda da je to prvi virus ikad na Mac-u.

-------------
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
http://www.gradient.fi/Gradient/Revolution_Active.html - Gradient rules!

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:08

w7 bez diskusije, nakon njih win 2k.

jel ima veze ako w7 nije genuine? nekad mi se ugasi komp iz neznam kojeg razloga? sve krepa, ko da se pregrije... a uredno sve slozeno unutra... prije imao vistu i ista stvar se dogadala, pa mislio da zbog te lose viste,... stavio w7 za novu god i opet ista situacija...

E: prije 2 god dok sam koristio XP Pro nije bilo toga

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:13

Kad je vec tema naceta....Koji Win su po iskustvu najstabiljniji i najpouzdaniji, te da nema komplikacija?Mene nekako vuce da vratim XP pro za svoj music server...

Win 7. Nikad nikakvih problema.

O Bože dragi, ja fan Mac-a da to izgovorim. Doktore, jesam li bolestan?

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:15
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Kad je vec tema naceta....Koji Win su po iskustvu najstabiljniji i najpouzdaniji, te da nema komplikacija?Mene nekako vuce da vratim XP pro za svoj music server...

To koristis neki elevator da na Mac-u tjeras Win7?

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:39

To koristis neki elevator da na Mac-u tjeras Win7?

"Elevator" se zove Parallels Desktop. Tada na Macu možeš imati instalirane i Windowse.
Fora izgleda kada na ekranu imaš Windowse, a ispod toga je logo od Applea.

P.S.
Muzički server mi je Win7. S njim upravljam preko iPada. :)

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:40

kako bi prestalo konstantno brisanje inbox poruka sa komp pitanjima, evo jedne teme gdje možemo izmjenjivati iskustva i probleme sa kompovima. 
Lukavo, nema kaj. Računaš da će javno triput razmisliti prije nego opale pa će se i broj pitanja smanjiti za 60%. Lukavo.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 29.veljača.2012 u 19:50

win 7 radi i sa prastarim kantama super , isprobano

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:02
@phil... neaktivirani w7 nakon probnog perioda znaju svakava čuda raditi pa se tako uvelo u rc verziju (release canidadte) shut down nakon 2h rada kada se w7 pojavio na policama, tako da me ne bi čudilo kako je taj mehanizam ostao i dalje na neaktiviranom punom proizvodu.

generalno je w7 iznimno dobar proizvod i s obzirom na koliko različitih konfiguracija i ping-pong hardvera mora raditi, rekao bi izuzetan.

@appy... hebiga - busted

Objavio: altair
Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:13

Ti bi kao moderator ipak trebao paziti da ne offtopicars ... kakve veze ima Mac s temom o racunalima?

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:15
od kad su prešli na intela i generalno consumer dijelove onda mogu tu biti u temi

Objavio: Khadgar2007
Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:17
ne znam, meni osobno Win 7 nikako nije sjeo, zapravo mom piceku. Imam sada već 3 godine star komp ECSova matična,dvojezgreni athlon x64 i ddr2 ram. Ne igram pa skoro nikakve igre osim WoWa i tu i tamo stare Blizzardove RTS,RPG.

Na WinXP kada pokrenem WoW grafička mi je stabila da ne može biti stabilnija ali na Win7 stalno svako malo dobijem "graphic card has stopped responding" crni ekran, i tak jedno rafal toga 4-5 puta i onda je dobro i to tako tako... Prvo ča sam mislio driveri oki izmijenjao ih se,ali ćorak, onda sam primjetio da se elektroliti na grafičkoj počeli rikavati zamijenim ja njih, na kraju napajanje ali ćorak.
CATIA mi se brže diže na win7 ali čim moram micati objekt u 3Du šteka ko ludo...pa sam zaključio bybye Win7, hello WinXP meni super sve radi ko po loju i nikakvih problema,0 BSOD,0 štekanja,0...

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Objavio: altair
Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:19

od kad su prešli na intela i generalno consumer dijelove onda mogu tu biti u temi
Ae, u pravu si. Bio sam preostar. Sad vidim da koristi Win7 kad ga hoce slusati glazbu ...

