Ispiši stranicu | Close Window

Pogled prema vrhu - Pakrac event

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: High-End
Opis foruma: Vrhunska reprodukcija glazbe.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14078
Datum ispisa: 23.rujan.2019 u 22:21
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pogled prema vrhu - Pakrac event
Objavio: baxa
Tema:: Pogled prema vrhu - Pakrac event
Datum objave: 25.studeni.2014 u 16:13
Kada se iskaže prilika za viđenje i slušanje nekog sustava sastavljenog od komponenata koje su po svima koji su ih slušali proglašeni među momentalno najboljim u svijetu, kada su setupirani sa pažnjom i maksimalnim mogućnostima na raspolaganju, kada sami proizvođači ili jedan od njih svjetska ikona hifija učestvuju u setupu i pri tome i održavaju i work-shop o uređajima za očekivati je da je to negdje u megasalonima nekogod najvećih i najekluzivnijih američkih dilera ili možda tamo negdje u Las Vegasu ili Rocky Mountainu uz jedan od največih američkih hifi sajmova.

Međutim takva se prilika ukazuje ovdje kod nas u Pakracu 100-tinjak km od zagreba.

U 'analog room' -u uz Magico najbolje zvučnike, Spectrall ili
dAgostino amlifikaciju,Sumić najbolje kablove, Audio Research Ref2 phono,47 Labs i VTL phono, frontend monumentalni Kuzma XXL sa briljantnom For-point i Kuzma Stabi M sa For-point ručkom osobno setupirane od Franca Kuzme i Koetsu Rosewood i Benz Micro LP zvučnice te Studer A80 magnetofona sa Tape-Project snimkama bit će na raspolaganju od četvrtka 27.11.2014 tri dana uzastopno.

Da je to sve bilo bi izazov ali uz tu bit će postavljeno još 6 -7 soba sa također vrhunskim setupima sa Gamut, Vivid audio,Wilson,VTL,Luxman, Shindo draguljima od amplifikacije i još dosta toga što se nemogu sjetiti .

Za mene to bi bio izazov kojem da imam para nebi mogao odoljeti ni da je negdje u americi a ovdje je to fantastična prilika koju si mogu priuštiti i slušati i vidjeti nešto najbolje na svijetu o čemu sam mogao
samo čitati ili slušati od drugih.

Ako znamo tradicionalnu gostoljubivost domaćina nam Bože .......

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 25.studeni.2014 u 20:05
Originalno postano od strane člana: baxa baxa napisao:

Kada se iskaže prilika za viđenje i slušanje nekog sustava sastavljenog od komponenata koje su po svima koji su ih slušali proglašeni među momentalno najboljim u svijetu, kada su setupirani sa pažnjom i maksimalnim mogućnostima na raspolaganju, kada sami proizvođači ili jedan od njih svjetska ikona hifija učestvuju u setupu i pri tome i održavaju i work-shop o uređajima za očekivati je da je to negdje u megasalonima nekogod najvećih i najekluzivnijih američkih dilera ili možda tamo negdje u Las Vegasu ili Rocky Mountainu uz jedan od največih američkih hifi sajmova.

Međutim takva se prilika ukazuje ovdje kod nas u Pakracu 100-tinjak km od zagreba.

U 'analog room' -u uz Magico najbolje zvučnike, Spectrall ili
dAgostino amlifikaciju,Sumić najbolje kablove, Audio Research Ref2 phono,47 Labs i VTL phono, frontend monumentalni Kuzma XXL sa briljantnom For-point i Kuzma Stabi M sa For-point ručkom osobno setupirane od Franca Kuzme i Koetsu Rosewood i Benz Micro LP zvučnice te Studer A80 magnetofona sa Tape-Project snimkama bit će na raspolaganju od četvrtka 27.11.2014 tri dana uzastopno.

Da je to sve bilo bi izazov ali uz tu bit će postavljeno još 6 -7 soba sa također vrhunskim setupima sa Gamut, Vivid audio,Wilson,VTL,Luxman, Shindo draguljima od amplifikacije i još dosta toga što se nemogu sjetiti .

Za mene to bi bio izazov kojem da imam para nebi mogao odoljeti ni da je negdje u americi a ovdje je to fantastična prilika koju si mogu priuštiti i slušati i vidjeti nešto najbolje na svijetu o čemu sam mogao
samo čitati ili slušati od drugih.

Ako znamo tradicionalnu gostoljubivost domaćina nam Bože .......

Baxa, ovak te nadraženog nisam nikad čitao.

Viva Pakrac!!

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Sten
Datum objave: 25.studeni.2014 u 21:09
 Ček, baxa, pa jel nije to samo u subotu? Kak i piše na njegovoj stranici?

