Ispiši stranicu | Close Window

Potraga za zvucnickim

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Accessories
Ime foruma: Dodatni pribor
Opis foruma: Pitanja, preporuke, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14256
Datum ispisa: 21.listopad.2019 u 19:47
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Potraga za zvucnickim
Objavio: Lest
Tema:: Potraga za zvucnickim
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 22:09
Trazim nove zvucnicke kablove.

Trenutno imam Straigt Wire Encore II,do sada su se pokazali dosta uravnotezeni i dobri u mojim sustavima,no nakon sto sam uzeo Santanu fali mi malo otvorenosti u cijelom spektru.

Srebro ne bi,isprobao vise puta i not my cup of tea.

Dakle,sto preporucujete iz iskustva?

Cjenovni rang u sh do 4000 kn.

Setup se sastoji od Sound News Condora II,HAD Audiolab Santana 6c33 integrirca,Rotel 991AE transport te Rega DAC.

Hvala u naprijed.

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Odgovori:
Objavio: dan the man
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 22:33
    Nemam ništa pametno po pitanju zv. kablova za preporučiti, ali imam protupitanje iz znatiželje. Kaj ti Rega Dac radi bolje od Rotela? Jel to Gašin plejer?

Objavio: Apparatus
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 22:35
Kao i obično, preporučam Audioquest.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: marantz65
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 22:40
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Nemam ništa pametno po pitanju zv. kablova za preporučiti, ali imam protupitanje iz znatiželje. Kaj ti Rega Dac radi bolje od Rotela? Jel to Gašin plejer?

Gašo je imao Rotela 990

Datum objave: 20.srpanj.2015 u 22:48
Straigt Wire Encore II je i meni bio zatvoren i muljav, pa sam ga se isto rješio.

Probao bih AQ kao što kaže Appi, no momentalno nema ništ u SH ponudi u našim krajevima.

Objavio: Sten
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 22:52
Originalno postano od strane člana: Lest Lest napisao:

Trazim nove zvucnicke kablove...

Srebro ne bi,isprobao vise puta i not my cup of tea...

Mogao bih ti preporučiti jedno 4-5 modela (isprobanih) za koje bih se kladio da su bolje od večine toga što Straight Wire nudi, ali bih volio prvo čuti koju si točno "srebrninu" probao.

Objavio: dan the man
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 23:08
Originalno postano od strane člana: marantz65 marantz65 napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Gašo je imao Rotela 990

Ofkors. Onda ok.

Objavio: Gašo
Datum objave: 20.srpanj.2015 u 23:17
Opet, bezrezervno preporucam izradu, na bazi Neotech solid core UP OCC žice promjera 1mm. 14€/m ufrkanog kabla , i bez obzira na to, kabel koji je meni(i ne samo meni) omogucio da više ne razmisljam o zv. kablu kao necemu što treba unapređivati. Slucaj zatvoren. Slusa se glazba.

Ovo cu ponavljati sve dok se netko kome se više vjeruje, ne odvaži uložiti 100€ i recimo dva sata na izradu.

Poslije mi može zahvaliti što sam mu ustedio nekoliko tisuca kuna.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 20.srpanj.2015 u 23:41
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Opet, bezrezervno preporucam izradu, na bazi Neotech solid core UP OCC žice promjera 1mm. 14€/m ufrkanog kabla , i bez obzira na to, kabel koji je meni(i ne samo meni) omogucio da više ne razmisljam o zv. kablu kao necemu što treba unapređivati. Slucaj zatvoren. Slusa se glazba.

Ovo cu ponavljati sve dok se netko kome se više vjeruje, ne odvaži uložiti 100€ i recimo dva sata na izradu.

Poslije mi može zahvaliti što sam mu ustedio nekoliko tisuca kuna.

Objavi nam recept !

Ja ću ga sfrkati, za vlastite i susjedove potrebe....

Datum objave: 20.srpanj.2015 u 23:48
Izgleda da je to ovaj http://www.ebay.de/itm/Neotech-upocc-7N-Reinkupferleiter-solidcore-1m-lfd-m-1-02mm-PTFE-neu-/111720147334?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1a030a2986 - Neotech , 17 €/m, ebay.

Datum objave: 21.srpanj.2015 u 08:36
Kalle i ja smo vec nekoliko puta zaljepili link od kuda i što nabaviti.

Mislim da sam stavio i opis izrade.

Na kraju Marantz65, buš vidio kad naletiš. Javi se

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Kalle242
Datum objave: 21.srpanj.2015 u 09:48
Evo ga ovi...

http://www.audiophonics.fr/en/cabling-wires/jantzen-audio-hewptfe-fil-cablage-cuivreargent-25mm2rouge-p-8943.html - neotech

Treba mu bar jedno mjesec dana svirke da dodje na svoje.

Btw probao u zadnje vrijeme jedno 4-5 brendiranih ne bas jeftinih zica, ovaj malisa radi povezanije, neutralnije, a od nekih i fest rezolutnije.
Imas dojam da nista ne skriva i ne mulja a opet ne izdize niti jedan dio spektra sto pocesto kablovi rade.

Takodjer bakrena OCC licnasta zica od nanotecha je odlican izbor, nanotech i neotech su 2 razlicite firme.

Objavio: Tihomir
Datum objave: 21.srpanj.2015 u 14:57
Dajte onda ukratko opišite postupak izrade, barrm kako izgleda oplet. Samo ufrkano ili nešto kompleksnije. Koliko licni ste koristili ?

-------------
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)

Objavio: jerga
Datum objave: 21.srpanj.2015 u 19:15
Za predviđenu cifru možeš ubosti više nego dobru žicu u SH. Čak bih rekao vrhunsku. Ali s obzirom na cijenu potrebnu za izradu Gašinog prijedloga DIY kabela ja bih krenuo tim putem pa onda eventualno razmišljao dalje. Budući da sam s Gašom i Kalletom izmijenio neka slušna kabelska iskustva ja bih tako. U suprotnom bih tražio Audioquest made in USA, odnosno Audiotruth (ne Midnight). Ostalo bi ti i para za večeru za dvoje u skupom restoranu s pogledom na more.

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 22.srpanj.2015 u 00:13
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Za predviđenu cifru možeš ubosti više nego dobru žicu u SH. Čak bih rekao vrhunsku. Ali s obzirom na cijenu potrebnu za izradu Gašinog prijedloga DIY kabela ja bih krenuo tim putem pa onda eventualno razmišljao dalje. Budući da sam s Gašom i Kalletom izmijenio neka slušna kabelska iskustva ja bih tako. U suprotnom bih tražio Audioquest made in USA, odnosno Audiotruth (ne Midnight). Ostalo bi ti i para za večeru za dvoje u skupom restoranu s pogledom na more.