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:21
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Ti bi kao moderator ipak trebao paziti da ne offtopicars ... kakve veze ima Mac s temom o racunalima?

Evo i tebi tri komada.

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:26
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

ne znam, meni osobno Win 7 nikako nije sjeo, zapravo mom piceku. Imam sada već 3 godine star komp ECSova matična,dvojezgreni athlon x64 i ddr2 ram. Ne igram pa skoro nikakve igre osim WoWa i tu i tamo stare Blizzardove RTS,RPG. Na WinXP kada pokrenem WoW grafička mi je stabila da ne može biti stabilnija ali na Win7 stalno svako malo dobijem "graphic card has stopped responding" crni ekran, i tak jedno rafal toga 4-5 puta i onda je dobro i to tako tako... Prvo ča sam mislio driveri oki izmijenjao ih se,ali ćorak, onda sam primjetio da se elektroliti na grafičkoj počeli rikavati zamijenim ja njih, na kraju napajanje ali ćorak. CATIA mi se brže diže na win7 ali čim moram micati objekt u 3Du šteka ko ludo...pa sam zaključio bybye Win7, hello WinXP meni super sve radi ko po loju i nikakvih problema,0 BSOD,0 štekanja,0...

nije ti to do softvera sigurno... računaj da w7 iskorištavaju osjetljivo više resursa nego xp.

za početak ecs matične su uvijek bile jako klimave, vga se puno više troši na w7 nego na xpu gdje uopće ne poznaje rad van 2d moda.

probaj isključiti autimatic gpu recovery ako imaš atijevu grafu pošto to zna isto probleme stvarati, a ne bi bilo loše generalno da zamijeniš vga.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:31
E ta to me upravo muči ali trenutačno novi picek nije niti u planu pa ja zadovoljan na XPima da ne spominjem kako imam dbru  hauppauge tv karticu koja ja mislim da nema drivere za Win7 a stoji mi jedno 20-30 video kazeta koje bi morao prebaciti na digitaliju.

edit:
I da imam ATI 46xx ne znam koji još broj ide dalje...davno je to bilo.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:32
eto sam komp ti veli da je doba zamjene :)

barem nečega.

edit: može vrlo lako biti da ti je onda gpu recovery nastupio pošto je njegova namjena pošto-poto ne natjerati komp u freeze i restart, međutim majstori iz atija kakvi jesu su tu funkciju malo prerigorozno podesili.

Objavio: Gašo
Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:33

Osobno nikad nisam ni razmišljao prelaziti sa XPpro (SP3) na nešto drugo. Prvo, zato što mi nikad nisu radili probleme, a drugo, zato što mi je večina korisnih softvera na kojima znam raditi upravo za XP, a govorim o 4-5 profesionalnih i nejeftinih programa.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:33
Komp veli ali Hifa veli i to jače.  

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:39
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Osobno nikad nisam ni razmišljao prelaziti sa XPpro (SP3) na nešto drugo. Prvo, zato što mi nikad nisu radili probleme, a drugo, zato što mi je večina korisnih softvera na kojima znam raditi upravo za XP, a govorim o 4-5 profesionalnih i nejeftinih programa.

To je također jedan razlog zašto mi se ne da prelaziti na Win7(osim problema koje sam već naveo). Win7 stvarno prekrasno izgleda i čini mi se odličan ali upravo zbog programa i sličnih stvari mi se ne da prelaziti na njega, dual-boot neću jer mi je glupo da moram svako malo restartati komp da bi nešto napravio i onda nazad na drugi sistem.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:40
evo momci i http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx - nešto za vas

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:55
Hvala, ali tko će trošiti vrijeme na to samo da bi imao W7, i onda nisam ziher da nebu softverskog klanja.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 29.veljača.2012 u 20:58
ovo ti je full xp... virtualka u biti na w7, tako da ne bi trebalo biti problema.

znači instaliraš softver drito u xp.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:01
Za sad sve radi savršeno pa neću titrati, dok nebu potreba.

Inače hvala za info.