Svakako sam mislio navratiti, ali bojim se da bi u subotu mogla biti (sajamska) gužvara, a to nikako ne volim.
 Sad čitam 6-7 soba. Znači što ... to će biti neki "mini-Multipak"? Mislim da se trebalo to negdje i napisati, ovako sam mislio da će biti gužvanac u njegovom stanu, pa sam malo i dvojio oko dolaska.

Datum objave: 26.studeni.2014 u 15:06
Kako kad tamo lijepo piše i za četvrtak i petak i subotu.
Pročitajte ponovo.
Nema gužve sobe su i u muzeju.

Objavio: midleage
Datum objave: 26.studeni.2014 u 17:18
To za četvrtak i petak su friško dodali.
Drago mi je da je tako. Sad nema izgovora za ne doći.
Ipak je to prilika koja se ne bi smjela propustiti.

Objavio: Mane
Datum objave: 26.studeni.2014 u 20:13
Wow!
Ovo se isplati vidjeti i poslušati!
Mogu skupiti ekipu u jedan auto i provozat se?
Ulaz svima ili kak?

-------------
Looks like a woman, can play the guitar though. Stevie Ray Vaughan

Objavio: amigo
Datum objave: 27.studeni.2014 u 11:24
Ide li netko danas u Pakrac? Možemo se dogovoriti tko vozi.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Objavio: baka
Datum objave: 27.studeni.2014 u 19:42
Bio sam danas na 2-3 sata i ono što sam čuo je odlično a do Sub. može biti samo još bolje .  I da upoznao sam nakratko baxu

-------------

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             

Objavio: Gašo
Datum objave: 27.studeni.2014 u 21:54
Pazi, on ti voli bake.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Apparatus
Datum objave: 27.studeni.2014 u 22:54
Kud će djed nego na babu?

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 28.studeni.2014 u 01:28
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kud će djed nego na babu?

Bolje na babu nek na dedu

Objavio: Zmija
Datum objave: 28.studeni.2014 u 06:12
Pukovniče Apparatus, izvolite vratiti crvenog vraga u avatar ili ćete biti drakonski kažnjeni od strane moderatorskog kolektiva.

Lijepa je kreativnost, ali osnovnog reda i tradicije mora biti.

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 28.studeni.2014 u 07:11
Originalno postano od strane člana: Zmija Zmija napisao:

Pukovniče Apparatus, izvolite vratiti crvenog vraga u avatar ili ćete biti drakonski kažnjeni od strane moderatorskog kolektiva.

Imaš moju punu podršku

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 28.studeni.2014 u 10:12
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Imaš moju punu podršku

Uopće se ne slažem.

Sloboda vrtnim patuljcima i avatarima!

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Objavio: 11duc
Datum objave: 28.studeni.2014 u 10:31

Datum objave: 28.studeni.2014 u 10:55
Jučer nisam imao društvo za Pakrac. Ide li netko danas? Ja vozim.

-------------

Datum objave: 28.studeni.2014 u 12:49
Jučer je bila u pakracu u jednoj ugodnoj i opuštenoj atmosferi iznimno interesantna i zanimljiva prezentacija Franca Kuzme i suradnika kuzma xl gramofona i for-point ručke od raspakiravanja ,montaže,setapiranja pa do instalacije-setapiranja zvučnice dr.Feickert alatom.
Nadahnuti Kuzma prenio nam je puno svog znanja i iskustva pa čak i neke svoje male tajne koje nigdje ne pišu al su izvanredno korisne. Na kraju imali smo demonstraciju njegovog najnovijeg ultrzvučnog kavitacijskog perača ploča za kojeg Kuzma tvrdi da je nešto revolucionarno a poznavajući ga nema razloga ne vjerovati barem dok se osobno ne uvjerimo.

Datum objave: 28.studeni.2014 u 17:53
Baš sam se vratio iz Pakraca, prepun dojmova.Prije nego se slegnu, onako na prvu. Najviše vremena sam proveo u sobi sa Vivid K-1 zvučnicima, VTL amplifikacijom i Luxman D-08 playerom. Patricia Barber je u ne prevelikoj sobi zvučala izvrsno.

Objavio: baka
Datum objave: 28.studeni.2014 u 19:05
Originalno postano od strane člana: midleage midleage napisao:

Baš sam se vratio iz Pakraca, prepun dojmova.Prije nego se slegnu, onako na prvu. Najviše vremena sam proveo u sobi sa Vivid K-1 zvučnicima, VTL amplifikacijom i Luxman D-08 playerom. Patricia Barber je u ne prevelikoj sobi zvučala izvrsno.

a tek Jacintha jučer. Ufffffff 

-------------

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             

Datum objave: 28.studeni.2014 u 20:27
Sutra otvaraju i sobe koje nisu kod Bože u kući.
Morat ću opet poći jbg.
Danas je bilo super, bez gužve. Nekolicina ljudi od kojih je većina sa foruma vjerujem. Lijepo se izmjenjivali po te 4 sobe.