Slažem se. AQ Forest npr nije loše rješenje, dapače.
A cijena mu je po oglasima bila oko 1500kn.
Ovu priča o srebru, nju bi nekako zaobišao. Ne srebro, nego priču.

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 00:42
AQ Forest ne da nije loše rješenje već dobro rješenje, a velika braća još bolje! Ali za ove druge moraš osim love u džepu i biti srećković, tako da je večera izglednija... 

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 09:55
Znam ovo je dosta jeftino rješenje i dosta audiofila odmah hvata skepsa.

Mene je ova žnora izašla skup sa bananicama za 2x2,5m nekih 650 kn. Gašo ju je ufrkao u jednostavnu geometriju i terminirao krimpanjem.

Što bi rekli ne možeš kupiti kimber PR za tu lovu, a imao sam ga i loš je koliko je i jeftin. No treba osloboditi um i prepustiti se ušima da odluče. :)

Ne velim da je to možda najbolje rješenje za sve i svaki sustav, no dosta toga što sam čuo, ne košta ispod 3000 kn a da ima nekog smisla ako se ganja tim bolja žica.

Evo flikomanove žice su npr. isto odlične i imaju visok faktor uloženo/dobiveno u zvuku.

Objavio: zook
Datum objave: 22.srpanj.2015 u 10:42
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Gašo ju je ufrkao u jednostavnu geometriju i terminirao krimpanjem.

Daj bolan Kalle objasni kako je to sfrkano. Ili bubni fotku. Fala

-------------
đez je limunada

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 12:29
Kabel mi je trenutno daleko od očiju, a fotaka nemam... nek bubne Gašo ako mu se da. :)

Uglavnom ko da motaš pletenicu od 2 žice, ne može biti jednostavnije.

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 12:58
Dobro ljudi, opisat cu, stavljat fotke mi se neda, a i nema se što vidjeti.

Dakle ova žica sa linka (Audiophonics) je jedan solid core UP-OCC vodić promjera 1mm obučen u crvenu teflonsku izolaciju, proizvođač je Neotech. Kupuje se na metre, 1m je 7 eura + šiping.

OCC je patentirana tehnologija proizvodnje vodića na način da se dobije jedan vrlo dug kristal u vodiću(kažu da je dug kao tvornički kolut, 100m), umjesesto hrpe kristala kojih ima u klasicnim OFC vodicima na desetine po metru. Granice kristala su zapravo barijere u strukturi metala koje elektroni moraju preskakati prilikom titranja ii putovanja kroz vodic, pa ima smisla zašto ova žica zvuči jasno, definirano i sve ostalo.

Za jedan zvučnički kabel (za jedan kanal) treba dva takva vodića za + i - vod po strani, dakle kad kupujete te žice i ako vam primjerce treba 2m zvučničkog kabla po strani, za jedan set kablova uzmite 2m x 4vodica=8m tog vodiča jer ce vam po strani otiči 4m pošto ih koristite za + i - vod.

Tih 8m koje ste kupili i dobili poštom razrežite na 4 dijela jednake dužine.

Dva vodića fiksirajte s jedne strane tako da vam ne plešu dok frčete jedan oko drugog. Ostavite na krajevima kabla oko 15cm neufrkanih vodića kako bi bilo lakše za konekciju.

Dakle vodići se jednostavno frču jedan oko drugog kao što su npr ufrkane telefonske parice, potrudite se da dobijete jedan simetrični ufrk svaka 4cm, fričite u bilo kojem smjeru, svejedno.

Kad ufrčete vodiće cijelom dužinom na krajeve(ostavivši 15cm slobodih vodića) stavite i cvrsto pritegnite malu plasticnu vezicu kako bi držala definirani kraj ufrkanog dijela i slobodnih vodića. Prođite krpom cijelom dužinom ufrkanog kabla tako da ga malo učvrstite odnosno dodadno oblikujete vodiče u ufrkanu konstrukciju.

Krajeve vodica ositite od izolacije i stavite terminaciju po želji, ja sam koristio banane u koje se vodić fiksira šarafima. Bio je link i za te konektore. To nije krimpanje kao što je Kalle naveo, nego kontakt na šarafe.

Dakle nikakve nauke u svemu tome, ali kabel radi zaista izvrsno, odnosno ne radi ništa primjetno, osjecaj je da nema ničeg između pojačala i zvučnika.

Nemojte me pitati dali možete staviti više vodića paralelno u kabel jer vam se jedan vodić od fi 1mm čini smiješno malo, nisam probavao niti me zanima petljati, ovo radi izvrsno.  Kompliciranje i paralelke iz nekog razloga nemaju jasnocu kao jedan vodić.

Ne odgovaram za vaše eksperimente, nema jednostavnijeg načina izrade kabla od ovoga, tako da nitko ne može reči da je nesposoban ovo ufrkati.

Mnogi renomirani proizvođači zvučnika u internom ožičenju ne koriste ništa deblje i kompliciranije od ovog kabla. Primjerice Audio Physics ili Thiel audio

-------------

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 13:30
Je, na vijak je banan˙ca još jednostavnije, zaboravio... nije krimp ;)

OCC je koliko pročitao na netu relativno nova tehnologija patentirana 2010, sve više i više renomiranih proizvođača počinje koristiti OCC bakar, ali i OCC srebro i na svijetu ima samo nekoliko proizvođača sirovine od kojih svi uzimaju.

Bilo bi interesantno probati isplesti i sa više vodiča od ovih 2 nešto, no onda se više ne bi radilo o jeftinom kabelu jer realno ovaj bakar nije jeftin, a pitanje koliko bi se kompliciranjem još nešto dobilo, možda bi bilo gore.
Ovo je nešto poput antikabla, stavi i zaboravi.

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 14:02
Možda da se plete s tri žice, poput Kimbera. Čist radi geometrije.
Treća "žica" bi trebala biti "slijepa" bez spajanja. Možda obična vulgaris žuto zelena solid core jeftinjakuša iz prodavaone električarskih potrepština.

-------------
đez je limunada

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 14:30
A možda su u šumi.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 14:49
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Treća "žica" bi trebala biti "slijepa" bez spajanja. Možda obična vulgaris žuto zelena solid core jeftinjakuša iz prodavaone električarskih potrepština.
Koji razlog imaš za to? Zašto odmah kemijaš? 

Ništa ne treba plesti.

Ufrkavanje je efikasna geometrija izbjegavanja paralalenog vođenja vodiča gdje se oni zapravo uvijek sjeku pod nekim kutem, osnovna stvar za izbjegavanje elektromagnetske interkacije među vodičima, mama i tata svih ostalih geometrija.

To ti je isto kao i kimber i Aq....