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:04
zato i imamo ovaj thread

u biti sam ga skromno nazvao ovako, trebao je to bit sisati helpdesk

Objavio: maltus
Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:07

E ta to me upravo muči ali trenutačno novi picek nije niti u planu pa ja zadovoljan na XPima da ne spominjem kako imam dbru  hauppauge tv karticu koja ja mislim da nema drivere za Win7 a stoji mi jedno 20-30 video kazeta koje bi morao prebaciti na digitaliju.

edit:
I da imam ATI 46xx ne znam koji još broj ide dalje...davno je to bilo.

Javi mi se pa to napravim u realnom vremenu, bez neke tamo kartice

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:10

ne znam, meni osobno Win 7 nikako nije sjeo, zapravo mom piceku. Imam sada već 3 godine star komp ECSova matična,dvojezgreni athlon x64 i ddr2 ram. Ne igram pa skoro nikakve igre osim WoWa i tu i tamo stare Blizzardove RTS,RPG.

Na WinXP kada pokrenem WoW grafička mi je stabila da ne može biti stabilnija ali na Win7 stalno svako malo dobijem "graphic card has stopped responding" crni ekran, i tak jedno rafal toga 4-5 puta i onda je dobro i to tako tako... Prvo ča sam mislio driveri oki izmijenjao ih se,ali ćorak, onda sam primjetio da se elektroliti na grafičkoj počeli rikavati zamijenim ja njih, na kraju napajanje ali ćorak.
CATIA mi se brže diže na win7 ali čim moram micati objekt u 3Du šteka ko ludo...pa sam zaključio bybye Win7, hello WinXP meni super sve radi ko po loju i nikakvih problema,0 BSOD,0 štekanja,0...

pazi ovo :
amd sempron 3000+ 1.6 ghz
2 gb rama
gforce gs 7300
gigabyte ga-m61p-s3

sve radi sa win 7 super osim draftsighta

wow , league of legends itd 

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:11

evo momci i http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx - nešto za vas

Je, je. Dok ne naletis pa nece Imam SW za delati titlove za DVD. Sonic. U virtual XP-u ne zna za DVD, samo videoCD

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:11

zato i imamo ovaj thread

u biti sam ga skromno nazvao ovako, trebao je to bit sisati helpdesk
Sisati helpdesk? Ne vidim ništa sisato, ni nikakvi desk za kojim sjedi to sisato, a help bi još prošlo.

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:13
I koji će fajlovi to ispasti? jedno 50Gb po satu? Jedan sa kojim igram WoW tako snima bitke i fajlovi mu ispadnu kojih ne znam ni sam koliko za svega par minuta,znam da je nebulozno veliko. Ja sam zadovoljan sa kojih 4Mb po sekundii 720x576 za sadržaj videokazete. Zapravo jedino ono ča bi htio prebaciti je Star Trek originalna serija i Mućke ostali filmovi i tako nije niti bitno. 

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:16
@maltus... ne velim da neće biti takvih dječjih bolesti, ali sama funkcionalnost specifičnih softvera ne bi trebala biti narušena, ako već ne ide xp compatibility mode prilikom pokretanja .exe dotičnog.

@gašo...

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:19

I koji će fajlovi to ispasti? jedno 50Gb po satu? Jedan sa kojim igram WoW tako snima bitke i fajlovi mu ispadnu kojih ne znam ni sam koliko za svega par minuta,znam da je nebulozno veliko. Ja sam zadovoljan sa kojih 4Mb po sekundii 720x576 za sadržaj videokazete. Zapravo jedino ono ča bi htio prebaciti je Star Trek originalna serija i Mućke ostali filmovi i tako nije niti bitno. 

