Ispiši stranicu | Close Window

Clock reset Yamaha rx-e810

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14672
Datum ispisa: 14.prosinac.2017 u 17:58
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Clock reset Yamaha rx-e810
Objavio: TomC
Tema:: Clock reset Yamaha rx-e810
Datum objave: 19.lipanj.2017 u 09:04
Pozdrav,
imam jedan problemček koji ne utječe na zvuk ali itekako utječe na moj dolazak na posao:-)

Naime sat u gore navedenom uređaju se povremeno resetira. Kako je timer nešto što redovito koristim malo me to resetiranje frustrira. Ima li netko ideju zbog čega se to dešava? Ono što je zanimljivo sve ostalo; memorirane radio stanice, vrijeme paljenja i gašenja, sve pamti, ali sat; malo malo (2-3 dana) resetira, tj izbaci neke brojke bez neke logike...

Da li je neka baterija u pitanju ili što već? 

Odgovori:
Datum objave: 20.lipanj.2017 u 15:37
Kaj nitko nema ni ideju kaj bi moglo biti? 

Datum objave: 28.lipanj.2017 u 14:25
ajde da se sam sa sobom malo dopisujem...jučer malo dubinski analizirao pojavu reseta. Primjetio da se dešava kada mjenjam stanice. Isključio CT te onemogućio update sata receivera direktno putem signala....pa čekam kako bu to ispalo.
Btw da li postoji šansa da stanice odašilju krivi clock time?

Objavio: Edison
Datum objave: 28.lipanj.2017 u 20:02
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

Btw da li postoji šansa da stanice odašilju krivi clock time?

Postoji. Na tunerima koji pokazuju RDS podatke je i podatak o vremenu. I sad zavisi sto slusas. Velike stanice, npr. HR-1, 2 i 3 uglavnom salju tocno vrijeme, lokalne samo neke, a neke salju vrijeme koje nema veze ni sa cim. Vjerojatno onih jedan ili dvojica koji im rede tehniku nemaju pojma da emitiraju i vrijeme, niti su to ikad podesili niti provjerili. A tuner peuzme vrijeme iz tih podataka pa kasnije bude svasta. Prije gasenja, ako i odlutam na kakvu lokanu stanicu, vratim na jedan od programa Hrvatskog radija, i ostavim tamo par minuta, da tuner "pokupi" tocno vrijeme.

Datum objave: 28.lipanj.2017 u 23:44
Ovaj odgovor mi se čini veoma razuman... ....ludo vrijeme mi se ispisavalo...vidiš nije mi palo na pamet vratiti na neku koja ima dobar clock :-)

Za sada sam isključio sinkronizaciju pa ću vidjeti da li sam na tragu da riješim problem...

Datum objave: 04.srpanj.2017 u 09:47
Evo samo da potvrdim Edisonov navod. Znači bez sinkronizacije sata putem RDS receiver me budi ko grom :-) svako jutro u isto vrijeme...

Još uvijek sam pod dojmom da u 21 stoljeću imamo problem s krivim vremenom kojeg odašilju stanice...

Objavio: Gašo
Datum objave: 04.srpanj.2017 u 09:56
Vjerojatno zato sto im nije na kraj pameti da netko koristi njihovo vrijeme za budilicu.
Veci problem je losa kvaliteta zvuka, voditelja i odabira glazbe. Danas se nakotilo tih malih stanica koje cijele dane vrte istu šprancu odabranu po statistikama koje izbacuje racunalo. Mos mislit.

Objavio: Edison
Datum objave: 04.srpanj.2017 u 10:15
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

Još uvijek sam pod dojmom da u 21 stoljeću imamo problem s krivim vremenom kojeg odašilju stanice...

Eh, kad bi to bio najveci problem u 21. stoljecu...   haha

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net