-------------

Objavio: Edison
Datum objave: 22.srpanj.2015 u 17:35

Ne. Dvije zice je najbolje uplesti kao obicnu pletenicu, tako je najefikasnije potiranje smetnji. Kad imamo tri aktivne zice, onda pletemo s tri, kao sto djevojcice pletu kosu u pletenice, nemamo izbora.

Dodavanje trece, neaktivne zice, parici bilo bi kontraproduktivno, mada takva pletenica atraktivnije izgleda.

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 18:03
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Ne. Dvije zice je najbolje uplesti kao obicnu pletenicu, tako je najefikasnije potiranje smetnji. Kad imamo tri aktivne zice, onda pletemo s tri, kao sto djevojcice pletu kosu u pletenice, nemamo izbora.

Dodavanje trece, neaktivne zice, parici bilo bi kontraproduktivno, mada takva pletenica atraktivnije izgleda.

AE
Vidiš kako čovjek lijepo objasni. A ja mislio da je Kimber upravo zbog te geometrije kabla tako uspješan.
Fala Edison!

-------------
đez je limunada

Datum objave: 22.srpanj.2015 u 18:14
Kimber je uspješan zbog marketinga i građenja priće oko kablova, i zato što je jedan od pionira industrije.

Tko nije čuo za Kimber, čuo je za Monster, itd.

-------------

Objavio: Kruno-42
Datum objave: 24.srpanj.2015 u 12:54
Ako je već riječ o OCC bakru, zašto ne probati ovaj gotovi zvučnički kabel:

http://www.hificollective.co.uk/wire/neotech_speaker_cable_3004.html

-------------
MINI RAČUNALO INTEL NUC/PS AUDIO NuWave DAC,ELECTROCOMPANIET ECI-1 PROAC D2, Magnum Dynalab MD-90

Datum objave: 24.srpanj.2015 u 13:18
A možda zato jel više nije baš jeftino samo za probati... ima i ovaj još skuplji NES-3002.
Vjerojatno super žice.

Objavio: Edison
Datum objave: 24.srpanj.2015 u 13:26
Originalno postano od strane člana: Kruno-42 Kruno-42 napisao:

Ako je već riječ o OCC bakru, zašto ne probati ovaj gotovi zvučnički kabel:

http://www.hificollective.co.uk/wire/neotech_speaker_cable_3004.html

Mozda zato sto je metar toga dok dodje kod nas najmanje 600 kn. A za normalan stereo par treba 5 metara, plus terminacija... A moze se audiofilu i ne svidjeti taj kabel... a sto onda s njim?

Objavio: aron
Datum objave: 25.srpanj.2015 u 14:36
Nije li taj OCC bakar nešto slično kao monokristal bakar koji je koristio Ecosse u izradi svojih kablova i bio popularan prije 10-ak godina?

Datum objave: 25.srpanj.2015 u 22:13
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Trazim nove zvucnicke kablove...
Srebro ne bi,isprobao vise puta i not my cup of tea...
Mogao bih ti preporučiti jedno 4-5 modela (isprobanih) za koje bih se kladio da su bolje od večine toga što Straight Wire nudi, ali bih volio prvo čuti koju si točno "srebrninu" probao.

Ajd preporuci te modele.

Slusao sam neke Sumiceve,ne sjecam se modela tocno,te 2 para diy srebrnih.

Sve mi je pasalo,vise nego dobro,no visoki su mi kod srebra uvijek smetali za moj gust.

Ne zanima me ono sto svi zovu "vjerna reprodukcija",zanima me zvuk u kojem cu uzivat po mojem gustu.

Radi toga sam i usao u ovaj hobi,tako da ce mi tesko biti naci prikladan zvucnicki.

-------------
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -

Datum objave: 25.srpanj.2015 u 22:15
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kao i obično, preporučam Audioquest.

Od Audioquesta imam INT Panther,referentni meni kabel,na sto god ga spojio pase do boli.Tako da bi nesto od tog brenda moguce lijepo sjelo,ali samo stara "garda".

-------------
- Blake -

Datum objave: 25.srpanj.2015 u 22:39
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Dobro ljudi, opisat cu, stavljat fotke mi se neda, a i nema se što vidjeti.Dakle ova žica sa linka (Audiophonics) je jedan solid core UP-OCC vodić promjera 1mm obučen u crvenu teflonsku izolaciju, proizvođač je Neotech. Kupuje se na metre, 1m je 7 eura + šiping.OCC je patentirana tehnologija proizvodnje vodića na način da se dobije jedan vrlo dug kristal u vodiću(kažu da je dug kao tvornički kolut, 100m), umjesesto hrpe kristala kojih ima u klasicnim OFC vodicima na desetine po metru. Granice kristala su zapravo barijere u strukturi metala koje elektroni moraju preskakati prilikom titranja ii putovanja kroz vodic, pa ima smisla zašto ova žica zvuči jasno, definirano i sve ostalo.Za jedan zvučnički kabel (za jedan kanal) treba dva takva vodića za + i - vod po strani, dakle kad kupujete te žice i ako vam primjerce treba 2m zvučničkog kabla po strani, za jedan set kablova uzmite 2m x 4vodica=8m tog vodiča jer ce vam po strani otiči 4m pošto ih koristite za + i - vod.Tih 8m koje ste kupili i dobili poštom razrežite na 4 dijela jednake dužine.Dva vodića fiksirajte s jedne strane tako da vam ne plešu dok frčete jedan oko drugog. Ostavite na krajevima kabla oko 15cm neufrkanih vodića kako bi bilo lakše za konekciju.Dakle vodići se jednostavno frču jedan oko drugog kao što su npr ufrkane telefonske parice, potrudite se da dobijete jedan simetrični ufrk svaka 4cm, fričite u bilo kojem smjeru, svejedno.Kad ufrčete vodiće cijelom dužinom na krajeve(ostavivši 15cm slobodih vodića) stavite i cvrsto pritegnite malu plasticnu vezicu kako bi držala definirani kraj ufrkanog dijela i slobodnih vodića. Prođite krpom cijelom dužinom ufrkanog kabla tako da ga malo učvrstite odnosno dodadno oblikujete vodiče u ufrkanu konstrukciju.Krajeve vodica ositite od izolacije i stavite terminaciju po želji, ja sam koristio banane u koje se vodić fiksira šarafima. Bio je link i za te konektore. To nije krimpanje kao što je Kalle naveo, nego kontakt na šarafe.Dakle nikakve nauke u svemu tome, ali kabel radi zaista izvrsno, odnosno ne radi ništa primjetno, osjecaj je da nema ničeg između pojačala i zvučnika.Nemojte me pitati dali možete staviti više vodića paralelno u kabel jer vam se jedan vodić od fi 1mm čini smiješno malo, nisam probavao niti me zanima petljati, ovo radi izvrsno.  Kompliciranje i paralelke iz nekog razloga nemaju jasnocu kao jedan vodić.Ne odgovaram za vaše eksperimente, nema jednostavnijeg načina izrade kabla od ovoga, tako da nitko ne može reči da je nesposoban ovo ufrkati.Mnogi renomirani proizvođači zvučnika u internom ožičenju ne koriste ništa deblje i kompliciranije od ovog kabla. Primjerice Audio Physics ili Thiel audio

Hvala Gasho.