4mb po sekundi samo tako zove za kompresijom, mućke ti ja mogu srediti kompletne ikad izašle posložene po sezonama i svi specijali, ali si moraš titlove pronaći ;)

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:22

Morem ti zgurati do 8 sati na jedan DVD, pa ti sad vidi

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:23
tak jasno... i to više-manje bez pretjeranih gubitaka u kvaliteti na tim inferiornim rezolucijama.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:30
Jasno!
Veli co'ek da nema prostora

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:34
eh nije ni t serija lenova što je nekada bila... slikano maloprije, lenovo t400:

http://www.pohrani.com/?41/oS/32yUmVyj/2012-02-2918-54-10443.jpg">

Objavio: QwertyVZ
Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:43

4mb po sekundi samo tako zove za kompresijom, mućke ti ja mogu srediti kompletne ikad izašle posložene po sezonama i svi specijali, ali si moraš titlove pronaći ;)

A ja trekove. Sa titlovima

Datum objave: 29.veljača.2012 u 21:45
nisam baš neki ultra kolekcionarski fan ni njih ni star vorsa... štoviše vorse nisam ni gledao sve brijem.

nije da ih ne volim, ali jednostavno ih ne skupljam :)

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:17
A hoće li netko od vas I dream of Jeannie to pak imam cijelo skinuto sa neta. ;) NEšto razmišljam i da skinem Bewitched.

Stvar je u tome da na svom dvd playeru ne mogu reproducirati ništa osim mpeg i audio cd-a pa tako sve stvari pržim u mpeg2 i na dvd. Novi dvd player niti ne mislim uzimati jer ako baš nešto hoću pogledati u xvid,divx,brlj,šmrlj formatu imam gurnem stick u dvb-t. Petljanje sa titlovima mi se ne da, toga sam se ostavio prije jedno 6-7 godina i ne mislim se vraćati na to.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:21
joj sinek ti si se jako limitirao sa svojim izborom hardveraja

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:26
Čuj nisam se ja limitirao ja dapače idem unazad, eno gramofon čeka phono amp, magnetofon će jednog dana doći na red. još mi samo fali edisonov fonograf. 

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:35
a i čika edison ti sprema 220-110 pretvarač, ali AUDIJOFILSKIM KOMPONENTAMA :D

Objavio: Jackson
Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:38
WD TV polovni za 300kn je odgovor na sve tvoje probleme:)

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:41
misliš za audio ili in-general media centar?

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:44

a i čika edison ti sprema 220-110 pretvarač, ali AUDIJOFILSKIM KOMPONENTAMA :D

hehe

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:44
Originalno postano od strane člana: Jackson Jackson napisao:

WD TV polovni za 300kn je odgovor na sve tvoje probleme:)

A na ča si to mislio, neki externi hdd?

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:45

Stvar je u tome da na svom dvd playeru ne mogu reproducirati ništa osim mpeg i audio cd-a pa tako sve stvari pržim u mpeg2 i na dvd. Novi dvd player niti ne mislim uzimati jer ako baš nešto hoću pogledati u xvid,divx,brlj,šmrlj formatu imam gurnem stick u dvb-t. Petljanje sa titlovima mi se ne da, toga sam se ostavio prije jedno 6-7 godina i ne mislim se vraćati na to.

Za ovo snimiš sve na disk i mirna bosna.

Za audio je WD TV prva pomoć, to mogu preporučiti samo besparicama poput mene

EDIT:

A na ča si to mislio, neki externi hdd?

Pa nego, što da se gnjaviš beskrajnim prženjima. Isprženi diskovi isto imaju rok trajanja. Ne mogu opisati koliko mi je drago da se usavršila i pojeftinila tehnologija reprodukcije direkt sa prijenosnog diska ili sticka.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:50
đeksone dragi... da vidiš kako media centar radi, pokrio bi se ušima :D

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:53
HTPC? Bio sam jako blizu da ga sastavim, ali ovo je bilo prejeftino, a dovoljno dobro.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 22:56
ne dovoljno :D

ček za vikend da ti okačim ss-ove ;)

nema to veze s vezom.

Datum objave: 29.veljača.2012 u 23:06
Samo ti okači, napiši i cifru koju si potrošio. Ili barem metode kojima si došao do jeftinijih komponenti:)

Svjestan sam da ništa ne može nadomjestiti funkcionalnost PC-a, ali WD čita FLAC i daje dobar SPDIF signal. Za tu cifru, to je sve što je bitno.

BTW, jel zna itko da li se .ape može transkodirati u .flac bez gubitaka? To je, eto, najveći problem koji imam sa WD TV-om zasad...

