Ispiši stranicu | Close Window

Peporuka za usb kabel

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Računala i audio
Opis foruma: Snovi o High-End-u.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14598
Datum ispisa: 23.lipanj.2017 u 03:45
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Peporuka za usb kabel
Objavio: 306maxi
Tema:: Peporuka za usb kabel
Datum objave: 07.veljača.2017 u 15:04
Može neka preporuka za dobar usb kabel tip A-B, znači od Dac-a do notebooka. Ima li kakve razlike u zvuku  USB 2.0 i 3.0?
Koristim trenutno od printera 1,5m i nema krckanja i šumova ali eto čisto da potrošim nove bezveze.
Znam da ima Supra u daccu za 500 kuna ili tako nešto ali puno mi je to para a ne znam što bi dobio i da li bi uopće išta dobio.
Našao sam ovo
http://www.roline.hr/usb-kabeli/item/35864-roline-gold-usb3-0-kabel-tip-a-b-m-m-1-8m - http://www.roline.hr/usb-kabeli/item/35864-roline-gold-usb3-0-kabel-tip-a-b-m-m-1-8m

Mogu i sam nešto napraviti ali ne da mi se ako ima dobar kabel za 50-100 kuna.

Hvala

Odgovori:
Objavio: nino
Datum objave: 07.veljača.2017 u 19:50
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Može neka preporuka za dobar usb kabel tip A-B, znači od Dac-a do notebooka. Ima li kakve razlike u zvuku  USB 2.0 i 3.0?Koristim trenutno od printera 1,5m i nema krckanja i šumova ali eto čisto da potrošim nove bezveze.Znam da ima Supra u daccu za 500 kuna ili tako nešto ali puno mi je to para a ne znam što bi dobio i da li bi uopće išta dobio.Našao sam ovo http://www.roline.hr/usb-kabeli/item/35864-roline-gold-usb3-0-kabel-tip-a-b-m-m-1-8m - http://www.roline.hr/usb-kabeli/item/35864-roline-gold-usb3-0-kabel-tip-a-b-m-m-1-8m Mogu i sam nešto napraviti ali ne da mi se ako ima dobar kabel za 50-100 kuna.Hvala

Uzmi barem ovo, trebao bi biti oko 200-tinjak kuna.

http://www.qed.co.uk/hdmi_digital/digital_data/performance_graphite_usb_a-b.html - QED Performance

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600

Datum objave: 07.veljača.2017 u 23:25
Zvao sam danas i imaju ga 150 kuna košta.
Sad sam malo tražio pa ima na amazonu wireworld ultraviolet 0,5m za 50usd i starlight za 90usd.
Piše free dlivery. Ide kakva carina na to?
Ili da odem u sonus art i kupim cardas clear za 600kn.
Možda daju neki popust za keš pa me ispadne isto ko wireworld.

To mi se stalno dešava da hoću kupit nešto jeftinije a na kraju potrošim  pet puta više.

Datum objave: 07.veljača.2017 u 23:34
Jesi siguran da je Cardas Clear 600kn?

-------------
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600

Datum objave: 07.veljača.2017 u 23:58
Greška Chord c-usb. Te dvije firme mi se stalno miješaju.

Datum objave: 08.veljača.2017 u 00:06
Ne bogohuli!!!

-------------

Datum objave: 08.veljača.2017 u 00:33
Chord C jel vrijedi šta?

Objavio: goddard234
Datum objave: 08.veljača.2017 u 08:07
Kolko se ja sjećam kad Sam kupovao dotični, Supra je bila nešto skuplja od QEDa ali ipak jeftinija od 500 kuna - za 1,5 m dužine, Barem.
Meni se taj kabel pokazao dobrim, najviše možda zato što mi je bilo suludo kupovat kabel koji cijenom sustiže komponente.
Izradom mi se učinio kvalitetniji od QEDa, Taman toliko da opravda dodatnih stotinjak kuna.

P.S. Komponenta o kojoj je riječ je RasPi, naravno

Datum objave: 08.veljača.2017 u 13:30
U pravu si ja sam onako letimično pogledao pa je ispalo da sam gledao za dužinu od 5m.
Ovaj od 0,75 je kad plaćaš gotovinom 196kn
Qed graphite - 150kn
Micromega My USB 125cm - 349kn

Još čekam cijene za wireworld ultraviolet i starlight 7

PS

Naručio od čovjeka i Nove Gradiške  za probu pa ako bude jasne razlike uzet ću taj.
Kaže da ih radi od čistog srebra. 650kn cijena/1m

Objavio: alki
Datum objave: 08.veljača.2017 u 16:41
baš me zanima ako bi stavili na SLIJEPI test ta dva kabla (Ked i Čord) jel bi rekli da skuplji zvuči bolje???