-------------
- Blake -

Datum objave: 25.srpanj.2015 u 22:51
Ovo je svakako vrijedno isprobavanja.

Pogotovo jer nije velika cifra,te i ako ne sjedne u sistem,trosak je prihvatljiv.

Morat cu malo zasuc rukave i bacit na posao i ako nisam vican tome,no ne izgleda tesko.

-------------
- Blake -

Objavio: MATIJA
Datum objave: 26.srpanj.2015 u 11:26

Ovo je svakako vrijedno isprobavanja.

Pogotovo jer nije velika cifra,te i ako ne sjedne u sistem,trosak je prihvatljiv.

Morat cu malo zasuc rukave i bacit na posao i ako nisam vican tome,no ne izgleda tesko.

a možda da se užicaš od nekog da ti posudi par dana pa vidiš oće li ti pasat, još manji i prihvatljiviji trošak...

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 13:05
Samo bez nestrpljivosti. Kao što je Kalle napisao barem mjesec dana svakodnevne svirke.
Užicavanje od koga? Znam tri korisnika, jedan je van Zga a ostala dva koriste kablove na dnevnoj bazi.

Koliko kineskih i inih prouzvoda sumnjive kvalitete a slicne cijene kupljeno na blef bez raznih sitnjičarenja.

Ovo je izvrstan kabel i tocka, i to ne gledano kroz cijenu nego opcenito. Jedino ne znam koliko otkriva mane sustava ukoliko ste do sad mislili da imate neutralnu žnjoru.

-------------

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 13:09
Nevjerojatno koliko sa porastom cijene pada skepsa u kupljeni proizvod i svoj odabir.

Zaključak, da bi smanjio skepsu, suvišna pitanja i potrebno uvjeravanje, audiofile treba oguliti za lovu

-------------

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 13:21
u postu gore Filip piše : "Ne zanima me ono sto svi zovu "vjerna reprodukcija",zanima me zvuk u kojem cu uzivat po mojem gustu. "
Mislio sam upravo zbog toga da nebi bilo zgorega osobno oslušnuti preporučene žice koje su zgotovljene i kod nekog već zvuče zadovoljavajuće, bez obzira na jednostavnost izvedbe. I da nije neki problem užicati na par dana, prilično je  vjerovatno  da korisnici istih imaju  i neki rezervni par koji će ušteknuti 2-3-4 dana...

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 13:55
Zica kosta skup sa dostavom oko 100 eur, ako i ne sjedne moze posluziti ko malo skuplji strik za ves il nesto ;))

Mislio sam btw. traziti okolo ili od nekud sa neta iskopati AQ sterling ili nesto slicno, no em je tesko nabavljivo em bi me gust isprobavanja stare AQ perjanice kostao bar 500 eur, a sto ako ne sjedne?

Evo npr AQ mammoth je nekad isto bio u njihovom vrhu ponude, pa zica bas i nije za svaki sustav.

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 14:00
ha ha ha... lova je relativan pojam pa možda nekom i 500 eur može poslužiti kao štrik, za 100 eur ja bi radje  jednom od klinaca kupio patike nego ženi štrik (za sušenje rublja naravno)...

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 14:15
Nakon što je naknadno objašnjeno da vjerna reprodukcija nije cilj onda dosta toga ovdje izrečenog i nema nekog smisla. Uključivo i moje.
Kalle, mamut je daleko od vrha ondasnje ponude AQ, čak niti blizu. Sterling je druga priča...Apparatusa pitaj

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 14:18
Mamut je svojevremeno bio drugi odozgora ako se ne varam. A apparatusa necu pitat nista jel je fetisist i nije objektivan.

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 14:34
Da, da. Niti sam fetišist niti sam neobjektivan. Samo osobno preferiram neke brandove i to s jako debelim razlogom. Što se tiče AQ Sterlinga, srebro-bakar hibrida (imam drugu poboljšanu verziju) taj kabel ne zvuči i time sam rekao sve. Fenomenalna žnjora. Ni na kraj pameti tražiti bilo što drugo u životu. Samo, prije ćete sresti pingvina u Sahari nego Sterlinga ugledati bilo gdje u SH ponudi. Osobno sam imao ludu sreću i kad mi je ponuđen nisam ni sekunde razmišljao hoću li dati 750€ za 2X3m što ujedno smatram jako povoljnom cijenom za takvo što. Stari Audioquesti suho su zlato, što vlasnici predobro znaju pa ih u ponudi generalno nema. Toliko o tomu.

P.S. Sterlinga sam se dočepao zahvaljujući Jergi. Da nije bilo njega tu bih žicu gledao samo na slikama. Siniša, hvala i hvala i još jednom hvala. 

-------------

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 15:26
Ajd dobro, bar sam subjektivnom provokacijom uspio izvuci bar donekle objektivan odgovor.

I eto 500 eur malo sam rekao... ovdje se radi o zici od 100 eur koju bi jos netko htio uzimati na probu. Kako radi sterling mogu samo nagadjati, s obzirom na zvuk starih aq interkonekata koji mi je poznat vjerojatno odlicno.

No sto se tice zvucnickih zica, probao stvarno zadnjih godina toga dosta i to sirokog raspona cijena i ovaj neotech je ispao jedna od najboljih ne samo zato sto je jeftin.

Osobno cu radije razliku love koje sam mislio dati za zvucnicke zice potrositi na bolje strujne kablove ili nesto drugo sto bi moglo dodatno unaprijediti zvuk, uz naravno ako je moguce prethodnu probu.

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 15:32
Kalle, kažeš Apparatus fetišist? A kako bi nazvali lika koji je držao 3 (slovima: tri) Sterlinga onako nek se nađu pri ruci ako ustreba, četvrti je bio u sistemu. Pa sam ga uspio nagovoriti da ne bude pizda i neka usreći nekoga. Ispalo je na kraju da je taj netko Apparatus, što mi je posebno drago. A što se tiče starih vrhunskih AQ kabela iz zlatnog doba te firme i ja sam fetišist, to znaš

Objavio: alexatpos
Datum objave: 26.srpanj.2015 u 16:51

Da, da. Niti sam fetišist niti sam neobjektivan. Samo osobno preferiram neke brandove i to s jako debelim razlogom. Što se tiče AQ Sterlinga, srebro-bakar hibrida (imam drugu poboljšanu verziju) taj kabel ne zvuči i time sam rekao sve. Fenomenalna žnjora. Ni na kraj pameti tražiti bilo što drugo u životu. Samo, prije ćete sresti pingvina u Sahari nego Sterlinga ugledati bilo gdje u SH ponudi. Osobno sam imao ludu sreću i kad mi je ponuđen nisam ni sekunde razmišljao hoću li dati 750€ za 2X3m što ujedno smatram jako povoljnom cijenom za takvo što. Stari Audioquesti suho su zlato, što vlasnici predobro znaju pa ih u ponudi generalno nema. Toliko o tomu.