Datum objave: 29.veljača.2012 u 23:07

đeksone dragi... da vidiš kako media centar radi, pokrio bi se ušima :D
Ja sam pokušao i satra se ko pas,dok sam sve poredio(djelomično) i onda promjenio pola kompa ,došla 64 umisto 32 i nije mi se dalo ponovno!!Sad nađem folder di mi je film koncert,dva klika s mišom i eto mog HTPC,nivo buke 0 dB,komp u drugoj sobi!!

-------------

Datum objave: 29.veljača.2012 u 23:11
Jesi rješio onu zadršku na iPhoneu kao daljinskom?

Datum objave: 29.veljača.2012 u 23:25
Da problem je u starom iPhonu i starijoj verziji iPenga!Sad su izbacili posebnu aplikaciju samo za iPad i kažu da odlično radi,sad mi samo fali jedno 4-5 Kkn!

-------------

Objavio: Jango Fett
Datum objave: 01.ožujak.2012 u 00:18

Eto još jedne žrtve...
Riješi se smeća od ATI-ja i vidjet ćeš koliko su Win7 super!

-------------
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 00:21
Imaš li koju nVidiju gratis? 

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Objavio: Jango Fett
Datum objave: 01.ožujak.2012 u 00:22

Imaš li koju nVidiju gratis? 

Skoro... :-)

-------------
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 01:01
Tek toliko da kažem slagao sam prijatelju novi komp intel cpu,asus matična i ATI grafička(neka od oko 1300kn) i sve je radilo savršeno na win7 bez ikakvih problema.

-------------
Psihodelični sin cvijeća

Objavio: QwertyVZ
Datum objave: 01.ožujak.2012 u 06:55
Originalno postano od strane člana: Jackson Jackson napisao:

Samo ti okači, napiši i cifru koju si potrošio. Ili barem metode kojima si došao do jeftinijih komponenti:)Svjestan sam da ništa ne može nadomjestiti funkcionalnost PC-a, ali WD čita FLAC i daje dobar SPDIF signal. Za tu cifru, to je sve što je bitno.BTW, jel zna itko da li se .ape može transkodirati u .flac bez gubitaka? To je, eto, najveći problem koji imam sa WD TV-om zasad...

APE u FLAC, može sa foobarom. Ill probaj Helium Audio converter. Ja koristim Freemake audio converter al sam negdje pročitao da se sa njim instalira i nekakav trojanac.

TViX čita .ape

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 14:14

Tek toliko da kažem slagao sam prijatelju novi komp intel cpu,asus matična i ATI grafička(neka od oko 1300kn) i sve je radilo savršeno na win7 bez ikakvih problema.

dok ne izađe neki novi igraći naslov, a onda ide rc, alpha, beta, hotfix, delta... klasičan ati sendvič

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 14:29
Originalno postano od strane člana: QwertyVZ QwertyVZ napisao:

APE u FLAC, može sa foobarom. Ill probaj Helium Audio converter. Ja koristim Freemake audio converter al sam negdje pročitao da se sa njim instalira i nekakav trojanac.

TViX čita .ape

Thanks, Foobar obično koristim kad mi treba flac->mp3, ajde probat ću i sa .ape.

Ma WD TV ga kao podržava u specifikacijama, ali samo ako je enkodiran s kompresijom ispod 4000 (što god to značilo, pročitao na nekom forumu...)... Uglavnom, ne radi.

Objavio: Sinnerman
Datum objave: 01.ožujak.2012 u 16:23
Čistim komp od raznih nakupina kojekakvih gluposti. Imam 3 clipa koja mi ne da obrisati, kaže ovako:

make sure the disk is not full or write protected and that the file is not currently in use

sve očistio al me ova 3 zezaju. ima netko rješenje?

-------------
iMeteoropat

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 16:33
http://www.filehippo.com/download_unlocker/ - izvoliš striček :)

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 16:36
Jesi brz svaka čast. Samo mi objasni zašto se to događa.

-------------
iMeteoropat

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 16:40
varijanta jedan: neki proces ga drži, to može biti stvarno svašta... od thumb pregleda, preko ne ubijenog procesa plejera (ako su se gledali clipovi) ili prevelikog naziva fajla u suradnji sa "predubokom" putanjom kroz foldere, pa sve do bed sektora na disku.

varijanta dva: nemam pojma, windowsi se zbrejkali

inače ovi problemi su puno izraženiji kod xp nego w7... osjetno izraženiji.