Datum objave: 08.veljača.2017 u 18:43
vrlo moguće da će biti razlike.
Ja doma probavam 4 zvučnička kabela i razlike su velike.
Na iterconnectu isto ima razlika, doduše ne kad jedan košta 700 a drugi 1000 ali kad je razlika 4-5 puta kao između qed-a i chorda trebao bi jasno čuti.

Sutra će mi doći nimak usb pa ću napisati navečer kad isprobam razlike.

Datum objave: 10.veljača.2017 u 21:04
evo probavam već sat vremena čuti razliku između obično tj.malo boljeg ajmo reć printer kabela 28awg/24awg i srebrnog nimaka kabela i ja sam očito gluh. Pamtim raznorazne detalje, ovo ono ali razliku nemgu čut.

Datum objave: 10.veljača.2017 u 21:14
Eto, imaš jednu brigu manje u životu. Uzmeš onaj QED da nije baš printer i da mirnije spavaš.

-------------

Datum objave: 10.veljača.2017 u 21:47
Imam doma ayon gecko i proac studio 150 i tu se čuje odmah razlika al ogulio sam sva koljena od klečenja i prekapčanja, leđa me bole za pop... Puštam na foobaru i jplay-u preko wasapi-a ili KS-a dac je audiolab 8200cdw ess9018 sa Hp laptopom amd 9600.
Probat ću još ujutro jer sam umoran više.

Objavio: jerga
Datum objave: 11.veljača.2017 u 11:23
306maxi...vidim da manijakalno isprobavaš sve i svašta a to će teško dovesti do nekog kvalitetnog rješenja. U kratko vrijeme si izmijenio nekoliko pojačala, zvučnike, playere, kabele....stani na loptu pa traži komponente nekim redom, npr. redom kako sam ih naveo gore. Puno sreće

Datum objave: 11.veljača.2017 u 12:44
Audiolab 8000se sam kupio
Audilab 8200 cdq sam kupio

Probavam proac studio 150 i ayon gecko s tim da sam ayon spremio u kutiju nakon 15 minuta. Sad probavam usb kabel.

Opet cijelo jutro se hvatam za detalje, hotel california, leonard cohen, sting, clapton unplugged, raznorazni jazz...
Ima 4 kabela:
1. printer 1,5m sa feritnim prstenima
2. isti takav sam bez prstena
3. nimak srebrni 1m 650kn
4. 0,75m izgleda ok al to su oni za 15-20kn

Trzaji žice, hrapavost glasa, čvrstoća basa...
Razlike ako i ima ja ih ne čujem.

Čitao sam par naših i stranih recenzija gdje se piše o nekoj dinamici, rezoluciji, stage-u i ostalim izrazima za koje vjerovatno ni oni što pišu neznaju što znače ali ja to ne čujem da me ubiješ.

Inače sam jako zadovoljan kako svira 8200 i na prvu ne mogu reći da ima razlike kako svira preko računala kao dac ili kao player.

Netko može reći da to možda i nisu neke komponente pa ne može doći možda kabel do izražaja. Ne znam, ako ima netko iz Zagreba voljan da donesem i da probamo nek se javi.

Objavio: spacelab
Datum objave: 11.veljača.2017 u 17:20
Test 16 different USB cables

https://drive.google.com/file/d/0B_-IY8Lya-7BWlpNeGpfcnItbkFzU1UtNFl6Tl9kUGZBcGc4/view?usp=sharing - https://drive.google.com/file/d/0B_-IY8Lya-7BWlpNeGpfcnItbkFzU1UtNFl6Tl9kUGZBcGc4/view?usp=sharing

Datum objave: 11.veljača.2017 u 19:32
Očito je riječ o ljudima sa apsolutnim sluhom koji testiraju muziku koju sluša 100 ljudi na planeti.
Čitajući testove i usporedbe o kablovima i komponentama po mom viđenju stvari većinom se radi o teškom pretjerivanju. Za neki jedva čujan detalj pišu se takve gluposti a uglavnom u suradnji sa prodavačima hifi opreme.

Kako kad u njemačkom časopisu uvijek najbolji bude vw/audi.

Sve mi se čini da ću završiti na Belkin gold kabelu od 10,84 usd /1m sa amazona.

Objavio: Dubs
Datum objave: 12.veljača.2017 u 21:55
Kao da sam ja pisao :)

Dilemu sličnu tvojoj sam riješio nabavkom Furutech Formule 2, pa ako nešto i loše zvuci, vjerujem da to ne može biti zbog nekvalitetnog kabela .

Inače sam i sam skeptičan,skoro pa nevjeran u sonične utjecaje USB kabela na reprodukciju digitalnih zapisa tj preciznije u postojanje razlike utjecaja na reprodukciju između nekog relativno jeftinog a dovoljno kvalitetnog i superskupog.

Belkin gold izgleda dovoljno kvalitetan a cijena je mukte unutar okvira audio svijeta.