P.S. Sterlinga sam se dočepao zahvaljujući Jergi. Da nije bilo njega tu bih žicu gledao samo na slikama. Siniša, hvala i hvala i još jednom hvala. 

Sigurno cu se tebe prvog sjetiti i slijedeci put...klosaru....

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 17:02
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 18:05

A šta ti oćeš papku jedan? Pa nisi ga ti dofuro iz Francuske nego Jerga. A to što je kratko bio kod tebe, može se reć da je kratko bio u krivim rukama. Sad je napokon spašen.

-------------

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 19:36

Nakon što je naknadno objašnjeno da vjerna reprodukcija nije cilj onda dosta toga ovdje izrečenog i nema nekog smisla. Uključivo i moje.
Kalle, mamut je daleko od vrha ondasnje ponude AQ, čak niti blizu. Sterling je druga priča...Apparatusa pitaj

Zasto nema smisla?

Pa trazim kabel koji ce moj sistem pogurati u onom smjeru kojem mi oase,moze imat karakter ili biti neutralan.

Evo dobio sam od Gashe i Kalleta odlican hint za kabel,a i stari Audioquesti ce se vrebat polagano.

Meni je pomoglo ovih 5 stranica.

-------------
- Blake -

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 20:07
Rekao sam da nema smisla samo iz razloga jer ti Gašo i Kalle savjetuju onaj kabel iz razloga što ga smatraju neutralnim, transparentnim ili kako je Apparatus napisao "da ga nema" što je neki cilj kojem težimo. Ti kazeš da te vjerna reprodukcija ovdje ne zanima a ja kažem da onda većina toga napisanog nema previše smisla jer možda tražiš kabel - ekvilajzer. Mislim da savjeti nisu išli u tom smjeru. Međutim drago mi je da je sve ovo bilo korisno.
Ostaje i dalje prijedlog da je bolje da kupiš/napraviš kabel i odeš na večeru ili nekamo drugo za ostatak love.

Datum objave: 26.srpanj.2015 u 23:28

... Slusao sam neke Sumiceve,ne sjecam se modela tocno,te 2 para diy srebrnih.

Sve mi je pasalo,vise nego dobro,no visoki su mi kod srebra uvijek smetali za moj gust. ...

Sumić ima od ne baš dobrih do vrhunskih modela. E sad, koji si ti "potrefio" ...
 DIY srebro bih izostavio iz priče, jer tko zna kakvo je tko srebro ubacio "u bužir".

Ako te ne zadovolji spomenuta DIY Neotech avantura probaj sa sljedećim:

Wireword Eclipse 5
 Acoustic Zen Hologram II
 Wireword Equinox III+
 Kimber 12 TC

Ta 4 modela bih mirne duše mogao preporučiti bilo kome tko traži u tom nekom razredu cijene, i ne traži kabel koji će nešto "popravljati" u sistemu.

Doduše, ako ti se sa cjevnim ampom sve lagano zatvorilo, budi ipak siguran da nije do ampa (nisam slušao ništa od HAD audiolaba).
 Iako, gotovo svi Straight Wire kabeli što probah su bili lagano zatvoreni, topljikavi, dosadnjikavi. Iznenadio bi se da je Encore bio bitno drukčiji.

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 01:22

A šta ti oćeš papku jedan? Pa nisi ga ti dofuro iz Francuske nego Jerga. A to što je kratko bio kod tebe, može se reć da je kratko bio u krivim rukama. Sad je napokon spašen.

Kombiniram nesto, mozda pribavim Dragona, onako, nek' se nadje. Napisati cu ti kakav je, no ako ne cujes boljeg, biti ce ti i Sterling dobar. Kao ranije i Mt Blanc , ili kakva pletena zica prije toga. Ali, samo se ti javi.... Jergi...

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 08:09
A nije ti palo na pamet da sam te namjerno izostavio iz onog posta tek da te izvučem iz rupčage na čistinu? Kako je lako manipulirati ljudima, naročito Dalmošima. Samo ga malo lupiš na taštinu i eto ga, oće te ubit. Zabavno do đaja.
A što se tiče Dragona, nabavit ćeš, al kad na vrbi naraste artičoka. Znam ja tko ima u Splitu (a znaš i ti) samo taj ga ne da ni za živu glavu jer umišlja da mu baš treba i paše na ono mini linije koju naziva hifom. Čudni su ti Dalmoši. Pardon, ljudi.

-------------

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 09:44
Moram priznati da mi je ova tema postala full zanimljiva

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 10:20
Cuo sam da na tom Draganu najbolje zvuce lose producirani narodnjaci, malo im zatuche visoke

Frend ga je imao prije koju godinu, debela zicurina terminirana za triwiring i dojam je bio da je malo taman, onako slicno ko mamut...

Objavio: Devo
Datum objave: 27.srpanj.2015 u 13:08
Kak onda ide ta hijerarhija, Dragon je je najjači zvučnički jel tak? Znači kombo Dragon-Amazon bi po tome bilo naj od AQ kabela, volio bih baš čuti...

-------------
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 13:32
Ne Amazon nego Diamond. Iako se Dragon sasvim sigurno ne bi sramio Amazona i obrnuto. Amazon pripada znatno novijoj seriji AQ referenci i njegov zvučnički partner bi bio Everest, ako se ne varam. Dolje se vidi kako je to išlo. Legendarna Audiotruth serija, prema mišljenju velikog broja svjetskih audiofila, ponajbolje audio žice svih vremena. E sad, navedeno uvijek može biti diskutabilno, ali to da se radi o fantastičnim drotovima nitko ne može poreći.

-------------

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 13:45

Frend ga je imao prije koju godinu, debela zicurina terminirana za triwiring i dojam je bio da je malo taman, onako slicno ko mamut...
Možda mu je skroz propustio tminu sustava?

-------------

Objavio: catalyst
Datum objave: 27.srpanj.2015 u 14:04
Ja imam dugi niz godina interkonekt opal.U mojem sustavu je previše taman,tako da sada spaja tuner,jer me za taj zvuk nije briga.Imao i zvučničke indigo,poklonio ih klubu.Bezvezna žica.Niagara mi interkonekt i Nordost za zvučnike.S time zadovoljan.   