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 16:47
 evo ga obrisao. hvala.

pa iskreno na 7-ici još nikada nisam imao bilo kakvih problema. xp je moja noćna mora. tu uvijek nešto ne radi kako treba a i komp je za kantu.

-------------
iMeteoropat

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 16:53
ni ja isto nisam još naletio na takve gluparije kod w7, ali u firmi na xp kantama se redovito borim sa tim glupostima.

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 17:15
Dešava se i na sedmici... Obično rješim sa par otvaranja/zatvaranja foldera.

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 17:23
da, ali ovo se javlja na xp-u konstantno, znači fresh boot, restart i to je već problem + ona spominjana dubina foldera se nemrem nikak riješiti i te fajlove nemre ni unlocker otključati.

no treba samo rinejmat foldere u drvetu i problem riješen

Objavio: denis.b.
Datum objave: 01.ožujak.2012 u 18:07
Bez obzira o kojim se windowsima radilo,uvijek ima problema ako nisu origigi,htjeli mi to ili ne. Zadnje 2 god.imam win.7 ultimate-genuine i nikad nikakvih problema,update rade uredno,svi programi rade,anti virus isključivo njihov(microsoft security esentials),virusa naravno nema,a zalazim na svakakve stranice. Dok sam imao falše win. uvijek prroblemi,reinstalacija je bila neminovna svakih cca.mjesec do dva,virusi itd...
I ne,nisam ih kupio,mislim da ionako microsoft zarađuje dovoljno!

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 19:02
ja već polako prestajem fušariti po tim piratiziranim, pogotovo novije generacije.

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 19:07
Pa diš Win7 bez aktivacije,meni sve po špagi ide,NOd32 več dugo koristim i za sad nijedan virus se nije zakačio u 2g!I da naravno da sam ih kupio,majke mi! http://www.youtube.com/watch?v=rkrdAkI1tjA - http://www.youtube.com/watch?v=rkrdAkI1tjA

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 19:21
Kaspersky antivirus rulz. Nema lavabo.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 20:37
nod je tak-tak, kaspersky svakako bolje... ako imate legala win koristite ms mse jer mi se pokazao odličnim.

ilegala avast.

za sve malwarebytes dodatno kao must have, pogotovo ako tražite kinky sex preko gugla

Objavio: Aquarius
Datum objave: 01.ožujak.2012 u 20:42
Virus, što je to?

Get a Mac!

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 20:43
Ma yebo Mac.

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 20:45
a kao nema ih na mac-u :D :D

kinky dog lesbian midget sex porn - u gugl i samo gledaj

nemoj da moram okačit chart stabilnosti po os-evima, jerbo će biti prilične rasprave :)

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 20:48

nod je tak-tak, kaspersky svakako bolje... ako imate legala win koristite ms mse jer mi se pokazao odličnim.

ilegala avast.

za sve malwarebytes dodatno kao must have, pogotovo ako tražite kinky sex preko gugla

Syss, služiš li se divotom zvanom TuneUp Utilites? Imam to već dvije godine (otkako mi ga frend s posla obznanio i prvi put instalirao) i ne znam kaj bih da ga nemam. U stvari znam: ne bih imao pojma u kakvom je stanju računalo pa ne bih ni patio. Dok jednog dana ne bi stalo.

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:01
koristio sam ga do 2007 verzije, ali te godine sam postao preveliki pro i radim to sve manualno

ne zamaram se iskreno sa tim jerbo ključ dobrih i zdravih win je prevencija i oprez pri korištenju, nakon toga ti ne treba ništa od takvih programa, a to znači odricanje od razno raznih instaliranja test programa (za to služe virtualke kao ultimativna zaštita os-a).

štoviše još je tuneup dobar primjer, ali takvi programi znaju napraviti više štete nego koristi.

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:06
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ma yebo Mac.