-------------
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9

Objavio: mward
Datum objave: 13.veljača.2017 u 08:13
Stereoplay je pokazao da  USB kabeli zvuče različito zbog jittera.

Tko misli da jitter ni malo ne utječe na zvuk, može slobodno smatrati da svi USB kabeli zvuče jednako.

Objavio: Tihomir
Datum objave: 13.veljača.2017 u 09:15
Originalno postano od strane člana: mward mward napisao:

Stereoplay je pokazao da  USB kabeli zvuče različito zbog jittera.Tko misli da jitter ni malo ne utječe na zvuk, može slobodno smatrati da svi USB kabeli zvuče jednako.

I mjesečeve mjene barem malo utječu na zvuk   

-------------
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 13.veljača.2017 u 09:50
Ne bi bilo pametno da se ovo pretvori u još jednu gorljivu raspravu zagovaratelja i protivnika utjecaja kabela u audio sustavu jer začetnik teme inicijalnu procjenu donosi na nepostavljenom sustavu u kojem se komponente mjenjaju sumanutom brzinom.
Naravno to ne spriječava da se u istome slušaju štekeri i USB kabeli...
Za one mlađe i neiskusnije ovo je primjer kako se to ne radi......

Datum objave: 13.veljača.2017 u 11:13
Obzirom da je tema naslova "Preporuka za USB kabel", nema boljeg mjesta za takvu raspravu.

Razliku ni ja ne čujem , a 700 ili koliko sam već kuna platio za Furutech je mala cijena da ubijem crva sumnje da DAC svira lošije nego li bi mogao zbog kabela. Neću spominjati utičnicu u koju je utakan.

Iskreno, na ovome sto imam meni apsolutno isto svira i sa kabelom od printera. I drago mi je kad naletim na slično ničim biasirano mišljenje, kao potvrdu da zapravo nisam ni gluh što ne čujem razliku niti škrt jer ne pomišljam na skuplji kabel.

I obzirom da je bilo spomenuto od pokretača teme, apsolutno se slažem da na zvuk čujno utječu najvise zvučnički, a manje (analogni) Interkonekti.

-------------
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9

Datum objave: 13.veljača.2017 u 11:42
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Obzirom da je tema naslova "Preporuka za USB kabel", nema boljeg mjesta za takvu raspravu.

Razliku ni ja ne čujem , a 700 ili koliko sam već kuna platio za Furutech je mala cijena da ubijem crva sumnje da DAC svira lošije nego li bi mogao zbog kabela. Neću spominjati utičnicu u koju je utakan.

Iskreno, na ovome sto imam meni apsolutno isto svira i sa kabelom od printera. I drago mi je kad naletim na slično ničim biasirano mišljenje, kao potvrdu da zapravo nisam ni gluh što ne čujem razliku niti škrt jer ne pomišljam na skuplji kabel.

I obzirom da je bilo spomenuto od pokretača teme, apsolutno se slažem da na zvuk čujno utječu najvise zvučnički, a manje (analogni) Interkonekti.

Slažem se...
Problem je jedino što takve rasprave ovdje gadno izgledaju....
Svojim postom nisam želio biti sudac i tvrditi jedno ili drugo. Ukazao sam da metodologija nije dobra i da rezultati tako dobiveni nemaju nikakvu težinu...
that's it...

Objavio: Edison
Datum objave: 13.veljača.2017 u 12:07

Iskreno, na ovome sto imam meni apsolutno isto svira i sa kabelom od printera. I drago mi je kad naletim na slično ničim biasirano mišljenje, kao potvrdu da zapravo nisam ni gluh što ne čujem razliku

Cisto logicki zakljucujuci, to sto jos netko ne cuje ne dokazuje da nisi gluh. To nam govori da dvojica ne cuju razliku.  

Mozda razlike i nema pa se ne moze ni cuti. Ili mozda treba imati bolji sluh i treba znati slusati, ili mozda treba imati bolji sistem na kojem to neki mogu cuti... Puno je tu ili...

No, ako ne cujes razliku, ili je toliko mala da nisi siguran, i da ti to nije bitno, rijesio si problem, a to je najvaznije.   

Datum objave: 13.veljača.2017 u 12:08
Entuzijazam nekad nema granice, nema tu ništa loše osim što čovjek sam sebe zbuni i potrosi vise negoli treba kupujući nepotrebno .
To i sam prolazim pa razumijem.

Kao sto si napisao bilo bi bolje da je kroz neko vrijeme upoznao zvuk sustava (makar sa printerskim kabelom) pa onda donio jedan (1) kabel za usporedbu.

-------------

Datum objave: 13.veljača.2017 u 12:18
    @edison

Logika ti je korektna. Moguće.