-------------
Nosce te ipsum

Objavio: ZlyM
Datum objave: 27.srpanj.2015 u 15:52
Lapis X3 interkonekt,
Argnet+ zvučnički,
Forest u rezervi čeka bolje dane,
u susjedstvu nadohvat ruke ima i Clear i Diamond x2 x3,
a ona "mini linija" sa Dragonom "mega svira". Američka škola.

-------------
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 16:03
Opal ti se nije svidio jer je entry IC u Audiotruth svijetu. Indigo nije vrijedan spomena, a prvi dobar zvucnicki je Forest ispod kojeg se ne smije ići ako ostatak sistema traži vrhunski zvučnički kabel. Moje misljenje je da ako se navučeš na AQ srebrninu onda teško da ćeš je zamijeniti nečim drugim. A probao sam i druge vrhunske srebrnjake ali vratio se na aq. Ja više ne razmišljam o kabelima. Jel tako App? Alexa je imao priliku

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 18:14
Jesbogami, tak je. Zbilja ne znam što bih ja to trebao kemijati preko vrhunskog Audioquesta. Gola istina, da ga Aleksa nije htio prodati, ja ga imo ne bih. Sva sreća da je zabrijo na brodove i jahte.

-------------

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 18:15
    AQ mi nije prvi izbor, pogotovo IC, mada spomenuti Audiotruth predstavljaju dobro ulaganje, bolji kabeli su puno skuplji. Meni se potrefilo da ih probam kada sam imao Odine u sistemu, pa ih nisam pozelio zadrzati.
Zvucnicki AQ, pogotovo Audiotruth su mi bolji, Sterling je stvarno dobar, vidjeti cu koliko je dobar Dragon.
Inace, kada vec pricamo, ponekad vidim Wireworld gold eclipse na prodaju, za povoljnu lovu, taj kabel sam probao i preporucio bih svakome da ga proba. Mana mu je sto mu je zvucnicki pandan jako skup, ali bih ga svakako volio cuti

Objavio: pupa
Datum objave: 27.srpanj.2015 u 18:38

Mene je ova žnora izašla skup sa bananicama za 2x2,5m nekih 650 kn. Gašo ju je ufrkao u jednostavnu geometriju i terminirao krimpanjem.

Ne nađoh linka.. O kojim se konkretno bananama radi? U moru kineskog lata/pozlata šrota ova uspješna priča svakako zaslužuje i taj podatak.

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 19:47
http://www.audiophonics.fr/en/banana-plugs/jantzen-audio-banana-plug-bfa-gold-plated-o-4mm-la-paire-p-6181.html - Banan'ce

Eto napominjem da sam takodjer imao volju dati najmanje 500-600 eur za zvucnicke kablove pa uletjeo slucajno na probu teze nabavljivi usvirani OCC nanotech (cca 150 eur za 5 m), koji mi je sjeo odlicno, neotech zvuci slicno (ili ne zvuci) lova sitnica pa reko dajmo.

A ovi nek se kolju oko Odina i Dragana ;)))

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 20:04

AQ mi nije prvi izbor, pogotovo IC, mada spomenuti Audiotruth predstavljaju dobro ulaganje, bolji kabeli su puno skuplji. Meni se potrefilo da ih probam kada sam imao Odine u sistemu, pa ih nisam pozelio zadrzati.
Zvucnicki AQ, pogotovo Audiotruth su mi bolji, Sterling je stvarno dobar, vidjeti cu koliko je dobar Dragon.
Inace, kada vec pricamo, ponekad vidim Wireworld gold eclipse na prodaju, za povoljnu lovu, taj kabel sam probao i preporucio bih svakome da ga proba. Mana mu je sto mu je zvucnicki pandan jako skup, ali bih ga svakako volio cuti

Eto vis, slusao i gold eclipse, pa i odin IC IMHO , diamond i amazon su sveukupno bolji.
Odin ima stvarno fascinantnu i transparentnu sredinu, ali ekstremi su za tu cijenu prosjecni. Diamond ga posalje po kutiju cigara, a amazon po steku.

Salim se, sve zavisi kako gdje sto legne, no ocekivao sam daleko vise od odina.

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 20:36
 Nešto puno "Odina" ima uokolo. Da nisu oni kineski?

Datum objave: 27.srpanj.2015 u 22:36
Nisu

Datum objave: 28.srpanj.2015 u 22:43

... Slusao sam neke Sumiceve,ne sjecam se modela tocno,te 2 para diy srebrnih. Sve mi je pasalo,vise nego dobro,no visoki su mi kod srebra uvijek smetali za moj gust. ...

Sumić ima od ne baš dobrih do vrhunskih modela. E sad, koji si ti "potrefio" ...
 DIY srebro bih izostavio iz priče, jer tko zna kakvo je tko srebro ubacio "u bužir".

Ako te ne zadovolji spomenuta DIY Neotech avantura probaj sa sljedećim:

Wireword Eclipse 5

Acoustic Zen Hologram II

Wireword Equinox III+

Kimber 12 TC

Ta 4 modela bih mirne duše mogao preporučiti bilo kome tko traži u tom nekom razredu cijene, i ne traži kabel koji će nešto "popravljati" u sistemu.

Doduše, ako ti se sa cjevnim ampom sve lagano zatvorilo, budi ipak siguran da nije do ampa (nisam slušao ništa od HAD audiolaba).

Iako, gotovo svi Straight Wire kabeli što probah su bili lagano zatvoreni, topljikavi, dosadnjikavi. Iznenadio bi se da je Encore bio bitno drukčiji.

Hvala Sten.

Trazim kabel koji ce mi izvuci od setupa najbolje,da ga ne gusi i sl.
Jbg,imao sam losa iskusta sa rebrninom jer mi je uvijek prstalo u visokima,to mi se ne svidja.
Straight Wire ima negu dobru sredinu ajmo reci,no zagusen je pomalo.

Isprobao sam nekolicinu drugih zvucnickih,no nisu me zadovoljili,uvijek je nesto iskakalo.Uz to,nije lako dobit na probu dobar kabel

Znam da nije do ampa,Santana je odlicna,no vjerovatno se tek sada pokazuju mane Straight W-a.
I prije sam imao vise nego duplo skuplji amp/pre od Synthesisa,sa santanom je sve "prodisalo",ali eto vec 2 godine sam miran i ne diram nista,te odlucio da bi ipak mogao preci na visi nivo sa zvucnickim.

Budem pokusao sfrkat kabel,ako sjedne odlicno,ak mi ne bude pasao,ici cu u potragu za starim AQ,posto zam jako zadovoljan sa njihovim Int.