Ti kao predstavnik pravih vrednota, ne bi smio ovakvo što izjavljivati. :)

Od '98 koristim Mac i nikad nisam instalirao antivirisni program, a kamoli po***io virus, a nije da se nije šetala kož... gledali edukativni web sadržaji :D

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:07
LOL na edukativni sadržaj

a štaš... premalo tržište, ne isplati se rusima ni pisat viruse za to

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:09

koristio sam ga do 2007 verzije, ali te godine sam postao preveliki pro i radim to sve manualno

ne zamaram se iskreno sa tim jerbo ključ dobrih i zdravih win je prevencija i oprez pri korištenju, nakon toga ti ne treba ništa od takvih programa, a to znači odricanje od razno raznih instaliranja test programa (za to služe virtualke kao ultimativna zaštita os-a).

štoviše još je tuneup dobar primjer, ali takvi programi znaju napraviti više štete nego koristi.
A yebi ga... I ja našo koga ću pitat. Profija.

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:10

a kao nema ih na mac-u :D :D

Znam da zvuči nevjerojatno, ali virusa za Mac - nema. Barem se ja nikada, ali baš nikada nisam susreo sa virusom na Macu. Niti znam ikoga tko radi na Macu da je ikada vidio bilo kakav virus koji je shebo Mac.

Mac rules!

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:13
eh... ti sad našao testnu skupinu tebe, akvu i još njih 10, a 5 ih nije iz države

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:13
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Ti kao predstavnik pravih vrednota, ne bi smio ovakvo što izjavljivati. :)

Od '98 koristim Mac i nikad nisam instalirao antivirisni program, a kamoli po***io virus, a nije da se nije šetala kož... gledali edukativni web sadržaji :D
A što bih ja sad trebo? Otkad se služim računalom, na pisiju sam i sad bih trebao kupovati Mekintoša jer mi je problem instalirati dobar antivirus. Jednom godišnje platim siću za licencu Kasperskog i udri kinki pornjavu. Nikad beda.

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:15

eh... ti sad našao testnu skupinu tebe, akvu i još njih 10, a 5 ih nije iz države

Danasi ti dam samo jednu.

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:18
Ma znam, ali vidiš li ti Damire ođe probleme s drajverima, asijo, vasapi, kernelima, buferima, pizdarijama i opcijama raznim...

Na Macu je stvar 'plug and play', no question asked :)

I da... nema virusa :D

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:23
nema virusa, ali bogami nema ni igara... a kod tebe čak ni monitora, a ni flasha, a ni jeftinih nadogradnji, a ni...

@appy... ako imaš legalnu instalaciju win-a idući put ostavi koju kunu u džepu i instaliraj microsoft mse ili besplatni avast (on ide i na ilegalu naravno), morat ćeš mi vjerovat na riječ ali imaju moj seal of approval :)

@dapo... prestani se blamirati sa tim preplaćenim c2d picekom klasične x86/x64 arhitekture u fensi kućištu sa fensi os-om

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:51
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Ma znam, ali vidiš li ti Damire ođe probleme s drajverima, asijo, vasapi, kernelima, buferima, pizdarijama i opcijama raznim...

Na Macu je stvar 'plug and play', no question asked :)

I da... nema virusa :D
Dragi moj Nebojša, ne vidim. Nikakvih ja problema te vrste nemam. Moja dva divna fit & forget plejera svirkaju samo tako. Sjed i uživaj.

-------------

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:52
neće ti to on priznat

Datum objave: 01.ožujak.2012 u 21:57

@appy... ako imaš legalnu instalaciju win-a idući put ostavi koju kunu u džepu i instaliraj microsoft mse ili besplatni avast (on ide i na ilegalu naravno), morat ćeš mi vjerovat na riječ ali imaju moj seal of approval :)
Mse sam probao, ali mi je prestao šljakati zbog... objektivnih razloga. Khm, jelte...
I što kažeš? Da zayebem Kasperskog i uvaljam taj Avast? Besplatan? Nije trajl pa kupi lajsens ki? Jel stvarno toliko dobar? Nikad ga nisam instalirao.
P.S. Kaspersky mi broji siću do iscurenja (cirka 20 dana) pa moram nekaj iskemijat.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net