Za sebe znam da ću lovu koju bih potrošio u USB kabele (I neke druge produkte čiji smisao infideli često poriču) preusmjeriti u konkretnu aparaturu čijom promjenom uistinu dobivam čujnu razliku a bome i na nosače zapisa

Oni koji razliku uistinu čuju bit će sretni nabavom tih stvarčica.

Win-win

-------------

Datum objave: 14.veljača.2017 u 18:54
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Slažem se...
Problem je jedino što takve rasprave ovdje gadno izgledaju....
Svojim postom nisam želio biti sudac i tvrditi jedno ili drugo. Ukazao sam da metodologija nije dobra i da rezultati tako dobiveni nemaju nikakvu težinu...
that's it...

Molim vaš što to točno u metodologiji nije dobro?
Koristim isti laptop, isti software na istom pojačalu i istom dac-u sa istim strujnim kablovima i naravno na istim zvučnicima u istoj sobi sa istom muzikom. Također ispred sistema se nalazi isti tepih.
Ja razliku ne čujem.
A pošto moji rezultati nemaju nikakvu težinu jer sam gluh/glup

Ja bih volio čuti vašu preporuku ili možda bi najbolje bilo da vam donesem u dućan na jedan blind test par kablova.

Datum objave: 14.veljača.2017 u 20:24

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Slažem se...Problem je jedino što takve rasprave ovdje gadno izgledaju....Svojim postom nisam želio biti sudac i tvrditi jedno ili drugo. Ukazao sam da metodologija nije dobra i da rezultati tako dobiveni nemaju nikakvu težinu...that's it...
Molim vaš što to točno u metodologiji nije dobro?Koristim isti laptop, isti software na istom pojačalu i istom dac-u sa istim strujnim kablovima i naravno na istim zvučnicima u istoj sobi sa istom muzikom. Također ispred sistema se nalazi isti tepih.Ja razliku ne čujem.A pošto moji rezultati nemaju nikakvu težinu jer sam gluh/glupJa bih volio čuti vašu preporuku ili možda bi najbolje bilo da vam donesem u dućan na jedan blind test par kablova.

Uistinu ne razumijem što ste vi mladiću toliko nervozni?
Pa prije mjesec dana ste tražili preporuku za kompletan sustav a koliko vidim još nije kompletiran. Kako takav sustav može biti referenca za bilo Što?
To što razliku niste čuli na brzinu u svom sustavu (u gradnji) ne znači da razlika ne postoji. To samo znači da razliku u postojećem sistemu niste čuli vi ... i to je sve. Nitko nikome nije rekao da je gluh ili glup. Koliko vidim u raspravi niko nikoga ne vrijeđa..
S druge strane postoji linkan test u kojemu su ljudi opisali razlike između USB kabela a isti ste "stručno popljuvali" i recenzente proglasili čudacima, prevarantima i suradnicima distributera u zajedničkoj prevari.
Tko je iskjuljučiv?

Podosta sam stariji od vas i , čini mi se, s puno više "utakmica u nogama" pa vam ostaje da ili pažljivo čitate što pišem pa možda nešto i naučite a možete i nastaviti po svom ko i do sada. Entuzijazam imate i to je dobro. No međutim o slaganju sustava i metodologiji slušanja ne znate dovoljno. Čovjek uči dok je živ...

Što se tiče vaše ponude za seansu s "par kabela" morati ću pristojno odbiti. Nemam nikakvog interesa ni volje za tako nešto. Za tako što sreću potražite negdje drugdje, kao i za slaganje vašeg sustava...

Sve najbolje...

Objavio: Apparatus
Datum objave: 14.veljača.2017 u 20:58
Crni Nadražene, ih kaki si, pa s tobom se čovjek nemre ni isposvađat.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 14.veljača.2017 u 21:20
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Crni Nadražene, ih kaki si, pa s tobom se čovjek nemre ni isposvađat.

A čuj...vele da mi stariji i iskusniji moramo prenjeti svoje znanje generacijama koje dolaze. Pokušavam ja ali se batrgaju..

Za njih smo ipak stare prdonje suženog frekventnog raspona...

Datum objave: 14.veljača.2017 u 21:25
Kakve tu sad veze ima tko je stariji i kakve su to utakmice? Preštekavanje kabela?
Ne znam ni gdje sam ja to vas osobno pitao za bilo kakvu preporuku pa da moram sreću potražiti drugdje.

Je li stručno kad netko napiše 12 strana teksta i piše doslovno o ničem ili kad netko ušteka kabel i ne čuje razliku, naravno ja sam nestručan jer "ne čujem razliku" su ipak samo tri riječi.

Opisi koji su u tom tekstu idu tako daleko da malte ne takve razlike nemreš dobit ni da promjenim pojačalo ili zvučnike.

Za "seansu" sam napiso reda radi jer očoto vam je muka i kad vam netko uđe u dućan a kamo li da bi riskirali iako imate toliko utakmica u nogama.