-------------
- Blake -

Objavio: 11duc
Datum objave: 28.srpanj.2015 u 23:11
Kvalitetno srebro nebi smelo prskati u visokima, ali to i zavisi od konstrukcije. Ako nečeš žuriti, možda uletim u idučih 15 dana na vikend odmor pa ti donesem TMR i Magnana, toliko da probaš nešto ˝nekomercialno˝. Magnan je otvoren prozračan bez prskanja, TMR topliji i povezaniji, mog primarnog MIT-a ne bi nosio, da se na granici ne uplaše da je oružje Što se interkonekta tiče nema ga preko Electraglide-a. Inače imam još u skladištu dva MIT-a, pa Audioquesta Lapis x3, pa legendarnog Cardas Hexlink Golden 5 ( prednik Golden Crossa ), pa utra redak retro TaraLabs Temporal Continuum, Audioplan-a ... i jedan skroz nepoznat ali radi mnogo slično Electraglide-u    Pa oko poželiš, mogu i kojeg od tih doneti.

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 00:00
Vidio sam na audio-kontaktu da prodajes Lapisa,skoro sam te zvrcnuo,ali ne..

Zadovoljan sam s Pantherom,necu mjenjat ak mi je ok.

No sto se tice zvucnickih,nosi brate
Ak dopalis do Umaga,obavezno ponesi.

-------------
- Blake -

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 00:01
Nema zurbe,sad i je i onako prevruce za ozbiljna slusanja.Na jesen ce se krenut ozbilnjije.
Trenutno trazim i proucavam.

-------------
- Blake -

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 09:51
Ja bih u nekom planu predvidio i zamjenu tog Panthera. Bez zezancije.
A "pravi" srebrni kabeli ne zvuče oštro ni agresivno već naprotiv: mekano, profinjeno i uhu ugodno.

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 12:17
Fakat, proglasiti srebrninu oštrom, oksimoron je kao i duboko brdo. Isto tako je činjenica da svaka šuša frče, gnječi i muči kojekakvo srebro, od raznih proizvođača do diavajera, s velikim upitnikom imaju li uopće pojma što čine. I onda srebro ne valja. Dobar kabel mora biti maksimalno protočan, propustan i neutralan. Iako u tomu srebro možda mrvicu prednjači, daleko da nema i takvog bakenog drota. To me podsjeća na onu nedavnu šprehu o subovima. Čovjek prišteka nedovoljno dobar sub i onda subci ne valjaju. Baš bi me zanimalo tko će ustvrditi da REL ne valja. Ili n.pr. vrhunski modeli srebrnih AQ drotova. Ako ti to zvuči oštro, možeš odmah optužiti ostatak sistema jer ti je taj drot propustio sve pa i ono manje lijepo.

-------------

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 17:49
U potpunosti se slažem sa Apparatusom, dok mu je zadnja rečenica brutalno istinita.

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 19:59

Fakat, proglasiti srebrninu oštrom, oksimoron je kao i duboko brdo. Isto tako je činjenica da svaka šuša frče, gnječi i muči kojekakvo srebro, od raznih proizvođača do diavajera, s velikim upitnikom imaju li uopće pojma što čine. I onda srebro ne valja. Dobar kabel mora biti maksimalno protočan, propustan i neutralan. Iako u tomu srebro možda mrvicu prednjači, daleko da nema i takvog bakenog drota. To me podsjeća na onu nedavnu šprehu o subovima. Čovjek prišteka nedovoljno dobar sub i onda subci ne valjaju. Baš bi me zanimalo tko će ustvrditi da REL ne valja. Ili n.pr. vrhunski modeli srebrnih AQ drotova. Ako ti to zvuči oštro, možeš odmah optužiti ostatak sistema jer ti je taj drot propustio sve pa i ono manje lijepo.

Naveo sam sto sam slusao od srebra,nije mnogo no ipak sam dobio neki dojam.Moguce da iznosi sve detalje,dobre i lose,snimke kao takve,no meni to ne pase.Slozio sam sistem po mom gustu,dugo mi je trebalo a bogami i nofca,te sad zelim uzivat u tome.Trazim kabel koji ce mi dati nesto vise propusnosti u visokima,pa makar to bio kako neki kazu ekvalajzer od kabla,nije me briga

-------------
- Blake -

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 20:14

Ja bih u nekom planu predvidio i zamjenu tog Panthera. Bez zezancije.
A "pravi" srebrni kabeli ne zvuče oštro ni agresivno već naprotiv: mekano, profinjeno i uhu ugodno.

Ne vidim razloga da mjenjam Panthera ako mi se pokazao odlican i po gustu.

Sto se tice srebra ponovno..neke snimke su bile odlicne,a druge ostre.Znam da je kabel propustao ono sto treba,te da tako treba biti,no meni to ne pase na zalost.Nisam utukao godine i novce za nesto sto bi morala biti "neutralnost" ili "vjerna reprodukcija" ako meni to ne lezi uhu.

Sto ima veze ako sebi ugladim sistem kako zelim?I dalje sam audiofil jer vol8m uzivat u muzici.

-------------
- Blake -

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 20:20
Na kraju krajeva...sto kabeli nisu ekvalajzeri..

Inace bi koji god kabel spojimo moralo biti u redu.

Zasto pojedini kabel pase u pojedinom setupu?

WTF!

-------------
- Blake -

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 21:13
 Lest ...
 samo polako, slušaj svojim ušima i kupuj za sebe. U pravu si, nema smisla nešto mijenjati ako ti se sviđa kako radi.

Možda ćeš jednog dana naići na srebro koje ti se sviđa, možda nećeš. Srebro samo po sebi nije jamac dobrog kabela. Čak bih se mogao kladiti da to što si slušao nisu bili baš neki uspjeli primjerci.

Ja sam, eto, završio na srebrnini, i vjeurjem da bilo koji kabel da stavimo u tvoj sistem da ne bi bilo "krvi" iz ušiji. Kao što nije bilo ni kod mog frenda, ni kod Olifa, ni kod Bože ... gdje god da sam ih čuo.

Btw. kabeli nisu ništa veći ekvilajzeri od bilo koje druge stvari u sistemu, zato što sve utječe na zvuk, i tom tvrdnjoj se uopće ne treba zamarati jer je besmislena.

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 21:27
Jedna od stvari koju sam naucio na ovom forumu je da ne treba zurit,tako da se ide polako

Moguce da ce mi i neko srebro leci,ali znas i sam,tesko je dobit dobar kabel na probu,a bogami i naci ga.No ne zurim se,kao sto sam rekao,laganini

-------------
- Blake -

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 22:43
 Žurba je proporcionalna količini nezadovoljstva postojećim stanjem. Plus, koliko se strastveno zanimaš hifijem ili, blaže rečeno, koliko ti to znači u životu.
 Sreća, pa je vrijeme nanašanja svakojakih komponenti doma, gotovo svaki mjesec, već davno iza mene. 

No, kad sam bio nezadovoljan, nema šanse laganini. Daj odma nešto.   