Datum objave: 28.studeni.2014 u 22:52
Originalno postano od strane člana: midleage midleage napisao:

...Danas je bilo super, bez gužve.
..
To volim, ali nisam mogao danas. A i bio bi mi bed ne čuti sve, pa još bolje.

Ajd 'ko misli sutra doć' nek dođe poslije 2. Da stignem u miru sve poslušati. Unaprijed zahvaljujem

Datum objave: 28.studeni.2014 u 22:57
Danas popodne proveo sam oko 3 sata kod Bože. Bila su složena 4 setupa, ovaj put sva 4 odlično.
Ipak najdulje sam se zadržao u glavnoj sobi, s postavom Kuzma XL, Audio Research phono, Spectral preamp, Spectral monoblokovi i Magico Q5.
Došao sam s velikim očekivanjima, no ipak sam se ugodno iznenadio. Zvuk kojemu se ne može pronaći prigovor. Najviše smo slušali neku Decca ploču s Verdijevom glazbom. Uglavnom zbor, orkestar i solo pjevači. Predivna glazba, sjajna snimka. To vrijedi čuti.

-------------

Objavio: adrian
Datum objave: 29.studeni.2014 u 17:34
 I ja sam danas sa društvom pohodio Pakrac.

Setup sa Magicom i Spectralom je bio najbolji, ali mi je magnetofon svirao za klasu bolje od gramofona. Dinamičnije i rezolutnije.
Drugi najbolji setup je bio Tannoy ( preveliki razmak između zvučnika).

Treći najbolji Vivid sa VTL-om.

Razočarenje Sophia i D'Agostino. Po meni čak nije ni timbralno korektno. Isto kao i Tannoy, kutije su bile previše razmaknute i zato je svaka svirala za sebe.

Ostalo ne bih komentarisao.

U svakom slučaju hvala Boži što nas je počastio ovom vrhunskom predstavom.

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

Datum objave: 29.studeni.2014 u 21:41
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Kod Bože sam bio u prilici natanane (koliko mi se dalo, zapravo) poslušati 3 modela Tannoy-a (uključujući i onaj najveći, Westminster, tako nekako) i ja mogu samo reći puno novaca - ne baš puno glazbe. A čisto sumnjam da je bio uvijek kriv set-up.
Meni je to uvijek zvučalo nekako šuplje (i što je možda još gore, da se ta kutijetina dosta čuje - ali, ok, to je samo dojam, ne mora biti to).
Još kad vidim koliko koštaju, nema šanse da bi to ikad kupio.
Sam sebe kvotam, iz druge teme, malo neuobičajeno, ali takva je prilika.

Ukratko, nakon današnjeg dana i ja i frend smo zaključili da je sistem s Tannoyem bio, sve u svemu, najbolji. Eto, neka vrst male isprike Tannoyu zbog gornjeg posta. 
Nekako najviše glazbe je dolazilo iz njega. Klavir (s nekog CD-a, klasika, nemam pojma što je bilo) je bio za pamćenje. Ok, možda malčice "vintage zvuk", ali sve u svemu najdojmljivije, za poželjeti se vratiti u sobu.

Iako ... opet se "čula" kutija, tamo negdje u mid-basu, (što ipak znači da je do zvučnika, sad sam već gotovo siguran), ali ne kupujem, pa me nije toliko smetalo.

Datum objave: 29.studeni.2014 u 21:50
Mene su također te kištretine oborile s nogu.
Live snimka pjevačice i klavira, doslovce kao da su bili u sobi. Fenomenalno.
Također pohvaljujem "Novog" igrača, Audio-V sa svojim konstrukcijama pojačala i DACa.
Za dijelić cijene ostalih sistem, zvuk kojeg se ne treba sramit.

Objavio: Joby
Datum objave: 01.prosinac.2014 u 09:32
Mogu reći da je ovo sve skupa bilo izvrsno. Nije bilo setupa koji bi razočarao. Jedino kod Nimaka nisam ništa ozbiljno slušao, jer je bila ekipa i spika oko kablova. Kako sam priličan seljo, pa setup ocjenjujem i preko glazbe koja se u tom trenutku pušća, nekako su mi najbolje legle žute Sophie.
Osim zvukovlja odličan mi je bio i pre/afterparty sa odojcima i janjcima, a posebno after-after sa pokojom pjesmicom u živo uz dobru zajebanciju i pivo "Bošnjak" . Božo je nadmašio samog sebe.

Objavio: Joby
Datum objave: 01.prosinac.2014 u 09:35

Apsolutamente, amice.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net