Sve najbolje...

Datum objave: 14.veljača.2017 u 21:33

Kakve tu sad veze ima tko je stariji i kakve su to utakmice? Preštekavanje kabela?Ne znam ni gdje sam ja to vas osobno pitao za bilo kakvu preporuku pa da moram sreću potražiti drugdje.Je li stručno kad netko napiše 12 strana teksta i piše doslovno o ničem ili kad netko ušteka kabel i ne čuje razliku, naravno ja sam nestručan jer "ne čujem razliku" su ipak samo tri riječi.Opisi koji su u tom tekstu idu tako daleko da malte ne takve razlike nemreš dobit ni da promjenim pojačalo ili zvučnike. Za "seansu" sam napiso reda radi jer očoto vam je muka i kad vam netko uđe u dućan a kamo li da bi riskirali iako imate toliko utakmica u nogama.Sve najbolje...

No dobro...kao što rekoh malo prije kolegi nitko ti ne prizna minuli rad...

Datum objave: 14.veljača.2017 u 21:43
306maxi, drugarski savjet i od mene infidela : ostani otvoren za mogućnost da je promjena kabela suptilnija promjena, koju nije lako dektektirati kao promjenu pojačala,zvučnika ili već spominjanog zvučničkog kabela/interkonekta.

Ono sto Dražen kulturno želi reci jest da moraš duže slušati to sto imaš, kako bi ti se njegov zvuk urezao u sluh, te da ćeš tek onda biti sposoban uočiti razliku. Možda.

Također uzmi za mogućnost da ne možeš na svakom sistemu osjetiti svaku promjenu. Banalizirano, mačka osjeti kad na nju sleti muha a slon ne osjeti niti pticu (provjereno, vidio na BBCu)

-------------

Datum objave: 14.veljača.2017 u 21:58
Ja se slažem da promjena neka može biti ali pisat tekstove kako se praktički otvara neznam što u zvuku je apsolutno pretjerivanje.

Kolega koji se javio "kulturno" znam zašto se javio i to je vezano za neke moje komentare od prije  a njegov podcjenjivački post je sve samo ne kulturan.

Isto tako znam kako se kod nas testiraju komponente i znam da su to manje više sve poznanici a vjerovatno je i vani tako samo ne u toj mjeri.
Zato nigdje ne možeš pročitati da je neki kabel ili komponenta loša i na kraju sve svira iznad svoj klase. Praktički sve klase su prazne jer sve je u nekoj drugoj

Datum objave: 14.veljača.2017 u 22:08
Gle, ja na svojoj skalameriji isto nisam bio sposoban uočiti razliku između besplatnog printerskog kabela i Furutecha Formule 2 (koji sigurno nije loš kabel), ali ostavimo za mogućnost je je autor testa o kabelima iskusan slušatelj upoznat sa sistemom, koji onda svaki kabel može usporediti s drugim u odnosu na promjene koje u tom istom sistemu donosi.

Tko zna, ako ostanemo otvoreni za tu mogućnost, možda jednom obojica čujemo tu razliku.
Isto mi se desilo i sa strujasima, prvo sam onako nevjeran a racionalan prvo naručio neko čudo s EBaya, onda i Supru Lorad i gle čuda, svi "zvučali" isto kao tvornički Denonov kabel.....no ipak nisam u potpunosti odbacio mogućnost da ću jednog dana, na jednom sistemu ipak zamijetiti razliku.

-------------

Datum objave: 14.veljača.2017 u 22:37
Ja sam složio strujne kablove i razliku jasno čujem, jasno čujem kad promjenim zvučnički kabel sa xindaka fs3 na wireworld equinox 5 da na prvoj pjesmi claptonovog unppluged cd-a onaj što plješće je pozicioniran da ga mogu smjestit negdje na pozornici. I da ne nabrajam.

Kupio sam jučer kabel nimak X koji je skuplji od onog kojeg sam probavao. Po riječima čovjeka koji ih izrađuje to je dvije klase više, dal ću čuti razliku ne znam, kad mi stigne napisat ću koju riječ.

Inače čovjek se pokazao kao izuzetno pošten, slao mi je Ayon zvučnike na probu bez da je pitao i jednu kunu autobusom.

Ako ikad budem imao neki bolji Dac da ne razmišljam više o kabelu.

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 14.veljača.2017 u 22:53

Ja sam složio strujne kablove i razliku jasno čujem, jasno čujem kad promjenim zvučnički kabel sa xindaka fs3 na wireworld equinox 5 da na prvoj pjesmi claptonovog unppluged cd-a onaj što plješće je pozicioniran da ga mogu smjestit negdje na pozornici. I da ne nabrajam.Kupio sam jučer kabel nimak X koji je skuplji od onog kojeg sam probavao. Po riječima čovjeka koji ih izrađuje to je dvije klase više, dal ću čuti razliku ne znam, kad mi stigne napisat ću koju riječ.Inače čovjek se pokazao kao izuzetno pošten, slao mi je Ayon zvučnike na probu bez da je pitao i jednu kunu autobusom.Ako ikad budem imao neki bolji Dac da ne razmišljam više o kabelu.