Btw. kod Bože (Robertoshop, je li) skoro uvijek ima nešto zanimljivog za posuditi. Da nije njega, nikad ja ne bih sastavio ovakav sistem.

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 23:30
Ni ja ovakav. J..o on sliku svoju.

-------------

Datum objave: 29.srpanj.2015 u 23:46
Najbedastije greške(koje ljudi doduš ne priznaju ni sebi), nastaju brzopletim i nepromišljenim potezima.

A i to nezadovoljstvo rezultatima je posljedica ko zna čega.

-------------

Datum objave: 30.srpanj.2015 u 00:17

Btw. kabeli nisu ništa veći ekvilajzeri od bilo koje druge stvari u sistemu, zato što sve utječe na zvuk, i tom tvrdnjoj se uopće ne treba zamarati jer je besmislena.

Sten, ta tvrdnja nije uopće besmislena. Loši kabeli ponašaju se kao ekvilajzeri i ljudi njima ispravljaju nedostatke ili si prilagođavaju zvuk svojim guštima. Dapače, najčešće to rade kabelima jer je tako najlakše i najjeftinije. Koliko puta se to moglo pročitati kako borcu npr. fali basa ili nečeg drugog i onda traži savjet kojim kabelom to postići. A stvarno dobri kabeli zvuče jako slično u smislu neutralnosti odnosno neisticanja nijednog frekvencijskog područja (da ne kažem identično). Naravno to je samo jedan dio u cjelokupnoj ocjeni nekog kabela ili bilo koje komponente sustava. Peglanje nekih izbočina ili popunjavanje rupa kabelima ili čime već ne, nije baš ispravan put; blago rečeno. Ali i takav može dovesti do cilja pogotovo što Lesta to možda i ne smeta previše. Zadovoljstvo vlasnika na prvom mjestu!

I Lest, pomalo ali sigurno, to je dobro razmišljanje. Naravno, ako crv nije preaktivan!

Datum objave: 30.srpanj.2015 u 00:38

... Loši kabeli ponašaju se kao ekvilajzeri i ljudi njima ispravljaju nedostatke ili si prilagođavaju zvuk svojim guštima. Dapače, najčešće to rade kabelima jer je tako najlakše i najjeftinije...
 Sve si rekao.
I sam sam tako nešto napisao, pa obrisao, da si skratim post.

Loš kabel je kao i loše pojačalo - oboje će čujno utjecati na zvuk sistema. Pa je onda, kak ti, najjednostavnije to "popravljati" kabelima. Je, ako te hifi ne zanima baš previše.

Objavio: aron
Datum objave: 31.srpanj.2015 u 12:07
Ne postoji neutralan kabel kao ni neutralna komponenta, svaka vuče na neku stranu, manje ili više.
Bitno je sve to posložiti da svira dobro.
Nekom je dobro kad je što bliže neutrali, a nekom je dobro kad je po vlastitom guštu.
Oboje je dobro jer je najvažnije utišati crva , slušati mjuzu i bit zadovoljan.

Objavio: cijevko
Datum objave: 24.prosinac.2018 u 22:33
Pozdrav,

da li je netko radio interkonekt od neotech UP-OCC ufrkane žice?
Recimo ovakve kakve je navedena za zučnički kabel samo ne 0,8 nego 0,5 ili možda još tanjom.

Znači ufrkat i polemit na konektore sa što manjom masom tipa neki starline.

Radio sam sebi od čistog tempo electric srebra 0,5 i 0,8 u teflonu pa pletenica i to radi po meni jako dobro, pa pošto ću naručivat sa audiophonicsa nešto uzeo bi možda i 3 metra 0,5 up occ žice za jedan par interkonekata za probu.

Objavio: zed_alive
Datum objave: 24.prosinac.2018 u 23:31
Bok,

nisam to radio, al koja koincidencija da o istome razmišljamo isti dan (srebrni Neotech i Starline) proteza hm

Datum objave: 24.prosinac.2018 u 23:35
Jedino sam razmišljao jel 0.52 ili 0.65 dijametar uzet hm

Datum objave: 25.prosinac.2018 u 01:08
Mislim da je 0,65 možda malo predebelo.
Starline konektora imam i odlični su mi se pokazali,  bolji od onih malih neutrika ioko ni ti nisu loši i daleko bolji od recimo Supre PPSL koja je klasa nekog WBT-a.
Sa tim ogromnim konektorima uopće ne želim imati posla jer plaćaš nekakvu masu koja ti uopće ne treba a  moraš koristit dva škripca jer to nikako nemreš zgrijat pa rastopiš sve okolo.

Srebrni neotech, da li je to puno srebro, posrebreni bakar?
Koje dužine ako je puno srebro?

Napravio sam jedan kabel od tempo electric srebra u teflonu duljine 0,8m i supra ppsl konektorima i taj kabel mi je imao malo puniji bas i nešto blaže visoke, nakon godinu dana pošto ga nisam koristio radi nekih drugih kabela odlučio sam ga prepolovit i napravit još gušću pletenicu, sad se taj kabel ponaša potpuno drugačije tj obrnuto od onog od 0,8m. Konektori su ostali isti, da li radi gušćeg pletenja ili promjene električkih svojstava radi duljine ili svega skupa ne znam tako da bi možda trebalo i na to pripaziti kada se radi kabel.

Datum objave: 25.prosinac.2018 u 01:13
Neotech inače ima gotov kabel
http://https://www.audiophonics.fr/en/balanced-cables/neotech-nei-3004-symmetrical-modulation-cable-up-occ-o-85mm-p-8940.html" rel="nofollow - http://https://www.audiophonics.fr/en/balanced-cables/neotech-nei-3004-symmetrical-modulation-cable-up-occ-o-85mm-p-8940.html
samo ne znam kakvu ima geometriju iznutra a i taj plašt mi na jetra ide.

Datum objave: 25.prosinac.2018 u 11:37
A ima neotech te SOST solid core čisto srebro žice. I treba ti 3m za 0.75m kabla, ak radiš twisted pair.
Predebeo 0.65, misliš mehanički ili audio/električki?
Vis a vis mehanike riskirao bi, ionak je za kuću i ne bi ga savijao bogzna šta...mogu si dopustit radit na 'nekomercijalni' način...
Mislio oguliti, možda ispolirati, staviti u neki širi tubing, isplesti to, staviti oplet, izolaciju i to je to...

Datum objave: 25.prosinac.2018 u 12:09
Mislim da je 0,65mm nepotrebno debelo za tako kratak kabel.
Imam jedan 0,5 čisto srebro u teflonu a za povrat je korištena UP-OCC žica 6 komada omotanih oko teflona (na izvoru je 6 lemljenih na masu, na kraju je 4) i starline konektori ,ako hoćeš dam ti za probu jer mi se taj kabel čini odličan, također imam i nešto složenih sa navshipsa tj military žice.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net