Neka si ti njima objasnia sve nakon jednomjesečnog tečaja!!

Objavio: marantz65
Datum objave: 14.veljača.2017 u 23:09

Datum objave: 14.veljača.2017 u 23:27
Nek si ti meni objasnio da sam gluh jer ipak sve redom Mozarti tvrde da su razlike u metar žicre zvukovno astronomske.

Objavio: marantz65
Datum objave: 14.veljača.2017 u 23:44
Astronomske nisu, ali čujne mogu biti...

Datum objave: 14.veljača.2017 u 23:51
Originalno postano od strane člana: marantz65 marantz65 napisao:

Datum objave: 15.veljača.2017 u 00:03
Tako je, mogu biti čujne a sad pročitaj test pa vidi kakvim se sve epitetima tamo razbacuje.

Datum objave: 15.veljača.2017 u 00:23

Kolega koji se javio "kulturno" znam zašto se javio i to je vezano za neke moje komentare od prije  a njegov podcjenjivački post je sve samo ne kulturan.

Mislio sam da smo one komentare od prije rješili. Dakle moje javljanje je bilo i više nego kulturno i trudio sam se održati maksimalnu razinu diplomacije i profesionalnosti kako i doliči.
Mislim da nema potrebe da budem direktniji i jasniji u detektiranju obrasca za čije mi je čitanje trebala 1 minuta..

Datum objave: 15.veljača.2017 u 07:48
Poštovani gosopdine,

Pitao sam preporuku kabela, vi ste napisali da moja slušanja nemaju nikakvu težinu, da mi je metodologija kriva, da je to primjer kako se ne radi, da sam nervozan a sebe proglasili starim prdonjom, nekim sa ko zna koliko utakmica.
Za kraj još ste detektirali obrazac.
Sve to od obične preporuke za kabel.

Barvo.

Datum objave: 15.veljača.2017 u 08:36

Kakve tu sad veze ima tko je stariji i kakve su to utakmice? Preštekavanje kabela?

Ima veze koliko tko ima utakmica u nogama, pa i tko je stariji. Radi se o iskustvu, a njega ne mozes steci bez protoka vremena i "utakmica". Naravno, ne moras se obazirti na te starije koji su odigrali neke utakmice, ali onda ucis sam na svojim greskama. To ucenje jest najbolje, ali je sporo i skolarina puno kosta. Na kraju skolovanja shvatis da si i ti stariji, i da imas neke utakmice iza sebe...  

Opisi koji su u tom tekstu idu tako daleko da malte ne takve razlike nemreš dobit ni da promjenim pojačalo ili zvučnike.

To je problem s hi-fijem. Posto opisujemo dozivljaj, tesko je tu biti objektivan, a ne moze se to sto cujemo izraziti ni brojkama ni postocima. Gledaj na to ovako: nekome je vrhunski dozivljaj jednodnevni izlet autobusom u Vrhovine u Lici, a nekome je  pet dana u Parizu "totalno bez veze"... A oboje bili na putovanju. Tako je nekako i s opisima dozivljaja slusanja, jako su subjektivni.

Datum objave: 15.veljača.2017 u 10:03
Da ali ja sam pitao preporuku za kabel a dobio podcjenjivanje iz čistog mira.
I još mi napiše u stilu da što sam ja njega tražio pomoć.

Naslagao sam se sistema u devedeseima i još 5 godina prodavao rogers, xindak i shangling i što sad? Za čuti razliku nemoraš preštekat ni jednu žicu.

Jel Hi fi media ili ovi što po internetu testiraju imaju te komponente doma mjesecima pa onda kad uštekaju drugi interkonekt opet slušaju mjesecima da bi imali pravo napisat test?

Ok razlike ima ali ja je nisam čuo e sad dal je to radi manjka utakmica ili sam gluh  ili pak cijeli sistem nema dovoljno rezolucije što sam isto već spomenuo ne znam.
Zato sam i bio ponudio da isprobam kod nekog ako je u Zagrebu.

Objavio: alenvprekršku
Datum objave: 15.veljača.2017 u 11:40
@306maxi, ljude sa utakmicama bole zglobovi, muči psihološki fenomen
pod imenom juvenoia, vole biti pokroviteljski i več slabije čuju.

-------------
http://www.myaudioshop.si/forum_slo/posti/high_end/bangolufsen_od_iskre_do_ikone/page/9/#pid469 - B&O

http://brickset.com/sets/ownedby-alenvprekrsku/ - LEGO

Datum objave: 15.veljača.2017 u 14:51
Tako je Alene. Najbolje je bez ikakvih priprema, nakon par dana lezanja ustati i odtrcati maraton...

Imas i ti neku godinu i za zivot radis i zaradjujes rukama i glavom. Kad si bio mladji, mozda si mogao vise fizicki potegnuti, ali nisi bas znao sto i kako. U medjuvremenu, stekao si neko iskustvo koje dobro dodje u obavljanju posla. Vjerujem da si sad produktivniji nego kad si poceo.

Hi-fi je hobi za strplive. Nema od zurbe nista, samo udaris glavom u zid, i nakon svakog sudara sa zidom dzepovi su ti prazniji... Potrebno je vrijeme da nesto naucis o hobiju i da nesto naucis o sebi. Kraci put u ovome uvijek je pogresan put...

Objavio: alenvprekršku
Datum objave: 15.veljača.2017 u 15:34
    Sa dužnim poštovanjem @edisone,

hi fi je hobi za one sa parama i viškom vremena. Sve ostalo je bezvezna mistifikacija i idolopokloništvo. Sektaštvo okupljeno oko obojenih totema i sa svojim gurujima. Sluzaste recenzente i njih kracanja neču ni da spominjem, odmah sam mokar.
Ništa od spomenutog, pasivnog ili aktivnog dijela lanca u sustavu, nije problem odraditi nekom softwareu.

Uglavnom, obregnul sam se zbog paternizovanog pokroviteljstva i svakolikog palamuđenja...

-------------
http://www.myaudioshop.si/forum_slo/posti/high_end/bangolufsen_od_iskre_do_ikone/page/9/#pid469 - B&O

http://brickset.com/sets/ownedby-alenvprekrsku/ - LEGO

Objavio: Zoran
Datum objave: 15.veljača.2017 u 17:33
Maxi, javili su ti se ljudi sa velikim HiFi iskustvom i sa zeljom da dobronamjerno ukazu na propuste u tvojim upisima. Malo arogancije je odgovor na tvoj stav i komentar o ljudima koji se dugo godina bave ovim hobijem i imaju specificno vidjenje stvari od nas amatera. Ako nisi razumio o cemu pisu onda ti ja sa sigurnoscu mogu rec da o HiFi-u znas jako malo - bez uvrede ili ponizavanja.

Vidim da Alen ima nekog staza na forumu pa nekuzim zasto ovako pise.

I na kraju stvarno nerazumijem sta ljudi rade na ovom jako strucnom i kvalitetnom forumu ako nevole, nezele ili nerazumiju bit ovog hobija.

-------------
Onkyo 650 + LG blu ray + MA B2 + Monster XP
Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.

Datum objave: 15.veljača.2017 u 23:21
Pa dobro ljudi pitao sam preporuku za običan usb kabel a dobio beskrajno mudrovanje o neznam čemu.
Još bi i priznao sve te iskusne recenzente ili šta su već da su to neki skladatelji. glazbenici ali to su ljudi sa sluhom kao ti ja ili bilo tko.

Ako uštekaš drugi kabel u nešto što slušaš tjedan dana razliku čuješ ii ne čuješ. Nema izmišljanja, pričanja bajki i pisanja hrpe teksta koji ne znači ništa.
Meni je bit dobar zvuk i slušanje glazbe a ne beskrajno isprobavanje i slušanje nekih detalja kako zvuče.

I molim te koji sam ja to savjet dobio il napravio propust?

Inače kao što je kolega post prije napisao hobi ti može biti čitanje recenzija, diy uradci, sviranje ili nešto ali ovo je čisti luksuz u današnje  vrijeme kad su cijene bar 50% veće gledajući komponente istog ranga od prije 15 godina.

Što se mene tiče moderator može zatvoriti temu jer ovakvo prepucavanje je čisto gubljenje vremena.

Datum objave: 16.lipanj.2017 u 23:02
http://informaticar.eu/236-informatika-za-snobove/" rel="nofollow - http://informaticar.eu/236-informatika-za-snobove/

Tip je urnebesan,citav blog.

smijeh

236 Informatika za snobove

Posted on  http://informaticar.eu/236-informatika-za-snobove/" rel="nofollow -

-------------

Objavio: olif
Datum objave: 16.lipanj.2017 u 23:56
Omašio si ceo Fudbal, kolega.........mig

Datum objave: 17.lipanj.2017 u 06:26
Ma stil pisanja i humor je bitan.  Covjek ima dobar blog, a mislim da je i stovatelj audia jer ga provlaci kroz vise postova.

Ja sam fan Supre, od zvucnickih,sub, HT do strujnog kabela. 
USB kabel imam Furutechov (jos fluidniji za nule i jedinicehaha )

-------------

Datum objave: 17.lipanj.2017 u 11:05
Ma bezveze. Nije jako teško biti duhovit ako si pametan. Međutim, biti mudar i sagledati vajder pikčr, mogu rijetki među pametnima. Nije omašio fudbal nego vascelu hemisferu.
Što bi sad trebo n.pr. ubogi Trump koji je težak milijarde dolara? A ima takvih koliko hoćeš. Valjda bi trebo kupovat torbu za laptop na Ibeju od kineza za 9,99$ s besplatnom poštarinom? Boli njega patka za 10 kila baksa. To njemu dođe kao kad ja potrošim 1 lipu. I da li je snob? Naravno da nije. Boli njega pajo patak za 10 k$ jednako kao i za opću sirotinju blogersku.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 17.lipanj.2017 u 11:31
Uostalom, snob bi bio netko tko bi digao nenamjenski kredit na 5 ili 7 godina pa kupio takvu torbu, a pritom nema ni za režije. Lako je kititi. Treba promisliti.

I ovo o uesbe kabelima... Imaj majstore dobar sustav, volje i potrebe poslušati pa onda govori. A ne samo kukurikati o nulama i jedinicama. I ja sam nekad dobar (čitaj skup, normalno) USB drot smatrao zmijskim uljem. Dok se nisam uvjerio u štogod drugoga. I ne mislim kako logika ne stanuje u toj priči. Samo je osobno nisam u stanju sagledati. A i baš me briga. Dobar USB drot se kupuje jednom i nikad više.

-------------

Objavio: zden
Datum objave: 17.lipanj.2017 u 11:47
Tekst je fantastičan osim sitnih zamjerki , no u zavisnosti u koju se grupu pojedinci svrstavaju mogu komentirati sve navedeno ZA i PROTIV

-------------
zden

Objavio: M.Djon
Datum objave: 17.lipanj.2017 u 13:25
Oni koji znaju Čitati ! i prepoznaju osebujnu priču dragog  nam člana ? da  obrva

Objavio: vdem
Datum objave: 17.lipanj.2017 u 13:50

Kad ste se već uhvatili psihologije i snobizma... u tom smislu je napis ok. Za nezainteresiranu populaciju.

Primjedba je da nije uvažen natjecateljski dio ovog hobija... kao i u auto-trkama jako mali pomaci se plaćaju relativno velikim ciframa. I to ne spada u snobizam. Da li je ili nije snob ovisi o namjeri, vještini i "znanju" vozača.

Druga opaska je samo informativna. Postoji i gora kategorija od snobova. To su "wannabe" snobovi. Oni koji bi to bili... da mogu. Prepoznati ih možete po tome da su (ničim izazvani) izrazito neprijateljski nastrojeni prema snobovima.

-------------

Datum objave: 17.lipanj.2017 u 22:25
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Što bi sad trebo n.pr. ubogi Trump koji je težak milijarde dolara? A ima takvih koliko hoćeš. Valjda bi trebo kupovat torbu za laptop na Ibeju od kineza za 9,99$ s besplatnom poštarinom? Boli njega patka za 10 kila baksa. To njemu dođe kao kad ja potrošim 1 lipu. I da li je snob? Naravno da nije. Boli njega pajo patak za 10 k$ jednako kao i za opću sirotinju blogersku.

Pred koju godinu slusao sam na radiju nekakvu emisiju o bogatasima. Anketrali su 100 americkih milionera. Ima tu svega, ali vecina ih kupuje cipele normalne cijene, reoimo kao ti i ja, i vecina od te vecine ih kupuje kad su rasprodaje. haha  Malo djeluje cudno, ali zato su valjda i postali milioneri.

Datum objave: 17.lipanj.2017 u 23:03
Tko god misli da bas svi bogati ljudi rasipaju lovu na bas sve taj se zajeba.

Jedna je Paris Hilton i ona mozebitno i ima onu torbicu ali u njenu obranu, lova koju je ona prosula ionako nije njezina.

-------------

Datum objave: 18.lipanj.2017 u 13:20
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

[QUOTE=Apparatus]

Pred koju godinu slusao sam na radiju nekakvu emisiju o bogatasima. Anketrali su 100 americkih milionera. Ima tu svega, ali vecina ih kupuje cipele normalne cijene, reoimo kao ti i ja, i vecina od te vecine ih kupuje kad su rasprodaje. haha  Malo djeluje cudno, ali zato su valjda i postali milioneri.

Da, druže moj, postao je bogat jer je šparo na cipelama. Moš mislit.
haha
A onda kupi Lamborghini Centenario od 2 000 000$ jer ga boli kifla i zna da pare neće odnijeti u grob. A mogo je kupit Škodu Fabiu (simply clever) ili Daciu (rumunjski Renault) da ga neki sitnozubi bloger ne bi nazivo snobom.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net